Cosmos SE se dostal na trh

Cosmos SE se dostal na trh
, , aktualita
Cooler Master Cosmos SE byl ohlášen již v létě, a tak je nyní již čas na to, aby se začal prodávat. Jde o pokračovatele úspěšné řady, jenž bude k dispozici ve dvou verzích lišících se svým bočním panelem, jak ukazuje následující fotografie....
K oblíbeným
reklama
Cooler Master Cosmos SE byl ohlášen již v létě, a tak je nyní již čas na to, aby se začal prodávat. Jde o pokračovatele úspěšné řady, jenž bude k dispozici ve dvou verzích lišících se svým bočním panelem, jak ukazuje následující fotografie. Design ale zůstane v podstatě stejný i s charakteristickými tyčovitými madly nahoře a nohama dole.

Cosmos SE tedy můžeme považovat ze mírně inovovanou verzi starších skříní, u níž Cooler Master klade důraz na SSD, radiátory vodního chlazení a možnost zapojení výkonných a dlouhých karet. Celkově tak tato skříň podporuje až 8 pevných disků či dokonce 18 SSD, až osm ventilátorů nebo 120 - 360mm radiátory, přičem najednou může být nainstalováno po jednom 120mm, 280mm a 360mm radiátoru. Tato skříň nám tedy nově umožňuje to, co stejně téměř nikdo nevyužije, ale taková už je doba.

Co se týče grafických karet, ty zde mohou být dlouhé až 395 mm a procesorové chladiče zase mohou mít na výšku až 175 mm. Pro vedení kabelů za trayem základní desky je tu vyhrazeno 34 mm prostoru na šířku, takže je zřejmé, že Cosmos SE bude značně široký. To potvrzují jeho specifikace a rozměry 263,8 x 569,4 x 524,4 mm (Š x V x H).

Hmotnost této skříně je 10,8 kg, vyrobena je z kombinace oceli, perforovaného plechu, plastu a gumy, podporuje desky ATX, Micro-ATX i Mini-ITX, tři 5,25" zařízení, sedm karet a standardní ATX zdroje.

Cena byla stanovena na 159 euro, což u nás činí kolem 4400 Kč, ale cena je i nižší.

Zdroj: TZ Cooler Master

Cooler Master COSMOS SE
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala