www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair a světově první klávesnice s tlačítky Cherry RGB

Corsair a světově první klávesnice s tlačítky Cherry RGB
, , aktualita
Společnost Corsair se pochlubila, že ve spolupráci s Cherry přinese na trh první klávesnice, které budou vybaveny tlačítky Cherry MX RGB. Jedná se pochopitelně o podsvícení, které nám umožní si namíchat libovolnou barvu díky třem SMD LED.
K oblíbeným
reklama
Na podsvícení tlačítek Cherry MX je zajímavé také to, že každé je vybaveno vlastními diodami, čili teoreticky je možné, aby se mohlo ovládat podsvícení každé jednotlivé klávesy. To už ale pochopitelně závisí na konkrétním produktu, zda to umožní, nebo ne. Z dosavadních zkušeností s mechanickými a podsvícenými klávesnicemi mohu ale říci, že něco takového zůstává spíše nevyužitou možností. Nicméně otázkou je, jak přesně bude řešeno podsvícení u Cherry MX RGB, neboť výrobce k němu přistupuje trošku jinak.

Musíme si také počkat na to, až budou představeny konkrétní produkty. Ty chce Corsair ukázat brzy, přesněji hned na začátku příštího roku na CES 2014 v Las Vegas. V této době tedy o nich není známo nic, tak se zaměřme na samotná tlačítka Cherry MX RGB.

Ty tedy ponesou tři SMD LED na rozdíl od předchozích typů, jež jsou vybaveny jednou 3mm LED, jak vidíte nahoře na obrázku tlačítka Cherry MX Brown (klávesnice Logitech G710+). Takto umístěná LED má tu nevýhodu, že podsvítí jen horní část klávesy s hlavním popiskem, kdežto spodní část zůstane ve stínu. Cherry nám sděluje, že tento problém vyřešilo, a to s využitím průsvitných schránek tlačítek. Co se týče umístění samotných SMD LED, pak zpráva mluví o tom, že jsou přímo na plošném spoji, což umožní levnou a automatizovanou výrobu.
nové průsvitné tlačítko Cherry MX RGB


Pak je ale pravděpodobné, že tlačítka Cherry MX RGB už nebudou mít každé vlastní LED, čili nebude možné, abychom rozsvítili či zhasli každé zvlášť. Ale to se ukáže později. Další informace mluví o Cherry MX Board 3.0, čili desce jako základu pro nové klávesnice, jež plně podporuje N-key rollover, díky němuž se nebudeme muset starat o ghosting.

Prozatím pak výrobce plánuje produkci tlačítek Cherry MX RGB s charakteristikami klasických tlačítek Blue, Brown, Red a Black, čili dvou s výraznější hmatovou odezvou a dvou s lineárním stiskem.

Zdroj. TZ Cherry
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů