CDPR nechce další odklad, na Cyberpunk 2077 se pracuje i v sobotu

CDPR nechce další odklad, na Cyberpunk 2077 se pracuje i v sobotu
, , aktualita
Studio CD Projekt Red zařadilo ještě vyšší rychlostní stupeň. Jeho vedení totiž už nechce dopustit, aby nastal další odklad uvedení hry Cyberpunk 2077 na trh, takže zaměstnanci nyní musí ještě více zabrat. 
K oblíbeným
reklama
Ještě letos v zimě to vypadalo, že se na jaře opravdu dočkáme hry Cyberpunk 2077, ovšem ta byla odložena nejdříve na září a později rovnou až na listopad. Konkrétně jde o 19. listopadu, a je tak zcela pochopitelné, že vedení studia CD Projekt Red už nechce připustit další odklad. To by totiž znamenalo, že by už zcela propáslo silnou předvánoční sezónu a také nástup nových konzolí PlayStation 5 a Xbox One X/S, i když Cyberpunk 2077 je určen i pro starší generaci. Autoři by se tak sami připravili o možnost utržit na počátečních prodejích hry co nejvíce, nehledě na to, že by své fanoušky už definitivně naštvali. 
 
 
Adam Badowski ze studia CD Projekt Red tak informuje, že žádné další zpoždění nepřipustí, ačkoliv to bude znamenat, že vedení tím poruší svůj vlastní slib. Loni se totiž dušovalo, že se nehodlá řadit mezi firmy, které provozují tzv. Crunch Culture. Tímto se označují dnes v podstatě běžné praktiky, kdy je na vývojáře krátce před vydáním hry či softwaru vyvíjen tlak na to, aby pracovali co nejusilovněji a s dlouhými přesčasy. 
 
Badowski tímto svůj slib porušil, jak ostatně sám píše ve svém vyjádření a uvádí, že případné reakce by měly směřovat přímo na něj. Uvědomuje si, že jeho rozhodnutí jde proti učiněnému slibu a že nechce, aby CDPR patřil do Crunch Culture, ale bohužel už tu není jiná možnost. Jinými slovy, buď bude celé studio dle nového nařízení pracovat přesčas včetně sobot, anebo budou fanoušci muset akceptovat další odložení termínu vypuštění hry na trh. 
 
Zajímavé ale je, že dle Jasona Scheiera už crunch a přesčasy trápí vývojáře Cyberpunku 2077 už řadu měsíců, ovšem rozdíl je ten, že nyní už bylo více zapřaženo celé studio s povinnými sobotami. Nicméně lidé z CDPR si to nezažívají poprvé, neboť již v roce 2015 před vypuštěním hry The Witcher 3: Wild Hunt museli výrazně zvýšit tempo, aby se hra stihla v termínu. 
 
Vedení CDPR také uvedlo, že každý, kdo pracuje přesčas, dostane za hodiny navíc řádně zaplaceno a navíc bude 10 procent ze zisku za tento rok rozděleno mezi vývojáře Cyberpunku 2077. 
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů