Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Dash
Ahoj redakce, nechci si hrát na chytráka, ale na czc už tuto klávesnici mají pár týdnů :D

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
Kecám, už nastal. Teď jsem si sedl k uprgadovanému PC a hle, po půlhodinovém updatu přes WMCT je konečně hotovo a verze systému je 1511. Takže něco je špatně.
Odpovědět0  0
Zrovna jsem chtěl navrhnout, ať napíše nějaký český web článek pro ty, kdo nechtějí čekat frontu na update. Před hodinou jsem nahodil upgrade a zatím s ničím žádný problém nenastal, takže prozatím všem mohu doporučit :D
Odpovědět1  0
Chtěl bych dodat, že se bude pravděpodobně jednat o první model dostupný také v ČR a chystá se také nový model klávesnice, se kterou se u Nás počítá také.
Odpovědět0  0
N2kterým to bohužel jasné není, ale souhlasím, že aplikace je zbytečná, dle ohlasů nepoužitelná a navíc mi stejně ani nefunguje na Galaxy S4. Já pro potřebnou pomoc používám Wi­-Fi Analyzer a ten mi skutečně pomohl s nasměrováním antén pro co nejlepší signál a s výběrem optimálního kmitočtu­/kanálu.

https:­/­/play.google.com­/store­/apps­/details?id=com.farproc.wifi.analyzer
Odpovědět3  0
Nechápu, kdo chce, tak si ho přehodí zpátky. Mě se po upgradu začal sám chrome ptát, jestli ho chci nastavit jako hlavní. A budu bránit MS, ale je to jejich OS a je jen jejich věc, jestli ho vybaví vlastním prohlížečem. To je jako kdyby VW koncern nemohl prodávat auta s rádiama a nechával tam volnej socket s nápisem ­"insert radio­", aby vyhověl výrobcům autorádií.
Odpovědět0  1
Chybí mi tam nějaký Creative, TurtleBEach, Triton nebo třeba přímo Razer Megalodon, které jsou hodně často hodnoceny jako super poměr cena výkony ...
Odpovědět0  0
Aaaaa ještě jedna věc :­) .... nad tím jsem mnohokrát přemýšlel. Jestli mají tyto společnosti nějaké speciální ujednání ... například Dell a LG ... občas někdo přijde s novým monitorem, dobře hodnoceným, panel je například od LG ... a samotné LG nepřijde na trh s žádným monitorem, který by jeho vlastní panel využíval .... takže jestli je zde brán LG skutečně jako původce panelu, nebo jen něco jako najatý výrobce.
Odpovědět0  0
Jej, nedočetl jsem to ... ano v podstatě píšeš to samé co jsem před chvíli pracně sepsal :D ... Tohle já všechno vím, to ale nemá co do činění s tím, když napíšu, že finální výrobky Samsungu a LG jsou profláklejší a jsou mnohem více vidět i přes to, že jak právě ty píšeš, jiní výrobci dokážou odvést kvalitní práci mnohdy za velice rozumný peníz a dost často na stejném použitém panelu. Valná většina trhu­/konzumentů jsou běžní uživatelé a ti se nedívají na to, jaký panel je v daném monitoru a jaké má parametry v detailu. Ale když už jsi to načal, zajímalo by mě, co užívá zrovna iiyama za panely :)
Odpovědět1  0
Tak jsem to ale nemyslel. Neříkej mi pochop ale, když reaguješ na úplně něco jiného, než zde píšu :­)­)

Dell se pišní svými monitory, přičemž dodavatelem jejich panelů je LG. LG je celosvětově největším výrobcem a dodavatelem panelů. Stejně je tomu u jiných světoznámých značek. Tohle já přeci vím, to není žádná tajnost ;­)

Stejně tak je známá věc, že stejný panel ve výrobcích dvou firem ­(nebo jen ve dvou modelech jedné firmy­) jsou mnohdy dva zcela odlišné monitory, jelikož hodně práce dělá zbývající elektronika a zpracování.

Takže to o čem mluvím nemá co dělat s původem panelů, ale s viditelností značky finálních výrobků :)
Odpovědět0  0
Taaak, dnes konečně, po cca půl roce hledání nového monitoru, jsem asi našel svého favorita. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Dle recenzí jsem našel jeho starší model, který celosvětově z asi 10ti osvědčených techwebů dostal v průměru 85% a zařadil se tak mezi nejlepší 24­" TN modely. Nyní jsem zjistil, že vyšla jeho nová verze, která má všechny pozitiva předchozího + stabilnější stojan a lepší kontrast. Pokud nekoupím Dell Ultrasharp U2412M, u kterého nevím nevím když převážně hraju hry a navíc má prý poměrně odfláknutou ­(až moc hrubou­) povrchovou úpravu, tak vemu tento ....

Zajímavé, že Iiyama není mezi uživateli tolik prosazená jako LG a Samsung a přitom se jedná o super poměr cena výkon ...
Odpovědět0  0
Teda, PVA jako všestranný monitor s kvalitním podáním bych řekl ano ale v případě že uživatel bude jen občasným hráčem. Ale pokud se mýlím a existuje dobře odvedené PVA­/MVA za rozumný peníz, dejte mi prosím vědět. Kupuji zrovna nový monitor ... využití 75% hry, 10% internet, 5% filmy ... cena do cca 8000, ale čím méně, tím lépe. Přemýšlím právě o U2412M, ale pořád váhám jestli nevyměnit trochu rychlosti za trochu barev. Díky za každý příspěvek od uživatelů hráčů :)
Odpovědět1  0
TNka mají MIZERNÉ barvy .... omlouvám se, ale nezdá se mi, že by u levných E­-IPS bylo barevné podání o tolik navrchu. Ano, barvy mají větší hloubku a jsou sitější, ale ne o tolik, aby se dalo o TNkách ve stejné cenové kategorii hovořit jako o mizerných.

Pozorovací úhly ... znovu se omlouvám, ale spojení výrazů herní PC, monitor na hry a pozorovací úhly se mi zdá celkem z cesty. Nevím jak kdo jiný, ale já když na PC hraju hry, dřepím v kancelářském křesle u stolu s PC. Pokud budu brát monitor kvůli dívání se na filmy, nebo s TV tunerem ... potom ano, beru .... ale na druhou stranu, pokud někdo chce PC na práci, stačí obyčejné TN za 2000 a za zbytek peněz + něco málo k tomu sice obyčejná, ale stále několikrát větší plazma.... To samé když bych kupoval něco ke konzoli ... dnes starý model plazmy od LG s úhlopříčkou 120cm koupíte ve výprodeji např v electroworldech atd i hluboko pod 10 000 kč

Takže pozorovací úhly ano, ale pro někoho kdo chce opravdu všestranný monitor. Tudíž někdo, kdo doma nemá nic jiného než pc a je nucen se dívat místo na TV na filmy z postele na cca 24­" lcd ... takže v takovém případě good luck ... čili studenti s omezenými prostory, popř. financemi atd :­)

A kdo chce monitor převážně na hry, nemusí podle mě z 90% nějaké pozorovací úhly řešit. Mnohdy ani barvy, protože co si budeme povídat, barvy ve hrách jsou generované a narozdíl od fotografií se nejedná o 100% obrazovou kopii.

Dále ... o zarputilých uživatelých CRT bych ve spojení s LCD monitory mluvil asi tak před 5 lety a déle ... lidí co ještě dnes používají CRT je jako šafránu a znám plno takových co měli drahá CRT např. od sony a dnes jsou jim úplně ukradená :­)


U toho doporučení PVA na všestranné použití nevím. Všestranný monitor se zachováním kvalitnějších barev je dle mého právě E­-IPS. PVA monitory obecně narozdíl od E­-IPS více mažou, mívají problémy s imputlagem.

PVA­/MVA dle mě na filmy, dražší TN na hry, levná TN do kanceláře a pro běžnou práci, e­-IPS jako dnes asi nejlepší volba pro poměr kvalita za rozumný peníz.
Odpovědět0  0
Omlouvám se, ale trochu nechápu význam nadpisu, že ASUS rozčeřil vody .... kor když se jedná o 23­" monitor. eIPS panely od LG se objevily už před delší dobou v monitorech od LG a Dell.
Odpovědět0  0
Souhlsím :­)

Každopádně je situace příznivá pro hráče. :)
Odpovědět0  0
No, ono se to tak jenom jeví. Ale to je také dáno tím, že Nvidia se opodstatněně cítí oproti ATI na koni a dovolí si za ­"hot novinku­" napálit takovou cenu, ze které potom bude moci postupně slevovat a každá další sleva bude stejná bomba, jako vydání. Takže to bude pořád na očích. Mezi tím se budou odlaďovat ovladače, vyjde 10 nových revizí, uplyne půl roku a vyjde GTX 485 a 475 a Nvidia bude mít menší spotřebu, vyšší výkon a stejnou cenu jako dnes. Na to opět odpoví ATI o kousek výkonnějším kouskem o 500 Kč levnějším a takhle to půjd epořád dokola jako už několik let :­)­)

Osobně nějak stejně neřeším, která z firem zrovna vlastní nejvýkonnější kartu na trhu, ale spíš to, která značka mi může poskytnout lepší výkon, stabilitu, atd. za peníz, který do té oné GK chci investovat.

Stejně, vývoj HW posledních pár let silně přeskočil vývoj herních engine. Když si vezmu, jaké se dělaly 10 let zpátky skoky v grafice rok za rokem a že teď vyšel Cry engine, UT3 engine, dirt engine a vesměs to bylo to TOP na čem poslední 3­-4 roky mohly hry jet.... mám asus 9800GTX+ Dark Knight a vesměs si s tím pořád vystačím :­), až na pár titulů, které byh spočítal na prstech jedné ruky, mínus ty, které mě ani nezajímají a dostaneme se na číslo, díky nemuž nemá cenu dělat upgrade za 16 000 :D

S výhledem bych tipoval možná Crysis 2, které než vyjde, buhví co bude a než vyjdou další hry s licencí Cry3Eng. Do tý doby přijde S3 s hartou výkonnou jako GTX 285, s podporou dx 11,1 a spotřebou o 20% nižší :)
Odpovědět0  0
Už delší dobu sleduju monitory. Nyní mám LG a spokojenost. Dost koukám po LG, protože i přes to že NEC je špice, Samsung jakbysmet, nemůžu si co do kvality atd. u LG stěžovat. Nedávno jsem koukal po řadě W53 smart. Tohle ale vypadá jako to nej. Vypadá to, že mám předem vybráno. Jsem zvědavej, kdy a za kolik budou u nás.
Odpovědět0  0
Docela zajímavost na to, že před nedávnem, když to oznámili, tak se proti tomu každej stavi lskepticky. S tím, že od toho tu je přece Skype atd atd. Na druhou stranu ono ani Skype teď zrovna nemá pevnou nohu v kramflecích, takže bůh ví, jestli logitech s jeho videm nebude brzo vhodnou alternativou pro použití PC2PC webcam hovorů.
Odpovědět0  0