www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-10850K přijde na běžný trh i s dvěma novými Celerony

Core i9-10850K přijde na běžný trh i s dvěma novými Celerony
, , aktualita
Nový odemknutý desetijádrový procesor Core i9-10850K by se skutečně neměl dostat jen do rukou OEM výrobců, čili se bude prodávat i v obchodech jako samostatný produkt. A s ním i tři nové Celerony G.
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-10850K je nový očekávaný procesor, jenž bude mít jen o trošku nižší takty (o 100 MHz na základní frekvenci i turbu) než velice obtížně dostupný Core i9-10900K, a přitom stále nabídne odemknutý násobič, deset jader, Hyperthreading, zkrátka to samé co nejvýše stojící model generace Comet Lake-S, a to za nižší cenu. Lze očekávat, že ta bude v nejlepším případě o 50 dolarů pod cenou modelu 10900K, ale to platí pro oficiální cenu a realita může být trošku jiná. 
 
Na západě i u nás je totiž Core i9-10900K obtížně sehnatelný kus křemíku, takže ceny jsou trošku nafouklé a naštěstí jen mírně, neboť tu máme silnou konkurenci v dobře dostupných Ryzenech. Pokud tak bude Core i9-10850K lépe dostupný, mohla by se jeho cena na našem trhu pohybovat kolem 13 tisíc korun s DPH, ale uvidíme. 
 
 
My jsme nedávno také řešili, zda procesor Core i9-10850K náhodou nebude určen pouze pro OEM zákazníky, kteří by jej montovali do svých PC, ovšem dle wccftech to tak nebude a co víc, Intel si chystá také další dva Celerony, modely G5925, G5905T a G5902. Už dva prodejci totiž do své nabídky zařadili BOXovanou verzi nového Core i9. Jde v obou případech o britské firmy, a sice LambdaTek zmiňující cenu 459,41 GBP s daní a Cyclotron s částkou 472,76 GBP s daní. Konečné částky po odstartování prodeje by se ale měly mírně snížit, takže skutečně může jít o oněch 13 tisíc korun. 
 
Pro mnohem méně náročné zákazníky tu pak máme i tři nové Celerony, a to modely Celeron G5925 (BX80701G5925), Celeron G5905 (BX80701G5905) a Celeron G5905T. Všechny nabídnou dvě fyzická jádra bez Hyperthreadingu, grafiku UHD 610 a pak tu máme 4 MB L3 cache, což je dvojnásobek oproti jakémukoliv aktuálnímu modelu z generace Comet Lake-S. Takty (stále bez turba) pak mají dosáhnout 3,6 GHz, 3,5 GHz a 3,3 GHz, takže se v rámci celeronové rodiny CML-S zvýší o 100 MHz a TDP bude 58 W a v případě úsporné verze T pak 35 W. Ceny se pak budou pohybovat kolem 50 USD, maximálně se přiblíží k 60 USD.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum
Na začátku letošního školního roku byly představeny nové GeForce, které obrátily trh s herními grafikami naruby. Kdo si myslel, že si hned bude moci koupit zbrusu nový model, a proto se ihned zbavil toho starého, udělal nejlépe, když si to zatím rozmyslel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot
MSI přidalo do nabídky další herní monitor z řady Optix, který se příští měsíc dostane i na česý trh. Monitor nabídne rozlišení WQHD na úhlopříčce 27 palců a využívá technologii Quantum Dot, kterou můžeme znát z televizorů. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala