reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?
Komentáře od danito
Naprostý souhlas. Vždyť tohle je přímo učebnicový příklad ­"neviditelné ruky trhu­" :­-­) Kdyby nebylo her a hráčů, nebyly by herní grafiky. Tedy grafiky specializované na herní algorytmy ­( kua je to s i nebo y? Jdu googlit, ať jsem chytřejší :­-­)­) a nVidia by prodávala Teslu. AMD to svoje FirePro apod. Teď je tu nový typ kupce a je ochotný platit. Dnes se píše o tom, že navýšení vyroby moc nehrozí, protože se neví, jak stabilní bude kryptotěžba. Ale to se nevědělo ani kdysi u her. Za ty roky se stabilizovala poptávka hráčů. Do té doby nechtěl nikdo kupovat drahé herní grafiky. No a teď hráčům vyfoukli karty kryptomaniaci. :­-­) AMD by bylo samo proti sobě. Mají lepší zisky, než čekali. Nakonec nám vytrhnou trn z paty grafiky od Intelu. Dávám jim rok. Maximálně dva! :­-­)
Odpovědět0  0
Je to apu. Jako kdyby to bylo o Kaveri, tak neřeknu ani bee. Ale znova ­- je to APU a rovnou to hanit, protože to prostě není Intel a Intel má problémy, tak je potřeba pro jistotu popsat hlavně negativa. Což je objektivně fakt super. Pokud si to APU někdo koupí, tak hardcore hráč to nebude. A vyšilovat s doporučenou frekvencí? Na občasné hraní se dá snížit rozlišení. Ostatně to je politika socek. Omlouvám se za ten výraz. Je politicky nekorektní. Bude se na tom, narozdíl od Intelu určitě hrát líp ­( ostatně na HD 630 se dá hrát i Battlefield na NB­) Třeba pro mně bude důležité, jestli bych to rozchodil na w7 nebo Linuxu. paměti můžu klidně dát 2666MHz a 8 GB. Nezbytné minimum. Ono pokud to nebude ani v konfiguraci 2999­/16 úplně ono, tak je to jedno. A pak. Je tu možnost crossfire. Ryzen je dobrý. Už je to plnohodnotná alternativa. A pořád je to někomu málo. Ale je jen názor.
Odpovědět10  0
Díky za náměty. Jenže ona je to spíš óda na schopnost poradit si. Takže můžu leda tak pochválit člověka. Nikoli systém. Protože mi pořád vychází, že soudruzi z NDR nejen, že neví, kde udělali chybu, ale dělají další. :­-­) Tohle by neměl běžný uživatel vůbec řešit. Ale i nadávat na Microsoft není na místě. Ten musí řešit problém, který nezavinil. Ať je to fér. A Intel teď spoléhá na to, že to MS vyřeší za něj a když i na úkor AMD, jenom dobře. Na MS od W8 nemám slova chvály. Ale za tohle nemůže. :­-­)
Odpovědět2  0
Jo :­-­) Takže ono se to nepouští furt dokola, ale pak to nabídne řádek. Tohle už je mi povědomé. I tak doufám, že mě to mine. Dík
Odpovědět0  0
No jo, ale jak jsi přešel pres tu smyčku s bootováním? Nebo jsi tenhle problém neměl? Rada je to asi dobrá, ale neni mi jasné, kdy jsi to mazal. Jako neprogramátor nemám praxi a tak i tohle pomůže. Protože pokud je to ve smyčce a nenaběhne to, nemám to jak zadat. Leda to vymontovat, otevřít v jinym kompu a pak vepsat příkaz. Navíc to neodvrátí další aktualizaci. Doufám, že tohle nebudu muset řešit. Je načase najít to jak zabránit aktualizaci. Nemám rád Intel ani w10. :­-­) Jenom problémy.
Odpovědět0  0
Jojo. AMD vydalo zprávu, že zmíněné chyby se jeho architektury netýkají. A Intel udělá všechno proto, aby záplaty postihly i AMD. Nicméně jestli to budu muset řešit já, tak nevím, co s tím, protože Windows tu aktualizaci nejdřív vnutí a pak až je možnost to vrátit. Chtělo by to koule a žalovat Intel. Mezi 3 a 4 větou jsem měl hovor na stejné téma. Známý četl stejný článek. :­-­) No asi vyhodit disk, zformátovat v jiným kompu a pak instalaci. Ale jak tam zakázat ty aktualizace, to jsem někde kdysi četl, ale zapomněl. V NB mám Intel a po poslední akt. už zase raději 7. 10 považuji ­( a nejen já­) za virus a Intel zjevně umožňuje šmírování. No a když CEO Intelu prodá akcie, tak asi ví proč.
Odpovědět2  0
Tak to nepochybně ano. A doložím to dalším příkladem ze zkušenosti. Chodím do práce, musím spát, mám i jinou práci. Když začaly windows bylo mi 15. Ale ještě jsem neměl páru o programování. První komp jsem složil natruc, protože ten pán byl skoro ředitel zeměkoule zralej na tečku. Ale nikdy jsem neměl dost času na to zabývat se podrobně programy. To co píšete je nedostatek zkušeností. Já píšu spíš o tom, že je nanejvýš podivné, když upgrade neumí převzít ovladače. A malinko lžete. NIKDY jsem po aktualizaci nemusel řešit ovladače. Začal jsem na 95. Když jsem přecházel na 98 tak si nevzpomínám. Opruz byl přechod na Visty. Tam se musely kolikrát remplovat i ovladače z XP. Ale mluvím o aktualozaci v rámci jednoho systému. Ne o přechodu na vyšší. Tam to pochopím a zažil jsem. Když mám funkční 10 a aktualizují se, je absurdní, že samy sobě smažou ovladač a pak ho ještě neumí najít. Tohle se mi v nižších verzích nestalo nikdy. A nikdy se mi nestalo, abych měl na C tři Windows. Windows.old, Windows a Windows ­"něco­". Je absurdní, že mi vnucuji Skype s reklamou. Ona je absurdní celá tahke doba. :­-­) Já ještě pamatuju, když nám politruci kázali, co je a není správné. Teď se to samé řiti ze strany, kde byxh to teda fakt nečekal. A nejsou to jen Windows. To je jen střípek do mozaiky. Ale jinak díky za tip. Beru každou radu. A naštěstí jsou i další, co nemají problém poradit jen tak. Takže v tom pokračujte.
Odpovědět3  0
Já patřím k těm, komu 10 spíš vzaly. A vlastně neustále berou. A vždycky můžu dodat příklad z vlastní zkušenosti. Všude mám w7 a LINUX. Všude mi všechno funguje a i kdybych musel přeinstalovat, mám to do hodiny hotové komplet. Ale mám NB, kde byly 10. Mám tam teď ssd se 7,ale byla ta aktualizace, tak jsem nahodil disk a zaktualizoval. No a ejhle. Nepřekvapí už, že musím znova nastavovat. Ale začalo to dělat paskudy s uspáním a probouzením, což je fakticky spuštění. Kdykoli jsem aktualizoval 7, nebyl problém. Ted mi to hlásilo, že tento ovladač chybí, jiné zařízení bylo vypnuté, protože nemá ovladač... A co je nejdebilnější na celých win? Zařízení na sběrnici pci... Nevim jaký ovladač a win to nepoví. Nekdo by mohl namítnout, že jsem vůl, protože když není ovladač, systém nemůže poznat hardware. Ale je zvláštní, že za 19.95 $ mi program pod windows řekne do detailu, jaký ovladač a ještě mi prozradí odkud ho stáhnu. Jak to ten program ví? Prostě se zeptá windows. A ten mu to prozradí. Přitom jsem vlastníkem licence a nevidím důvod, proč bych měl platit 20$ za něco, co by mi win měl sdělit stylem:. Chybi ovladač webcam. Mně oznámí, že zařízení na sběrnici PCI... Driver detect ví že je to řadič VIA nebo kamera a ještě mi správně detekuje výrobce. . A dá mi komplet popis hw. Takze za 3 minuty po scanu vím, co hledat, 5 minut na najítí a stažení a 3 minuty na instalaci. Nebo nechat win, aby si ovladač našel automaticky a doufat, že to rotující kolečko neskončí hláškou : ovladač nebyl nalezen. A pritom je v předchozí instalaci. Cokoli nového má posunout to předchozí někam dál. Má nabídnout to samé a něco navíc. Dnes mi neumožní w10 nainstalovat svůj skype. Pokud neco chci instalovat, často mi to zruší instalaci a nutí mě stahovat ze store. Moje instalace nemají implenetovanou reklamu. Aktualizace zdarma se dá údajně udělat i přepsáním data v biosu. Jen nesmíte být připojení při instalaci. W10 dokonale demonstrují, jak se ukrajuje z možnosti volby na úkor zisku. Kdyby to bylo bez problémů, ani nepípnu. I po okopírování nastavení schéma napájení ze 7, se to na 10 chová jinak. W10 jsou napi... A do r 2020 mi nesmí do kompu. :­-­)
Odpovědět4  0
Je to jen můj názor a po včerejší další aktualizaci betaverze W 10 na ještě lepší betaverzi, kdy se mi záhadně NB začal po přechodu do spánku rovnou vypínat, kdy mi to odmítlo instalovat program a tvrdošíjně to trvalo na instalaci programu ze Store, protože to ­"JEJICH­" je lepší, vhodnější...je na čase zbavit se FBIsoftu. Biometriku totiž ošidím. Ale silné heslo je produkt něčeho, co nejde ovlivnit. Nezávislého mozku. Na druhou stranu i hesla jsou fakticky k ničemu. Celý ten systém je bezpečný jen naooko. Jediné co pomůže je šifrování. Protože třeba pokud by někdo nutně potřeboval číst vaši poštu na seznamu ­( třeba­), nema problema. Dostat do počítače senilniho prezidenta dětské porno? Nebo jen historii? Jak snadné... Ne pro každého, ale já nepotřebuji nikoho kompromitovat. S w10 to nyní bude ještě snadnější. :­-­) Pro ty kompetentní. :­-­)
Odpovědět0  6
Když se zveřejní konkrétní číslo, tak pravda bude ještě horší. Mně se občas stávalo, že pri jedné hře, která běhala velmi svižně ­( nesekala se­), když jsem zjistil, že najednou začala blbnout, nevěděl jsem si s tím rady. Po restartu vždycky v pohodě a po pár minutách to začalo znova. Využití procesoru a pamětí skoro 98%. Tak jsem jako poslední pokus odpojil net. A najednou všechno fungovalo jak mělo. Když jsem to při tom zpomalení udělal asi 6x, tak to přestalo. Už mám klid. Čas od času, když se mi zblázní dioda na routeru to udělám zas. Jestli mě někdo hacknul a já mu tím odpojením naboural výpočet, netuším. Každopádně mám už skoro rok klid a můžu mít na pozadí otevřených 30 stránek a můžu hrát co chci. Takže se. To děje a děje se to úplně běžné. Jsou hackeři, kterým bych libal ruce, protože investují svůj um do boje proti nenažranosti monopolu a pak stavěl ke zdi ty, kteří jsou ochotní za bakšiš lidem škodit jen pro pocit, že někomu bezdůvodně otrávili život.
Odpovědět0  0
Karty jdou na dračku. Tak proč si taky neurvat víc z toho koláče. Jestli to tak půjde dál, tak budou těžaři lovná zvěř. Protože všechno ostatní jsou jen kecy. Stačí aby přestalo platit konkurenční prostředí a ceny a zisky z prodejů letí nahoru díky skupinám kryptomaniaků. Výrobci komponent pozadu nezůstanou a taky si řeknou o víc. A po právu. Kdy tohle skončí?
Odpovědět0  0
Právě proto, že se snažím zůstat objektivní. Vždycky jsem říkal, že ona výpočetní schopnost herních karet je tak trochu k ničemu. Potvrdilo se to už v době kdy nVidia dokázala s 256bit kartou porazit AMD s 512bit. sb. Ve hrách. Mluvím o hrách. Vega je resp. byla primárně herní karta. Má výkon, který ji řadí k GTX 1080. Potud je to hi­-end. Objektivně. Ale spotřebou jde k Ti. Objektivně. Tyto nedostatky elimimuje jistá skupina, která je skoupí právě diky tomu výpočetnímu vykonu a o herní schopnosti nejde. Což je pro AMD terno. :­-­) Jinak by měla docela potíže se prosadit v konkurenci nV. Objektivně. Upřímně : já nemám v úmyslu kupovat nic, co stojí víc než 8t. Prostě na to nemám. Takze je to připomínka spíš akademická. Přesto díky těžařům bude nedostupný i tento technologický nedodělek. Vega má ambice být dobrá. Objektivně. Ale komplexně je to nemastný ­- neslaný produkt. Pro hráče. A budu se opakovat. Díky těžařům to AMD vadit nemusí. Prodají všechno. Zisky můžou investovat do vývoje. Z hlediska výrobce výhra. Sice nečekaná, ale co je doma, to se počítá. Jsem objektivní. :­-­)
Odpovědět2  0
Jak zachránit prodeje. Pro hráče je zbytečná. Ty levnější maji podobný výkon a nižší spotřebu a ta dražší ­( a ne o moc­) mají taky nižší spotřebu.
Odpovědět4  3
A uz nemám W 10 ani na noťasu. Měl jsem ho tam rok. A nikdo mě nemůže obvinit ze zaujatosti. Jo. Rychleji, ba přímo výrazně rychleji bootuje. Toť vše. Vlastně jsem díky w10 poprvé víc vklouznul do Linuxu. Nejsem hardcore hráč. Existuje Wine a ty dvě hry, co si občas zahraju, spustím i na Linuxu. Jako bonus mě netrápí aktualizace, co dokurví předchozí nastavení, nemusim znova instalovat x věcí. Dal jsem jim šanci. A do roku 2020 minimálně je nechci na žádném zařízení. W 10 ne. Ani v roce 2017. Je to můj postoj a může se lišit. Kdo ho chce, ať ho má. Ja ten systém nenávidím. :­-­)
Odpovědět0  0
Je to spíš o neochotě učit se novým věcem. Já už na tom NB 10 nemám. Moje volba. A velmi zdatně pokračuji ve studiu Linuxu. Nebýt roztříštěnosti distribucí, bylo by to snazší. Potíž je i v tom, že monopol MS nedává vývojářům motivaci pro tvorbu aplikací na Linux a pak nekompatibilita. Už jenom to slovo spoustu lidí odradí. Linux znamená spoustu věcí jinak. Ale za sebe můžu říct, že to není taková hrůza. Jen od toho, nesmí člověk čekat to, na co je zvyklý z Win. A jak je obvyklé v krajích českých, budu to raději používat a nadávat, než bych se něco naučil. :­-­) Tvorbu programů zvýší pouze vyšší masivnější používání. O Androidu taky zpočátku psali, že je pro nadšence a dnes vymazal Windows mobile. Ale jen diky masivní podpoře. Tehdy to MS těžce podcenil.
Odpovědět0  0
By měl odepřít aktualizace vůbec. V životě jsem nezažil tolik problémů. Po každé aktualizaci se stává ten systém nevypočitatelnější. Mám to na Lenovu 560 ThinkPad. i5 6200. Je to par dnů, co mi to opět napsalo aktualizovat a vypnout. Nemám šanci to změnit. Můžu se akorát nasr... Přestalo to chodit do spánku. Když si pustím dokument na YT a usnu, tak doteď to bylo tak, že se to uspalo. Pak stacilo dvakrát ťuknout na space a bylo. Včera mi to hrálo na zhasnuté obrazovce, dnes ráno mě přivítaly klikyháky na displeji a stejně jako včera jsem musel restartovat. Zas budu muset do systému, zas nastavovat a doufat. Nasr... Jak já ten systém nenávidím. Pořád něco. Zlatý 7. A to se v tom nevrtám. Tenhle notas je na 10 od koupě. První aktualizace znamenala zamrznutí každou chvíli. Pomohlo odaktualizovat a pak postupně. Po další aktualizaci už jsem si zvykl, že některé programy musim instalovat znova. Po téhle aktualizaci budu instalovat 7. W 10 je systém totálně k ničemu. Nesahá po kotníky ani 95. Každá aktualizace znamená problémy. Kdyby to nebylo na Intelu a na osvědčené platformě, kdybych neco měnil nebo odebral, pak si řeknu, že jsem neco zkonil. Ale ne. Jestli aktualizace znamená, že to co fungovalo, fungovat nebude, že systém si dělá co chce, pak ať mi dementi z Richmondu vlezou na záda. Windows 10 jsou napi...!
Odpovědět3  3
To můžeš klidně spát. Než vytěžíš eter za 7 mega, tak už budou lidi na Marsu. :­-)
Odpovědět1  1
Pozítří vydá PR oddělení Intelu zprávu o tom, že noc a den se střídá v pravidelných intervalech a koncem měsíce se chystá Intel potvrdit, že voda teče shora dolů.
Odpovědět2  2
jsem řešil, proč se mi při hře brutálně zpomalí komp. Předesílám, že software ­( na úrovni vyšší dívčí­) není moje největší hobby. Vůbec bych si toho nevšiml. Jenže jsem hrál HoMM 3 ­( nekritizovat! Je to neprekonaný relax­) a čas na to mám jen pozdě večer, nestačil jsem se divit. Zničehonic cukal obraz, indikátor HDD a sítě se mohl zbláznit. Plánovaná kontrola systému nemá vliv. 8 GB RAM a Ph II x6 na 3,5 GHz tohle dá i s kontrolou antivirem. Nepomohlo ani přemístění na system disk. Dělá to i s jediným HDD. Ve chvíli, kdy to začne dělat, prostě vypnu síť. Do 5 vteřin je všechno v cajku. Čím dál víc lidí kolem má zalepenou kameru na NB. Tak si kladu otázku, jestli je to davová paranoia nebo na tom něco bude. :­-­)
Odpovědět0  0
:­-­) To je právě to stéblo, o kterém píšu. Protože AMD a Intel nejde striktně porovnat. Pochopím to selhání u FX. Ale obhajovat se cenou považuji za alibismus. Ač fandím AMD, skládal jsem na Intelu. Důvody byly nasnadě. Jenže teď je tu Ryzen a Vy si vymyslíte škatulky tak, aby byly Ryzeny nezařaditelné. Přitom by opravdu stačilo nabídnout alternativu. Výhody Ryzenu jsou jinde než v jednovláknovém výkonu a zmínit, že s menším příplatkem získáme výrazně víc výkonu díky HT. Ostatně i tahle věc se dávala jako plus v době kdy to byla výsada Intelu. Je to otázka názoru, který jako jednotlivec obhájit můžu. Dnes diky Ryzenu můžu proti Intelu postavit cokoli a bude to naprosto srovnatelné. Což neznamená identické. R5 1400 je urcitě lepší volba než i3. A tak bychom mohli diskutovat donekonečna. :­-­) Přesto se domnívám, že alternativy na AMD by se měly zohlednit už jen z principu. Navic v době, kdy to konečně možné je. A neudělat to, opravdu zavání starými časy. Proto ta reakce. Hezký zbytek dne.
Odpovědět5  0
Asi nešlo. Evidentně s tím tady mají problém. Já bych to nazval zaujatostí. Prý až bude AMD konkurenceschopné. Asi dobrej matroš. :­-­) Postavit jeden parametr nad všechny ostatní a ­"doporučovat­" Intel. AMD je zjevně zpět a modrá posedlost opět ovládá redaktory. Aspoň byste měli číst vlastní recenze, než napíšete, že AMD není konkurenceschopný. Já si tohle ještě pamatuju z dob Athlonů a myslel jsem, že úroveň se zvedla. Ale ono to jen spinkalo, protože nebyl důvod k panice. :­-­)
Odpovědět6  6
Se s tím nikdy nepárala. A vždycky ji to prošlo. A i když se dokázalo, že kopíruje, ani US soudy je neodsoudily. Takže proč to řešit? Místo embarga si vesele kopírují přes 50 let. Dneska už mám na autě pneu z Číny a ejhle. Normální gumy­(ale fakt v pohode­) . Nakomec se prokáže, že o žádnou špionáž nešlo. :­-­) No a dneska díky kradeným technologiím je z Číny technologická velmoc. I ten Karlštejn dokážou prodat ve 3 velikostech. Ja jsem si díky Ali opravil P8 za babku. Takže vlastně o nic nejde. :­-­)
Odpovědět0  0
Jenže to už vyžaduje trochu větší znalosti. Většina routerů je v AJ a většina lidí nemá tucha, co která položka znamená. Takže rada dobrá, ale ne pro každého. :­-­)
Odpovědět3  1
No ono je to trochu o penězích, trochu o nepodpoře programů pracujících jen pod 7. Přítelkyni chodi maily ze zahraničí a aktivní odkazy pro přihlášení a některé korektně otevřu jen v XP a IE6! A prali se s tím jiní delfíni. Takže k čemu 10? Postrádají funkce, které 7 mají. Smysl mají pro hráče s DX12. Ti, pro které je to první OS to neposoudí. Ale kdo měl 7 dodnes nemá ani 8. A 8 mají tak mizerné procento, protože ti co je mají, si na ně zvykli nebo to byl jejich první systém, jako u těch 10 nebo dělali downgrade. Pokud firmě funguji progamy na 7, proc to měnit? Aby si zaměstnanci hráli s VR? A okna hlouběji v systému u 10? Něco je klon ještě z XP, zbytek má vyblité barvy. Musel jsem zmenšit text. Na XP 125% nevadilo. Na 10 už je to rozmazané. Pak je to titěrné. Na každý klad 10 najdu 5 záporů. A abych si je přizpůsobil, musel jsem použít program 3 strany, návod z fóra... 10 jsou funkční OS. Ale kdo měl 7, ten jim na chuť většinou nepřišel. Klasická otázka přítelkyně : kde tady doprdele najdu... ?
Odpovědět2  2
Tak dobrá. Nepoznám rozdíl mezi 50 a 100 fps ani na monitoru podporujícím vyšší frekvence. :­-)
Odpovědět1  0
Mně je třeba jasné, co tím chtěl říct on a bylo to vtipné. To druhé má být co? Masturbace ega? Trapnýýýýýýýý
Odpovědět2  3
Že se na to nevykašleš. Tento typ lidí se vyskytuje napříč všemi fóry. Někdy si říkám, že mají místo očí vysokorychlostní kameru. Já osobně nepoznám rozdíl mezi 50 a 100 fps. A kdybych neměl benchmark, tak ani nevím, kolik fps to mělo. Někteří prostě musí mít svoji pravdu i za cenu nadávek.
Odpovědět0  1
4 členové SG 1 vyvezli demokracii do několika slunečních soustav a vesmír se zmítá ve válečných konfliktech i v dílech, které ještě nenatočili. :­-­)
Odpovědět2  1
A doplním to. 2 hodiny se pokouším rozchodit webcam. Nejdřív mi systém hlásí, že je kamera v bezpečném módu
a používá ji jiný program. Pak mi to hlásí, že hardware není k dispozici a ve finále mi správce systému hlásí, že tento hardware není nainstalován a v okně, že tento hardware funguje správně a ovladače jsou aktuální. Noooo takže bych musel být úplná ...píp... ­(ženský rod­). Dcery to pochopí a já nebudu dělat Microsoftu ..píp...­(mužský rod­). 5 let ještě vydržím s nejlepším systémem, co jeho autor nestačil dokur... a pak najedu na Linux. Začínám mít dojem, že ta kamera bude chodit teprve tehdy, až si MS udělá biometriku, což jen dokazuje, že na těch fámách něco bude.
Všechny ovladače z W7 to převzalo a tohle ne? Je to záměr, tak ať jdou doprdele. Součást NWO? Moje názory se posledních pár měsíců docela radikalizovaly. A nemůže za to jen W10. Děkuji, nechci.
Odpovědět0  0
Dlouhý příspěvek jsem smazal. Nebudu urážet ty, kterým se W 1.0 líbí. Co nechápu je, že někdo může říct, že W10 jsou lepší než W7. Původně jsem disk s W10 z NB vyndal, ale používají ho dcery a tak, ať se učí. Já si nechám W7 a na jednom kompu XP. Jako běžný uživatel jsem nenašel jedinou výhodu proti W7. Ani jednu jedinou. Klíčové aplikace chybí, všechno je pomalé a zatěžuje to procesor 3x víc než XP nebo W7. Chybí ovladače. A jsem docela rád, že se to lidi nestydí říct, protože to není IN. W10 budou dobrý teprve tehdy, až lidi zapomenou, jak skvělé byly Win7.
Odpovědět0  0
Stáhl jsem si z internetu win7 a jednu aplikaci a asi na sedmý pokus se to chytilo. Paráda. Mám legální 10. Přínos:
hovno­-hovno­-nic. Windows media center, DVD maker ­- dvě klíčové aplikace tam nejsou. Nejsem žádnej delfín. Když něco musím­- naučím se to a pak zapomenu, když to už nepotřebuju. Na 7 se přecházelo snadno. Byly lepší než XP. Ale jen díky 64b verzi. Jinak to co nabízely, klidně mohli dát do SP4. Všechno po Win7 je o ničem. 7 byly v podstatě dopilované systémy ke spokojenosti obyčejného uživatele ­(kromě Wist ­) Win 8? Měl jsi dosud trochu vkus? Zapomeň!
Dostaneš to ve čtvercích, budou fialový a podle Fibonacciho posloupnosti. No prostě pecka. Kdo je to ku... ten Fibonaci? A co ma společnýho s Windows? Placka na vestě... Takže tak. Vymontoval jsem disk z notebooku a používám ho jako externí. Třeba se ty desítky budou někdy hodit. Podpora Win 7 končí až v roce 2020. Do té doby už bude třeba Linux o něco dál nebo někdo konečně vymyslí ještě další operační sytém. Potřeboval jsem onehdá XP kvůli pár hrám, co na Win 7 nejedou. A co byste řekli? Win XP, SP3, ESET antivir, Opera 12.5x ... :­-D
No a stejný to bude i u 7. Jak dlouho už nemají podporu XP? Stále se prodávají komponenty fungující na XP a ovladačích pod XP. Zvláštní. Známý se vrátil na otočku z vyspělé západní Evropy. Jejich malá firma jede stále na XP. Zvláštní. Přítelkyně pracuje ve zdravotnictví a tam musí mít XP, protože některé věci, poslané z USA!!!! nedokážou korektně otevřít jinde než v XP. Éto paradoxy... No myslím, že sledovat lidi přes FB tak úplně neklaplo. Takže se musel vymyslet nový OS. Win 7 byl poslední systém, který lidem nic nevnucoval. Tak ty nechceš Win 10? Ale chceš...
Windows si nejdřív podmanil celý svět a teď si ho zotročuje. Stejně jako Android na mobilech.
Odpovědět0  1
amen:­-)
Odpovědět0  0
Pokud člověk nepodlehne marketingu a tlaku médií a hlavně pohrdavým poznámkám od ­"znalců hardware a snobečků­",zahraje si cokoli na čemkoli,při řekněme 50% úspoře.Někde jsem četl,že G620 a vyšší G jsou fakticky ořezané i3.Z vlastní zkušenosti vím,že na občasné hraní bohatě stačí i Liano­(je to Liano nebo Llano?:­-­)­)Ze zkušenosti vím,že stačí,aby prodavač řekl:­"To vám možná stačit nebude­".Proto je dobře,že někdo dělá takováto srovnání a nepodsouvá předem deformovaná fakta.Přeji redakci a všem Šťastný Nový rok.
Odpovědět0  0
Ahojky jsem jen zvědavej.Který tlačítko Ti nefungovalo?Já tam měl taky 64 bit a instaloval jsem jen z cd a nevšimnul jsem si,že by něco nafachalo.­(danito@seznam.cz­)Vím,že je to z loňska.Jen mě to zajímá.Dík a čau.
Odpovědět0  0
Abych to zas opravoval.Díval jsem se na Bohemce na první L512 a ta měla core i3 a intel HD.Tohle má 540v,což by mělo odpovídat ATI 4570 nebo 5470 +­/­- a s tím se některý hry hrát dají.Dcera ji má v noťasu,takže to můžu potvrd.Fakticky je to přeznačená 4570.Tak soráč za to srovnání s Intel HD.
Odpovědět0  0
No myslím,že to bylo jen kvůli srovnání výkonu integrované grafiky.
Odpovědět0  0
Ten odkaz byl přímo na grafiku a pokud ho otevřeš,tak dole je soupis her a počet fps.Pak klikneš na na FPS a otevře se ti konfigurace a typ NB.A úplně dole jsou pak typy NB,na který byly vydaný recenze na tom webu.Ten můj je GX623­-640.Už se taky nedělá.http:­/­/www.notebookcheck.com­/NVIDIA­-GeForce­-GTX­-460M.33610.0.html.Většina těch NB je na i7.Na i5 je akorát medion Erazer X6812­(http:­/­/www.notebookcheck.com­/Medion­-Erazer­-X6812.40763.0.html­)Nečekáš doufám,že tě povedu za ruku?:­-­) Tak hledej Šmudlo.Taky nechci tvrdit,že to MSI je jediná vhodná volba.Vlastně si to myslím.Ale někdo jinej může mít jinej názor.Internet je boží v tom,že kdo hledá,zpravidla najde.
Odpovědět0  0
Naprostej souhlas.Původně jsem měl vyhlídlý dv6.Tu starší verzi v espressu.To co dělají teď už není ono po stránce designu..A když jsem se konečně rozhoupal,přestali je prodávat.A současně se omlouvám.Ten ctrl je i u mně pořád postaru.Tj­-v rohu mám Fn.Ani mi to nepřišlo.Jen CTRL je bílý a viditelný.Takže omluva a korekce.
Odpovědět0  0
Ty tlačítka jsou prohozený už nějakej pátek.Já mám GX623­-640 XCZ.Ale s těma klávesama máš recht.Když máš zafixovanou stolní klávesnici a používáš i stolní PC a ten noťas,tak napsat něco bez kontroly je jak od dyslektika­(i­/y ???­).Ale i přes tyhle neduhy­(každá značka má svoje typický mušky­) je to pořád hodně dobrá volba.Ta klávesnice se občas prohne.Jenže jsou to mušky proti tomu,co nabízí.
Odpovědět0  0
Můžu říct jen toto:JE TO HERNÍ NOTEBOOK.Sám mám MSI G­-series,jen na C2D.Mám tam kartu HD4670 a hry hraju.Jakýkoli.Nejsem plnohodnotný hráč.A můj herní notebook není až tak herní.Ten pojem je zavádějící,protože každý notebook,na kterém se dají hry hrát je de­-facto herní,že?Nicméně za poslední dva roky mám tu zkušenost,že pokud notebook,tak MSI.Je to jen názor,ale má svý opodstatnění.MSI totiž jako jeden z mála výrobců dokáže nabídnout opravdu komplexní náhradu stolního PC.Ať se na mne fandové jiných značek nezlobí,ale chtít dvacet tisíc za mizerný display+čtečku karet+veb.kameru+4USB je sprostá zlodějina.Já toho svýho mazlíka pořídil za 15t­(těsně před zdražením­).Má všechny možný rozhraní,k tomu solidní kartu a display 15´4.­(1680x1050­).Tenhle notebook­(NE TEN MŮJ!TEN RECENZOVANEJ­) strčí do kapsy i dražší PC a pokud vezmu v úvahu i mobilitu,tak vyhrává na celé čáře.Vřele doporučuju všem kritikům,ať se mrknou na jiný značky,než začnou kritizovat tzady.A jestli chceš znát parametry,tak mrkni na http:­/­/www.notebookcheck.com­/NVIDIA­-GeForce­-GTX­-460M.33610.0.html.Teoretické testy na min.rozlišení se dělají,aby se minimalizoval vliv procesoru.Aspoň pokud vím.Každopádně tohle je herní notebook.Na to vem jed a to rozlišení s kartou,která dá 12306 bodů v 3D Mark 06 je bez větších problémů.Samozřejmě že budeš muset u fakt náročných her ubrat na detailech.Jde o to,že jsou ty hry bez problémů hratelné a to zněj dělá fakt herní NB.
