www.svethardware.cz
>
>
>
>

CM Storm Sirus C: 2.2kanálový headset

CM Storm Sirus C: 2.2kanálový headset
, , aktualita
Společnost Cooler Master Europe představila zbrusu nový herní headset CM Storm Sirus C, který nabízí 2.2kanálovou konfiguraci. To znamená, že každé ucho bude mít svůj hlavní reproduktor a vedle něj také basový reproduktor.
K oblíbeným
reklama
Již v roce 2011 jsme si vyzkoušeli první CM Storm Sirus 5.1, který nabízí prostorový zvuk díky osmi reproduktorům. Nový Sirus C má tedy poloviční počet, takže prostorový zvuk neslibuje, ale díky tomu můžeme také očekávat sníženou cenu a snad i větší pohodlí.

Sirus C tedy nabízí 2.2kanálový zvuk, takže v každém sluchátku je 44mm hlavní reproduktor a pak i 40mm basový reproduktor, takže můžeme očekávat opravdu silné basy. Sluchátka se připojují k počítači pomocí rozhraní USB, takže mají zabudovánu vlastní zvukovou kartu se zesilovačem. Ta nejspíše bude integrována ve velkém ovladači na přívodním kabelu, kde budeme moci upravit hlasitost sluchátek, citlivost mikrofonu (či jej rovnou vypnout), hlasitost komunikace a přepínat mezi režimem PC a konzole (pro ty je připraven 3,5mm jack).

Specifikace hovoří o odezvě 20 - 20 000 Hz, impedance je 50 ohmů u hlavního reproduktoru a 32 u basového, citlivost při 1 kHz pak 118 a 116 dB a všesměrový mikrofon má odezvu 10 - 10 000 Hz s citlivostí -34 dB. Cooler Master také mluví o nízké hmotnosti, která je prý "pouze 465 gramů". Osobně bych ale v tomto případě o nízké hmotnosti vůbec nemluvil, spíše naopak.

Sirus C bude k dispozici od května za doporučenou cenu 85 euro, tedy cca 2350 Kč.

Zdroj: TZ Cooler Master
reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
14.9.2019, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
14.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala