www.svethardware.cz
>
>
>
>

Crucial M550: výkonná 2,5", mSATA i M.2 SSD

Crucial M550: výkonná 2,5", mSATA i M.2 SSD
, , aktualita
Společnost Crucial patřící pod křídla Micronu si připravila novou sérii SSD, která budou dodávána v podobě klasických 2,5" modelů i karet formátů mSATA a M.2. Podívejme se na jejich vlastnosti.
K oblíbeným
reklama
Crucial ohlásil příchod série SSD s označením M550 jako nástupců série Crucial M500, která byla představena před necelým rokem a také zahrnovala modely formátů 2,5", mSATA a M.2, přičemž klasický 2,5" model měl rovněž výšku 7 mm, aby se vešel i do tenkých ultrabooků.

Nová série M550 poskytne vyšší výkon, neboť M500 končily na 500 MB/s při čtení a 400 MB/s při zápisu, což se nyní zlepšilo na maxima 550 MB/s při čtení a 500 MB/s při zápisu.

Vedle toho tu budou i vyšší kapacity a nové funkce, jako je NWA (native write acceleration), RAIN (redundant array of independent NAND), adaptive thermal protection (ATP) nebo hardwarové šifrování uložených dat.

Krom pamětí MLC NAND Flash od Micronu tu nejspíš bude zapojen kontroler značky Marvell. Modely mSATA a M.2 pak nabídnou kapacity 128 GB, 256 GB a 512 GB, zatímco 2,5" SSD dosáhne i 1TB kapacity.

Všechny budou dodávány na trh s tříletou zárukou a měly by již brzy na trhu nahradit starší M500, a to včetně ocenění.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů