www.svethardware.cz
>
>

TikTok v USA: Trump ho chce zakázat, Microsoft zas údajně koupit

TikTok v USA: Trump ho chce zakázat, Microsoft zas údajně koupit
, , aktualita
Budoucnost sociální sítě TikTok je v USA více než nejasná. Donald Trump by chtěl síť v následujících hodinách zakázat, společnost Microsoft ho zase dle neoficiálních informací chtěla odkoupit a v USA mu dodat větší důvěru.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť TikTok je extrémně oblíbená mezi uživateli, ale neméně tak nenáviděná mezi nejrůznějšími vládami. Ty ji obviňují ze sledování uživatelů, a tak už byla zakázána např. v Indii. Něco podobného jí hrozí i v USA. Mluví se o tom už několik týdnů a Donald Trump vyhrožuje čím dál více, že vydá výkonný příkaz, který by síť zakázal i v USA. Stát by se tak mělo dokonce během tohoto víkendu. Někteří analytici za tím vidí nejen tradiční boj s Čínou a obavu o sledování lidí, ale také pomstu za ovlivňování kampaně pomocí TikToku. Právě pomocí této sociální sítě se organizují protestní skupiny lidí, které si registrují lístky na jeho shromáždění v rámci kampaně, ale tam nakonec nedorazí. Na některých takových akcích byla kapacita hlediště zaplněna i jen ze třetiny. Předpokládá se však, že zde má prsty i koronavirová pandemie.
 
TikTok logo
 
To však zdaleka není jediná zpráva ohledně TikToku v USA. V posledních dnech se současně mluví o něčem, co by TikToku mohlo dodat výrazně větší důvěryhodnost. Hovoří se totiž o tom, že sociální síť by od firmy ByteDance chtěla odkoupit společnost Microsoft (alespoň tedy její americkou část) a americké účty by si tak pěkně řešila sama v USA. Jenže aplikace je podle nedávných pokusů o reverzní inženýrství prolezlá sledovacími mechanismy a odesílá spoustu informací o uživateli a jeho telefonu ven (což ostatně dělá skoro každá aplikace, jenže zde je problémem to, že jsou zde obavy ze zasílání těchto dat čínské vládě). Podle posledních informací ale byly tyto diskuze prozatím poslány k ledu právě kvůli Trumovu oznámení, že  chce TikTok zakázat. Jakým způsobem by se to však mělo provést, to zatím není známo. Tak uvidíme, co se stane, zákaz může přijít každou chvílí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala