www.svethardware.cz
>
>
>
>

CEO prohlížeče Brave se omlouvá, automaticky přidával affiliate kódy

CEO prohlížeče Brave se omlouvá, automaticky přidával affiliate kódy
, , aktualita
Prohlížeč Brave je vyvíjen s ohledem na soukromí uživatelů. Další zajímavostí je využívání kryptoměn např. i k placení za surfování. Jenže nyní byl přichycen při přešlapu. Automaticky totiž přesměrovával na URL s affiliate (provizními) kódy.
K oblíbeným
reklama
Prohlížeč Brave (a společnost Brave Software) založil Brendan Eich, původní zakladatel Mozilly. Prohlížeč měl přinést zvýšené soukromí uživatelů a jméno Eicha přikládalo celému projektu nemalou důvěru. Jenže i ta může být velmi snadno narušena. Za vše mohou kryptoměny, které jsou i jedním z taháků prohlížeče. Ten totiž umí blokovat reklamy a nahrazovat je vlastními, za což mohou být uživatelé i placeni v kryptoměnách. Co ale uživatelé nepředpokládali, je to, že prohlížeč sám doplňoval provizní (affiliate) kódy do URL, pokud napsali adresu některé z kryptoměnových stránek, se kterými Brave spolupracoval. Mezi ně patří např. Binance, Ledger, Trezor a Coinbase.
 
Brave Software
 
Všiml si toho např. uživatel Cryptonator1337 (z Twitteru), který byl při napsání adresy binance.us přesměrován na binance.us/en?ref=35089877. To je provizní kód prohlížeče Brave, který pak v případě, že se uživatel upíše u kryptoměnové burzy, dostane provizi. Zatímco blokování a nahrazování reklamy je volitelné, tyto provizní kódy byly sice pro zvídavé viditelné ve zdrojových kódech, ale normální uživatele o nich nikdo předem neinformoval (ty si mohli všimnout až později). Faktem sice je, že uživatelé na tom nijak nestrádali (kód je pro všechny stejný, takže burza jen ví, odkud uživatel přišel, ale dokud se neregistruje, nemá o něm další informace), ale i tak to zrovna nezvyšuje důvěru v projekt.
 
Brendan Eich se za vkládání kódů omluvil a nechal vše napravit. V diskuzích na Twitteru to označil za "chybu", ale opravdu jen těžko uvěřit tomu, že šlo o nešťastnou náhodu. Přiznal však, že jsou affiliate partnery Binance a volitelně využívají provizní prvky v rámci prohlížeče na panelech s nově otevřenými stránkami, ale údajně neměly být součástí automatického doplňování URL. Dále hovořil o tom, že se snaží přinést do kasy nějaké ty peníze i pomocí affiliate odkazů, vše má ale zachovávat soukromí uživatelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek