reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Dedecekhribecek (2)
A TSMC nebude na upozornění reagovat? Co přijde dále?
Odpovědět0  6
Ano vím to a co si tedy myslíte, že soudruzi udělají? Jak si ten zákon vynutí?
Odpovědět0  7
Včera bylo pozdě ale jsem rád, že by konečně peklo mohlo v tomto směru zamrznout.
Odpovědět2  0
Tak čínské ­"Ministerstvo obchodu pak takovým firmám může nařídit, aby jednak poskytly finanční náhradu a pak aby okamžitě opět navázaly přetrhané obchodní vztahy. ­" a jak k tomu donutí TSMC? Pokus vím tak Tchaj­-wan nepatří do jurisdikce Číny.
Odpovědět0  5
To jsou detaily na článku je vidět jak sociální sítě s plnými ústy pravdy a nenásilí bojují s neřádem na internetu a přitom s politiky jsou schopni zatočit jenom když jim už nemohou ze své pozice ublížit. nebo už pro ně není výhodné je využívat.
Odpovědět0  0
Docela aby mne zajímalo kde jste objevil ­"Jasne 4 jádra za 10K musí stačit všem­". No nic ne všichni dobře chápou význam toho na co reagují.

Víte on i Intel v době kdy dominoval na trhu zdražoval a slušně zvedal výkon. To si uvědomuj každý člověk který namísto emočního prožívání boje na trhu ten trh chladně analyzuje.
Odpovědět1  2
Tak to jste mne potěšil, že tak nadšeně souhlasíte.
Odpovědět0  1
Ano AMD ovlivňuje výroku jenom tím jak navrhne lépe nebo hůře vyrobitelný procesor. Zbytek je bída výrobních procesů na které se podílení ne jen u TSMC. Právě TSMC se nyní chová podobně jako v minulosti Intel protože mu to konkurence co zaspala nyní dovoluje.

Víte nemám pocit, že by Intel v minulosti úmyslně brzdil vývoj. To co brzdilo vývoj procesorů spíše byl nedostatek konkurence kterou Intel neměl. Ale ta situace se nyní obrací a jenom doufejme, že se Intel zase postaví ve správný okamžik na nohy a AMD tak neumožní laxně přistupovat k vývoji tak jak to činil v minulosti Intel.
Odpovědět0  6
Ano bohužel i bohudík se situace obrací a AMD nám i v negativním smyslu Intelovatí. To sebou přináší nárůst cen AMD. Bohužel díky impotenci Intelu svoje výrobky vyrobit může vést až ke kompletní výměně pozic.

Modleme se aby Intel začal vyrábět konkurenceschopné výrobky nebo se procesorů od AMD v budoucnu nedoplatíme.
Odpovědět6  2
I když je Intel vlajková loď takových slibů tak bohužel není jediný kdo má problémy svoje výrobky dostat na trh. Myslel jsem to obecně prakticky na všechny dodavatele. Víte pro mne je dodání na trh zajištění reálné dostupnosti produktu za reálnou cenu.
Odpovědět0  0
Intel s tím má společné takřka vše. Když popřemýšlíte o téhle větě z článku ­"Na Internetu se objevily dva video záběry z přetaktování procesoru, který se zdá být novým CPU Intelu připravované řady Rocket Lake­-S.­"

Tak si uvědomíte, že ­"připravované­" procesory můžete sehnat jedině u Intelu. Žádná společnost ­"připravované­" procesory nedá jen tak z ruky. Když připravovaný výrobek společnost z ruky dá pak jsou pod Non­-disclosure agreement ­(NDA­).
Odpovědět3  4
Doby kdy bylo v procesoru jedno konstantně taktované jádro jsou dávno pryč. Dnes to je o spolupráci jader, proto je tento rekord zcela nepodstatná disciplína kterou používá Intel jako PR sdělení pro nepříliš informovanou masu některých potencionálních zákazníků. Ty podstatné informace ze kterých si uděláme obrázek o kvalitách procesoru nejsou zmiňovány.

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Jak vidno platí to i pro zoufalé skupiny lidí.
Odpovědět1  8
Další nášup slibů a presentací. Jenom si říkám, že by bylo na čase aby se ty sliby a presentace ve zhmotnělé formě doopravdy dostaly na trh.
Odpovědět1  1
Pravidelně každý čtvrtek klikám a přidávám si ty hry ­"zadarmo­" na účet. Proč? Je za tím i trocha touhy hromadit ale přidávám si je do knihovny i když mnoho u nich hrát nebudu. Hlavně za tím vidím ty peníze které Epic platí za tyto kopie vývojářům.

Pouhými několika kliknutími tak mohu pomoci vývojářům her které Epic rozdává. Máte­-li rádi hry klikejte také každý čtvrtek na Epicu.
Odpovědět4  1
1. Jestli je pro vás 84 mil kopií SW málo viz jenom za Xbox 360 https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/List_of_best­-selling_game_consoles tak to nejste žádný troškař.

2. No právě, že v to Vaše ­"v podstatě neliší vůbec­" znamená další vývoj nové verze hry pro konzoli.

Promiňte ale buďto mi nerozumíte nebo nemáte ponětí co je to za námahu vytvořit konzoli nebo upravovat sw pro konzoli.
Odpovědět0  0
Potěšení nad zvýšením AMD výkonu a zármutek nad tím jak Intel zaostává.
Odpovědět1  0
To je správná připomínka. V rámci férovosti by se měli srovnávat začátky. viz https:­/­/steamdb.info­/app­/292030­/graphs­/

Witcher 3 začínal na 100 000 v květnu 2015 a propadl se na 10 000 v srpnu 2015. To je také veliký propad. U Cyberpunku je vše zesílené očekáváními a reakcí zhrzených fanoušků. V rámci férovosti by bylo fér počkat stejně jako u zaklínače a uvidíme jak dopadne tento pokles při srovnáni obou her za stejné období.
Odpovědět3  0
Když se budeme bavit o aktuálních číslech tak Cyberpunk je ještě níže viz https:­/­/steamdb.info­/app­/1091500­/graphs­/ tedy aktuální minimum pod 100 000
To by ale bylo vhodné srovnávat s aktuálními čísly https:­/­/steamdb.info­/app­/292030­/graphs­/ kde je aktuální minimum 15 000
Odpovědět0  0
To na co Cyberpunk spadnul je zhruba 240 tisíc hráčů. Když se podívám na maximum Zaklínače tak jsme na 100 tisíci.

To prosím rovnávám minimum Cyberpunku a maximum Zaklínače z grafu. :­-)
Odpovědět1  1
V tom je právě ten fígl. Rozšíří 5 nm aby si uvolnili výrobní kapacity 7 či 8 nm. To je ona pověstná stíhací křivka ­- pes běží tam kde bude zajíc až k němu doběhne.

Než postaví 5 nm linky či továrny tak se nové linky využijí na to co se nyní vyrábí stávající technologií 7 či 8.
Odpovědět0  0
Ač kdysi majitel Phenomu, tak tohle jsem netušil, jinak bych to také použil.

Zdejší Linuxová komunita chápe slovo Torvladova jako slovo boží nebo dogma. Se slovem božím je totiž zakázáno polemizovat. A všechny kacíře kteří tak nečiní je nutno uvrhnout v plameny pekelné. :­-)
Odpovědět1  2
Nikomu nic a nikdo nebrání. Tato technologie je na trhu a můžete si ji koupit. Jádro pudla je v tom, že, že jenom málu zákazníkům stojí za to si ji koupit.

Benefity co přináší trhu ECC nestojí za to aby na ni trh přešel. Tedy nestojí trhu za to aby klasické paměti nahradil těmi s ECC.
Odpovědět0  7
1. Ani já se nesoustředím jen na gaming sw hovořím obecně o sw který MS prodává. To jsme Vás svedl na cestu kam jsem nechtěl.

2. Konzole se liší a to dosti podstatně od PC. Kdyby se nelišili tak mohou vývojáři dělat jenom jenu verzi hry pro PC i Xbox. Uvědomte si, že zpoždění Cyberpunku bylo způsobené právě tím, že vývojáři dělali možná až 9 verzí hry.
Odpovědět0  0
Díky za ten příklad s kodekem to mi pomohlo.
Odpovědět0  0
Díky za vysvětlení ale přiznávám, že ani tak si to nejsem schopen představit. Nechám se překvapit co AMD vyčaruje.
Odpovědět0  0
A jak víte, že si Intel nechal připlácet? Tím vyjadřuji spoje pochybnosti, že víte kolik stál vývoj podpory ECC a samotná výroba která se promítá do ceny.

Iluze si o Intelu nedělám ale není jediný logický důvod proč by zrovna Intel blokoval rozvoj ECC pamětí. Torwalds je přece jenom člověk která umí Linux. Do Vývoje výroby a prodeje procesoru stejně jako já nebo Vy nevidí. Tohle je v tomto případě od Linuxové komunity bezdůvodné kopání do Intelu.
Odpovědět1  9
Asi nejsem schopen plně domyslet důsledky ale mám pocit, že tohle může být opravdu zajímavé spojení směrem k chipletům které AMF tlačí vpřed. Díky za zajímavý článek.
Odpovědět0  0
Ale pořádný výdělek mají v zájmu akcionáři Intelu. Ti samí co nyní odvolávají ředitele této kdysi super­-úspěšné společnosti.

Ale trh rozhoduje stejně jako nyní rozhodne o semletí Intelu za to jak trestuhodně zaspal ve svém business. Ten samý trh co vyzdvihuje nyní AMD.
Odpovědět0  4
Jenomže výrobní náklady jsou takové jaké jsou a proto to lidé, předpokládám včetně Vás, nekupují. Málo zájemců drzí cenu nahoře. Intel v tom je nevinně.
Odpovědět0  13
Ano monopoly jsou ... a bohužel Intel fakticky monopol měl.
Odpovědět2  0
Já stejně jako většina lidí nemá ECC paměti. Prostě se to nevyplatí a proto je ani nechci. Na Intel se rozhodně nebudu vymlouvat a raději si koupím něco co je výhodnější. Proč Vy tak toužíte po ECC pamětech když se to podle trhu nevyplatí? Nebo je snad v počítači máte?
Odpovědět1  16
Kvůli zisku. Zisk se dá tvořit úsporou nákladů a to je ten hlavní důvod.

1. protože MS prodává software na počítače a bylo by tak více počítačů kam by prodával svůj sw. ­- větší zisk
2. měl by to jednodušší kdyby nemuseli vyvíjet speciální sw na konzole ­(OS­) a upravovat hry pro svoji konzoli. ­- úspora nákladů

Prostě ve vytvoření MS konzolí nevidím žádná pozitiva.
Odpovědět1  6
Intel se svými problémy jistě nemá zájem na stagnaci jakéhokoliv svého business. Kdyby Intelu ECC pořádně vydělávalo tak to budou cpát na trh horem i dolem. Problém ale je jenom v tom, že ECC nechtějí uživatelé tolik jak by si pan Torvlads představoval.

Každému co jeho jest.
Odpovědět0  17
Tak to je další svérázný příspěvek Microsoftu k rozšíření konzolí na úkor počítačů. Ty peníze co investovali už kdysi do vývoje konzolí měli raději investovat do podpory hraní na PC.
Odpovědět1  7
Po přečtení článku mám pocit, že Cyberpunk je proti Star citizen suprově odladěná a dotažená hra.
Odpovědět1  1
Ano rozumím Vám, ale několik vět v článku včetně nadpisu ale nabádá k myšlence, že si AMD patentovalo chiplety.
Odpovědět0  1
Nevím patent jsem neviděl. jenom odhaduji, že to bude konkrétní řešení chipletů které vyvinulo AMD. Ne tedy že by si AMD patentovalo obecně chiplety jako takové
Odpovědět5  2
Myslím si, že předmětem patentu není chipletová architektura. Je to něco jiného. Proč? Protože i Nvidia také připravuje chiplety.
Odpovědět2  2
Je smutné, že právě Solarwinds dokázal pravdivost onoho pořekadla o bosých kovářových kobylách a ševcových ženách.
Odpovědět1  1
Nikoliv jako socialisté jsou označování třeba sociální demokraté nebo národní socialisté. Zvláště národní socialisté s komunismem neměli nic společného viz https:­/­/www.ceskatelevize.cz­/porady­/12170730060­-dnes­-pred­-70­-lety­/0­/55017­-ceskoslovenska­-strana­-narodne­-socialisticka­/. Třeba president Beneš byl národní socialista.

Což teprve NSDAP https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/N%C3%A1rodn%C4%9B_socialistick%C3%A1_n%C4%9Bmeck%C3%A1_d%C4%9Blnick%C3%A1_s­trana . Těm se také zkráceně říkalo socialisté.

Komunistům kteří budovali socialismus se ale nikdy neříkalo socialisté,
Odpovědět0  1
Pozor na rozdíl mezi slovy socialista a socialismus. Slovní základ mají stejný ale k socialismu patří komunisté a ne socialisti.
Odpovědět0  2
A přesně v této nepřesnosti je vodítko pro přemýšlivé aby si uvědomili, že je to kachna.
Odpovědět1  0
To je hodně zjednodušené vidění situace. Ale i tak nikdo nebrání Evropě zavést většinový volení sytém a silnějšího presidenta. V Evropě se nedostali ani k tomu aby o tom mluvili natož aby to nastavili.
Odpovědět1  5
Abych řekl pravdu tak jsem si myslel že podobná zpráva přijde dříve z USA. Tam si asi myslí místní politici, že výroba Intelu je OK nebo že je zachrání plánovaní továrna TSMC.

Myslím si ale, že peněz to je málo a navíc snahy evropských politiků nikdy moc pokroku nepřinesly. Proto moje skepse, že to něco změní v našem trestuhodném Evropském zaspání.
Odpovědět9  0
Laskavý čtenář nechť mi promine moje pochyby. Přece jenom po nakupení všech těch slibů které vypustilo PR oddělení modrého giganta které se ukázaly dosti odlišné od skutečnosti si raději počkám až se ty chipy začnou vyrábět a poté teprve uvěřím.
Odpovědět1  0
Věřte mi, že mám jakousi představu o komplikovanosti IT světa včetně toho co obhospodařuje Apple. Vše včetně títo komplikovanosti je to z pohledu zaspání irelevantní argument.

Jsou tady dva týmy. ten od Apple má veškerou podporu jako dokumentace o vývoji operačního systému včetně aktuálních zdrojových kódů a k tomu i tu obrovskou peněženku od Apple. proto tomu je tady NSO. A zase se budu opakovat a zkopíruji ­"Podstatné je že když u Apple nezvládli ani detekci tak NSO zvládlo detekci, analýzu, vývoj, test, release a prodej a zákaznickou podporu spyware.­" To nezmiňuji ty ostudu, že to vypustili ven a umožnili NSO any je v tom časovém závodu deklasovala. NSO ukázala, že na šlendriánstvím Apple se dá vydělávat. Docela by mne zajímalo kolik jim to hodilo. NSO má z tohoto pohledu ­(detekce chyb a přetavení chyb v užitečné funkcionality­) mnohem lepší tým. A to je na hluboké zamyšlení manažerů Apple.
Odpovědět0  0
Tak to vše vysvětluje proč máme oba pravdu. Já takové aplikace co vzpomínáte k životu nepotřeboval.
Odpovědět1  0
Víte tuším,­" akú to dá makačku, odstrániť tú ­­"zraniteľnosť­­"A proto dobře vím, že mnohem větší makačka je detekci, analýzu, vývoj, test, release a prodej a zákaznickou podporu spyware. V tom se musí ještě stihnout prodej spaware svým zákazníkům ještě před tím než to Apple opraví. To vše se musí stihnout aby mohli své lidi zaplatit.

Apple by udělal nejlépe kdyby koupilo lidi od NSO. To by byl příspěvek k zabezpečení jejich systémů.
Odpovědět0  1
Pane Šurkale nic ve zlém. Již jsem Vám odpověděl. Když tu odpověď nechcete vidět tak s tím bohužel nic nenadělám. Možná jenom nemáte dostatek zkušeností s vývojem programů a proto nechápete co se Vám celou dobu bohužel asi zbytečně snažím říci. Podívejte se COBIT, ITIL nebo ISO. Je to hodně nezáživné čtení ale je tam je vše co se týká správného vývoje programů popsáno.

Papouškujete tady povídání PR od Apple které bagatelizuje toto ostudné zaspání Apple. Zkuste si nejdříve uvědomit, že chyba se objevila v tom okamžiku kdy je napsali programátoři Apple. Tam se ptejte a jedině oni Vám na tuhle nepodstatnou otázku mohou odpovědět. Podstatné je že když u Apple nezvládli ani detekci tak NSO zvládlo detekci, analýzu, vývoj, test, release a prodej a zákaznickou podporu spyware.
Odpovědět0  0
Máte to tam napsáno. Proto se budu opakovat. Byla to přesně ta doba za kterou v NSO Group odhalily zranitelnost vyvinuli spyware prodali ho a vesele provozovali v odposlouchávání zákazníků Apple ­(za což inkasovali peníze­). Za přesně tu samou dobu u Apple na to ani nepřišli na díru a neoflekovali ji. Pracnost fleku zranitelnosti je nicka proti času vývoje a provozování takového spyware. To je faux pas jak vyšité.

Mám pocit, že po tomhle silně utrpěla pověst Apple jako platformy do které se nedostane ani zákon.
Odpovědět0  0
Nebyla spousta aplikací? Co Vám třeba chybělo? Ptám se protože mi tam opravdu nic nechybělo.
Odpovědět0  0
To rád slyším protože mým cílem je PC verze.
Odpovědět0  0
Promiňte tím jste mi připomněl kdysi známou Hlášku IBM. ­"It si not bug it is feature.­" Když mi nevěříte mě tak se podívejte tady kde píší o tom, že to jsou zdanitelnosti ­- vulnerabitites

https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Pegasus_­(spyware­)

CVE­-2016­-4655: Information leak in Kernel – A kernel base mapping vulnerability that leaks information to the attacker allowing them to calculate the kernel­'s location in memory.
CVE­-2016­-4656: Kernel Memory corruption leads to Jailbreak – 32 and 64 bit iOS kernel­-level vulnerabilities that allow the attacker to secretly jailbreak the device and install surveillance software ­- details in reference.­[20­]
CVE­-2016­-4657: Memory corruption in the Webkit – A vulnerability in the Safari WebKit that allows the attacker to compromise the device when the user clicks on a link.

Pojmem backdoor se označuje zamaskovaný vstup pro výrobce který je vyvíjen jako požadovaná funkcionalita. Tohle protože to už doufám opravili není backdoor ale vulnerabilty.
Odpovědět1  0
Z čeho jsem zklamaný?
Výrobci spyware z Pegasus od NSO Group jsou schopni identifikovat zranitelnosti, vyvinout spyware prodat je vládě Spojených Arabských Emirátů. Ta vláda SAE si v pohodě monitoruje skupinu novinářů a za celou tu dobu Apple nic nebyl schopen zarazit. Podle https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Pegasus_­(spyware­) to je jenom špička ledovce viz kapitoly Scandal in India, Use by Mexican drug cartels, ... což dokazuje že díky liknavosti a chybám Apple má NSO Group spokojených zákazníků.
Opravdu nevidím jediný důvod nebýt zklamaný. Nevidím jediný důvod ke spokojenosti s Apple v tomto choulostivém případě.
Odpovědět0  1
Tohle je velice zajímavý článeček.
Odpovědět0  0
Tohle ale byla zranitelnost ne backdoors jak píšete viz ­"mělo jít o využití zranitelnosti KISMET ­". Co mne ale zaráží je v lednu nasadili spyware a ještě v červenci 2020 zranitelnost nebyla opravena. To je pro mne veliké zklamání zvláště když se jedná o zeroclick. Myslel jsem si, že u Apple na bezpečnost opravdu dbají.

Jabka nejsou co bývala.
Odpovědět1  2
Díky za upozornění. Před chvílí jsem četl pěkný článek na HN. Vypadá to, že jsem hodně optimistický s tím rokem. Tady je jeho odemknutá verze https:­/­/archiv.ihned.cz­/c7­-66860930­-13mucm­-93d7a6b71f12446.

Bohužel to asi bude ještě větší průšvih než jsme si myslel.
Odpovědět0  0
Takže to asi s koupí Cyberpunku nebude rok ale dva roky stejně jako u GTA5.
Odpovědět0  0
Někde jsem četl, že vyvíjeli 9 verzí hry Cyberpunk. Nakonec přišel koronavir. Po všech těch odkladech by jenom neinformovaná naivka čekala dobrý stav hry. Za rok to odladí, cena klesne a jistě to bude dobrý kousek do sbírky.
Odpovědět0  0
Ten systém rozhodně dodělaný byl. V tomto případě bohužel mluvíte o něčem o čem toho moc nevíte. Osobně jsem ho používal a před dvěma měsíci jsem přešel na android. Důvodem bylo že už ho v MS nepodporovali. Konkrétně mi odešla aplikace na bankovnictví kterou banka zrušila když MS přestal tento os podporovat. Co se tyká nedostatku aplikací tak ten jsem nepociťoval. Tyhle telefony byly výborné protože měli kompatibilní interface, byly extrémně bezpečné a nebyly to pumpy co Vám cpou ho hlavy reklamy. Z mého pohledu to byla největší bota co MS kdy vyrobil.

Kdybyste zapátral v paměti tak byste věděl, že telefony nebyl jediným HW od MS co byl zrušený. Proto ta moje oprávněná skepse k procesorům.
Odpovědět0  0
Jestli to s procesory dopadne jako mikrosoftími telefony tak no potěš koště.
Odpovědět2  2
Tak to by v zájmu rovného přístupu stejně označit 99% účtů politiků po celém světě.
Odpovědět6  2
Ale jenom mentál si myslí že áčkové hry jsou ty co se mu líbí.
Odpovědět2  0
Aha tak podle Vás EA nedělá áčkové tituly? No to hodně říká o tom jaký máte přehled o hrách.
Odpovědět0  0
"některé áčkové tituly na Steamu prostě nejsou­­" například ­- Tak se prosím podívejte na tituly EA a Ubisoftu.
Odpovědět2  0
Ale pochopil jsem to. Proto jsem psal, že to není jen o aktivaci a Steamu roste konkurence, kterou se snaží potírat. Navíc i když se podíváte i na samotnou aktivaci tak jsou pryč doby kdy vycházeli všechny áčkové tituly na Steamu. Nyní se tak neděje a některé áčkové tituly na Steamu prostě nejsou. Steam už není co býval a roste mu I na poli aktivace konkurence kam mohou vydavatelé jít a Steam poslat k šípku. To jim také ukrajuje zisky a hodně.
Odpovědět1  0
Ne jen aktivací se vydělává Já nevím jak Vy ale já kupuji podstaně levněji hry na kinguinu. To že steam blokuje v chatech kinguin, humble bundle a další je dokladem, že je Steam jako konureci vnímá ­- na rozdíl od Vás.
Odpovědět0  0
Steam vědomě neříká pravdu. DX12 má smysl. Jeho nepravdivé vyjídření je vedeno tím, že DX12 není schopen ovlivňovat z pohledu rozšíření na vícero platforem. To že by rádi zavedli svůj Vulkám je věc jiná.

Je to ale krátkozraké a tento boj s MS se jim nevyplatí. Navíc mám pocit, že doby kdy jeden Steam vládl všem je dávno pryč. a jejich snaha udělat Steam konzole je akorát donutí hodně krvácet. Což je dobře protože potřebují silnější konkurenci jako prase drbání.

Usměvná je představa o tom jak všichni vývojáři začnou psát ve vulkánu. Podívejte se jenom kolik máme DX12 her a jak dlouho tady máme DX12. A to se jedná o stejnou platformu.
Odpovědět0  1
Apple nevymýšlí ale jenom přesvědčuje jak je inovativní. Ti co jim to věří si pak kupují jejich drahé produkty. Aby svoje postavení udrželi tak žalují i konkurenci a soudně si udržují tím podíl na trhu.
Odpovědět0  0
Bohužel je to fakt. Fermi topí tak, že se roztékají pixely na LCD monitorech. Doporučení od výrobce je přejít na klasické CRT monitory.

:­-)
Odpovědět0  0
Smutný stav mého oblíbeného výrobce chipsetů a grafik. Už mi také v počítači běží 5870 a říkám si jak jsem udělal dobře. Mám dost velké obavy, aby nám Nvida neodešla z grafického segmentu stejně neslavně jako od výroby chipsetů.
Odpovědět0  0
Když jak píšete tady bleju jednu perlou za druhou tak mne úpřekvapuje, že nejste schopen ani jednu z těch perel vyvrátit. Vaše doporučení ohledně klecových lůžek a prášku si myslím asi pocházejí z vaší vlstní zkušenosti.
Odpovědět0  0
Není to šprým? Máte pravdu co píšete ale to jste si nevšiml, že je tady debata o Havocu a Physix?

Spojení AMD a Nvidia? To je pěkná utopie. Asi jste nazaregistroval, že o to byl zájem ale cosi se prorouchalo. Nyní je Nvidia ve srabu a navíc nechce otevřít Physix pro ostaní. Myslí si naivně, že je v situaci kdy nanutí svoje řešení ostaním i když je nedí veřejně k dispozici. Nemyslíte si, že by v první řadě Nvidia měla udělat toto gesto a dát technologii k dispozici? Proč by AMD mělo jít do tohoto řešení když už dříve Ati spolupracovala s Havocem a po jeho převzetí Intelem žádné omezení není?
Odpovědět0  0
I Vy šprýmaři. Hovoříme tady o PC herní scéně. Mohl by jste mi napsat které herní PC není x86?

Jenom hloupý vývojář bude vyvíjet něco pro physix. Omezení na lidi co mají physix podporu je velice neprozíravé. Když to napíší s méně dokalým Havocem tak na grafice nezáleží a tato efekty může používat každý.

Kdo za to může? Nvidia která místo toho aby uvolnila svoji platformu pro všechny tak ji raději nechá zajít. Prostě si nesjou ochotni uvědomit, že namají sílu Intelu.
Odpovědět0  0
A kolik se za tu dobu vydá celkově her pro PC scénu?
Odpovědět0  0
Hry postavené na tomto enginu jsou jenom malým výsekem herního světa na PC. Nemohu souhlasit.
Odpovědět0  0
Physix akcelerace ve hrách prakticky není. Co se ale implemantace Havocu tak ten se dá bez problému používat. Je rozšířenější a hlavně běží to na všem.

Když si vývojář uvědomí tato fakta tak radějíi sáhne po nedokonalém Havocu než podporovat dokonalý nerozšířený a pro omezenou část trhu směrovaný Physix.
Odpovědět0  0