www.svethardware.cz
>
>
>

Denuvo obviněno z použití nelicencovaného zabezpečovacího softwaru

Denuvo obviněno z použití nelicencovaného zabezpečovacího softwaru
, , aktualita
Konkurenční firma obvinila skrze ústa jednoho svého vývojáře firmu Denuvo z toho, že využívá právě její řešení k zabezpečení vlastního softwaru, který tak dobře známe z různých počítačových her. Situací se bude zabývat také Valve.
K oblíbeným
reklama
Denuvo v posledních měsících zaplňuje stránky zpravodajských serverů, ale to vesměs vzhledem k narůstajícím případům prolomení jeho ochrany. Naposledy se to týkalo hry RiME, ze které tato ochrana díky poslednímu patchi zmizela, což je dobře i kvůli jejímu negativnímu vlivu na výkon. Nyní jde ale o něco jiného, a sice o možný začátek kauzy, který by mohl znamenat i konec Denuva, ale to už opravdu velice předbíháme.

Denuvo tak nyní nečelí jako obvykle útoku crackerů napadajících ochranu jím zabezpečených her, ale konkurenční společnosti VMProtect. Její název nám může připomenout VMware právě proto, že reflektuje způsob ochrany softwaru. Chrání totiž kód jeho spuštěním na virtuálním stroji s nestandardní architekturou, díky čemuž je možné jej jen s velkými obtížemi analyzovat, a tak i cracknout.

VMProtect nyní ústy vývojáře s online přezdívkou DrVano tvrdí, že Denuvo už delší dobu používá jeho software bez licence. DrVano na ruském fóru obviňuje přímo společnost Denuvo Software Solutions GmbH, která měla před nějakými třemi roky od VMProtect získat licenci na použití jeho softwaru, která pak měla být porušena, a tedy i zrušena. Denuvo tak má od té doby používat software VMProtect nelegálně a právě VMProtect tento problém má již řešit přímo s Valve a ve vzduchu již visí také žaloba.

Z toho všeho vyplývá, že jde zatím jen o tvrzení údajného vývojáře, ale rychlé vyhledání jmen obou společností přinese výsledky, které ukazují, že někdy v minulosti měly mít něco společného a ze zdrojové zprávy se už dozvíme, že nejnovější verze Denuva už software od VMProtect neobsahuje.

Nezbývá tak než si počkat na to, jak se k věci oficiálně vyjádří samotné Denuvo, nebo snad i Valve a zda nakonec někomu na stole opravdu přistane žaloba. Anebo celá záležitost vyšumí do ztracena, možné je vše.

Zdroj: TorrentFreak
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů