www.svethardware.cz
>
>
>

Denuvo obviněno z použití nelicencovaného zabezpečovacího softwaru

Denuvo obviněno z použití nelicencovaného zabezpečovacího softwaru
, , aktualita
Konkurenční firma obvinila skrze ústa jednoho svého vývojáře firmu Denuvo z toho, že využívá právě její řešení k zabezpečení vlastního softwaru, který tak dobře známe z různých počítačových her. Situací se bude zabývat také Valve.
K oblíbeným
reklama
Denuvo v posledních měsících zaplňuje stránky zpravodajských serverů, ale to vesměs vzhledem k narůstajícím případům prolomení jeho ochrany. Naposledy se to týkalo hry RiME, ze které tato ochrana díky poslednímu patchi zmizela, což je dobře i kvůli jejímu negativnímu vlivu na výkon. Nyní jde ale o něco jiného, a sice o možný začátek kauzy, který by mohl znamenat i konec Denuva, ale to už opravdu velice předbíháme.

Denuvo tak nyní nečelí jako obvykle útoku crackerů napadajících ochranu jím zabezpečených her, ale konkurenční společnosti VMProtect. Její název nám může připomenout VMware právě proto, že reflektuje způsob ochrany softwaru. Chrání totiž kód jeho spuštěním na virtuálním stroji s nestandardní architekturou, díky čemuž je možné jej jen s velkými obtížemi analyzovat, a tak i cracknout.

VMProtect nyní ústy vývojáře s online přezdívkou DrVano tvrdí, že Denuvo už delší dobu používá jeho software bez licence. DrVano na ruském fóru obviňuje přímo společnost Denuvo Software Solutions GmbH, která měla před nějakými třemi roky od VMProtect získat licenci na použití jeho softwaru, která pak měla být porušena, a tedy i zrušena. Denuvo tak má od té doby používat software VMProtect nelegálně a právě VMProtect tento problém má již řešit přímo s Valve a ve vzduchu již visí také žaloba.

Z toho všeho vyplývá, že jde zatím jen o tvrzení údajného vývojáře, ale rychlé vyhledání jmen obou společností přinese výsledky, které ukazují, že někdy v minulosti měly mít něco společného a ze zdrojové zprávy se už dozvíme, že nejnovější verze Denuva už software od VMProtect neobsahuje.

Nezbývá tak než si počkat na to, jak se k věci oficiálně vyjádří samotné Denuvo, nebo snad i Valve a zda nakonec někomu na stole opravdu přistane žaloba. Anebo celá záležitost vyšumí do ztracena, možné je vše.

Zdroj: TorrentFreak
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek