Akvizice firmy Xilinx tak už byla dříve povolena britskými regulátory a nyní se připojily také čínské úřady, jejichž svolení je ovšem podmínečné. Právě dnes o tom informovala agentura Reuters, dle níž jde tak o další významný krok k dokončení tohoto obchodu za 35 miliard dolarů.

Jaké podmínky si tak Čína klade? Zaprvé jde o to, že na jejím trhu se AMD nebude snažit zatěžovat prodej svých produktů nevhodnými podmínkami, což je například prodej jednoho produktu pouze v případě, že si zákazník pořídí i jiný (tzv. tie-in sale) nebo stanovení diskriminačních podmínek pro zákazníky snažící se využívat i konkurenční produkty.
Dále Čína žádá, aby pokračovala spolupráce s jejími domácími firmami, kterým budou stále dodávány procesory a GPU Chaowei, FPGA firmy Xilinx a příslušný software, a to férovým, rozumným a nediskriminačním způsobem.
Zatřetí je požadováno, aby Xilinx pokračoval s vývojem svých FPGA a ty byly i nadále kompatibilní s procesory ARM a zkrátka aby Xilinx pokračoval (i) ve svém dosavadním obchodním plánu. Začtvrté jde o zajištění potřebné kompatibility produktů firmy Xilinx s dalšími, které jsou na čínském trhu, a to rovněž způsobem, který platil doposud.
A nakonec Čína žádá, aby citlivé informace o ostatních výrobcích CPU, GPU a FPGA byly chráněny, AMD aby se k tomu smluvně zavázalo a aby daná data mělo uloženo na samostatných a nezávislých systémech. Po šesti letech mohou být tyto podmínky přezkoumány a případně zrušeny, nebo také prodlouženy.