www.svethardware.cz
>
>
>

TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru

TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
, , aktualita
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
K oblíbeným
reklama
Koronavirus Covid-19 se začal více šířit akorát v době příprav oslav Čínského nového roku, což lze považovat za šťastnou okolnost, neboť lidé mohli většinou zůstat doma, díky čemuž se snížilo riziko přenosu. Čína poté prodloužila dobu volna, ovšem ta už nyní dávno uplynula a ukázalo se, že v některých továrnách chybí podstatná část zaměstnanců. Problémy tak hlásí třeba Apple, dle nějž se sice výroba opět rozjíždí, ovšem citelně pomaleji, než by měla. 
 
čínský prezident Si Ťin-pching
 
Co o tom všem ale soudí ve společnosti TrendForce? Od té se dozvíme čísla ukazující na to, jak Covid-19 pravděpodobně ovlivní výrobu a dodávky hardwaru během letošního prvního čtvrtletí. Nejvíce má být postižena výroba chytrých hodinek, v jejichž případě se očekávalo, že bude na trh dodáno 14,4 milionů kusů, ale dle nových informací to bude spíše 12,1 milionů, čili o 16 % méně. Výroba televizorů dle TrendForce tak moc postižena nebude a z předpokládaných 48,8 milionů kusů má být dodáno 46,6 milionů, což je 4,5% pokles. 
 
V případě ostatních významných kategorií to budou poklesy pohybující se někde mezi výše uvedenými extrémy. Konkrétně můžeme zmínit notebooky (pokles o 12,3 %), herní konzole (10,1 %) a monitory (5,2 %). Nelze přitom přesně říci, zda to vše bude způsobeno především snížením kapacit při výrobě samotných koncových zařízení, anebo spíše nedostatkem komponent či materiálu z vyšších míst dodavatelského řetězce. Dle informací od TrendForce však můžeme uvažovat o kombinaci všeho. 
 
 
TrendForce se dále věnuje konkrétně notebookům a hlásí, že v jejich případě je aktuální nedostatek baterií, pantů pro displeje a plošných spojů pro základní desky. Z předpokládaných 35 milionů notebooků by se tak mělo na trh dodat jen 30,7 milionů, což představuje právě onen 12,3% pokles. 
 
O co ale obavy mít nemusíme, jsou dle této zprávy paměťové produkty. Jednak samozřejmě proto, že paměti (DRAM a NAND Flash) jsou vyráběny především mimo Čínu, ale zde jde především o to, že výrobci výsledných produktů v Číně se před svátky předzásobili a pak jsou jejich továrny oproti jiným vysoce automatizované, takže jejich výkon není tak závislý na pracovní síle.
 
Pokud se šíření Covid-19 podaří v příštích týdnech zvládnout, pak by se dle TrendForce měla výroba v Číně velice rychle dostat do běžného režimu. 
 
Zdroj: TrendForce


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego 3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego
Rok 1996 znamenal počátek 3D akcelerátorů na osobních počítačích a postaral se o něj společnost 3Dfx, budiž jí země lehká. Čekala ji zářivá, ale velice krátká budoucnost, ovšem na její Voodoo je těžké zapomenout.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD
Loni na podzim se objevila zpráva, že platforma MATLAB zcela zbytečně snižuje výkon procesorů AMD, a to pouze proto, že tyto procesory se zcela pochopitelně nehlásí s CPUID řetězcem GenuineIntel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15 Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15
Německý výrobce notebooků Schenker ohlásil nový model XMG APEX 15, na němž je zajímavé především to, že se neomezuje na mobilní verze procesorů. Využívá desktopový Ryzen, a to rovnou ten v současnosti nejvýkonnější.
Dnes, aktualita, Jan Vítek