DJI uvedlo dron Matrice 300 RTK, ve vzduchu vydrží 55 minut

DJI uvedlo dron Matrice 300 RTK, ve vzduchu vydrží 55 minut
, , aktualita
DJI přichází s novým dronem Matrice 300 RTK, který svým určením míří spíše do průmyslové než spotřebitelské sféry. Hlavní zajímavostí je dlouhá doba letu 55 minut, zaujmou ale i nové kamery Zenmuse H20.
K oblíbeným
reklama
Společnost DJI aktualizovala několik svých dronů. Nedávno to byl model Mavic Air 2, nyní přichází na řadu Matrice 300 RTK. Míří spíše do profesionální průmyslové sféry, a to ať už svými schopnostmi, tak patrně i cenou (např. Matrice 600 Pro u nás stojí 160 tisíc Kč). Novinka využívá systémů umělé inteligence, má také pokročilé systémy pozicování a odolnost vyjádřenou ratingem IP45. Potěší také vysoká nosnost 2,7 kg (vzletová hmotnost až 9 kg). Sám dron totiž váží 3,6 kg bez baterií a 6,3 kg s nimi. Jsou zde totiž dva akumulátory TB60 typu LiPo 12S s napětím 52,8 V a kapacitou 5935 mAh (274 Wh). Hmotnost každého z nich je tedy 1,35 kg. Akumulátory by měly vydržet na velmi slušných 55 minut letu. Nabíjecí stanice BS60 navíc zvládne nabít dva akumulátory za překvapivých 60 minut. Aby ne, když je velká jako krabice od PC, váží 8,37 kg a dokáže dodat až 992W výstup.
 
DJI Matrice 300 RTK
 
Dron zvládne stoupat maximální rychlostí 6 m/s, klesat 5 m/s a pohybovat se rychlostí 23 m/s. Ovládat se pak dá až na vzdálenost 15 km. Díky OcyuSync Enterprisele lze na tuto vzdálenost ovládat více kamer Zenmuse a může tu být i více pilotů. Lze tak přenášet tři 1080p streamy najednou a  drony s kamerami mohou ovládat dva piloti (např. v případě, že tomu prvnímu vypadne signál).
 
DJI Zenmuse H20
 
I ony nové kamery Zenmuse H20 jsou hodně zajímavé. Základní H20 využívá 20MPx 1/1,7" CMOS snímač, 23× hybridní zoom a umožňuje natáčet 4K/30p video. Dále je tu širokoúhlý modul s 12MPx 1/2,3" CMOS čipem a 82,9° úhlem záběru (přepočtená 24mm ohnisková vzdálenost). Laserový dálkoměr pak dotváří trojici senzorů a je schopný měřit vzdálenost od 3 metrů do 1,2 km. Zenmuse H20T ke všemu přidává ještě navíc i termální kameru s rozlišením 640×512 pixelů při 30 fps a úhlem záběru 40,6°. Kamery se vyznačují ratingem odolnosti IP44. Podporovány jsou ale i další kamery Zenmuse, např. modely XT2, XT S a Z30.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zinko-vzduchové akumulátory Zinc8 míří do praxe Zinko-vzduchové akumulátory Zinc8 míří do praxe
Nabíjecí zinko-vzduchové akumulátory jsou sice relativní novinkou, přesto se už začínají nasazovat do praxe. Společnost Zinc8 má v následujících dvou letech postavit hned několik úložišť energie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy
Elektromobilita přinese obrovské množství vysloužilých akumulátorů, které jsou obrovskou hrozbou pro životní prostředí. Dle studie MIT jsou ale současně vhodným úložištěm pro obnovitelnou energii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala
Experimenty společnosti NVIDIA s různými typy umělých inteligencí jsou dobře známé a nyní tu máme další počin v podobě hry Pac-Man. Tu vytvořily dvě soupeřící GameGAN AI, které ani nepotřebovaly jako základ herní engine. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina? Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina?
Atmosféra Pluta byla spatřena již v roce 1988 a od té doby mohli astronomové pozorovat, že je plynný obal této tehdy ještě planety stále hustší. Ovšem nedávno přišel obrat a Pluto od roku 2016 ztratilo celou pětinu své atmosféry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude? Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude?
Leaker @momomo_us zveřejnil nové údaje o procesorech Intel Tiger Lake, které se týkají především jejich grafiky Xe. Ta má představovat velký pokrok i v porovnání s 11. generací, s níž se přitom dosud málokdo setkal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře