Co vydrží paměťová karta II.

Co vydrží paměťová karta II.
, , článek
O tom, že paměťové karty přežijí ledasco, jsme na stránkách Světa PDA již psali, ovšem paměťová karta, která přežila explozi blízko umístěného dynamitu, to zde ještě nebylo. Konkrétně šlo o 256 MB CompactFlash médium SanDisku, na které se ještě před smrtí fotoaparátu podařilo zachytit unikátní fotografie.
K oblíbeným
reklama
Když Don Frazier nastavoval digitální fotoaparát tak, aby zachytil demolici starého mostu přes Mississippi u Cape Girardeau, ještě netušil, že jeho digitál v ceně 15 000 USD bude také rozbit na padrť hned poté, co zachytí poslední milisekundy svého života (snímky níže). Překvapivě se ale totéž nestalo 256 MB CF kartě SanDisku, která byla uvnitř a zmíněný výbuch přežila pouze s několika škrábanci a vruby. Mimochodem, pod most bylo navrtáno téměř 300 kg dynamitu.

"Příběhů, ve kterých vystupují paměťové karty SanDisku, jsme již slyšeli pěknou řádku," říká Tanya Chuang, firemní product manager produktové řady Ultra II a Extreme, "dle mailů, jež nám chodí od zákazníků, přežily naše karty dokonce i pád letadla, vyprání v nejrůznějších pračkách ani nepočítáme, ale něco podobného se nikomu opravdu ještě nestalo. V případě použití tradičního analogového filmu by tento byl bezpochyby roztrhán na nespočet kousků, díky flash médiu ale máme unikátní možnost spatřit skutečně neobvyklé fotografie."


Zdroj: Mobilemag
reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala