www.svethardware.cz
>
>

TikTok v USA: Trump ho chce zakázat, Microsoft zas údajně koupit

TikTok v USA: Trump ho chce zakázat, Microsoft zas údajně koupit
, , aktualita
Budoucnost sociální sítě TikTok je v USA více než nejasná. Donald Trump by chtěl síť v následujících hodinách zakázat, společnost Microsoft ho zase dle neoficiálních informací chtěla odkoupit a v USA mu dodat větší důvěru.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť TikTok je extrémně oblíbená mezi uživateli, ale neméně tak nenáviděná mezi nejrůznějšími vládami. Ty ji obviňují ze sledování uživatelů, a tak už byla zakázána např. v Indii. Něco podobného jí hrozí i v USA. Mluví se o tom už několik týdnů a Donald Trump vyhrožuje čím dál více, že vydá výkonný příkaz, který by síť zakázal i v USA. Stát by se tak mělo dokonce během tohoto víkendu. Někteří analytici za tím vidí nejen tradiční boj s Čínou a obavu o sledování lidí, ale také pomstu za ovlivňování kampaně pomocí TikToku. Právě pomocí této sociální sítě se organizují protestní skupiny lidí, které si registrují lístky na jeho shromáždění v rámci kampaně, ale tam nakonec nedorazí. Na některých takových akcích byla kapacita hlediště zaplněna i jen ze třetiny. Předpokládá se však, že zde má prsty i koronavirová pandemie.
 
TikTok logo
 
To však zdaleka není jediná zpráva ohledně TikToku v USA. V posledních dnech se současně mluví o něčem, co by TikToku mohlo dodat výrazně větší důvěryhodnost. Hovoří se totiž o tom, že sociální síť by od firmy ByteDance chtěla odkoupit společnost Microsoft (alespoň tedy její americkou část) a americké účty by si tak pěkně řešila sama v USA. Jenže aplikace je podle nedávných pokusů o reverzní inženýrství prolezlá sledovacími mechanismy a odesílá spoustu informací o uživateli a jeho telefonu ven (což ostatně dělá skoro každá aplikace, jenže zde je problémem to, že jsou zde obavy ze zasílání těchto dat čínské vládě). Podle posledních informací ale byly tyto diskuze prozatím poslány k ledu právě kvůli Trumovu oznámení, že  chce TikTok zakázat. Jakým způsobem by se to však mělo provést, to zatím není známo. Tak uvidíme, co se stane, zákaz může přijít každou chvílí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy TweakTown: nereferenční verze Ampere přijdou velice brzy
Server TweakTown s odkazem na svůj zdroj tvrdí, že NVIDIA si tentokrát nerezervuje exkluzivní lhůtu pro prodej čistě vlastních karet Founders Edition. Nereferenční verze by totiž měly dorazit velice brzy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář