www.svethardware.cz
>
>

CES 2021 byl v tradiční podobě už dopředu zrušen kvůli pandemii

CES 2021 byl v tradiční podobě už dopředu zrušen kvůli pandemii
, , aktualita
Ještě letos v březnu se optimisté těšili na letošní Computex, který se tradičně odehrává v Taipei. Ale jak to vypadá, realita je pro počítačové veletrhy mnohem pochmurnější. Americký CES 2021 byl ve své klasické podobě zrušen už nyní. 
K oblíbeným
reklama
Tento rok měl být pro osobní počítače z hlediska prezence na velkých veletrzích výjimečný. Na CES 2020 dostalo zvláště AMD velký prostor a my se těšili na Computex 2020, který měl být ještě významnější, ale ten byl nejdříve přesunut na podzim a poté rovnou celý zrušen, takže by se dalo dát na první pohled zapravdu hlasům, které mluvily o tom, že o odsunutý Computex je mezi IT firmami pramalý zájem.
 
Jenomže pravý důvod byl prostý, Covid-19 je a stále ještě bude velká hrozba, která neumožní, aby se pořádaly akce, na něž se budou sjíždět tisíce lidí z celého světa, aby se zase brzy poté vydaly domů. 
 
 
A pokud byl už zcela zrušen Computex 2020, který se odehrává na Tchaj-wanu, kde koronavirovou nákazu zvládli velice dobře, dalo se i očekávat, že lednový CES 2021 odehrávající se v Las Vegas také těžko proběhne vzhledem k tomu, jak se virus stále šíří skrz USA. Přesto ale tato zpráva působí uprostřed léta poněkud předčasně. 
 
Organizátoři ale v podstatě nemají na co čekat, neboť provádět v této době přípravy na klasické pojetí CES by nejspíše znamenalo ztrátu času a peněz. Gary Shapiro (prezident a CEO, CTA) k tomu říká, že není možné v této situaci chystat akci pro desítky tisíc lidí v Las Vegas už na začátek ledna. Letos se ostatně CES zúčastnilo na 170 tisíc lidí. 
 
CES 2021 ale přesto proběhne, ovšem lidé nebudou muset nikam jezdit, neboť půjde o online digitální událost. Organizátoři slibují přednášky, prezentace produktů, dema a další akce, ovšem detaily budou představeny někdy později. Uvidíme tak, kolik společností se na takovou podobu CES nechá nalákat, ostatně tento rok se zúčastnilo na 4400 firem a lze očekávat, že v rámci digitálního CES 2021 jich bude výrazně méně. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek
Intel by měl nyní už rychle postupovat při vývoji procesorových generací pro servery, neboť Ice Lake si chystá ještě na tento rok a Sapphire Rapids byly potvrzeny na příští rok, takže je bude od sebe dělit právě jen cca rok. A co nové paměti 3D NAND Flash?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře