www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i5-12400 opět v Cinebench: Ryzen 5 5600X má problém

Core i5-12400 opět v Cinebench: Ryzen 5 5600X má problém
, , aktualita
Už dobře víme o tom, že procesory Core i5-12400 a Core i5-12400F by mohly velice zacvičit konkurencí v oblasti mainstreamu a nové testy nám to potvrzují. Intel totiž může vyslat na trh srovnatelně výkonný, ale mnohem levnější procesor. 
K oblíbeným
reklama
Core i5-12400 přijde také ve své levnější verzi Core i5-12400F bez aktivované grafiky a právě tato verze F by měla být srovnávána s konkurenčními CPU Ryzen, které integrované GPU rovněž nemají. 
 
 
 
Srovnání výkonu procesorů Core i5-12400(F) a Ryzen 5 5600X už je jednodušší i díky tomu, že v tomto případě už (na rozdíl od i5-12600K) jde o šestijádrové procesory (6C/12T). Výsledky přitom potvrzují to, co naznačovaly už starší testy. Jde totiž o procesory, jejichž hrubý výkon je velice podobný a lze také počítat s tím, že to bude platit třeba i pro hry, ale rozdíly tu jistě budou, a to zvláště v případě jiných testů, které nedokáží zcela zatížit všechny procesorová jádra, nebo jsou prostě nějakým způsobem specifické. 
 
 
Vypadá to ovšem, že Core i5-12400(F) budou tvořit důstojnou alternativu pro Ryzen 5 5600X, která ovšem má být o cca třetinu levnější (200 vs. 300 USD). A to už je slušný rozdíl a výhoda na straně Intelu, kterou by mohla pokazit snad jen cena základních desek. 
 
Právě cena desek totiž představuje pro Alder Lake-S problém, jenomže dostupné jsou zatím jen modely se Z690 a pro procesory jako Core i5-12400 se budou hodit spíše modely z B660, které na trh nastoupí právě až s nimi. Stačit budou jinak samozřejmě stále paměti DDR4, neboť DDR5 jsou jednak drahé a pak zrovna i nedostupné a navíc zatím ani nepodávají přesvědčivé výkony. Čili celé to závisí jen na deskách a dostupnosti nových řadových Alder Lake-S. Očekáváme je v lednu, kdy mají být přinejmenším představeny. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mladý hacker dostal od Applu odměnu přes 100 tisíc USD za hacknutí Macu Mladý hacker dostal od Applu odměnu přes 100 tisíc USD za hacknutí Macu
Spousta firem má tzv. program bug bounty, kdy hackerům za poskytnutí informací o napadení může vyplatit odměnu. Mladý Ryan Pickern dostal rekordní odměnu více než 100 tisíc USD za hack Maců, který mu umožnil např. přistoupit ke kameře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové v relativní blízkosti poprvé objevili pomalu blikající magnetar Astronomové v relativní blízkosti poprvé objevili pomalu blikající magnetar
Pokud bychom mohli vlastníma očima pozorovat neutronové hvězdy v jejich nejsilnějším spektru, byl by daný magnetar pro nás jedním z nejzářivějších objektů na obloze. Ne tedy vždy, ale jen občas, a to asi třikrát za hodinu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3050 je a není na trhu, ceny dostupných karet jsou absurdní GeForce RTX 3050 je a není na trhu, ceny dostupných karet jsou absurdní
Nástup karet GeForce RTX 3050 na trh představoval další naději na to, že se bude prodávat produkt za slušnou cenu pro ty, kteří by si rádi zahráli i náročnější hry, ale nechtějí moc utrácet. Jaká je realita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Herní Chromebooky se zřejmě chystají na trh, k čemu ale budou? Herní Chromebooky se zřejmě chystají na trh, k čemu ale budou?
Označení herní Chromebook působí jako protimluv, nicméně slovo herní je dnes spojováno už se všemožným hardwarem, ať už má ve výsledku jít třeba jen o barevné LED. Jak tomu ale bude v případě Chromebooků? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
DDR4-2400 až DDR5-6200: jak škáluje výkon na Alder Lake-S? DDR4-2400 až DDR5-6200: jak škáluje výkon na Alder Lake-S?
Server Techspot se zaměřil na test pamětí DDR4 a DDR5 s efektivními takty od 2400 po 6200 MHz. Cílem bylo zjistit, jak se tato výbava podepíše na celkovém výkonu sestavy s procesorem Intel Alder Lake. 
Včera, aktualita, Jan Vítek