www.svethardware.cz
>
>
>

Donald Trump označil Bitcoin jako scam a nemá ho rád

Donald Trump označil Bitcoin jako scam a nemá ho rád
, , aktualita
Kryptoměny v posledních měsících opět otřásají světem. Lidé kvůli nim bohatnou i chudnou, i kvůli jejich těžbě jsou nedostatková např. GPU a mají spoustu odpůrců. Jedním z nich je i Donald Trump, který v Bitcoinu vidí další ohrožení pro dolar.
K oblíbeným
reklama
V poslední době se svět kolem IT i financí hodně točí kolem kryptoměn, jejichž hodnoty dosáhly zejména v dubnu rekordních částek. Nyní je to už mnohem horší, např. Bitcoin proti maximu spadl o polovinu a jen za posledních 24 hodin to bylo o téměř 10 %. Zatímco prezident Salvádoru chce Bitcoin jako oficiální měnu vedle dolaru, bývalý americký prezident Donald Trump je přesně opačného názoru.
 
Donald Trump
ilustrační foto, autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Vyjádřil se tak v rozhovoru pro Fox Business. Podle Trumpa Bitcoin vypadá jako scam a nemá ho rád, protože je to akorát další měna, která konkuruje dolaru. Zde je zajímavé, že Bitcoin označil jako "měnu", za což ji spousta lidí nepovažuje, současně tak naznačil, že je Bitcoin pro dolar konkurencí. Přidal také to, že chce, aby byl americký dolar měnou pro celý svět. A jak to vidíte vy? Je Bitcoin scam? Má Bitcoin (nebo jiná kryptoměna) šanci nahradit dolar na jeho pozici dominantní světové "měny"?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl? Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?
NVIDIA nedávno přišla s novou verzí DLSS 2.2, kterou zatím oficiálně podporuje dle našeho vědomí jen Rainbow Six Siege. Neoficiálně ji ale lze použít i třeba se Cyberpunkem 2077, a tak se můžeme pokusit zjistit, zda lze zaznamenat nějaký rozdíl. 
Dnes, recenze, Jan Vítek
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek