www.svethardware.cz
>
>

Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS

Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
, , aktualita
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
K oblíbeným
reklama
Útoky na počítačové sítě se bohužel nevyhýbají ani nemocnicím a jiným lékařským zařízením. Nedávno to byla německá nemocnice, která nemohl přijímat pacienty a jedno takové odmítnutí vedlo dokonce ke smrti pacientky (míra zavinění je v šetření). Další útok na sítě nemocnic se odehrál v USA, kde byl napaden řetězec lékařských zařízení od UHS (Universal Health Services). Podle řetězce nemocnic nebyla napadena data pacientů ani doktorů, nebyla ukradena ani zneužita.
 
Hacker
 
Takové prohlášení dává tušit, že by nemuselo jít o útok, který by chtěl získat cenná data, ale spíše o populární útok pomocí ransomwaru (vyděračský software). Nemocnice musely sáhnout k "offline" dokumentaci a postupně obnovovaly provoz. Napadena byla zařízení v Kalifornii, Floridě, Severní Dakotě a Arizoně. Celý řetězec ale čítá okolo 400 zařízení nejen v USA, ale také ve Velké Británii. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek