www.svethardware.cz
>
>
>

Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá

Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
, , aktualita
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
K oblíbeným
reklama
Společnost HSMC jsme zmínili jako jednu z těch, které se snaží rozvíjet s využitím cizích zkušených pracovníků, jež láká především z tchaj-wanského TSMC na výrazně vyšší platy. Zvláště TSMC tak jistě bude ráda za to, že zrovna HSMC jí už talenty v dohledné době přetahovat nebude, neboť dle bývalého výkonného ředitele této firmě došly finanční prostředky, jak uvádí EE Times a Southern China Morning Post
 
 
HSMC přitom měla smělé plány do budoucna čítající také stavbu nové továrny za cca 20 miliard dolarů, ale to asi platilo jen do té doby, než čínská vláda v tomto roce oznámila, že bude sama nadále podporovat už jen největší a nejlepší firmy v daném oboru, což konkrétně znamená dvě: SMIC (Semiconductor Manufacturing International Co.) a Hua Hong. 
 
S tím tak investoři zrovna nepočítali, jak uvádí bývalý výkonný ředitel HSMC, Čchiang Šang-ji. Plán na výstavbu velké a drahé továrny po sobě zanechal i dluhy a investorům dle ex-CEO poté jednoduše došly peníze. Šang-ji tak už ve své pozici skončil a nyní už je zpět doma v Kalifornii, přičemž dříve pracoval právě v TSMC, a to jako ředitel výzkumu a vývoje, než v předchozím roce vstoupil do vedení HSMC. 
 
Nyní však Čchiang Šang-ji popisuje svou novou zkušenost zkrátka jako noční můru, kterou lze jinak jen těžko vykreslit pomocí několika slov, jak uvedl pro Southern China Morning Post. HSMC tak měla smělé plány od svého založení v roce 2017, přičemž její 20miliardová továrna měla původně letos už stát a vyrábět čipy nejdříve pomocí 14nm a pak od roku 2021 pomocí 7nm technologie, kterou by si vyvinula sama pro sebe se záměrem později přeskočit konkurenční SMIC i Hua Hong na domácí půdě. Je tak vcelku zřejmé, proč ex-CEO mluví o noční můře.
 
Nyní byla HSMC převzata lokální vládou v provincii Hubei a co s ní bude dál, to se teprve ukáže. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář