reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
Komentáře od danito
Oba melete nesmysly. A vysvětlit vám to nedokážu, protože pokud se zabýváte tímhle, je to marný už předem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pro lidi zmasírované propagandou komerce, je to možná low end, ale tupci se rozplývají nad hrami na mobilech s mnohem slabším hadrware a současně nazývají low endem hardware silnější. Myslím že spousta malých Číňánků bude spokojená. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
No třeba jim to tam někdo sestřeluje. :­-­) Všichni kromě Rusů a Američanů měli nějakou havárii. Sonda celou dobu komunikovala a najednou přestala.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Hele a oni se u těch Intelů snaží dosáhnout rekordních taktů nebo rekordní spotřeby?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Pamatujete si film The Running man? Už tam to použili při dokazování střelby na civilisty. Tehdy to bylo sci.fi. Na chviličku si představte, že pokud vás někdo bude chtít kompromitovat, s tímhle programem řeknete i to, co byste v životě neřekli. Čím sofistikovanější, tím složitější dokázat, že jde o manipulaci. Stačí aby lež byla první a ovlivněné emoce už nic nezmění. Už máte názor. Zmanipulovaný ani netuší, že je zmanipulovaný. Tohle je hodně nebezpečná hračka. ­/­/­/ Teˇď mě napadlo...Asi si ten film moc lidí nepamatuje, co? 1987 to byl pravěk a lidi věřili, že je země placatá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Že by se cesta do pravěku týkala i hraní? Od piškvorek jsme se přes Člověče nezlob se dostali k PC hrám, abychom v rámci Green dealu minimalizovali uhlíkovou stopu digitálních Heroes a přešli na deskovky? Mně to přijde jako úlet. Kdysi mi známej ukazoval Discipless ­( tak nějak se to jmenovalo ­) Prý je to pecka! Prý lepší než Heroes. Taky ůlet. Názor hele. Já už skoro 30 let hraju občas pro oddech Heroes 3. Vylepšenou HD launcherem. Na monitoru je to taky deskovka, ne? :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Říkám to od samého začátku i s rizikem, že mě sepsují. Informace jsou zlatá žíla. Krypto je idea jednoho Japonce ­( pokud vím­) a není špatná. A teď ­- Potřebujete superpočítač s megavýkonem, co bude střípky seskládávat do jednotlivých celků. Musíte vymyslet algoritmus a a těžaři vědí ­(NIKDY NEVĚDÍ VÍC!!!­), že jejich PC počítají algoritmy. Ta myšlenka je geniální. Ti, co nás ovládají, nejsou žádný ořezávátka. Nemůžete vlastnit počítač, co počítá citlivé údaje. Je to v rozporu s ­- prostě se vším, co se daklaruje. Třeba GDPR. Tak vymyslíme hru a zapojíme naivky. Vymyslíme ­"těžbu­". Vytvoříme odměnu ­- Bitcoin. Vytvoříme superpočítač z počítačů a elegantně zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Každá jeden počítač počítač počítá jen část algoritmu. Ukažte mi ty vole jedinýho těžaře na zeměkouli, co řekne něco jiného, než že jeho počítač počítá algoritmy? Ostatní šmíráci zjistili, že se to ujalo a ejhle, najednou tu máme i další kryptoměny. Svůj k svému. Co kryptoměna, to jiná tajná služba nebo instituce. Vidinu zisku občas nabourá skutečnost, že někdo zničehonic vykrade účet a spousta lidí o krypto přišla. Každej těžař do jednoho se podílí na sbírání informací. Bylo by fakt ironií, kdyby vás počítal informace o vás! :­-­) I to je možné. Vidina zisku zaslepí. A aby nemuseli vyplácet? No tak zbankrotují. Maximalizují zisk a minimalizují náklady. Nebo si myslíte, že někde na planetě jsou hodní strýcové, co vám něco dají zadarmo? Kde žijete? A ještě to vylepšili. Vy investujete, oni vydělají a pak zkrachují a vy proděláte. Perfecto byznys.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Slibem prostě nezarmoutíš. :­-­) Procesory tu jsou nebo budou? Že v tom článku se mixuje čas budoucí a přítomný. Co vím, tak se o nich jen mluví. A takový procesor může mít snový parametry.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
No já si ještě pamatuju doby, kdy AMD FX kupovali právě kvůli nahánění taktů. Na nic jinýho se nehodily. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Napadlo někoho, kdo pořád řeší ceny, kolik by stály čipy od Intelu a v jaké by byly konfiguraci, kdyby nebylo tlaku od AMD? V tomto kontextu AMD pořád prodává za lidovku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Náhodou... Tohle mě napadlo ­( a fakt se chlubím ­), už před lety. Ovšem koho by to nenapadlo, když se to doslova nabízí? Potíž je komerce a aktivisté a v neposlední řadě lidé neochotní se smířit s hlukem. :­-­) Trochu sofistikovanější řešení s odhlučněním vytrhne trn z paty a chtěl bych vidět protažený ksichty majitelů elektromobilů, čekajících ve frontě na nabíječku, když kolem projede prdící ­"hybrid­" :­-­) A ano. Osobně jsem fanda spíš hybridů. A pořád je to jen nutné zlo. Bojuje se s uhlíkovou stopou, ale teď jsem někde četl, že konflikt na Ukrajině zatíží planetu tak, že bychom museli být uhlíkově totálně nuloví 1300 let, abychom se dostali na úroveň před konfliktem. Ale to řešit nechci. Jsem konzerva a mám tři diesely. :­-­) To s tou Teslou je recese a hodilo by se to jako námět do Simpsonových.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Grafiky v Intelech pracují nezávisle na procesoru. APU by mělo být z logiky věci schopné používat k výpočtům i integrovanou grafiku a pracovat jako celek. Spíš bych se klaněl k tomu, že ani APU od AMD nebyly APU. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
To je stejná kravina, jako kdybys řekl, že tam ty grafiky Intel cpe proto, aby měl statisticky nejvyšší prodeje grafik. Což Intel statisticky měl. Jenže ta grafika v čipu a to i ta nejslabší, má svůj smysl. Spousta lidí, když už musí kupovat grafiku k procesoru, tak než by utratila další 3t za low end, raději připlatí za main stream. Tak nějak pro jistotu. I když ten výkon nepotřebují. A znám spoustu lidí, kteří hledají hry podle výkonu grafiky ­( a najdou ­). Jiní hledají gfafiku kvůli hře. Pro takové je integrovaná grafika spíš výhra než nutné zlo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Všechno se vším souvisí. Bože! Nedělejte téma z trochy ironie.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
No to ani náhodou. Marketing Intelu umí prodat i neprodejné. Ti kdyby mohli pracovat s Ryzeny, tak o nich budou vědět na druhým konci galaxie. Marketing Intelu je jediný spolek, který perfektně funguje. Teda pokud si nepleteš marketing s inženýrama, co vymýšlí čipy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Na hraní s taktováním jsem myslel...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pamatuju doby, kdy se AMD FX kupovaly jen na hraní. Ne že by nefungovaly... :­-­) Dokonce měly přívětivý poměr cena ­- výkon. Taky měly ta jádra taková divná. Sice fyzicky osm jader, ale fakticky čtyři , protože sdílely společnou ALU. Pamatuju doby, kdy kdosi prohlásil, že víc než 750kB nikdo nebude potřebovat... :­-­) Intel potřebuje dobrý nápad a ne se plácat ve stejné architektuře. Dřív nebo později se to povede. Kdyby marketing Intelu přešel k AMD, to by byl teprve fičák. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Co tím Musk zamýšlí, to ví jen Musk. Proč nakoupil Bitcoiny za balík, to mi taky není jasné. Spíš to vypadá, že sabotuje zaběhlé pořádky. Souhlasil bych s tím, že se docela baví. Nebo se nebaví a zjistil, že ho chtěli natáhnout...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Intel? Neznám.... :­-­) Ale líbí se mi, jak se podbízí cenou, aby vůbec něco prodal. Ten kluk má desku s paticí AM4 550. Dávat to pryč a jít do Intelu je čiré šílenství. Uvažuje o R5 5600. Já bych volil spíš R7 3700. Jestli má k tomu starýmu Intelu solidní zdroj, tak s původní skříní z toho vyčaruje solidní komp s minimem investic.. Pokud nectí ono komerční ­"Retard Get Blinking­". :­-­) K tomu zázraku od Intelu MUSÍ pořídit nový zdroj a dražší desku, aby mohl to mohl aspoň trochu poladit a srazit spotřebu. A to nemluvím o tom, že pokud má ještě monitor FHD ­( což nejspíš má ­) klidně může pořídit R7 5700G ­( je mírně nevýhodnější než R5 5600G, ale má vyšší aplikační výkon ­) a relativně pohodlně si zahraje, než sežene solidní grafiku. To se mu s Intelem nikdy nepovede. Tam grafiku potřebuje za všech okolností a to je dalších 10+, protože utrácet za low­-end je stejná kravina jako kupovat Intel. Ve finále se mu to těžce prodraží. A on chce zjevně ušetřit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jestli ti to pomůže, tak já jsem si po vánocích koupil ke starýmu Phenomu rychlejší paměti a ssd a vodníka, co jsem chtěl dát původně do sestavy s R5 3600, jsem na toho Phenoma nakonec dal taky. Sice se mi klon W7 povedl až na 4 pokus, ale Je to starý 960T 4 jádro, co mám leta odemčený na šestijádro a s tím vodníkem ro uchladím a hraju si jako nikdy ­( jakože s kompem ­). Já měl problém se zvykem na náběh systému. Noťas naběhne do 10 s. Komp s Ryzenem je maličko pomalejší. Ovšem rotující HDD je brzda. U mně to byla spíš nutnost. W7 prostě na jednom kompu potřebuju. Takže i stará sestava může po drobném tuningu posloužit. Na druhou stranu Aorus je to lepší od GB. Mám ho taky v mini ITX verzi. Když už máš tu desku, spíš bych stavěl na ní. Můj názor. :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Děkuji tomu jedinému, co měl odvahu. Takhle nějak začínala normalizace za komanče. Tehdy se řvalo se Sovětským svazem na věčné časy. To už se teď řvát nebude. Ale že se něco bude řvát, to si můžete být jistí. Oni vám to předepíšou a sejdeme se v průvodu. Ale hlavy budete mít skolněný. Hrdě! Invaze na Ukrajinu je to nejhorší, co mohlo přijít. Ale ještě pořád se na to můžu podívat reálně. Těch sedm už v tom má politicky jasno.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(6)
To je stejně naivní, jako tvrzení, že za všechno zlo na planetě může Putin. Vytáhněte hlavy z americké řiti. Já jsem odsoudil útok NATO na Srbsko, odsoudil jsem zabrání Krymu ­( ovšem současně to z hlediska politiky chápu jako zbránění vytvoření námořní základny USA ­) a jakkoli odsuzuji útok na Ukrajinu, ptám se všech mravkárců, kde byli před osmi lety, když malý děti ­( protože mezi zahnanými demonstranty do baráku, kterej se pak zapálil, byly i děti­) zaživa hořely, bez šance na útěk? Dva se perou, USA se směje a všechno kolem je promyšlená omáčka. Celý svět by se měl spojit proti USA. Ti rozeštvali za posledních 30 let 3­/4 planety. Ne Putin. USA!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(12)
Teda jestli umíte číst mezi řádky...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(7)
Potažmo... Neber si to osobně. Někteří místo holt ­( prostě ­) napíšou hold ­( vzdávání pocty ­)... Potažmo ­( respektive ­). Potěžmo nee. Nebo si to osobně ber.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
že jsem dinosaurus, protože jsem ani jednou nehrál WoT, online hry nekupuju a času mám čím dál méně, takže jsem asi neobjektivní. Ale dneska je situace na trhu s kartami šílená stejně, jako je šílená doba. Chci si občas zahrát. 25 let let tvrdím, že každá karta je herní, pokud na ní rozjedu nějakou hru. Je to limitující, protože musím najít hru, která se mi líbí a je hratelná. Před lety to nebyl problém. Před lety to byl zábavní průmysl. Dnes je to boj o každý cent a vydírání hráčů. Třeba WoT. Od chvíle, kdy do toho dali možnost si za příplatek koupit vylepšení, se z toho stala stala hra sociálních rozdílů a na ­"ligu bohatých­" má málokdo. Mnohdy vás mezi sebe ani nepustí. Nedávno jsem otevřel pořadač s hrami na dvd a už jsem zapomněl kolik jich tam mám. Hodil jsem to placu pubošům a týden jsem je nemohl dostat od kompu. Hry mají bavit a kdysi ten účel plnily. Dnes jsou z hráčů obyčejný konzumní ovce, který ve chvíli, kdy narazí na stav ­"musíš si připlatit­", začnou shánět prachy jako feťák dávku. RX 6500 je karta, která není pro závislé. A na trhu je spousta her. I dnes. Svoje kupce si najde.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
je mantrou dneška. Ekologie a třeba ta uhlíková stopa. Ovšem kámen úrazu je ztráta zisku. A netýká se to jen desek. Všechny ty kecy o uhlíkové stopě jsou bezvýznamné, pokud to přinese snížení zisku. Svoje o tom ví Intel, který patice měnil s každou generací. ­( možná trochu přeháním, ale modří prominou ­) Jednou bych chtěl vidět na hromadě boardy, který se vyhodí za jediný rok, protože protože přes noc zastaraly. Já bych AMD za ten počin zatleskal. I když je to taky jen o byznysu. Pokud bude starší deska podporovat nový procesor, je reálná šance, že prodají víc. Stačí se podívat kolem sebe. Nejsou to jen patice. Každá změna produktu, říká se tomu facelift, skrývá neskutečnou ekologickou zátěž. Současně se s tím spouští ohromná mašinérie. Dodavatelé, distributoři ... Před sedmi lety ­( možná i dřív ­) jsem psal, že Apple bude jednou úžasný jen proto, že to bude jediný mobil s moderním vnitřkem v pětipalcovém těle. Každý den vychrlí fabriky miliony zbytečných produktů, o které nikdo nemá zájem. Říká se tomu ekonomický růst. Pak přijde krize, protože slepé ulici se neříká slepá jen tak. A protože jsme nepoučitelní a vychovávaní konzumně, ti, co tu krizi nějak ustojí, si s radostí a bez rozmyslu najdou jinou ulici. A že je opět slepá? Někdo se nám snaží vsugerovat, že to k tomu patří. Jak říkám. Pokud ta podpora bude, jenom dobře.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
V tomto kontextu jsou ti lidé odborníky. Už jen fakt, že náboženství je pouze nástroj k ovládání mas na základě vymývání mozků by měl stačit k tomu, aby se tito odborníci spíš odstavili mimo hlavní proud, popřípadě rovnou zakázali. Před 3500 lety+­/­- si někdo vymyslel Hospodina. Do té doby o něm nikdy nikdo neslyšel. A od té doby se tvrdilo, že všechno je jeho dílo. Kdybych to chtěl hodně zjednodušit, tak náboženství říká, že Bůh stvořil něco ještě dřív, než si ho vymysleli. Veškeré emoce, jako je láska a nenávist, závist, zloba a tak, nemají původ v Bohu, ale v člověku. V podstatě je věřící schopný uvěřit i tomu, že jedna 1+1=3. Neboť tak řekl Pán. Odpor je nazýván kacířstvím a indoktrinací od nejútlejšího věku je člověku vnucen názor, že náboženská vražda je spravedlivý trest. Bůh člověku nedal svobodnou vůli. Naopak ho náboženstvím svázal, protože svobodný člověk těžko udělá něco, o čem se tvrdí, že je to vůle Boží.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(2)
je třeba brát s rezervou a všechno s čím dnes přijde, nebrat jako dogma. Určitě bude dobrá alternativa, ale zatím tam vždycky bylo nějaké ­"ale­" a ani teď to nevypadá, že by to byla taková pecka, protože Intel se podbízí cenou a vlastně kopíruje politiku AMD a ještě má tu drzost, to AMD vyčítat. Obzvlášť, když si lidé pamatují ceny vyšroubované Intelem až na hranici snesitelnosti a tlak na názor, že to vlastně v pořádku. Kdyby nebylo AMD, tak 12400 je ještě dnes čtyřjádro s HT a za 15000,­- a ideální produkt pro ty, co hrají Cinebench. Je to dobrá hra?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Já jsem ty vole zapomněl na pointu... Latence nikdo neřeší. Je to jen vedlejší produkt snahy napsat systém tak, aby sloužil pánovi a ne klientovi. Dúležité je vrhnout na trh systém, který má něco, co desítky neměly a čas tlačí. Latence? To vyřešíme časem...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Když si uživatelé W7 stěžovali, že W10 jsou mimo, ti, co začali rovnou na W10 se jim spíš posmívali. Je ovšem třeba přiznat, že W7 byly evolucí Vista a ty nebyly přijaty, protože měly problémy kvůli své inovativnosti a k dokonalosti byly vypilované W7 sp3. XP byly tuším evolucí W 2000 a NT. Také velmi povedenou. W8 skončily jak začaly, protože konzervativní obec nepřekousla Fibonacciho kostkování a všichni si vzhled W10 předělávali na okulahodící tradici. Najednou si desítkáři všimli, že je něco špatně. Jo. Neobsahují některé funkce? Z Windows se stal nástroj na sbírání dat. Pamatuji se jak prve nazývali lidi, co si zakrývají webkameru, paranoidními. A dnes recenzenti chválí výrobce za integrovanou krytku. Zvláštní... Dokonce se přišlo na to, že kamera může fungovat, i když nesvítí informační dioda. Takže o tom ani nevíte :­) Všimli jste si, že když se vám W10 nepřipojí k wifi z důvodu nekomunikace síťových karet, tak vám to ani neumožní pohrát si s nastavením, protože to nastavení wi­-fi prostě z menu zmizí a objeví až poté, co síťovka s routerem najdou společnou řeč? Připojte sítový kabel... Zkuste to třeba na Dell Inspiron, který nemá RJ45 :­-­) Sedmičky taky šmírovaly, ale pořád tak nějak v rámci slušnosti. Po několikáté aktualizaci OS mýho Lenovo Legion s R74800H se to nějak rozesralo. Nijak dramaticky. Ale znáte to. Ztratilo to tu svižnost a uvědomíte si to bezprostředně po tom, co se vám to restartuje po aktualizaci ne něco ještě lepšího, co vylepšilo to horší z minula. Všechno je jinak. Cítíte to s každým klinutím na myš. S každým otočením kolečka. Odstraníte aktualizace, za chvíli jsou zpět a bez šance to změnit. A mnohdy to ani nepomůže. Pláčou, že W11 nemají některé funkce W10, upřímně by mě zajímalo jaké, protože už W10 byly ořezané o spoustu úžasných fičurek a myslel jsem, že víc už odebrat nejde. Vyléčilo mě zjištění, že tiskárny, co mám doma, netisknou. Protože MS chce vládnout i tisku. Chce vědět, co tisknete. Jakoby to předtím nevěděl... Ale takhle je to ještě lepší. Oprášil jsem starou hujdu s Phenomem a HD7770 ­- a tisknu. Vždycky si říkám, jak je teď moderní ten boj s uhlíkovou stopou a jak se jde po lidech a jak se vyhrožuje sankcemi a aktivisti se můžou pominout, že je nedostatek surovin... Ale výrobce náplní do tiskáren, patrně v záchvatu ekologického šílenství, posune plastový výstupek, aby naooko stejná náplň nepasovala. Většina náplní se doplnit nedá, což je vlastně levné a ekologické, protože plasty se dělají z ropy a papírový brčka od mekáče jsou prostě na ho.... :­-­) Ale boj s ekologií začíná až tam, kde končí zájem byznysu. Skutečný boj s uhlíkovou stopou by znamenal redukci produktů. Tiskárny mívají kurvítka ­( nejen tiskárny ­) Zjistil jsem, že těžko seženu repráky s integrovaným trafem a živí se to buď z USB kompu, což musí být pecka pro PCB nebo musíte dokoupit nabíječku na mobil, nejíp 3A. A zase ta uhlíková stopa. Ona za chvíli klekne a musíte koupit novou. Deset výrobců vyrobí deset produktů, se kterým bude bojovat o jediného zákazníka. A aby se ušetřilo, musíme vědět, co takový zákazník potřebuje. A co takový zákazník používá? Takže vylepšíme Windows. Máte pouze dvě možnosti. Win nebo Linux. To je ta šílenost, co má tři prdele distribucí a začátečníka spíš odradí, než by si ho získala. Taky ho používám, ale atraktivní pro mě bude ve chvíli, kdy na něm spustím trojku Heroes. Jenže to už budu pod drnem. :­-­) Vlastně bych to mohl smazat. Protože víte co? Zvyknete si. I na to, že ta uhlíková stopa je blud pro ovce a korporace jen hledají důvod jak minimalizovat náklady a maximalizovat zisk. Pak si nutně musíte říct, že Gretta je prostě kráva. Třešničku na dortu tomu nasadí bába, co z Vídně letí řešit ­(i­) ekologii v Bratislavě a použije soukromý tryskáč. Můžete nadávat, můžete si stěžovat, ale to je tak všechno, co můžete. Jo. Ještě můžete těžit kryptoměnu. Ta má taky zajímavý ekologický kontext, ale to je jiná písnička. A nenadávejte mi. Mně se ulevilo. :­-­) PS: trojkový Heroes by snad na Linuxu rozchodit šly, ale určitě ne s HD launcherem, který tomu dává úplně jiný rozměr.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Jako upřímně, výrobci tiskáren mají zakázáno k tiskárnám dodávat software k obsluze tiskárny pro daný systém? Já používám multifunkci HP 5380. Ona na W10 normálně fungovala, než nějakej čuran usoudil, že podopra ­( a teď nechci kecat ­) flashových aplikací končí. A jednoho dne jsem tiskárnu nenašel. W10 prostě nespustil program od HP. Den jsem se to pokoušel opravit. Pak jsem nabootoval W7. Jeden můj známý říká, že nejlepší způsob, jak odstranit chyby Windows, je používat Linux. Jediná chyba je množství distribucí a nedostatek studijního materiálu v česštině.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
V 10 byly napi.u a 11 budou na pi.e dvě...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
před časem se mi nechtěl spustit obslužný soft od HP. Důvod? Flash. Takže hurá! Všechno bude ovládané z windows. Teda pokud vám to po aktualizaci nesmaže ovladače. U noťasu od Dellu co chvíli... Přítelka totiž z win tiskla i před tím. Jenže přijde aktualizace a pak hláška, že systém nenašel ovladač nebo chybí knihovna a doporučuje přeinstalovat ovladače. S tím Flashem to bude spíš tak, že není ani tak hrozba, ale jeho nepodpora dává možnost MS vydírat výrobce. Mám noťas. Lenovo Legion. Chci nastavit zvuk. Je to sice udávané jako součást výbavy, ale nenastavím. Na stránce Lenova ta aplikace chybí. Zato vám to ve chvíli, kdy kliknete na nastavit, okamžitě sdělí, že aplikace pro správu zvuku je pouze a výhradně na store. Zlatý w7.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
vytěžit kyslík z atmosféry Marsu, aby se mohlo cestovat zpět, je to jen další slepá ulička. Znamenalo by to pouze, že Mars je jen další odrazový můstek a s osídlením se nepočítá. a těžit zdroje bude ten, kdo ho první zabere. To už je lepší základna na Měsíci. Dostatek zdrojů je na úrovni Jupitera. Ale než se tam lidstvo dostane, samo se zničí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
a PC s Ryzenem. Ten jsem věnoval synovi a oprášil postarší hujdu s W7. A víte co? Chrochtám si blahem. Antivir a firewall funguje, na aktualizace dlabu a hry, které mám rád si zahraju. Taková blbost mě rozhodila. Přestalo mi fungovat HP rozhraní pro obsluhu tiskárny. Nyní máte všechno integrované ve Windows. A ta modrá smrt s tím souvisí. Miliony tiskáren ten systém nepobere a dokud nebude unifikovaný ovladač, za který se pro změnu bude platit Microsoftu ...Za chvíli si budu muset zaplatit i za přístup k tiskárně nebo mi to nejdřív bude vnucovat program pro obsluhu ze Store. Aby dnes mohl člověk vyjebat s desítkama, potřebuje znalosti, bez kterých se u W7 obešel. Osmičkama počínaje se OS nedělají pro lidi, ale pro korporace. Lidi jsou oběti reklam a nenažranosti těch, co zneužívají monopolu Windows. Nebojte se Linuxu. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Desky se sloty existují a existují desky, které mají jen pozice pro slot nebo rovnou pro čip. Ale nikdy nenajdeš desku, která by měla napájený grafický čip a současně pozici pro MXM slot nebo grafiku ve slotu a vedle pozici pro napájení čipu. Grafiku ve slotu jsem kdysi měnil a kupoval jsem to na eBay. MSI GX 623 ­- jakože fakt nekecám. Ale dnes je trend pájet a už dlouho jsem neměl v rukách noťas s kartou ve slotu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
a když je najednou začne prodávat, tak z toho bude globální katastrofa. Neřešil bych vůbec, že to nakoupil, ale co s tím udělá potom. Leda by měl tip, že cena ještě poroste. Musk je génius a vizionář. A nedávno se tvrdilo, že je před krachem a teď má takový balík na BC?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak mi pověz, co víš o těžbě a kryptoměnách. A schválně, jak to bude jiné. Těžba jsou zpracovávané informace. To jsou ty informace, které se o lidech na celém světě sbírají a dávají se dohromady a je to komplikovaný proces a je k tomu potřeba ohromný výpočetní výkon. Není nic snazšího, než do toho zapojit lidi. A protože to zpracovává informace citlivé a v rozporu se zákony, musí se to obejít a nějak motivovat farmáře. Tak se vymyslela kryptoměna, která už je na konci toho procesu braná jako factum a neřeší se původ. Kdyby se totiž profláklo, že superpočítače sbírají a zpracovávají citlivá data, byl by to skandál.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
deuterium a tritium a bude to sloužit jako pohon pro budoucí Noemovu archu... :­-­) Zatím se to zkoumá ve fúzních reaktorech, ale pro blaho lidstva to určené nebude.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jakože spalováním vodíku máš v podstatě perpetuum mobile? Jsi normální? Pára je u hoření vodíku odpad a je to zbyteček toho, co zůstane po přeměně na teplo. Spousta věcí se bagatelizuje a přehlíží a to co konáme nyní, velmi zkomplikuje život těm po nás. Pokud jsi schopný říct, že vody je dost, nevíš, co říkáš.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
pak pokud se bude masivně využívat, bude jí čím dál méně. Sladké vody jsou z celkového množství vody ­- podržte se ­- 2% a lidstvo využívá jen 1%. To mám z chytrých knížek. Mořská voda se k elektrolýze moc nevyužívá, protože je z toho mnoho odpadu, takže se hazarduje se sladkou vodou. Fascinuje mě, že si toho ještě nevšimla Gretta. Kdyby se nepěstovala řepka na dotace, ekologické palivo by mohl být líh. To je obnovitelný zdroj. Vodík a voda to nejsou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Ale jinak poslední dobrý Xiaomi končil u čísla 2. Už je to pár let, co na jednom našem webu upozorňovali na fakt, že přihlášením se k účtu Xiaomi souhlasíte s tím, že se obsah telefonu stane majetkem Xiaomi. Bez přihlášení k účtu zase nemáte šanci to odemknout. Dá se to obejít. Ale kdo nečte smlouvu, pak se diví. A to jsou ti Číňani natolik féroví, že vám to zobrazí na displeji, než se k tomu účtu přihlásíte a pokud máte aktivní účet google, stane se majetkem Xiaomi i váš účet na google, což je trochu paradox. Na druhou stranu pak by ale měli soudruzi v júesej zablokovat google, protože ten dělá to samé. Čína jen, věrná tradici, pouze kopíruje to co dělá google.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Kdysi byl procesor od AMD lepší na hry ­( výrazně lepší ­) a přesto se tvrdilo, že nemá smysl kupovat ryze herní procesor, protože těch pár procent navíc je příliš drahých a že Intel nabídne mnohem víc a že je i úspornější. Je zajímavé sledovat, jak se mění měřítka posuzování, pokud jde o Intel. Tím neobviňuji autora zde. Jen si na to pokaždé vzpomenu, kdykoli se Intel vnucuje jako herní procesor a vsadím se o co chcete, že kdyby se to opět otočilo, tak ti samí budou bez uzardění hýkat, že herní AMD je zbytečný luxus s vysokou spotřebou. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(2)
6 HDD a na každém jiný systém. XP ­- protože AoE v 7 dělaly paskudy. Pak taky proto, že ještě donedávna, pokud přítelce, která je lékař, přišly materiály z USA ­( většinou chodí výsledky studií odtamtud ­) e­-mailem s přílohou, tak tu přílohu otevřel jakýkoli Eplorer, ale pouze na XP a natrápily se s tím daleko lepší machři, než jsem já. Visty jsem
vynechal, protože když začaly, byly potíže s ovladači a kompatibilitou HW, což jednak vyřešily W7 a druhak i fakt, že tou dobou už existoval kompatibilní HW, takže se to vyřešilo tak trochu samo. Na W7 se přecházelo snadno, protože byly evolucí XP ­( kterou byly i Wisty, ale prvotní trable jim uškodily ­). Do té doby platilo, že každý nový systém přinesl něco navíc a opravdu neznám člověka, co by z 95 nechtěl přejít na 98 a pak na XP a W7 ­( Wista ­). W8 byla první pěst na solar. A W10 to moc nevylepšily. Od W8 začala doba vnucování a omezování. Takže mám i W10, kterým jsem dodnes nepřišel na chuť a Linux, který se jako někdo kdo vyrostl na Wimdows ve svým věku učím spíš natruc. W7 byly nejkomplexnější operační systém. Měly naprosto úžasný Windows media center, který pobil všechny TV softwary dodávané k USB tunerům, menu a obsluha systému navazovala na předchozí verze, neobsahovaly kraviny, kterými W10 překypuje, ­( absolutní top je poomocník pro lepší soustředění ­) nevnucovaly aktualizace, reklamy, software... Takže se vůbec nedivím, pokud se někomu z W7 nechce. Kdo začal na W10, bude mít jiný názor. Ale my co jsme začali ještě na DOSu... W10 jsou napi.u. :­-­) Ale co mi u W10 vadí absolutně nejvíc je, že když kupříkladu řeším potíže s wi­-fi na desítkách a občas zejména u Lenova s tím byly trable, tak v nastavení systému položka wi­-fi prostě zmizí a systém vám tvrdí, že chyba je v nepřipojeném kabelu pokud nevíte jak na to, nemáte šanci cokoli nakonfigurovat a pokud se sám nevzpamatuje, tak ve správci zjistíte, že ­"toto zařízení pracuje správně­". Kdyby měly W7 podporu, desítky by si neškrtly. Leda u hráčů a i tam jen proto, že nové procesory přestaly podporovat starší systémy. ­/­/ Jo! A jak jsem zmínil tu přítelku doktorku, tak u nich v nemocnici je nejvíc zastoupený Windows XP!!! Nevěříte? Věřte.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(0)
Když to vezmu úplně od začátku z pozice laika... Začnu teorií o velkém třesku, tedy zrodu všeho. Nepředstavitelná energie vyvrhla do vesmiru především vodík a z toho vznikaly protohvězdy a teprve díky nim a tomu, co vzniklo po jejich zániku mohly vznikat hvězdy 2 generace a sluneční soustavy a ­- je to na dlouho. Osobně nevěřím, že by kdy na zemi vznikl fúzní reaktor s pozitivní bilancí. Vždyť ani slunce není čistý zdroj. Až spálí veškerý vodík, zanikne. Ty desetivteřinové záblesky ­- prostě to spálili příliš rychle. O tom se nikde nikdo ani slovem nezmiňuje. Píše se jen o tom, že se pokoušíme dosáhnout tlaku a teplot potřebných k zažehnutí fúze. Píše se o tom, jak je složité, díky magnetickým polím uchladit prostor, kde fúze probíhá, ale nikde jsem se nedopátral, kolik vodíku je třeba, aby ten proces chvíli běžel. A hlavně, kde ho získat? Můžeme pracovat jenom s tím, co posbírala protoplaneta gravitačním čištěním akrečního disku. Nic víc nemáme. I kdyby se povedlo rozpustit veškerou vodu na zemi kvůli vodíku, spálil by se velmi rychle a lidstvo by zaniklo otrávené kyslíkem. Fúzní reaktor napodobuje reakci protohvězd. A i z toho mála, co se v něm spálí, vznikají ­"odpadní­" materiály. Na pochopení procesů ve vesmíru je to dobré. Ale jinak je to jenom oblbování laické veřejnosti. Aby to fungovalo, museli bychom ­"vytěžit­" jeden ze základních prvků života.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(5)
že by těžba, než se to provalí? :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Je n.a.p.i.č.u!!!!! :­-­) Nekomentovat prosím. Je to názor, který změním, až budou Windows operační systém a ne nástroj ke sběru dat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak tedy dík. Zatím jsem odinstaloval aktualizace a funguje to jako dřív, ale až se to opět zaktualizuje, mrknu na ty postupy. Divný ale je, že jsem to s Google hledal a na dotaz na nefunkční nabídku start mi to právě tohle nenabídlo. Pro lidi, co nemají čas studovat operační systém a pátrat, jsou lidi jako ty k nezaplacení. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Nic jsem nenašel, tak jsem ty aktualizace odinstaloval. Všechno funguje jako dřív.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Už jsem se ptal jinde, ale tady je víc živo. Po předvčerejší aktualizaci mi přestalo fungovat otevírání nabídky start. Levý tlačítko myši tuhle ikonu pouze zatmaví, ale nic víc. Všechny ostatní programy z lišty otevřu normálně. Lenovo ThinkPad E560 Je to chybka nebo se to dá nastavit?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Po včerejší aktualizaci neotevřu nabídku start. Když to chci vypnout, tak pravé tlačítko myši jakousi nabídku otevře. Přišel jsem na to, když jsem to chtěl po aktualizaci vypnout. Možná by se ti pitomci měli víc modlit a míň vylepšovat. Neví někdo co s tím?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
je v září 2020 skoro jako informační embargo. Jestli jsem přehlédl, tak sorry, ale Barebone mini PC s AMD už se nějaký pátek prodávají a jsou vesměs lepší.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Můžou si kousat nehty a doufat, že teď to přijde... :­-­) Ale ať je to fér, vždycky to tak nebylo. Nicméně, mám škodolibou radost. To zas jo. Patří jim to.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
No bodeť. Za ty miliardy let toho měsíc musel pochytat docela dost. A tam to v atmosféře neshořelo a určitě to nezůstalo na povrchu. A pokud je bombardovaná odvrácená část... Dokud někdo nesestrojí stroj času, budou to všechno jen teorie, které odborná veřejnost přijme nebo ne.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ty pocem, dneska už je doba taková, že pokud nikdo nevyvrací původní tvrzení, tak tě to viditelně rozhodí víc, než kdyby nějak oponoval. Nešťastná osobo ... Ty se sem chodíš hádat, viď? Proto jsi ho sprdnul aspoň za to, že neoponoval? Co vidím je, že rozvinul myšlenku a velmi smířlivě, řekl bych. Nejsi na palici? ­- Tak a teď můžeš ... :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
by se mohla nazvat ­"Obnovení podpory Win 7­" :­-­) Jako doražení ve stavu zoufalství, považuji nabídku kontaktovat on­-line podporu ve chvíli, kdy systém nedokáže najít síťovou kartu. Ale těch úletů je v nastavení daleko víc. Kikina má Dell s dotykovým displejem. Moc nerad se s ním hraju, protože když vidím ten bordel ... Nicméně, dodnes jsem nedokázal najít v nastavení položku zapnout dotykovou plochu, resp, jak to aktivovat v jinak než v tabletovém režimu. Proto jsem vzteklej, kdykoli se řeší, jak boží ten systém je. Není. Jako s tou sítí. Proč tam prostě není ten posuvník natvrdo? Mně to zmizí, když připojím kabel. Proč prostě není v panelu nástrojů ... Počet počítačů s W10 nemůže nerůst, když je v každým kompu, co se prodá. Ale vsadím tisícovku proti koruně, že kdyby si lidi mohli vybrat z více systémů a W7 měl stále podporu, nebyl by to zdaleka tak růžové. Já jsem vyloženě nepřítel W10. A nevynechám jedinou příležitost si kopnout. Je to zbytečné. Vím. Ale trošku si ulevím. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ale jsem optimista. Za deset, patnáct let to může být použitelný systém. Dcera má Lenovo E560. Běžně připojená na wifi. Mám 3 routery a nastavené tak, že se to nehádá a při pohybu po baráku se to půběžně přepíná. Brnkačka. Proběhla aktualizace. 4 dny nazpět. Přešla s NB dolů a­- při přechodu na jiný router se NB přepnul do letadla. Tatíííí! Nejde mi internet!­-Co jsi s tím zas ku... dělala? Nic!­- Jak nic? To není možný!­-Bylo. Nastavení wifi v tom NB prostě NEEXISTOVALO!!!! Nedokázal najít síť. V nastavení pouze WAN, takže kabel. Exerní USB síťovka fungovala. Po třech hodinách bádání a hloubání jsem udělal to, jsem udělal na svém kompu před dvěma lety. Vrátil do továrního nastavení, zrušil aktualizace a vyhodil HDD. Na novém HDD je Linux, na počítači, na kterém hrajou hry jsou W7 SP3. Teď už prudí jen družka, která má NB od Dellu. Díky W10 si připadám, jako před 20 lety. Jenže to jsem bral tyhle problémy jako výzvu a zábavu. Dneska mě to nějak nasírá nebo nebo co. Možná to má co dělat s těmi záplatami od Intelu. Já nejsem ajťák. Už jen to blbý okno vyhledávání po minulé aktualizaci a díky tomu, co mi poradil, jak na to... Prostě to ty sluníčka z Indie ku.ví čím dál víc. Já ten Linux nenáviděl a dcery dnes nenávidí mě. Ale mám klid. :­-­) W10 jsou napi....!!!!!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
je kritická chyba :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Protože mám neodbytný pocit, že jí zmizí všechno, co si instalovala po té aktualizaci. Protože už jsem to už kdysi dělal a dokud si neudělá zálohy a nebude mít ty instalačky, co by mohly zmizet, tak jí do toho nebudu vrtat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
To buď rád. U mě je to tak, že notifikaci neslyším, protože proběhne v 1 s a zvuk naběhne v 5s.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Dcera mi přinesla noťas, že jí nabíhá zvuk se zpožděním. Rutina. Odinstalace ovladačů, instalace ovladačů. Akorát ten zvuk pořád nabíhá se zpožděním. Tedy nastavení zvuku, reset nastavení ­- zvuk se zpožděním. Vypvutí dolby ­- zvuk se zpožděním, efekty ­- zvuk se zpožděním. Na 7 to nedělá. Jo a je tam procesor Intel. Jenže tím to nejspíš nebude. Nezbývá než trvat na tom, že w10 jsou napi.... a zvyknout si, že zvuk naběhne se zpožděním.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
S těmi proměnnými bych byl opatrný. Jde o to, že aby to mělo opravdu nějakou hodnotu, mělo by se uvést, jaká deska, jaká pasta, jaký chladič. Těch proměnných je tolik, že se v tom ani Kristus nevyzná. Mám trochu podezření, že der8auer trochu zneužil váhy jména, kterou si získal. Vhodně napsáno, to působí až skandálně. Podle toho, jak vypadá napájení na B570 to vypadá, že napájení čipletů je taky jedna z proměnných.­( Sám mám B450 GB Aorus ­) Takže těžko říct. Jsou desky s B 370 !!! , kde ten čip lítá i nad specifikace. Nikdy prostě nezohledníš všechny proměnné. Zdroje třeba... Pro člověka neznalého to jistě skandální je. Před dvaceti lety bych to možná tvrdil taky. Jenže mi bude 50 a řešil jsem tolik ­"neskutečných kravin­" a na Intelech podotýkám, protože byly doby, kdy bych do kompu jiný procesor nedal, byť třeba FX za vyloženě špatný nepovažuju, jen se musel ­"doladit­" aby aspoň trochu ... A vždycky platilo, že chyby Intelu se bagatelizovaly a chyby AMD ­- no hrůza. :­) Někdy si říkám, co budou hledat modří, až to AMD vychytá. :­) A naprosto souhlasím s názorem, že nebýt AMD, ještě dnes by byl TOP v mainstreamu Intel se 4 jádry bez HT :­) a i3 by stála majlant.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
On ten čip evidentně má a hraje si. Ty budeš do smrti nejspíš jenom kecal teoretik.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
hele ber to jenom jako opozici, protože já jsem AMD :­). Hraješ hru a máš super FPS. Na dnešní dobu U AMD něco nevídaného. Se spotřebou, která je stejně nečekaně lepší, než u Intelu ­( i když to neposoudím, protože teď nemám nic na srovnání, takže opisuju z recenzí ­). S jednoznačně lepším multivláknovým výkonem, který ještě překonává 2 generaci Ryzenů. Takže na výstupu je všechno super. Výkon, spotřeba, parametry. A přesto budeš tvrdit, že je něco špatně, protože procesor pracuje nezvykle. Tohle mě vždycky pobaví. Výrobce vyrobil procesor. Dodal k němu čipovou sadu, optimalizovanou pro ty čipy a i když poněkud nadhodnotil parametry, faktem je, že v kontextu celku je to fakt kravina. Jak se lidi natrápili s prvními Ryzeny a pamětmi je prakticky zapomenuto. Ryzeny dva šly na krev a u trojek to není o moc lepší. Já mám po x letech komp na stole v pidiskříni a je tichoučký, výkonný a se spotřebou, která se s tím, co jsem měl dřív, nedá srovnat. Proč mám řešit, které jádro zrovna kolik točí, když na výstupu ­( programy, hry, cokoli ­) všechno funguje líp než jsem čekal? A na vstupu to je ještě lepší. Já si to podvoltoval, nastavil na silent a s boxem ani nevím, že je to zapnutý. Vždycky jsem říkal, že nezáleží na tom, jestli mi naběhne komp za dvě minuty nebo 10 s. Ale strašně rychle se na to zvyká. Proč mám proboha zkoumat, jestli při výpočtu čip přepíná jádra a jak je řídí? Boost nedosahuje deklarovaných taktů? Mám vyjmenovat s čím se potýkal Intel? A jaký je to dnes gigant. nVidii hořely karty a pořád je lídr. Když celý svět dělal recenze na nové Ryzeny, tak už ty chyby měly. Všichni žasli nad spotřebou, i když konstatovali, že je výš než se udávalo, přesto nižší než u Intelu. Hnidopich a fanda Intelu bude jásat, že Ryzeny mají vyšší spotřebu, než se psalo a bude ignorovat, že pořád žerou výrazně míň. Bude se vyšilovat, že se jádra chovají divně, byť to nemá vliv na funkci. Pořád srovnává IPC. V rámci možného. Intel to s těmi boosty taky nemá jednoznačný. A když ho vyhoníš, vyletí spotřeba. Architektura čipletů je novinka. Architektura lake je léta pilovaná. Chtěl jsem napsat jenom pár vět, ale trochu se to zvrhlo, tak soráč. Ten problém je trochu na AMD a docela dost v hlavách. Dva tři biosy a bude to v cajku. Potíž je v tom, že modrá polovina planety místo toho, aby hledala důvod proč koupit Intel, hledá důvody proč nekoupit AMD. Jestli mi rozumíš. A mínus ti nedám.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(5)
Nešlo. To by to museli dělat lidi s mozkem. Kdyby to šlo, byla by nafta D, benzin B, ethanol E a Pluto by byl planeta. :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
:­-­) Nebojte se kluci, Intel se s tím nějak popere a když bude nejhůř, okopíruje to tak, jako když obšlehnul u i5 760 Phenoma. :­-­) I když zlé jazyky tvrdí, že ta podobnost byla čistě náhodná. :­-­) Máte být AMD vděčni. Dnes byste platili desítku za čtyř jádro s K a chrochtali blahem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
asi to nic neznamená, ale gratuluji k funkčnímu mozku
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Agesa sníží volty. Turbo bude mírně nižší. Ale AMD bude pořád překonávat Intel, Ryzen 3xxx bude pořád v IPC stejný nebo lepší a pokud bude mít snížené volty, tak bude jako vedlejší efekt blíž udanému TDP a i když kvákalové dělají z komára velblouda ­( dávám je na úroveň dementů, co tvrdí, že FX není osmijádro­), pořád bude Ryzen 3xxx lepší než Intel. Neboť jak kdysi řekl váš Guru Obr ­( aby to o pár let později popřel ­), lepší je komplexní procesor, než procesor výhradně na hry, protože těch pár FPS ve hrách vám vynahradí jinde.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(5)
Crha se hlásí! Zděnek má vždycky pravdu. Zejména když nazve Ryzen 5 3600 absolutně suprovým procesorem. V recenzi napíše, že nejde taktovat nijak dramaticky, ale že to neva, protože i tak je to suprová záležitost a pak si šlehne, a řekne, že všechno co napsal, vlastně nenapsal. Vy zobete stejnej matroš?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Nerozumný živnostník to hodí na cloud.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Inu pořídíl jsem si mini ITX GB Aorus B450, R5 3600, Spphire nitro+ 570 8GB, to celé narval do Sharkoon QB One a říkám tomu herní. Protože na tom hraju. Hrál jsem i na HD 7770. Akorát ten systém je nějak napi... Nechce se mi nainstalovat Crysis 2. Nevíte někdo? :­( Začínám mít jistotu, že kdyby tyhle čipy měly podporu W7, tak jsou desítky neprodejný aušus.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
a pak že diskuse nejsou přínosem... :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ty seš mrdka vygumovaná. Pač kdybys nebyl padlý na hlavu, tak bys pochopil, že srovnává rozdíl mezi snahou pohnout se z místa ­( byť jde o krádeže a kopírování ­) a snahou se prodat i pod cenou. A já to říct můžu, protože komunisty bych pověsil po sametu a Rusko mě zajímá jen z historického hlediska. Jsi obyčejný buran bez rozhledu, co prostě hledá důvod prudit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Jestli ten signál někdo poslal, je dost možné, že už dávno zanikl. Jestli byli blbí jako pozemšťané, je to víc než pravděpodobné. A o trochu horší zjištění je, že pokud za několik miliard let nedokázali vymyslet nadsvětelný pohon ti, kteří by poslali ten signál, tak nás čeká vyhynutí jako dinosaury a šanci bude mít nová forma života.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Za mobilitu se holt platí. A termín výkon je relativní. Nebo spíš poplatný celku. Já zas považuju za absurdní, když má někdo noťas ­(nejlíp 13 2v1­) a pořídí si desitku tablet a k tomu myš a klávesnici, aby zjistil, že ten tablet má tolik výkonu, že noťas nepotřebuje. Inu, podle chuti každého soudruha. :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
nabízet a přešel na strategii dobrými produkty vyhrožovat, aby skalní neutekli ke konkurenci. Jenže toho se nebojím. Já zůstal AMD i v krizi a stavěl na Intelech. Ale myslím si, že by měl Intel opustit to otřepané ­"cosi Lake­". Je to docela profláklý. :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pro někoho je realita přímo dogma.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
No ty vole .... :­) Hledal jsem to v intuitivním nastavení hlavního panelu. Co taky čekat od intuitivních Windows 10? Když zjistíš, jak jsi byl blízko .... Dikes
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Po aktualizaci se mi v poměrně konzistentní černé liště dole objevilo bílé okno místo lupy. Jelikož s tím nedělám... Mohl by mi někdo poradit, jak tu bílou chujovinu dát pryč? W 10 jsou napi....! Pomhlo přesunutí lišty na stranu. Ale zaboha nemůžu přijít na to, kterým příkazem a jestli vůbec... Ruší mě to. Za rady dík. Zlatý sedmičky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
On ten Cemada říká něco jiného :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Mně takhle zadarmo dělali update 2x. Požádal jsem o aktualizaci bez poplatku s tím, že pokud odmítnou, bude následovat nákup čipu. To bylo loni. Dnes už s tím problémy nemají, akorát musim souhlasit s porušením pečetě na sáčku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
že místo ekologického prodlužování životnosti tiskáren, se vkládají kurvítka, aby se prodávalo víc tiskáren a ještě víc zatěžovala příroda, tak jí rupne cévka. ­( kéž by :­))
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
No třeba proto, že ten chlapec svoji ­"genialitou­" otravuje život lidem, kteří jemu nijak neškodí. Třeba proto, že je to úplně stejné, jako utrhnout mouše křídla a pak sledovat její bezmoc. Prostě hloupost. A protože chlapec nejspíš bude přesvědčen o své nadřazenosti, nezbývá, než ho za ty koule pověsit, protože všechno ostatní ho jenom pobaví. My hloupější nemáme čas a chuť neustále držet krok s dementy, co mají potřebu zlomyslně škodit. Takže jestli ti počin toho chlapce imponuje, asi bys měl viset vedle něj, protože tě nejspíš těší počet naštvaných lidí. Jestli je nadaný, může dělat něco užitečnějšího. Takhle je to opruz.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
To by pak byla výhodnost AMD okatá až příliš. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Moje problémy po aktualizaci na W10 nevyřešila ani čistá instalace W10. Lenovo E560. Ale po návratu 7 jsem prostě spokojený. Jen ten Linux mi pořád nejde ­( učím se s tím dělat spíš natruc ­)... Je to prostě jiný. :­-­) Ale furt lepší než 10.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zdar. Proč fejk? nVidia je na tom tak dobře, že pokud dostane zadání vyrobit kartu tak, aby měla vyšší výkon než RX 590 a nižší spotřebu, tak ji za 3 měsíce vrhnou na pulty. A jestli to udělá přestavbou 1070? To je téma na plamenné komentáře pro jiného pána. Nemám rád nVidii kvůli jejich politice, ale mají tak obrovský náskok před AMD, že Vegu vydrtí o dva roky starší architektura a vesměs s menší sběrnicí. Osobně tipuji, že výkon bude vyšší než RX590, spotřeba nižší a cena mírně vyšší než RX. Oříznou sběrnici, aby se přetaktováním nedohnala 1070 a finito. Ovladače máme, architektura na mainstream víc než dostatečná a hlavně ­- bude to ziskové. No je to jen tip. :­) Jo a neobviňovat z nesoudnosti. Fandím AMD. Jenže tohle je realita.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
A je to velmi smutné. Svoboda slova je vážená redakce v pejdeli. Maže se, cenzuruje a stačí do kontextu zamíchat islám a je hotovo. To už tu bylo. Akorát strana a vláda řídila... Doprdele... V 89 skončilo období diktátu omezení svobody slova. Ale jen na chvíli. Děkuji redakci za názornou ukázku. Děláte si seznamy jmen, podle registračních formulářů? A hlásíte to do Bruselu? Tohle je konec. Svobody slova, práva na názor... Nebyl jsem jediným slovem vulgární. Jen jsem čekal reakce, že něco hulím. To islám, který tak hájíte a kvůli kterému mi byl zkrácený příspěvek je demagogie potlačující svobodu slova. Tak teď už můžu čekat, že mi u baráku zastaví černý auto, že mě někdo za názory vyhodí z práce...Fakt už i SHW?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Se mi nejvíc líbí ta, že až konečně vymyslíme způsob, jak se dostat mimo sluneční soustavu, tak už nebudou suroviny na to, abychom natankovali plnou a vyrazili.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak měsíce povýší na planety... :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pro někoho je teprve ten Intel první a správný 5GHz procesor. Taková je holt doba. Pravda je překroucená, když bude třeba, vyhledá se důvod, proč AMD ­"nebyl první­", vytvoří se nové kategorie, aby víc čipů mělo titul ­"první­". Jako treba v NHL. Byl nejlepší střelec. Jenže nuda. Co ten zbytek? Tak se vymyslí nej nahrávač. Nestačí... První, druhá, třetí asistence. Super. Byla hvězda zápasu, už je druhá, třetí... Jo kdyby to bylo opačně, tak se napíše, že AMD už taky dosáhlo hranice 5 GHz. Je potřeba dát Intelu punc čehokoli. Lidem začíná docházet, že to dnes už taková pecka není a skalní se holt snaží, aby lidem zůstal v palici jen Intel.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Já mám v kompu víc systémů. Kromě 10. Ty mám na NB. Nebylo vyhynutí. I když z Lenova letěl po první aktualizaci. A problémy s 10 mám i na rok starým Dell, i na levným šuntu z Wish. Ty starožitné Office 2010 mi jedou na VŠECH systémech, které používám. Na Dellu jsem si zatím problémů nevšimnul. Ale můžu mít kliku. Dokonce používám i Office 2007. Miluju konspirační teorie. A tak si myslím, že je to záměr. Stejně jako hláška o nemožnosti instalovat nějaký program do w10, kdy okamžitě následuje nabídka na stažení super hyper idiotské verze ze Store. Kterou samozřejmě vlastní MS. Ještě necelé 3 roky můžu v klidu a bez stresu používat w7. A v té době už budu umět Linux a Android ­( taky ho nemám rád, ale všechno je lepší než w10­) už na kompech pojede taky. Chyba nebude v aplikaci. Chyba bude v systému. Podřídit se musí a pak si za to něco vezmou a něco dají. :­-­) Byznys... Udělat softwarové kurvítko je velmi snadné.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(2)
Tak to třeba ber jako lekci kapitalismu. Ve chvíli, kdy výrobce i prodejce zjistí, že to lidi koupí, tak ty ceny okamžitě zvednou. Velmi ochotně a velmi rychle směrem nahoru a pak jen velmi neochotně slevňují. Jak říká klasik : můžeš nadávat, můžeš protestovat, ale to je asi tak všechno, co můžeš dělat. No a nebo bojkotovat. Jenže to už je vyšší level odporu a na to by se museli lidi domluvit a nemůže to dopadnout dobře, protože někdo je laxní, jinýmu z principu vadí, že to nevymyslel on a tak bude automaticky bojkotovat bojkot a jinýho to přestane časem bavit, protože výsledek chce hned. Tak nehysterči a vem si podnikatelský úvěr za 3,9% a postav si fabriku na grafiky. Kdyby se ti třeba dařilo, tak tě to socialistické myšlení přejde velmi rychle a zjistíš, že money, money, money...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Číňan? Nemožné. Jestli tohle tvrdí, tak jen aby nenaštvali výrobce originálů :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Tohle frčelo v 50 a 60 letech v USA taky. Nejdřív se začne připravovat a ukazovat, co by kdyby. Pak se začnou lidi ptát, proč je to nutné a pak se ukáže na Kima nebo na Putina a pak nebude problém vyvolat válku s podporou veřejnosti. Ale že se k tomu propůjčil i SHW? Jo a samozřejmě, že jde o náhodu a je to jen zajímavé video. :­-­) Ale třeba jo...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Vcera mi spadla brada, když jsem se dival, kolik stojí RX 560. Vrátí se doba, kdy 25 fps bylo přijatelným minimem a hrát se bude na low­-endu. A další dopad kryptománie bude v tom, že ceny půjdou dolů jen pomalu. Pokud opadne to šílenství. Výrobci zjistili, že lidi.jsou ochotní za herní grafiky zaplatit. A bude to jako u všeho. Lekce z kapitalismu. 6000 za RX 560! Jako je to extrém. Ale pred 4 lety jsem za ty prachy koupil mainstreem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Diky. Mně tohle APU naprosto vyhovuje. Jen když vidím ty ceny paměti, kroutim se jak dvojka plech. Jako pokud nebude zbytí, koupím ty rychlejší. Někde na fóru jsem se dočetl, že některé DDR4 se dají přetočit i o. 500 MHz. To už se mi ale nezdá. Kdyby to šlo o 200 ­- 300 bylo by to, s ohledem na možnosti toho APU, víc než dostatečné. A mít 16 GB na 2600 MHz asi postačí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Potřebuju informace o někoho, kdo to má vyzkoušené. O kolik se dají přetaktovat DDR4 2666? Uvítám tip na značku. Nemá někdo náhodou zkušenost s Ryzenem na w7? Mám k 10 odpor přímo nepřekonatelný. Ten pán co má zmáklý ty architektury, mi asi neporadí, co? Tedy myslím něco z praxe. Bez wiki.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ono to bylo míněno jako ironie a že ty technologie kradou. Kradou je všude a celkem nedávno chtěli ukrást český patent na lithiove baterie, což se jim povedlo jen částečně. Ale ukradli. To se to pak investuje, když ušetříme za vývoj. Vyroba čistého waferu je zdánlivě snadná jen naoko. Jinak by ho vyráběl každý. Jenže není. Takže otázka sama o sobě byla naivní až hloupá. Stejně jako je hloupá i odpověď výše. Už jenom prostá neschopnost poznat zřejmé a potřeba sdělit....
Pán je aktivní Wikipedista a yotuber, co? Ale dat si dobromady dvě a dvě, to už je problém.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Obávám se, že tohle se jim okopírovat nepovede. Poslední věc, co vymysleli, byl střelný prach a rakety. :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(5)
Ale vážně. Nechci to vytrhnout z kontextu, protože jsem při obhajobě pomalejších pamětí vychazel i z tohoto: https:­/­/www.svethardware.cz­/recenze­-amd­-ryzen­-5­-sest­-i­-ctyri­-jadra­-v­-akci­/44210­-4, kde se vychází z měření rozdílu pri jiné frekvenci. Tedy zdaleka to není tak dramatické, jak se často říká, pokud se budu obhajovat již zmíněným. Jde o to, že vzniká mylný dojem, že moduly 2666MHz nebo 3000MHz jsou nepoužitelné. Rychlejší paměti využije každý procesor. Je to ale i o tom, že cena určuje. Jako nemyslím to zle. Stejně jako kdysi, když mě pobouřilo tvrzení, že mezi single a dual channel není rozdíl. :­-­) Takže je tvrzení, že Ryzen zužitkuje... jen obecně nebo je to revize již měřeného? Nechci chytat za slovo. Ale když někomu skládám a řeknu že 16 GB na 2666MHz je lepších než 8 GB na 3000MHz, pak na tom trvám. Teda pokud dotyčný nechce investovat 6t. Proti tomu osobně nic nenamítám. :­-­) Ale praxe je taková, že oni chtějí co nejvíc muziky, za co nejmíň peněz. Ono se dá klidně říct, že 8 GB rychlejších a pak dokoupit. Ale je to jen akademické. Ve chvíli, kdy zjistí, že to funguje, už to neřeší. :­-­) Zrovna včera jsem totiž jednomu, co četl tuhle recenzi, ukazoval tu, jejíž odkaz jsem připojil. Takže mě vlastně zajímá, jestli výkon přibývá lineárně nebo rozdíl mezi 2133 a 2600 je 3­-5%,ale rozdíl mezi 2600 a 3400 už je třeba 15%? Má s tím někdo zkušenost? Osobní. Ne teoretickou. :­-­) A s Ryzenem. Dík
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)