reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od DJ4U
Tenhle monitor vypadá naprosto skvěle. By mě zajímala cena, tipuju kolem 50 ­- 60 tisíc. Ale pro můj use case, kdy ty dva monitory pro dva PC­/notebooky využiju v kombinaci s OLED panelem, to zní jako best of.
Odpovědět0  0
Jenom bych chtěl doplnit, že ceny na Slovensku by byly úžasné, má to jen jeden háček, jsou bez DPH.
Odpovědět0  0
Ach vlastně ano, jsem to hlava děravá, děkuji za opravu, protom už to vychází.
No jen tak dál s těmi lepšími vlastnostmi baterií.
Ta rychlost nabíjení a životnosti v rámci solid state je tedy úctyhodná.
Pokud by to koncern VW dával do svých el. aut, klidně i s 2C rychlosí nabíjení, za mě pořád dobrý.
Odpovědět0  0
Já jim všem fandím. Trochu bych si dovolil poupravit možný reálný nájezd s těmito 400 cykly.
Pokud vezmeme oněch orientačních 500 km reálných jako základ, aplikovali pouze nájezdy se SOC od 10 % do 80 %­(to znamená využití baterie ze 70 % její kapacity, dále zohlednili klesání kapacity 0­-400 cyklů ze 100 % na 91 % ­(­(100­-91­)­/2= 4,5% pokles v polovině cyklů ­- zaokrouhlím na 95 % proti původní kapacitě­).
Potom mi vychází:
500*0,95=475*0,7=332,5*400 cyklů = 133 000 km
Po najetí těch 133 000 km by měla ona baterie stále v průměru 91 % kapacity.
Odpovědět0  2
Já si minulý týden rozbil loňský model monitoru. Tak jsem včera objednal Philips 346B1C.
Převážně bude na práci, ale ani na občasné hraní se neztratí ­- 34 palců, 21:9, usb c propojení a dobíjení laptopu, 100 Hz s adaptive sync a LFC, kvm, pro mě s AMD GPU téměř celé sRGB a další zajímavé věci za hodně dobrou cenu.
Odpovědět1  0
To by bylo přesně to, na co jsem čekal dlouhou dobu. APU se svou vlastní grafikou a grafickou pamětí s vysokou propustností na jednom čipu. Myslím si, že při těchto parametrech by to bylo naprosto skvělé a efektivní řešení pro spoustu normálních uživatelů, kteří na netu většinou jen surfují, podívají na film, občas si něco zahrajou.
Odpovědět3  0
Pěkný článek, autor přesně vystihuje, jak se věci mají, většinou nabušený komp a k tomu chrastítka od Logitecu nebo Creative. Ale každému dle jeho gusta. Základem kvalitního zvuku je vyvést zvuk v digitálním formátu pryč z kompu, protože rušením v PC se člověk nevyhne. Ikdyž, vlastně, vše je relativní a vše ve výsledku udává sám posluchač. Cenu, kterou je ochoten věnovat takovému řešení. Sám můžu posoudit, že na své letité zvukovce SB Augigy 2ZS ve spojení s postarším zesilovačem NAD ­(tuším i nejnižší řady­) a ještě staršími Teslami 1014 byl zvuk za dané peníze opravdu luxusní. Autor se možná zapomněl zmínit o značce Firestone audio, která nabízí také produkty do nižšího, ale již opravdu Hi­-fi.
Odpovědět0  0
Teď je tam pokles ceny u nových modelů oproti předchůdcům vyznačen červeně jakožto nižší relativní hodnota...Ale zrovna u ceny bych to neviděl tak červeně, ba přímo zeleně :­))
Odpovědět1  1
Jenom malá oprava, má vyjít 21. října.
Odpovědět0  0
No tak třeba vyzkoušet jakou dobu by karta zvládla fungovat, než by začala dělat obrazové artefakty.... Já samozřejmě vím, že na to ta karta není stavěná, ale test by se udělat mohl:­-­) Navíc kousek z chladiče kouká i ven z casu, takže by to nemuselo být tak marné...
Odpovědět0  0
Dobrý den, nedoplnil byste prosím teploty této pasivně chlazené karty? Mám tím namysli například po hodině hraní nějaké náročné hry ­(či jen běhu benchmarku např. Crysis­) A to především v uzavřené skříni bez jakýchkoli přídavných větráčků ve skříni či na kartě a poté po srovnání s nimi. Velmi by mě to zajímalo, o kartě uvažuji ­- či spíše čekám na HD 4830, která půjde uchladit pasivně lépe, podlě mě si ta novější HD 4830 s deaktivovanou částí jádra ­(640 spíše než 480 místo 800 SP­) vezme o 10 W méně. Děkuji
Odpovědět0  0
Problém asi bude někde jinde. Jasný je, že jestli to fakt potřebuješ na práci, tak se na tohle dvoujádro AMD naprosto nehodí. Navíc ještě s pomalejší frekvencí a rozdíl může být i těch 36 %. Ale když přidáš tisícovku k tomu Intelu, dáš tam čtyřjádro AMD na 2,2 GHz, tak máš rozdíl 55 % ve prospěch AMD.
Odpovědět0  0
Tenhle rok bude pro AMD určitě lepším než ten minulý. Vezmeme­-li v úvahu, že čistá ztráta za první tři kvartály loňského roku dosáhla AMD ztráty 1,6 mld. dolarů...Důležité je, že se situace obrací k lepšímu ­(ikdyž horší už to snad ani být nemohlo­)­(­-611 mil Q1, ­- 601 mil Q2, ­- 396 mil. Q3 ­- čisté ztráty. Intel je zkrátka na koni a to se muselo někde projevit. Je jasné, že 65 nm výrobní proces je velice nedodělaný ­- viz nízké frekvence a vysoké ztrátové teplo v porovnání s 90 nm, snad se jim to podaří trochu zlepšit. No a na závěr to bude oživení v podobě dvoujádrového Phenomu a tříjádrového­(dobrý nápad použít zmetky z výroby čtyřjádra, kterých je jistě dost a prodávat je jako tříjádra­), nových čipsetů a grafické karty s velice dobrým poměrem cena­/výkon si může získat nové zákazníky = marketingově se jim kampaň platformy Spider povedla. Což přinese zisk ze tří sektorů ­(ikdyž nebude velký, alespoň nějaký­).
Odpovědět0  0
Pěkný článek, který nám zase dal témata k diskusi. Chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné uvádět na koncích článku cenu nejen procesoru samotného, ale dejme tomu MB+CPU v situaci, kdy se ostatní komponenty od sebe nebudou odlišovat? Děkuji
Odpovědět0  0
Procesory AMD jsou v jistých oblastech trhu lepší volbou než ty od Intelu, toto je dost známá skutečnost El Cide.

Takže Dell v době kdy neprodával procáky AMD nebyl dobrý obchodník???
Odpovědět0  0
Domnívám se, že z ekonomického hlediska tam autor nic špatně neuvedl. „Díky výrazně vyšší poptávce po procesorech AMD“ autor rozumí větší poptávku po produktu této společnosti, nežli v minulém období. A samozřejmá reakce firmy, pane kolego, na zvýšený odběr, který nemůže kapacitně uspokojit, je zvýšení ceny produktu.
Odpovědět0  0
DJ4U (18) | 26.6.200610:46|Nová sekce Bazar
Uvidíme, jak se chytne...to hodnocení uživatelů je výborné, každý tak bude mít jakous takous možnost dozvědět se něco o serióznosti toho druhého.
Odpovědět0  0
Nazdárek. Mám Athlon XP1800+,512 RAM,ATI Radeon 9500PRO 128 MB,ovl. Cat. 4.2.Chtěl jsem si po dlouhých letech zahrát mojí oblíbenou hru Operation Flashpoint, ale nemůžu jí spusti v HW T&L, protože dělá chyby­-když na vojákovi vidíte jenom jeho oblečení, tak se to hrát nedá­(možná nějakej novej mód, abychom neměli noční můry z obličejů těch, který jsme sundali :­-­)­). Přitom v normálním 3D to je v pohodě. Tak jsem hru nainstaloval na bráchy komp, kde je built by ATI 9500 64MB a jak jsem předpokládal, stejný výsledek. Tak mě nakonec alespoň trochu potěšilo, že to jde naprosto plynule s 6x AA a 16x AF oboje kvalita. Ale stejně tomu vůbec nerozumím. Jestli si karta s podporou DX9 po letech nerozumí správně pracovat s DX7?Jestli má někdo nějaký nápad, nebo to alespoň vyzkouší, budu jen rád. Díky všem. Mějte se a pařte.
Odpovědět0  0