www.svethardware.cz
>
>
>

CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.

CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
, , aktualita
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
K oblíbeným
reklama
CD Projekt Red má tak jako nejnovější AAA hru na trhu stále třetí díl Zaklínače, ovšem už to nebude dlouho trvat a fantasy nahradí nové sci-fi v podobě Cyberpunk 2077. Tato hra byla ovšem odložena až na letošní září, aby ji tvůrci mohli ještě naleštit a vychytat mouchy. Nyní se ale mohou těšit ze dvou věcí.
 
 
Jednak se už na samotném Steamu bez ohledu na jiné platformy prodal The Witcher 3: Wild Hunt, a to až od října 2018, celkově za 50 milionů dolarů, takže od začátku prodeje hry to bude mnohem více. Dle pravidel z konce roku 2018 znamená, že CD Projekt Red začne od Valve dostávat 80% podíl z prodeje. To ovšem platí pouze pro tržby nad rámec oněch 50 milionů a ne zpětně. Je tak vcelku zřejmé, proč Epic vývojáře tolik zaujal, když jim všem dává podíl 88 %, který Valve nenabídne ani se sebelepšími tržbami. 
 
Pro CD Projekt Red ale přichází tento milník v ještě příhodné době, neboť seriál Zaklínač od Netflixu má mezi diváky i přes prskání hlasitých zástupců "pravověrných" čtenářů velký úspěch, který se odrazil i v nové vlně zájmu právě o hru. Je to jasně vidět ze statistik, které ukazují, že se počet hráčů najednou na konci minulého roku prudce vyhoupl až na čtyřnásobek a Witcher 3 se dostal do první desítky nejhranějších titulů na Steamu. Zaznamenal v tomto ohledu rekord, takže počet najednou hrajících lidí byl větší i v porovnání s obdobím po vypuštění hry na trh. Nyní už zájem zase opadá, ale pořád je zvýšený.
 
Vedle toho se pak CD Projekt Red řadí na pozici druhého největšího evropského herního studia či společnosti obecně, ovšem s tím, že firma na první pozici je někde zcela jinde. První je pochopitelně francouzský Ubisoft se svými 16 tisíci zaměstnanci a řadou poboček. Vedle toho je CD Projekt Red stále ještě trpaslík zaměstnávající přes 900 lidí, či alespoň tak tomu bylo v roce 2018, přičemž nyní už to může být trošku jiný počet především v závislosti na vývoji hry Cyberpunk 2077. 
 
Zdroj: CD Projekt Red via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Firefox 75 má přepracovaný adresní řádek - méně psaní a lepší hledání Firefox 75 má přepracovaný adresní řádek - méně psaní a lepší hledání
Prohlížeč Firefox v posledních dnech zaujal spíše svým pokračujícím poklesem popularity, kvůli čemuž se již z pozice světové dvojky dostal na třetí místo za Edge. Nyní se ale podíváme na to, co přináší verze Firefox 75. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře