Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Chuch-in
Obyčejný AdBlock v kombinaci s Firefoxem funguje pořád, jediný den u mě neměl problém ani na jednom z PC. Na Chrome který je od Google a používá většina lidí to může být horší, aspoň co mi referují kámoši.
Odpovědět1  0
Kdo ví jak to všed bylo, když toto měl prý dělat jen jedinému servisu. Prodávali samotné díly dál když je levně získali? Proč by po nich chtěl jinak identifikaci zákazníka a limit na jednoho? Tam mi to trochu na to nahrává...
Odpovědět0  0
Je potřebné fakt ukazovat, že ten procesor umí AI? Koho to bude zajímat, bude to vědět, nebo si to zjistí, ale koho ne, tak AI na mě spíš dnes působí opačně, negativně, jelikož se to všude prosazuje a dnes se umělá inteligence občas nazývají algoritmy, které fungovaly i před 15 lety, jen běžely na CPU.
Odpovědět2  1
Dlouho jsem reklamy toleroval, ale co je moc, to je moc. Dříve to šlo s pár banerama, krátká reklama, dnes je to tím zasr**é až po okraj co to jde, jen vydělávat, prachy, nemusejí platit ty youtubery a stejně bude kvalitní, ještě kvalitnější content přibývat a mohli by vydělat víc, kdyby lidé nemuseli kvůli jejich nenažranosti zapínat adblocky. Takhle přijdou i o zbytek lidí a co tam dají navíc? Už bude YT jen placený. Neříkám, aby to bylo zadarmo a bez reklamy, ale přiměřeně, nebo nízká platba, any to zaplatil i jedinec z chudé země, ne aby platil někdo stejně jako v USA, kdo vydělává 8x méně. Chápu, že se to dá obejít přes VPN a podobně, ale mohlo by existovat něco aby se to nedalo obcházet.
Já AdBlock nainstaloval před třema rokama, do té doby jsme rád podpořil vše možnáé, ale vše se tak změnilo a je tak moc na prachy, že tím trpí už všechny weby, které jsem nevyřadil z AdBlocku třeba jako svethardware.cz, protože tady je to ještě v pořádku. :­-­)
Odpovědět3  1
Mohli by udělat třeba 3 roky dohodu všech výrobců, že by nechali výkon a pracovali na efektivitě, nebo kontrolovat, jeslti nové generace čipů jsou efektivnější než ty původní, aby nezhnali čip výkonem o5% nahoru ,ale spotřebu o 60% jako intel. Prostě aby byl vždy efektivnější. To neznamená, že nemůže zvýšit TDP, ale aby za to bylo úměrně dost výkonu navíc.
Odpovědět0  4
Ano, emulace funguje a s malým dopadem. ARM notebooky už jsou ­- Microsoft Surface, kde srdcem je Qualcomm Snapdragon, jenže Qualcomm má dohodu s Microsoftem ­- exkluzivitu jeho CPU, takže nikdo jiný nemůže ARMy s Windows prodávat. AMD, Nvidia a Mediatek se připravují, letos má totiž smlouva končit, pokud jí neprodlouží. To by musel Qalcomm dobře zaplatit ,ale byla by to sebevražda pro MS, je to nový potenciál pro Windows. Věřím, že se během 2 let vyvalí dost nových CPU s ARM a že smlouva skončí, náznaky jsou i v tom, že MS přepracovává jádro Windows, prvně pro ARM. Těším se, x64 tu bude ještě pár let běhat paralelně vedle ARM, pořád má své výhody, ikdyž je to zastaralý CISC.
Odpovědět0  0
Nevím proč to zdržují na Steam, ale na Epic si to stejně člověk nekoupí, pokud nechce třeba ušetřit pár Kč za cenu absence skvělého ekosystému.
Odpovědět0  0
Člověk co má mozek žádné omezení nepotřebuje, aby nemohl nic pokazit.
Stejně jako viry a antivir ­- nejlepší antivir je mozek.
Odpovědět2  2
Jedna z věcí a pro mě nejdůležitější je, aby šlo vyndat úložiště a v jiném PC načíst, ikdyby s šifrovacím klíčem. Nejde? Smůla, tohle bych do své firmy nepustil. Cloudy? Co když máte citlivá data, vlastní server je OK, ale to rovnou stačí server a terminály, vyjde to i levněji. Vše má výhody i nevýhody, ale po Applovsku to nejde. Chci mít možnost vyjmout úložiště, a to nejcennější na něm ­- data. Apple to dělá jen kvůli penězům, aby lidé neměli možnost mimo jeho peníze něco upravit levněji. Ale neberu jim to, můžou.
Odpovědět8  1
Když AMD přiznalo TDP nějakých 220W, to bylo výsměchu. Dnes Intel boostuje do 430W, TDP píše leda 140W nebo kolik a fanouškové intelu dělají, jako by nic.
Odpovědět6  0
Někteří diskutující jsou zřejmě omezeni na použití TV a monitor, což se dá samozřejmě také tak využít, dáte za to černé pozadí, či aby nerušil interiér, tak může být při vypnutí displej průhledný. Tohle ale otevírá možnosti výloh obchodů, výzdoby, také s možností sledování očí vám to může ukázat aktuální ceny jednotlivých produktů přes výlohu a to jsem ani nezačal nad tím přemýšlet, využití bude spousta.
Odpovědět0  0
GTA V portované na PC je vidět, jak moc je to konzolovka, za mě špatná optimalizace a občas zbytečně složitější ovládání pro PC. Taky důvod, proč jsem to hrál okrajově, i další kámoši, movement spíš nerealistický než realistický. Snad GTA VI bude lépe optimalizováno a vypadat jako hra pro PC. Jinak trailer je skvělý, moc povedený.
Odpovědět0  0
Víte že je Adreno anagram Radeon? :­-­)
Odpovědět2  0
Tak teď už chápu, proč bratranec a jeho kamarád dostali VAC ban, protože oba to měli zapnuté. Dostali ho ještě při starém CS:GO, ale je pravda, že ten kamarád se ptal co to je, atd a nějakou dobu potom co anti­-lag zapnul dostal VAC ban.
Tohle teda Valve nevychytalo.
Odpovědět3  1
Složitost navíc? Pokud se nepletu, není tam jediná součástka navíc, pouze softwarově řízené spínání tranzistorů které se používají pro jízdu, kdy se jejich spínáním řídí indukce a zvýšení napětí, které pak pošle proud do baterií.
Odpovědět0  0
V anketě vám chybí možnost ­"Nikdy­".
Steam bych za nic nevyměnil, to si raději připlatím, třeba i 5€, protože chci nmít vše v jedné knihovně a také ty možnosti kolem s přáteli, atd. Epic existuje řadu let a krom toho že se jejich aplikace načítá neskutečně dlouho i na výkonném PC ­(steam asi jen osminu času­) a je jedno jestli při startu či znovunačtení, tak nabízí uplné prd, i obsah se dlouho načítá oproti steamu a nemají ani moc her které chci hrát. Za ty roky ani nedokázali napodobit trochu ten steam, který mají snad všichni rádi, tak mi řekněte, proč by k nim měl člověk jít? Kvůli Fortnite?
Ale mají jednu pozitivní stránku. Dnes už nevychází demoverze her a pirátit je nebudu, takže když jsem chtěl hrát Subnauticu, tak jsem jí měl na epicu, kde jsem si jí vyzkoušel asi 15 minut, zalíbila se mi a pak jsem si jí koupil na steamu, protože v té době neměli achievementy a další věci kolem. Také když jsme hráli s kamarádem huntera, tak ho měl na epicu, já na steamu a byl tam jeden problém pro multiplayer. Epic měl starou verzi, asi 3 týdny, než jí zaktualizovali.
Odpovědět2  0
Myslím, že to právě ovlivňuje používání uživatelů, což by teoreticky i odpovídalo.
Odpovědět1  0
Ochrana snižuje výkon, to je prostě dané a jasné, jinak to snad ani nejde, jde o to, jak moc. Mohli by ochranu nechat do doby kvalitního cracku hry, pak by jí mohli odstranit, aby si hru mohli o něco lépe užít i ti, kteří si jí poctivě zkoupili.
Navíc, kdo bude chtít kupovat, koupí, kdo krást ­/ crack, počká si. Nedovedu si představit, že bych si hru nekoupil. Hraju jen to co opravdu chci hrát a rád za to zaplatím, za ty peníze vznikne třeba pokračování, nebo další dobrá hra.
Odpovědět1  1
Tohle mi připadá dost vedené proti AMD. Proč by AMD něco blokovalo, když má opensource technologii, která se dá použít na všech grafikách, což se o DLSS říct nedá. Pro vývojáře je jednodušší implementovat jednu technologii, která je otevřená a běží všude, než několik, které musí odlaďovat a běží jen na HW jednoho výrobce. Za tohle si může Nvidia sama. Kdyby spojila síly, mohla by být jedna otevřená technologie upscalingu. Navíc jak je známo z historie, sviňárny se dají čekat u Intelu a Nvidie, u AMD jich moc v porovnávní nebylo.
Odpovědět10  5
Já bych napájení předělal uplně, buď jen na 12V, nebo 24V, což by bylo ještě lepší vzhledem k rostoucí spotřebě.
Napájení by se přivedlo jedním konektorem do MB ­(zmenšenou verzí než používají dosavadní desky­) s přibližně 20 piny. Obsahovalo by to standby napětí, spínací pin a také I2C ­(SMBUS­) pro komunikaci se zdrojem, který by mohl dávat různé informace, až po jeho RGB osvětlení. Zbytek by byly nejlépe 24V piny, které by přiváděly napětí pouze do desky. Deska by jej rozsekala na další potřebná napětí jako 3V3, 5V, 12V, ale i 2V5, 1V8, atd... PCI­-e by zůstaly jak jsou na 12V, ale za ně by se přidal slotík jako je u této GPU, který by přiváděl 24V a přenesl třeba až 1000W ­(dle jeho délky by se odvíjelo to co zvládne deska­). Z desky by se daly vyvést napájení pro plotnové disky a podobně ,ale jinak by se vše odehrávalo na ní. Navíc dnes tam šoupnete 2x NVME a máte vystaráno.
Další koncept by byl, jako je vyměnitelný CPU a RAM, tak udělat slot pro grafiky, kdy by napájení ­(měniče­) měly přímo na desce a osazovalo by se pouzdro které by neslo i RAMky, takže zespod plno plochy pro přenos napájení, a pár datových linek.
Ono jde PC hodně upravit, jen kdo s tím začne.. :D
Odpovědět1  3
Jako ta spotřeba je šílená, přitom stačí srazit takty o 5% a ušetříte i 40% energie, aspoň to tak bylo u starého radeonu RX 590. Trošku efektivity by neuškodilo, možná by to AMD i pomohlo.
Odpovědět1  0
EU nás nutí šetřit každý watt a tady se budou pálit terawatty uplně k ničemu.
Odpovědět1  1
Je tedy výdrž 100h, nebo 10h? Dle mě 10h, ale máte tam na začátku chybku.
Odpovědět0  0
Sony se bojí bugů, nebo že MS znevýhodní jeho hráče. Ale to, že Sony dělá exkluzivity jako The Last of us, tak to mu nevadí. Teprve teď vyvíjí verzi pro PC, přitom bych si to rád zahrál už dávno, jen nemám PS a nebudu ho kvůli tomu kupovat. Navíc někdo nemá rád controller a prodejem na PC by také získal, pokud je to z jedo herních studií. Tak proč by MS nemohl koupit AB a vykašlat se na Sony, když dělá něco, co by se mu najednou od druhých nelíbilo?
Odpovědět6  0
Já čekám, kdy AMD po letech opraví RX 6600 XT a vyšší, kdy na určitých konfiguracích, možná na všech dochází k pomalému načítání CS:GO. Protáhne se i o 2 minuty, dle diskuzí a mé zkušenosti to dělá opravdu grafika. Oprava je vypnout nějakou funkci DirectX a dát textury na Low, pak to jede, ale nekupoval jsem si novou grafiku, aby hra běžela hůř a v nižší kvalitě než na staré dobré GTX 1050 Ti.
Odpovědět2  14
Občas mají ta nejobyčejnější zařízení ty největší výhody. Bezpečnost ­(žádný SW balast navíc, který i vytěžuje PC, ačkoliv ne moc­), jednoduchost a menší poruchovost. Krom RGB ovládání mě nenapadá, k čemu dalšímu může takový SW dobře sloužit. Možná makra pro hry, ale to je trochu sporná věc.
Odpovědět0  0
To je někdo tak chorý, nebo nemá co dělat, že musí sledovat jeho letadlo?
Jako je to tak trochu stalking, ne? A´ť je zablokuje, pokud někdo někomu narušuje soukromí a sdílí jej na internet, což také nechcete, aby o vás někdo věděl, že zrovna jedete do lékárny, pak nakoupit do Tesca, do Penny, doplnit na 20km vzdálenou benzínku palivo levnější o 1Kč, za milenkou a domů. ;­-­)
Odpovědět0  5
Tak to si jedno auto koupím a cestou do práce vyrobím energie i pro napájení domu s tepelným čerpadlem na celý týden :D
Vážně, D11 by potřebovala dost opravit, je přímo až nebezpečné jezdit v pravém pruhu mezi Sadskou a Vrbovou lhotou.
Odpovědět0  0
K čemu jim je, že se čipy vyrobí v USA, když je stejně pošlou přes půl světa do Číny ­/ Indie, aby je připájeli na desky a namontovali do telefonů. Fakt promyšlné. Mluví se o bezpečnosti, ale nepřipadá mi reálné, že by někdo upravil návrh čipu ­- jeho fotomasky, které jsou extrémně drahé a co by z toho ten dotyčný měl?
Chápu, že chtě+jí mít výrobu čipů na svém území než to někde rozeserou a neměli by jak dovážet pro armádu, ale Apple může zůstat s výrobou tam kde je.
Odpovědět0  0
" 7,2 Wh energie je velmi málo pro běžný elektromobil­"
Ano, to je tak sotva pro autíčko na dálkové ovládání. :­-­)

Máte tam chybku.
Odpovědět0  0
A k čemu je běžci, že uběhne 3Km o 2 sekundy rychleji než kolega za ním? Tolik zničených kloubů u sportovců...
Odpovědět0  0
"Teď je ještě otázka, budeme nové Ryzeny nazývat stále ještě CPU nebo už APU?­"
Pokud by to byly APU, tak to samé by mělo platit pro Intel.
Odpovědět8  0
Zajímá mě, proč dávají do her ochrany, když je stejně za pár dní prolomí, jen to dělá problémy ve hrách, jsou o to složitější, náročnější a dražší, když přitom pirátská verze často funguje lépe a bez lagů.
Kdo chce, hru si koupí, kdo ne, počká si pár dní na crack...
Odpovědět2  1
Nedávno začali v Číně vyrábět auto s grafenouvou baterií. Něco by na tom mohla být pravda. Samozřejmě se teprve uvidí, prodej má začít v září.
Odpovědět1  1
Co mají všichni proti modré obrazovce smrti u Windows?
Apple má GSOD ­(Gray Screen Of Death­), kterou jsem viděl už několikrát, i Apple produkty umí zlobit, jen to není tak uplně zmiňováno, protože jich je na trhu mnohem méně.
Odpovědět2  0
Kdo tohle monstrum ještě používá? :D Mnohem lepší mi přijde 7­-zip, umí snad vše co je potřeba, ničím neotravuje a je free.
A pirátit antivir? Pokud mají lidé Windows 7, pochopím otravnej Avast free, ale pokud mají Windows 10, tak tam je integrovaný deffender, který je jeden z nejlepších a ničím neotravuje. Navíc když jsem lidem odinstalovával z PC s Windows 10 Avast, tak bylo vidět velké zrychlení.
Odpovědět4  1
Celou várku prodali těžařům a dělají nedostatek pro možnost udržení vyšší ceny, když zjistili, že lépe budou lidé reagovat že jsou karty jakoby levnější, ale přesto jsou drahé právě nedostupností. Nabídka a poptávka, učí se to i na školách... Navíc teď prodali velkou várku těžařům bitcoinů, protože se jim to vyplatí.
Odpovědět6  4
Podle mě se svetry graficky povedly, odpovídají stylem samotným produktům. Docela bych uvítal takovéto tričko, hned bych si ho koupil, vypadá to dobře :­-)
Odpovědět8  0
Intel to mohl narhnout trochu lépe. Proč nepoužil o něco menší typ molexového konektoru, který by při 12 pinech byl stejně velký a nebyl by tak robustní a vzhledově by byl lepší, ty 2 piny by se také použily na 12V a GND. Zapínání zdroje by mělo být jak je přes samostatný pin, ale proč místo PWR_OK neudělali rovnou I2C ­(SMBUS­), který by mohl přinést nové možnosti jako čtení teploty zdroje, ovládání různých blbostí včetně RGB LED ve zdroji, sledování proudu, napětí ­- tím i příkonu, ztrát, vytížení samozřejmě by deska věděla jaké má limity, ale i ta informace o tom že je vše OK by tam také protekla...
Je škoda, že to Intel nějak splácal a nemyslel na další možnosti. Už podruhé to měnit asi nebudou, škoda že tam někdo nepřemýšlí.
Odpovědět15  0
V tomhle Applu fandím, ikdyž iPhone a další věci nemám. Jejich problém, pokud to vadí vývojářům, mohou se na Apple vykašlat a vyvíjet pro jiné platformy. Pokud by to vadilo uživatelům, tak ti pak mohou jt na android, který je otevřen instalacím z jiných zdrojů. Nevidím v tom problém, Apple nemá povinnost otevírat telefon vývojářům, aby si tam instaloval kdo chce co chce, když ten jeho systém nikoho nediskriminuje, prostě mají všichni stejné podmínky. A to že si bere poplatek z prodeje na store? Stejné, jako kdybyste chtěli, aby si provozovatelé obchodů nesměli nic brát z prodeje zboží.
Odpovědět4  9
No jo, když víte, že bude obrovský zájem a chcete udělat ze svého zboží ještě něco lepšího, tak staší pustit na začátku do světa jen pár kusů, o které se lidé budou prát, navyšovat cenu a vy můžete dělat PR na tom, že byl obrovský zájem a nestíhají se naplnit obchody, jak moc je to luxusní zboží.
Kdyby vydala milióny karet naráz, tak si je natěšení zákazníci koupí a zbytek bude ležet skladem a postupně se rozprodávat.Cena by tak nemohla být o něco vyšší a média by nemohla psát o tom, jak velký zájem je.
Snad tady na to nikdo neskočil, že ta nvidia si neumí připravit zásoby, to je taktika ;­)
Odpovědět10  5
Nevidím na tom nic špatného, prostě Apple za tu cenu nabízí víc než Spotify. To by mělo spíš zlevnit, pokud chce dál obývat iPhony :­-)
Odpovědět2  0
Je škoda, že to Nvidia nevyvinula ve spolupráci s MS který to samé vyvíjí na konzole. Mohla by to být součást knihoven systému, funkce by mohla být nativně podporovaná a mohla mít ještě lepší využití. Zároveň by jí mohla využívat jakákoliv značka grafiky, samozřejmě s podporovaným modelem a ovladačem. Takto se z toho stává další proprietární technologie Nvidie a pak přijde každý se svou obdobou a programátoři her budou mít mnohem více práce a bude vše prostě takové neucelené.
Je to škoda, zároveň chápu, že chce nabídnout něco svého a jako první. Určitě to není něco k zahození.
Odpovědět2  2
Jako první by mohli zrušit jejich launchet a přejít na steam, to by přivítal snad každý. Navíc by se ulevilo zátěži PC a celkově s jejich účtem.
Je hloupé mít hru a na ní ­"3­" launchery aby se vůbec spustila.
Odpovědět0  0
To mi připomíná opravátor ze hry Subnautica :D
Že se tam páni inženýři inspirovali? :­-)
Odpovědět0  0
Jen pro zajímavost: Adreno je anagram slova Radeon ;­-­)
Pokud jde o pravdivé informace, tak se docela těším co AMD nabídne :­-)
Odpovědět3  0
A nejde to udělat třeba USB 4A, 4B, 4C? Není to jednodušší pro hloupější uživatele chytrých zařízení?
Odpovědět6  1
Nikdy jsem nepochopil, proč má někdo problém zapojit USB A, třeba až napotřetí...
Ten konektor se většinou naležato orientuje tak, že když tam něco zapojujete, tak když kouknete na samce, tak musí mít plastík s piny dole, pokud je to něco jako TV, tak plastík v zádu. UPlně jednoduché a vždy to píchnu napoprvé.
Ano, jsou i vyjímky v zařízení, ale ten konektor normálně vidím a tak to otočím a loupnu to tam napoprvé... Nevidím v tom problém...
Odpovědět1  3
Dobře mu tak, když se z toho pozvracel a ještě se ho snažil uplatit, aby ho nestíhal...
Je to hnus, dělat si vtípky na bezdomovcích... Youtubeři dělají jen kraviny a děti je napodobují. Kdyby je naučili něco co využijí k životu, nebo je neučili být agresivní u her... Znám děti a ti co na ně koukají opravdu napodobují to co dělají ti youtubeři, prostě tam nadávají, třískají do klávesnice a stolu a vidím to i u těch dětí... Ti co nejsou na YT závislé se tak nechovají, takže v tom nějaká spojitost je... Další je drzost, video kde natočíte to jak někomu odporujete, nejlépe dospělému a jste drzí, tak je velice oblíbené, protože si to nikdo jen tak nedovolil, než to začal vidět že je to zcela běžné a děti si prostě teď dovolují na dospělého, jako by mu ani nebyly rovné, ale rovnou ­"byli nad ním­"...
Měli by povolit jen ty, co nekazí mládež.
Odpovědět5  1
"V červnu 2019 se rozzuřila obrovská prachová bouře­"
Asi je to chybka, ale nejprve jsem si nebyl jistý, jestli můj stroj času začal fungovat :­-­)
Odpovědět0  0
Dle mě si za to rozhodnutí přejít na Epic hodně lidí hru nekoupí, takže tržby zůstanou asi stejné...
Navíc když mám vše na steamu, který je i vyspělejší, tak se mi nechce stahovat další launcher, který žere paměť a celkově výkon ­- spotřeba RAM u mě: Steam 150MB a Epic 360MB + více vytěžuje procesor a pomaleji se načítá i na SSD...
Jako mohl by si Steam brát menší provize, zbytečně je teď trh se hrami více fragmentovaný, ale mohli by tu hru nabízet i na Steamu, ikdyby za víc, koupil bych si to raději na tom Steamu...
Odpovědět8  1
Těším se jak malé děcko. Dokonce mám celý den i v práci na sobě tričko s logem RYZEN :D
Konečně si zase budu moct sestavit lepší PC od AMD <3
Odpovědět12  0
Intel je prostě hajzl, ale AMD mu teď trochu natrhlo prdel a najednou jde navýšit jádra...
Jak říkám: Kde není konkurence, není pokrok...
Odpovědět8  0
Jenže nechat poslední verzi běžet, to je ono, to brzdí vývoj, jelikož by musel vyvíjet nové funkce s ohledem na starou funkční verzi, aby nepřestala fungovat. Jako programátor to chápu a navíc dnes se vyhazují PC, na kterých běží Windows 7 s prstem v zadku. Windows XP tu máme už asi 18 let a navíc to na lepší PC nedáte, takže nějaké šunky, kde se seká i internetový prohlížeč. Na Windows 7 to nechají běžet ještě řadu let, než bude jejich podíl kolem 1%, sami by si strašně moc uškodili.
Takže si Steam zákazníků váží, chce pro ně lepší funkce a navíc může dát pryč staré části kódů, které se jen nabalovaly.
Odpovědět2  1
Toto není systémem, ten jen nabízí možnosti, ale Nvidia si ráda pojistí to, aby uživatelé měli v kompu tu její debilní aplikaci Experience.
Nvidia no more...
Odpovědět1  1
Už několik upgradnutých PC a stále všechna data v pořádku. Nedivil bych se, kdyby jen chtěli MS pošpinit.
Nový systém mi připadá rychlejší při bootování i při vypínání, na ploše mi připadá stejný.
Odpovědět2  8
Mám Intel SSD 520 180GB, nové W10 a nemám žádný problém.
Možná by měli napsat, že mají problémy jen některé modely.
Odpovědět1  0
Nevšiml jsem si, omlouvám se za ukvapený komentář.
Měl jsem lépe číst, než hned chtít něco urovnávat. :)
Odpovědět0  1
Nevím, jeslti bych to nazval vysílačem, protože to potřebuje napájení, které bere z okolní WiFi sítě, přijímá jej anténou a jen modifikuje a možno říct ruší signál, který anténou prochází a modifikací dodáme energii, kterou ta anténa vyšle. Takže tím že vytvoříme šum, tak na straně přijímače a vhodného software můžeme vyhodnotit situaci a dle toho PC provede akci.
Teda aspoň jak to chápu, páč v článku to vypadá, jako by to samo o sobě byl vysílač.
Odpovědět2  0
Když už teda jdou na ten ARM, čekal jsem snížení ceny a pokrytí trhu levnými modely, které umí tak ten internet.
Tohle stojí v přepočtu bez daně 15K a za to máte nyní o hodně výkonnější NB, s menší výdrží, nebo nějakou Atomovou shitku co vydrží 12 hodin... Očekával jsem startovní ceny kolem 10 ­- 12K s daní, později třeba 8K...
Odpovědět0  0