Odpovědět0  0
Takovou práco jsem si s tím dal a asi mi to smazali.A přitom jsem byl šlušnýýýý!:­-­)Jen jsem řekl,že dělění karet na jednočipové a dvoučipové je jen nová kategorie sloužící k obhájení MENŠÍHO výkonu.Nikoli malého.Technologie ATI a nVidia se liší sběrnicí,počtem čipů a způsobem zpracování instrukcí.Takže logicky by se mělo hodnotit stylem jedno PCB,jedna karta.Pak jsem jen řekl,že by se autor mohl krotit v superlativech,protože oslavuje kartu,která výkonem pouze dotáhla rok starý model.A v tomhle světle je to trochu tristní srovnání.Nicméně fanda nVidie si ji stejně koupí.Když bude mít nižší výkon,než nová řada ATI,bude prostě i levnější.A zas se najdou tací,kteří budou tvrdit,že to bohatě stačí a jiní,kteří budou agrumentovat tím,že králem výkonu je momentálně ATI.Copak tím co říkám můžu někoho urazit?Snad jen něčí ješitnost.Mějte se krásně a nemažte mně.:D
Odpovědět1  0
Ahojky.Už je to asi s křížkem po funuse.:­-­(Dlouho jsem byl pryč.A koukám,že mezitím ho zdražili o 4t.Hnus velebnosti...ale ten co mám jede na 2.26 oficiálně.JENŽE­-v klidu i na 0,9­(cpu­-z­)což je ok.Já tam dal XP kvůli JEDINÉ hře a XP podporují jen turbo.Eco funkce až W7.Mně je to fuk.Jakmile zapnu hru,skočí to na 2,26 a s turbem na 2,62.Mně na výkonu grafiky až tak nesejde.Ale těch noťasů je spusta verzí.Tenhle má pomalej disk.Sice je to 320,ale fakt je to nejhorší komponenta toho noťasu.Kámoš má to samý,ale s 500 GB,ale zas má nižší rozlišení,ale zas měl za 500 OS.Je třeba se dobře dívat a nejhorší je,že ani e­-shopy nevědí,co prodávají.Podle mně je na hry nejlepší ta verze s GF160.A pokud máš love,tak jdi rovnou do 5850.27t za tu srandu stojí.Navíc má lepší baterku.Ten displej je taky nic moc a zkalibrovat ho,to je fuška.V 7 to jde,ale v XP je to pakárna.Zvykneš si,ale nesmíš se koukat na jiný monitory.Pak se ti zdá,že všechny ostatní mají živější barvy.:­-)
Odpovědět0  0
Vůbec to neřeš.Ani hra ten NB nevytíží maximálně celou dobu a tak to ten zdroj stačí dobíjet během hraní.
Odpovědět0  0
I když je ten příspěvek z května,tak doufám,že si to někdo přečte.Koupil jsem ho předevčírem a momentálně­(HP dv6 na T6600 se už neprodává­)je to bezkonkurenčně nejvýhodnější koupě.8400 na 2,6 se core i5 vyrovná.NB s core i5 nemají v téhle cenové hladině ani tak výkonnou grafiku,ani exprescard,ani firewire a pokud ano tak na úkor výše zmíněných rozhraní.Rozložení kláves je jen o zvyku­(F5­-rychlé uložení,delete apod­)15,4 monitor ve vyšším rozlišení je o 1000% lepší než nízké a široké 15,6.Takže se klidně podepíšu pod tvrzení,že MSI 623 je plně funkční NB schopný nahradit stolní PC ve všech ohledech.Všchno ostatní jsou jen předražené přehrávače a prohlížeče fotek.:­-­)S pozdravem Světu mír!:­-)
Odpovědět0  0