www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-12900K: o čtvrtinu rychlejší než Ryzen 9 5950X v 1T CPU-Z?

Core i9-12900K: o čtvrtinu rychlejší než Ryzen 9 5950X v 1T CPU-Z?
, , aktualita
Máme tu další test ze série salámově dávkovaných informací o údajném výkonu procesorů Alder Lake-S. Jde o jednovláknový benchmark v utilitě CPU-Z, který také ukazuje na velice slušný výkon nových Intelů. 
K oblíbeným
reklama
Už jsme se mohli podívat třeba na výkon Core i9-12900K v testech Cinebench a také se v poslední době ukazuje stále více záznamů v SiSoft Sandra. Stále ale čekáme na výsledky, které by byly opravdu průkazné a především opravdu ověřitelné, nicméně ty, které se k nám dostaly doposud, si vesměs odpovídají. 
 
 
Tím máme na mysli především vysoký jednovláknový výkon i velice slušný vícevláknový výkon, přičemž i tento snímek z testu v CPU-Z ukazuje na to, že Zen 3 asi nebude schopen stíhat nové Alder Lake, alespoň pokud jde o hrubý výkon jednotlivých jader. Máme tu totiž Ryzen 9 5950X s výsledkem 648 bodů, což je údaj získaný z databáze utility, jemuž se staví 825 bodů jistého 24jádrového procesoru, čili dle očekávání Core i9-12900K. 
 
Pokud jde o celkový výkon všech jader, výsledek byl rozmazaný, ale to je vcelku zbytečné opatření, neboť dle podoby modrého a fialového sloupečku půjde v podstatě o totožné výsledky. 
 
I tento screenshot zveřejněný na čínských stránkách Bilibili tak odpovídá tomu, co o výkonu nových Alder Lake-S říkají dosavadní úniky. Ve zkratce tak lze očekávat velice výkonná jádra P, která mohou výrazně překonat i Zen 3, ovšem těch budou mít Alder Lake přinejlepším jen osm. Zbylých (až) osm jader E bude představovat mnohem slabší výkon i vzhledem k absenci Hyperthreadingu, takže ve výsledku by Intel mohl dorovnat celkový výkon procesorů Ryzen  aktuální generace. 
 
Můžeme ale reálně očekávat značné rozdíly ve výkonu dle toho, kolik procesorových jader dokáží aplikace reálně využít a Intel může být ve značné výhodě právě v případě, kdy půjde o 1 až 8 vláken.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: říjen 2021 Doporučené PC sestavy: říjen 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek29 komentářů
Phison o budoucích SSD: aktivní chlazení, L4 cache, vysoká spotřeba Phison o budoucích SSD: aktivní chlazení, L4 cache, vysoká spotřeba
Společnost Phison je jeden z nejznámějších výrobců kontrolerů pro SSD, jehož modely používá celá řada firem. Kdo jiný tak může poskytnout lepší náhled do budoucnosti SSD úložišť než CTO této firmy?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD hlásí rekordní tržby a zlepšující se dodávky čipů AMD hlásí rekordní tržby a zlepšující se dodávky čipů
Společnost AMD se pochlubila finančními výsledky za třetí kvartál, které nejsou vůbec špatné, ostatně firma dokázala utržit o více než polovinu v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel kvůli nedostatečným kapacitám přestává vyrábět některé síťové karty Intel kvůli nedostatečným kapacitám přestává vyrábět některé síťové karty
Intel se rozhodl, že ze své nabídky vyřadí některé méně důležité produkty, což jsou pro něj evidentně síťové karty. Ne všechny, ale dost z nich tak brzy přestane být brzy vyráběno, což svědčí o jedné skutečnosti.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chystá Windows 11 ve verzi SE, jaká bude? Microsoft chystá Windows 11 ve verzi SE, jaká bude?
Microsoft si údajně chystá speciální verzi systému Windows 11 s označením SE, která by se měla zaměřit na vzdělávací instituce, ale mohla by být zajímavá i pro řadu běžných uživatelů, neboť má být zjednodušená či odlehčená. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů