www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-10850K přijde na běžný trh i s dvěma novými Celerony

Core i9-10850K přijde na běžný trh i s dvěma novými Celerony
, , aktualita
Nový odemknutý desetijádrový procesor Core i9-10850K by se skutečně neměl dostat jen do rukou OEM výrobců, čili se bude prodávat i v obchodech jako samostatný produkt. A s ním i tři nové Celerony G.
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-10850K je nový očekávaný procesor, jenž bude mít jen o trošku nižší takty (o 100 MHz na základní frekvenci i turbu) než velice obtížně dostupný Core i9-10900K, a přitom stále nabídne odemknutý násobič, deset jader, Hyperthreading, zkrátka to samé co nejvýše stojící model generace Comet Lake-S, a to za nižší cenu. Lze očekávat, že ta bude v nejlepším případě o 50 dolarů pod cenou modelu 10900K, ale to platí pro oficiální cenu a realita může být trošku jiná. 
 
Na západě i u nás je totiž Core i9-10900K obtížně sehnatelný kus křemíku, takže ceny jsou trošku nafouklé a naštěstí jen mírně, neboť tu máme silnou konkurenci v dobře dostupných Ryzenech. Pokud tak bude Core i9-10850K lépe dostupný, mohla by se jeho cena na našem trhu pohybovat kolem 13 tisíc korun s DPH, ale uvidíme. 
 
 
My jsme nedávno také řešili, zda procesor Core i9-10850K náhodou nebude určen pouze pro OEM zákazníky, kteří by jej montovali do svých PC, ovšem dle wccftech to tak nebude a co víc, Intel si chystá také další dva Celerony, modely G5925, G5905T a G5902. Už dva prodejci totiž do své nabídky zařadili BOXovanou verzi nového Core i9. Jde v obou případech o britské firmy, a sice LambdaTek zmiňující cenu 459,41 GBP s daní a Cyclotron s částkou 472,76 GBP s daní. Konečné částky po odstartování prodeje by se ale měly mírně snížit, takže skutečně může jít o oněch 13 tisíc korun. 
 
Pro mnohem méně náročné zákazníky tu pak máme i tři nové Celerony, a to modely Celeron G5925 (BX80701G5925), Celeron G5905 (BX80701G5905) a Celeron G5905T. Všechny nabídnou dvě fyzická jádra bez Hyperthreadingu, grafiku UHD 610 a pak tu máme 4 MB L3 cache, což je dvojnásobek oproti jakémukoliv aktuálnímu modelu z generace Comet Lake-S. Takty (stále bez turba) pak mají dosáhnout 3,6 GHz, 3,5 GHz a 3,3 GHz, takže se v rámci celeronové rodiny CML-S zvýší o 100 MHz a TDP bude 58 W a v případě úsporné verze T pak 35 W. Ceny se pak budou pohybovat kolem 50 USD, maximálně se přiblíží k 60 USD.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře