www.svethardware.cz
>
>

Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS

Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
, , aktualita
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
K oblíbeným
reklama
Útoky na počítačové sítě se bohužel nevyhýbají ani nemocnicím a jiným lékařským zařízením. Nedávno to byla německá nemocnice, která nemohl přijímat pacienty a jedno takové odmítnutí vedlo dokonce ke smrti pacientky (míra zavinění je v šetření). Další útok na sítě nemocnic se odehrál v USA, kde byl napaden řetězec lékařských zařízení od UHS (Universal Health Services). Podle řetězce nemocnic nebyla napadena data pacientů ani doktorů, nebyla ukradena ani zneužita.
 
Hacker
 
Takové prohlášení dává tušit, že by nemuselo jít o útok, který by chtěl získat cenná data, ale spíše o populární útok pomocí ransomwaru (vyděračský software). Nemocnice musely sáhnout k "offline" dokumentaci a postupně obnovovaly provoz. Napadena byla zařízení v Kalifornii, Floridě, Severní Dakotě a Arizoně. Celý řetězec ale čítá okolo 400 zařízení nejen v USA, ale také ve Velké Británii. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů