reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?
Komentáře od doriel
Tak zrovna do tohohle bych vrážel peníze z daní furt a co to jde. Raději než platit i 50 politiků a jejich 35 náměstků.

Nebo jste snad zapomněl, kde žijeme? Ano, ve vesmíru! Nějaká Praha nebo Brno, Jakarta, o to vůbec nejde. Je to hlavně tím, že lidi už moc nevidí nebe ­(světelné emise v noci­) a hvězdy a tak přestali přemýšlet a jen hledají kde ve slevě koupit boty. Kde mají v akci banány a jakou aplikaci na mobilu si nainstalovat, abych měl svaly a dělal hezká selfie. Úpadek jak vyšitý. Žádná hloubka, jen mělkost kam se podíváš.

Velká změna myšlení byla, když poprvé dorazily snímky z Apolla na měsíci, kdy bylo vidět planetu jako celek. Lidi se tím hodně spojili, ale dlouho to nevydrželo.
Vidět planetu osaměle bloudit vesmírem, kde není ani nahoře ani dole, vidět ji celou a zranitelnou to bylo silné. Ale lidi rychle zapomněli.
Odpovědět2  0
Voyager taky uváděli 10­-15 let a ono to funguje snad 40 :­) to je jen nějaká minimální zaručená životnost.
Odpovědět0  0
"Stavi se porad, ale porad neni pro chude lidi levne bydleni. BYTCOIN je proste dalsi forma zlata pro bohate. Nasledne to zvysuje cenu bydleni pro ostatni ­­- trh nefunguje.­"

Souhlasím.

"Alternativa x86 neni diky setrvacnosti a zavislosti na instrukcni sade kvuli tomu, ze zkompilovane programy si clovek uz tezko bude prekompilovavat na jinou platformu.­"

Také souhlasím. Za mě je to o pohodlnosti dnešních lidí. Už ten mobil z ruky prostě nedáme, jsme zvyklí si pustit ten Word a napsat v něm dopis, ikdyž třeba i plná moc může být napsaná rukou. A na téhle pohodlnosti vydělává IT sektor. Změna je pro většinu lidí nežádoucí, znamená to hodně práce.

Já osobně když jdu po obchodním domě ­(pro mě ­"doupě neřestí a výkladní skříň plýtvání a okázalosti­"), tak se dívám, co jednotliví prodavači ve svých obchodech dělají. Všichni do jednoho sedí za computerem a něco tam čtou, ťukají, ... a za tohle mají jako dostat zaplaceno? Dneska ­(v záapadním světě­) už hodnotu samotnou vytváří moc málo lidí a spousta se jen veze. Je to úžasné, kam jsme to dotáhli, ale měli bychom zbystřet. Složitost systému dosáhla té úrovně, že lidé už nejsou schopni sami navrhovat stroje ­(PCB např.­), postavit si vlastní skříň? kdo to dneska dělá? vše musí být dokonalé, pravoúhlé, z IKEI. Lidi už ani neumí vyhledávat v dokumentech, CTRL F to řeší.. smutné..

Všechno to jede na setrvačnosti, která vyhovuje pouze určitému procentu. Je to jen o tom, jestli s nimi nastoupíte na loď a upřednostníte svou osobní důležitost, nebo přijmete své místo ve světě a uznáte, že nemůžete mít vše. Taky bych chtěl mít Bentley, ale prostě ho nikdy mít nebudu a půjčit si na to nehodlám, což někteří lidi nechápou a svojí vinou se dostávají do problémů. Na tom pak vydělávají další lidi, kdy to co vyděláte teče jinam než k Vám. Že plýtváme prostředky je nad slunce jasné, ale taková je lidská povaha.
Odpovědět1  0
Bezdomovci nebyli, nebo se o tom nemluvilo a tudíž problém nebyl vidět?

"Lidé co dají půlku platu za nájem vážně nejsou šťastní a veselí.­"
- asi nepobrali moc inteligence a dovedností, když si to nezařídí jinak. Stát se dneska stará o každého hejhulu, který na úřadě podá pár žádostí.
Odpovědět0  0
Podle článku jsou ty výpočty pro mě dost překvapivé. Moc se mi to těžení nelíbí, ale nikomu to zakazovat nechci. Nacpali dotoho dost peněz a teď si to vydělávají zpět. Jak už někdo psal, je to důsledek nedůvěry ve státy a měny, které emitují.
Odpovědět1  1
Pluto mám rád, myslím, že si zaslouží být planeta. Má stálou oběžnou dráhu, podle zjištěných informací i tenkou atmosféru. Podle mě moc zajímavý objekt, který si zaslouží pozornost. Jestli je planeta nebo trpasličí planeta je jen slovíčkaření, pouze kosmetická úprava.

"Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.­"
- Douglas Adams
Odpovědět0  0
Prosím abyste uvedl alespoň jeden dezinformační a hoaxový web. A vyzobávat ze statistik jde na obě strany, jste naivní jestli si myslíte, že si ministerstvo zdravotbictví nevybírá data pro podporu svých argumentů.

Data za rok:
https:­/­/www.sukl.cz­/tydenni­-zpravy­-o­-prijatych­-hlasenich­-podezreni­-na­-nezadouci

mimo jiné 129 podezření na úmrtí po očkování. Je to zanedbatelné číslo v porovnání s úmrtím na kovid, ale rozhodně vám na Nově a iDnes neříkají vše. To je to, co chci abyste si uvědomili.

zdroj český statistický úřad
Odpovědět0  1
Za prvé: očkování proti žloutence je něco úplně jiného. Nejsem si vědom toho, že by chodili co devět měsíců na přeočkování. Jestli mé srovnání je mimo, proč Vaše přirovnání ke žloutence je jiné? Já za tím vidím šikanu 99,9% lidí kvůli pár ohroženým jedincům. Kteří se mohou naočkovat, prosím, podpořím Vás v tom.

Za třetí: Statistiky se nechutně překrucují na obě strany. Občas čteme články, jak za dva roky zemřela jedna těhotná a došlo k jednomu spontannímu potratu a ŠUP napíchali by to do všech. Copak nevědí, že těhotné nesmí ani hloupý paralen a další medikaci? Pouze si vyberu JEDEN PŘÍPAD z 200 000 a tím Vás zastrašují. Věkový průměr hospitalizovaných? Další onemocnění kromě kovidu? Váhový průměr nemocných? A vánoční zázrak, kdy šlo domů cca 1000 pacientů: Ti dělali v nemocnici co?
Ale můžu za všechno já, neočkovaný :­) já nejsem hlupák, možná arogant, sobec a silná osobnost, ale šířit to můžou i neočkovaní. A ještě jsou vyjmuti z testů. Tak kdo je ten hlupák?

Za čtvrté: Ne, nečetl, byl bych Vám vděčný, kdybyste mi mRNA vakcíny vysvětlil.
Odpovědět0  1
Máte recht. Někteří se odkazují na plné nemocnice a vytížený personál. Ale na JIP ani ARO to nikdy nebylo lehké povolání. Navíc za dva roky jsme nebyly schopni navýšit kapacity nemocnic, ačkoliv ­"nebe se hroutí­" a svět kolabuje.. To nepochopím. Hlavně že Andrej Babiš nabízel tenisky a iPhone abychom se nechali taky očkovat :­)

Moc se těším na dobu za 10 ­- 20 let, kdy to bude vyplouvat na povrch a budeme se OPĚT divit, jak se lidi nechali tak zmanipulovat. Já budu na té straně, která bojovala za pravdu od začátku.

Snaha Intelu je chvályhodná, ale je to prázdné gesto, jen aby ukázali jak jsou poslušní a nepřišli o podporu státu.
Odpovědět6  4
V pohodě, nepotřebuju, můžeš si vzít moji vakcínu a jít na 4., 5. a 6. dávku.
Odpovědět11  3
To už právě moc pravda není. Zapojíte mikrofon a webku a funguje to hned. Nekecám. Navíc lze vše stahnout z webu výrobce, jako ve Windows. Ale s jodnocením komunity máte pravdu :)
Odpovědět2  1
Tohle jde se všemi monitory, stačí si ho otočit ­(každý normální stojan to umí­) a ve Windows, nebo co používáte si otočite obraz. Já to tak používám asi 4 roky v práci. Super na prohlížení webu, emailů i programování. Nebo na psaní dokumentace. Na filmy doma mám televizi, na práci monitor na výšku.
Odpovědět2  0
Já to fakt nechápu. A náhodou preventivně si nechat vytrhat zuby, protože když se kazí zvyšuje to riziko infarktu o 40% a zatěžují zdravotnictví, by po svých zaměstnancích nechtěli? Lidem hrabe, totálně jsme na vymření a přežijou jen křováci a laponci.
Odpovědět12  6
"ESA se nebude snažit kontejner rozšroubovat, ale raději jej opatrně prorazí­"

Tak to zní fakt divně :­) asi jako když chci opatrně otevřít lahev vína a vystříkne to všude :D

@wrah666 ­- nevím jak to přesně myslíš, nepochopil jsem to, ale ja jsem pozorně koukal na odraz na hledí helmy, jestli se tma neodráží studio a reflektory :D
Jinak já si myslím, že tam skutečně byli, určitě pro to existuje pár důkazů, co lze ověřit ze země teleskopem ­- stopy, vlajka, přistávací modul,...
Odpovědět2  0
Jo tak to cítí hodně lidí. Dotace, dávky, centrální plánování,.. všechny znaky socialismu to nese.

Současný svět je řízen bohatstvím, vládnoucí garnitura disponuje takovým majetkem, že už to nelze dohnat. Do politiky se dostanou jen ti, co mají kontakty, opět pouze bohatí, většinou bílí staří muži. Znají se mezi sebou a nadnárodní korporace mají všude přednost, zatímco malí jsou utiskováni, v poslední době třeba protikoronovými opatřeními. Velké společnosti dostávají investiční pobídky, při stavbě haly za miliony dolarů jsou jim například odpuštěny daně, jen aby si to postavili tady nebo tam, vlády si je předcházejí.

Vlivní pak ovládají média, tahají za nitky a vymýšlejí, jak odvést pozornost. Zákony nabobtnali do takových rozměrů, že si je lze vyložit jakkoliv a běžný občan tomu nerozumí. Běžní občané jsou zaměstnání agendou natolik, že nemají čas a energii se ze svých pozic vymanit. Ještě ideálně zadluženi hypotékou na 20 let a žijí ve strachu, co když přijdou o práci.

Chvíli to bylo otevřené všem a na vrchol se dostali bezcharakterní, kteří se nestyděli konat to, co ostatním přišlo nemorální. A tyto jedince už nejsme schopni odstavit od kormidel.

Na druhou stranu v této civilizované společnosti moc rizik nehrozí, nemůžou Vám na ulici uříznout hlavu jako v Barmě, takže do jisté míry jsem vděčný. Ve společnosti chybí pokora, je slyšet spoustu kritických hlasů, kdy lidé bez existenčních problémů kritizují fotbal, hokej a ministra zdravotnictví.
Nemyslím, že by naše společnost byla nijak dobrá. Naopak je plná zla a odtržena od základního stavebního kamene života. Žijeme ve vesmíru a zapomněli jsme na svůj původ. Budeme nuceni si znovu vzpomenout a bude to bolet. Bohužel jen některé, ty, kteří si to nezaslouží, to v podstatě odserou za všechny. Ale ti vládci budou ve svých bunkrech v bezpečí, takže vlastně dojde k naplnění pricipu přirozeného výběru, kdy ti silnější přežijí.
Odpovědět1  0
Tak on Apple nikdy moc neoplýval možnostmi customizace. Buďto držíte krok, nebo jste nepodporovaní. Na druhou stranu kolikrát se Vám stalo, že by se něco pokazilo? Mě přijde že se to díky souhře HW a SW moc neděje, většinou to funguje na první dobrou. Ale takovou historii na macOS jako Vy nemám, já jsem spíš Linuxář.
Odpovědět0  1
macOS samozřejmě, iOS je na mobilu :D
Odpovědět0  0
Kdyby to aspoň barevně odlišili, tak bych to pochopil, ale uvedený příklad je opravdu zvláštní. Ale co, někteří rodiče to dětem určitě rádi koupí.
Odpovědět1  0
Oskenujte si wifi kanály u Vás v domě, může to rušit i nějaký přihlouplý soused, který se oproti standardu kanálů 6 a 11 ­(které se nepřekrývají­) z nějakého záhadného důvodu rozhodl použít kanál 5, protože tam přece nikdo jiný není :D v panelácích cuž jsem to párkrát viděl a pak to blblo všem.
Odpovědět0  0
Osobní dojem: Windows 11 jsou naprostý úlet. Například jsem nepochopil to shluknutí wifi, zvuku a dalších funcí do jedno tlačítka na tray liště.

Nový ­"Ovládací panel­" lze otevřít jen jeden, takže totální zmatek. Navíc se při otevření nastavení fokusuje jedna z nabídek a skrolováním myši měníte nechtíc nastavení, místo posouvání obrazovky dolu.

Vzhled katastrofa, jeden wallpaper systém nedělá, střeva pochází z Windows 3.1.

Skrolovací lišta nepochopitlně mizí, ačkoliv se všude uvádí, že je to zaměřeno na dotyková zařízení.

Kontextové menu další srajda, taková ta změna pro změnu, přínos nula.

Mohl bych pokračovat dlouho, ale doma mám Fedoru a jsem moc šťastný uživatel.

Hezky napsaný článek, díky všem a hezké svátky :)
Odpovědět0  0
Poděkujte manažerům, ti jsou přímými viníky současného rozdělování práce, kdy vznikají ty nesmysly, jak píšete. Většina manažerů je neschopných, ale jsou důležití jak ho*no v krabici od bot.
Odpovědět0  0
Windows nikdo nevytlačí kompletně, mají monopol a nad vodou ho drží firmy. Ale je dobře že se o tom píše, že dostanou prostor i minoritní platformy. Nějaký odliv hráčů to znamenat může ale myslím, že tak v řádu procent, i 10% by byl velký odliv.
Odpovědět3  3
Tak GNU­/Linux už dávno nejsou ty systémy, kde jste si bez znalostí terminálu nic nenainstalovali ani nespustili. Právě GNU­/Linux operační systémy ušly nejdelší cestu ze všech ­"mainstreamových­" systémů. Doznali daleko většího pokroku než Windows a iOS dohromady. Zejména co se podpory HW a SW týče. Graficky to je pro mě daleko hezčí než celé slavné Windows 11, ale málokdo z novinářů se tomu pověnoval. Už to dávno není systém pro podivíny, kteří sedí ve sklepě. České lokalizace jsou vynikající, nabídka programů přehledná a systém zůstává stabilní i mnoho let po instalaci. Nevyskakují na Vás neustále hlášky o novém Edgi, volitelných updatech a skvělém vylepšeném prostředí s kulatými rohy.

Děkuji za tento článek, možná to některé přesvědčí to zkusit, dyť na to běží FIFA, WoT, Battlefield i další celosvětově hrané tituly. S výkonem v porovnání s ostatními si nejsem jistý, ale vím, že se Vám nezačne hra sekat jen proto, že Windows stahují updaty.

Negativa jsou, že pokud se něco rozbije, nebo nejde nainstalovat, běžný uživatel si s tím většinou neporadí, nepovede se mu to rozchodit.
Odpovědět6  1
Ano, čekal bych tak 3 roky staré snímky. Ten real­-time program, co má Microsoft prostě nedostaneme :D
Odpovědět0  0
Tak mezi lidi se většinou nepouští úplně nejaktuálnější data. To co vidíme my, jsou jen drobky.
Odpovědět0  0
Máte pravdu kolego, někomu se to líbí a dotyčný by zase nechápal, proč si některé věci kupuju já :­) můj názor je tedy zcestný a nebude uvažován jako berná mince. To že tomu nerozumím, neznamená, že to jiným neprospívá. Děkuji za dobrý názor.
Odpovědět2  0
Zajímavý způsob, jak vyemitovat další ­"nic­" s příslibem ­"něčeho­" za rok.

Přestávám tomu všemu rozumět, omlouvám se jdu zpátky na stromy, než tam polezou všichni ostatní.
Odpovědět6  0
Pracoval jsem v továrně s plasty ­(PET, PE, ABS, PP­) a za sebe můžu říct, že jak se plast nahřeje, zůstává teplý dlouho, takže doufám, že to je z jiných meteriálů.
Odpovědět0  1
Ano ten pán v obleku na obrázku na staveništi je super :)
Odpovědět0  0
Nejsem ortodoxním příznivcem takových farem, ale
1­) týpek je borec, ti co mu závidí nedosahují jeho kvalit, ten úspěch si ­(pravděpodobně­) vybudoval sám
2­) uplatňuje právo silnějšího, prostě ty karty NĚJAK sehnal a hlavně zaplatil ­(pravděpodobně mu to kupoval hlídací bot­)
3­) je pravda že ostatní tím ale trpí, včetně hráčů a nedivím se emocím, které to budí

Kdybych Vám skoupil všechen toaleťák a pak ho prodával za trojnásobek :­) Kdyby mi pak někdo rozbil hubu, nemůžu říct ani popel. Ať si užívá, dokud mu to sype a pak se zašije někde na Bali.
Odpovědět2  4
No vidíte to, a od těhle šmíráků si chcete dobrovolně instalovat operační systém jo? :D
Je vidět, o co jim vlastně jde. Totální kontrola nad vším. Tak obří technologické giganty už nelze zastavit. A jak se píše v příspěvku od nephilima, tohle je pouze špička ledovce.

PS ­- skrz mraky nevidí, jen vykresluje podle starších snímků, jestli jsem článek dobře pochopil.
Odpovědět1  5
Tak nejsilnější je samozřejmě kombinace obou. Řidič + bezpečnostní systémy. Software ­(v dnešní době­) stále zatím vyžaduje ideální a předvídatelné podmínky. Což podle mě situace na silnicích není.
Software velmi pravděpodobně nechybuje na rovince, kde jsou namalované pruhy, ale jak si poradí s koloběžkářem ve městě? Asi jako řidiči, kteří tvrdí že jim Tesla akcelerovala, ačkoliv řidič šlapal na brzdu. Tesla se hájí tím, že v logu bylo jasně uvedeno, že řidič šlapal na plyn. Ale tak to může být právě ta chyba, špatně vyhodnocený pedál. Dokud to bylo mechanické, dalo se pedálu stoprocentně věřit. Ale tímhle zapojením přes SW byla do systému zavedena možnost chyby, která tam předtím nebyla. Takže na jedné straně eliminuji chyby a zároveň ty chyby do systému přináším, protože jak víme, tak každý SW má chyby, díry, ...
Do konce století autonomní auta určitě budou. A pokud by na silnicích jezdili pouze autonomní auta, věřím, že by to bylo bezpečnější. Ale takhle si to nemyslím.
Odpovědět0  1
"Co se týče vašeho názoru, že to nikdy nebude ­­"stopro­­", tak nebude. To od toho ani nikdo nečeká.­"

- Ano přijde mi, že se to od toho čeká a lidi by raději hráli na smartphonu, než abyse věnovali řízení.
Spolehlivější to nikdy nebude. Jak vyhodnotí sníh, déšť, mlhu,.. ? Schopnosti šoféra nenahradíte software. Si myslím já :)
Odpovědět0  0
To mi nedělejte, těším se na to jak malý jarouš :(
Odpovědět0  0
Naopak pro ­"autopilota­" je to jedna z jednodušších silnic s kvalitním značením pruhů, takže ani není divu, že to zvládl bez větších problémů.

- asi tak. v ideálních podmínkách to bude fungovat. Pak se najednou ozve: ­"Nevím co dál, předávám řízení­" a řidič z leknutí upustí kelímek s horkým kafem do klína a skloněná slečna bude mít opařený zátylek. Chlapík se ještě k tomu z úleku řízne žiletkou, kterou se právě holí.

Není jednodušší si pořídit vlastního šoféra z Bangladéše za pár dolarů týdně? ;)
Odpovědět0  0
Souhlasím s Vámi, Cloud je sice hezká lákavá věc, ale už mnohokrát jsem se setkal s tím, že si to někdo na cloud neuložil, nesynchronizoval, došlo mu místo, nebo se to prostě porouchalo.
Neříkám že všichni, ale leckdo se od Cloudu odvrací. Firmy nám Cloudy hezky cpou horem dolem, ale za mě to není všemocné a navíc je to většinou placené. Za 2­-3 roky se investice do NASka začíná vyplácet. Navíc ty jednotlivé disky nejsou tak drahé. Na začátek Vám stačí 2 x 2TB ­(kvůli RAIDu­) a jelikož NASka používají točící disky, je to i levnější než SSD. Potom po roce si dokoupíte další 2TB za 3000,­- a najednou máte 3 TB.

Hodně lidí jde cestou NAS. Máte to doma a pod kontrolou. Stačí nevystavit NAS na internet a jste v pohodě. Pořizovací cena pod 20000 je taky v pohodě za kapacitu v řádu jednotek TB.

Zatím mám NAS Synology a něm 2TB ­(2x2TB s RAID 10­). Celkem jsem zaplatil 15000 a data u mě mají i známí. Neznámým lidem pak můžu poskytovat úložiště za úplatu :D
Odpovědět0  0
Dokážu si to představit pro profi použití s PXE, ale doma ­(kromě případu, kdy mám nějaké NAS­) to asi naplno využiju těžko. Ale super nápad, palec nahoru.
Odpovědět0  0
Na tu jeho cestu co ohlásil jsem se zaregistroval, vyplnil dotazník, poslal fotku i průvodní dopis. Jsem jeden z několik milionů, ale furt nic :­) na Instagram posílá fotky svého Bentley, ale do vesmíru mě nevzal, sičák jeden :)
Odpovědět0  0
Jako fakt? Vyrobit čip trvá tak dlouho? To jsem netušil, že je to až tak komplikované. Neříkám že není, já Vám věřím, jen se pozastavuji nad tím faktem
Odpovědět0  0
Tak on audit je ve své podstatě užitečná myšlenka a auditor Vám chce pomoct, ale někteří si z toho udělali svoji šou a rádi ostatní štvou, protože ti je musí poslouchat.
Odpovědět0  0
Kdysi bylo zespoda na iPhonu ­"Designed in California, assembled in China.­" :D

V bývalé práci byl management celý německý, jenom se to montovalo tady. Němci mluvili a češi makali. Ti co makali brali 1000 EUR za měsíc, ti co mluvili brali 4000 EUR za měsíc. Toliko k dnešní svobodě, kapitalismu atp.

Už v té firmě nedělám. Všude kde je tenhle management vymknutý z kontroly být nechci. Auditor nám například radil, abychom si ve skladě uklidili a poslali mu fotky zameteného skladu. Takovíto lidi budou generovat třeba i nesmysly jen proto, aby jakože dělali, nebo si budovali ego. Automotive je tím prosáklý.
Odpovědět1  0
To je fofr, po dvou letech ­"čipové krize­" rozjet dialog :D

Už nevím kdo to řekl, ale:
"Dříve se myslelo, že se věci mění. Jenže ono zůstalo všechno stejné, jenom trochu jinak."
Odpovědět1  0
Nepodsouvejte mi své omezené myšlenky. Helma a airbag jsou užitečné.
Odpovědět0  0
Aplikuju to i ve svém životě. Ten příběh co zde píšete je asi z Readers Digest výběr nebo co. Možná jsem bezcitný, ale svoje dítě vychovávám v dobré víře. Nemůžu prostě pochopit, proč kvůli hlouposti pár jedinců musí všichni ohýbat hřbet. Bezpečnostní předpisy jsou OK, jsou potřeba. Ale lidi musí pochopit, že chytrá krabička za Vás nevyřeší vše, že musíte přijmout zodpovědnost.

Kolik těch příběhů co jste napsal se opravdu stalo? Jeden? Dva? Tři? Kolik je lidí?

A opakuji, pokud někdo za jízdy v autě hraje hry, patří pod kytky už z principu.
Odpovědět1  0
Jo tohle hraní nemá na předním panelu co dělat, nebo aspoň ne za jízdy. Obdobně s tou aktualizací autonomního řízení, kdy se to pošle mezi lidi neotestované. Podivná taktika jak dosáhnout úbytku zákazníků.
Odpovědět3  0
Pardon, zdablovaný příspěvek
Odpovědět0  0
Přesně! Mě už celkem vadí to neustálé ­"co kdyby­"..
Co tím myslím? hned dám příklad. Dřív jezdila kabina výtahu nahoru a dolu bez vnitřních dveří, dneska tam jsou čidla nebo dvířka, který ten prostor zmenšují. Dřív, když byste tam strčil ruku a něco se stalo, byl jste zkrátka vocas a přirozený výběr přírody zaručil, že nepřežijete a se nebudete množit.

Dneska je to samá bezpečnost a vlečeme s sebou jedince, kteří musí mít třeba mixér s obřím nápisem NESTRKEJ TAM RUCE, protože jsou tak degenerovaní, že tam tu ruku stčí.

To samé s hraním her. Tak jako když řídíš a hraješ při tom hru tak jsi prostě de*il! A jestli nabouráš, patří ti to! Nedej bože aby při tom někoho srazil, nebo tak něco.

Jinak ještě k těm panelům. Třeba ASR, dřív velké, hmatatelné tlačítko na palubce, kde se to zapínalo, vypínalo. Dneska musím jít na panelu rádia do nastavení, asistenti, ASR > vypnout­/zapnout. Bylo to na jedno tlačítko a fungovalo to, tohle není vývoj, tohle je úpadek v přímém přenosu. A zápaďáky v přímé konfrontaci porazí každý vidlák­/křovák. Neumíme nic, jsme slabí a zhýčkaní.
Odpovědět7  2
To je těžké konkurovat nápadům uvedeným níže. Já tipuji kráčející tank AT­-AT ze Star Wars.
Odpovědět1  0
Pokud je dlouhá životnost, je to jen otázka času, kdy se dostanete do plusu. Business z toho udělali dotace, což je pouze přerozdělování peněz. Podporuje to projekty, které by jinak nebyli životaschopné.
Pamatuju si, kdy můj kamarád z lepších poměrů stavěl solární elektrárnu, protože stát to vykupoval a dostal dotace. Zkrátka měl informace zevnitř, je to asi 18 let zpátky co s tím začal. Jinak osobně se mi ještě líbí zásobníky na vodu na střeše, kdy slunce ohřívá vodu.
Odpovědět0  0
Když odladili 10ky, šup a Windows 11. Což jsou v podstatě 10ky s jiným skinem, hloupým kontextovým menu a předělaným startem.

Jediné pozitivum integrace TPM, které umožňuje ­(ve firemním prostředí­) hlídat computer ­- jestli se nezměnil HW a někdo nepodsouvá falešné zařízení a nějaká dohledatelnost zařízení.
Ale už jsme měli dva computery, kde TPM nefunguje správně a MS Teams házel neodbytné hlášky. Nakonec jsme vyměnili PC za nové, protože TPM nepracovalo správně a notebooky dostala údržba na zálohování strojů. Celkem drahá sranda.
Ale to byl vlastně účel, podpořit prodej nové techniky, jestli jsem to správně pochopil.
Odpovědět1  0
Ne, myslel jsem to tak, že když například před zeď opřu nějaké zrcadlo, aby se paprsky odráželi nahoru do vzduchu, lidar uvidí ve zdi ­"díru­" protože se k němu nevrátí paprsky. A nedělejte si s tím hlavu, je to spíš blbost, než skutečnost ;)
Odpovědět0  0
Ah tak, díky. Takže chcete­-li zhavarovat autonomní automobil, stačí pár zrcátek :D
Odpovědět0  0
Pánové prosím co to znamená ­"lidar­"? Slyším poprvé
Odpovědět0  0
Tak hurá, zdá se, že tohle dobře promysleli :)
Odpovědět0  0
"Lodní doprava se na celosvětových emisích CO2 podílí 2 %.­"

Jj, myslel jsem to ohledně dalších znečištění kromě CO2. Pokud nám nebude vadit, že po lodích zůstává mastný flek na vodě, tak jsme něco přehlédli. Jinak ohřívání a ochlazování planety je zdá se přirozený proces, periodicky se opakující. Tak si holt ten cyklus trochu upravíme :D

Jinak mě pobavili i takové ty teorie, že už jsme byli na Venuši, zplundrovali planetu a teď jsme na další planetě v pořadí. Až zaneřádíme Zemi, přijde na řadu Mars atp.

Jinak kromě produkce CO2 se rezignovalo na zalesňování, dochází k masivnímu úbytku zeleně, kdy se těží ve jménu nevímčeho ostošest, jako ve Venezuele a Brazílii. Ve filmu Earth říkali, že od 60. let ubylo zeleného porostu ze 60% planety na zelených cca 30%. A kácení dál pokračuje, zastavte je někdo, prosím. Jezděte na kole, opravujte si auta místo kupování nových, nevyhazujte spotřebiče, šetřete prosím :(
Odpovědět0  0
Chápu jak to myslíte, kritika je jakýmsi folklórem internetu, sám to kritizuji ze své malé pozice bezvýznamného občana :­) GD je určitě dobrý nápad, jen by to mělo být srozumitelné všem, aby se podle toho mohli chovat všici. Spíš bych kritizoval formu, než obsah.

Šetřit CO2 po drtkách jakože auta budou mít o 15% nižší emise zatímco tanker veze ropu a pálí ji za jízdy surovou a zůstává po něm mastný flek na moři, to je podle mě větší problém. Obří stroje v dolech, neustálé asfaltování a stavění nových silnic, budování umělých ostrovů v Arábii, to všechno má souvislost. Taková teplá voda z kohoutku v paneláku je ve světle posledních událostí možná taky přebytečný přepych ;­) 80% světa to nemá.

Třídím odpad, do práce chodím pěšky, věci se snažím opravovat, auto mám 14 let staré. Ale jednotlivec nezmůže nic. Musí se zakleknout na velké firmy a doufám, že Green Deal to dokáže.
Odpovědět0  0
https:­/­/echo24.cz­/a­/Sgb9h­/eu­-zakazala­-vanoce­-i­-marii­-po­-odhaleni­-vzala­-zpatecku­-ale­-zkusi­-to­-znovu

Další super dokument z dílny EU. Já se ptám, zda za tohle by měli být lidé placení a jestli potřebujeme takový orgán, který toto vydává, takový úchylárny.
A něco podobného si myslím o Green Dealu. Je to jen ekonomický plán, není to o záchraně planety. Vlk se nažral a koza zůstala celá.
Odpovědět0  0
https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Jadern%C3%A1_energetika_v_N%C4%9Bmecku

Nevím, nechci Vás ani nikoho dalšího mystifikovat, ale přijde že se o tom píše hodně. Upřímně, člověk už moc neví, čemu věřit a tady to dokazování pomocí odkazů na internetu je zrádné. Pravda může být jiná.

Jinak část Green Deal k nahlédnutí:
https:­/­/eur­-lex.europa.eu­/legal­-content­/EN­/TXT­/?uri=CELEX%3A52020DC0789
A to je jen část kolem mobility, mimochodem píšou že cíl je nulová emise. Což jako nevím jak, to budeme mít v autě šlapky? Emise elektroauta nejsou vidět přímo, ale vznikají při výrobě elektřiny.

Asi celý GD k nahlédnutí zde:
https:­/­/ec.europa.eu­/info­/strategy­/priorities­-2019­-2024­/european­-green­-deal_cs

Ani nevím kolik stránek to má, co to muselo dát práce.. A než to stihnu přečíst, změní se to, odhlasuje se něco jiného. A zase z toho budou některé firmy tahat peníze pomocí dotací. Opět říkám, že to je můj názor, ale tohle je slepá ulička.

Cituji:
"Zelená dohoda pro Evropu rovněž nastiňuje směřování naší společnosti po pandemii COVID­-19. Na realizaci jejích cílů půjde jedna třetina investic ve výši 1,8 bilionu eur, které jsou k dispozici v rámci programu oživení NextGenerationEU a sedmiletého rozpočtu EU.­"

Odpovědět0  0
Za mě je to o nenasytnosti lidí, dost možná o všech lidech. Když si prostě neumíme odpustit cestu 1km do práce autem, pivo do plastového kelímku tak to bude zle. Navíc centrálně plánované hospodářství, kdy si rajčata brambory dovážíme přes půl evropy, tak to jako dává smysl?
Myslím, že když jsme se na základce smáli komunistům, jak mohli dopředu plánovat pětiletky, netušil jsem, že stejný organizační gigant se bude snažit řídit všechno znovu. Není to o tom, že by EU byla ­"genericky špatná­", jde o to, že co vychází z jejich dílny je strašné strašné strašné. Vidím velký zlý špatný. Však se podívejte na počet zákonů, vyhlášek a nařízení. Jsou to statisíce stran, to už nikdo ­(natož občan­) nemůže znát a umí v tom chodit jen pár a právo si koupí bohatí. A nezjednodušuje se to, naopak přibývají zákony, úředníci, ministři, ...

Snížit CO2 je dobrý plán. Dost možná že v GD jsou fajn myšlenky, ale zase je to nějaké centrální řešení, které bude sklízet posměch za desítky let. Zakázat auta na fosilní paliva a hned zase nakázat že všechna budou elektro.. každý má vlastní názor. Já ze své pozice říkám, že elektro všechno není spása, nechápu zákaz jádra a buďte si jistí, že politici nikdy nebojují za naše dobro, že jim moc vyhovují vyhřátá místa a tučná konta.

A co se týče lodí ­- ideální využít vítr, jak to lidi dělali tisíce let. Jenže to bychom na ty sluchátka z číny museli čekat půl roku a to dnešní ­"rozežraná společnost­" nevydrží.
Odpovědět0  0
Dobíjet by se to mohlo třeba 50 vrtulkama přidělanýma na spodek lodi, ty by roztáčeli dynama a dobíjeli baterii :­) ale nevím, jestli by to víc nebrzdilo, než dobíjelo :)
Odpovědět0  0
Máme co jsme chtěli, závislost na technologiích jak vyšitá. Zlatá klika u dveří :D
Odpovědět2  0
Neospravedlňuju Microsoft, ale vysvětluju ti, na co ses ptal. Když teda kupuješ lidem LSTC licenci, zajímalo by mě, jak se uživatel tváří, když si musí pár tisíc připlatit za tvůj zásah. Navíc bys měl vědět, že LSTC není navržen pro domácí použití spolu s Office ­(sic to funguje­), ale pro systémy, kde se běžný Windows update nehodí ­(produkční PC ve výrobě, objednávkové terminály, zdravotnická zařízení, infokiosky, ...­).

Uznávám, že ne všichni mají předplatné, domácí uživatelé předplatné pro operační systém neplatí, mají koupenou licenci ­(buďto samostatně, nebo předinstalovanou ­- takzvanou OEM­).
Odpovědět1  0
Sory že se do toho pletu, ale už dřív Microsoft dostal soudem nařízeno, že musí dávat na výběr. Teď to skoro vypadá, jako že mu otrnulo a už zapomněl :­)

Jinak souhlasím, je to integrované, tak proč by ho nepoužil. Spíš lidem vadí, že přesto že ho nechtějí, tak se tam ­"zlovolně­" vrací během updatů, resetují se asociace zpět na Edge i potom co jsem si to nastavil a tak podobně. Kliknu na nastavit Chrome a zeptá se mě: ­"Opravdu? Nechceš si to rozmyslet?­" to je takové vlezlé a chápu, že to někoho vytáčí, potažmo že to může působit jako zneužívání dominantního postavení na trhu ­(monopol­) operačních systémů.
Odpovědět3  0
Tak ještě aby sis pronajímal HW, když sis ho koupil :D ikdyž to taky lze. Už jsem to viděl. Můžeš si kromě toho pronajmout i virtuálku od Microsoftu ;­)

Ohledně té služby: Říká se tomu WaaS ­(Windows as a Service­).

https:­/­/docs.microsoft.com­/en­-us­/windows­/deployment­/update­/waas­-overview

Sám píšeš, že sis koupil licenci, nekoupil sis produkt. Tato licence ti umožňuje používat Windows.
Windows EULA česky:
https:­/­/www.microsoft.com­/en­-us­/Useterms­/OEM­/Windows­/10­/Useterms_OEM_Windows_10_Czech.htm

cituji...
"2. Práva k instalaci a užívání.

a. Licence. Software se neprodává, pouze se uděluje licence k jeho užívání. V rámci této licenční smlouvy vám poskytujeme právo k instalaci a provozování jedné instance softwaru na vašem zařízení ­(licencované zařízení­), a to v každém okamžiku pro jednoho uživatele za předpokladu, že dodržíte veškeré podmínky této smlouvy. ­"

Doma sis toho asi nemusel všimnout, ale v korporátu se už přešlo na předplatné. Můžeš například využívat balíčky, které doménového uživatele opravňují k užívání MSFT Windows Enterprise a balíčku Office 365. Tahle sranda konkrétně u nás stojí kolem 7 EUR za měsíc za uživatele.
Odpovědět1  3
Bohužel, OS už není produkt, ale služba. Platíte si pronájem služby a je čistě na MSFT, co Vám bude podbízet.
Odpovědět1  6
a­) stejně natvrdo v Egdi se otevírají odkazy z ovládacích panelů, bez ohledu na výchozí prohlížeč
b­) popisy produktů v nikdy nekončících superlativech se hodně rychle zají

neustálé podbízení potom vyvolává reakci, proč bych si jako kurnikšopa nemohl vybrat prohlížeč, který se mně líbí? A když už si ho vyberu, proč se mi tam pořád cpe ten debilní Edge, který jsem už 5x odmítnul? A při dalším buildu šup.. tak jsem tu zase!

Ó jak je krásný svět na Linuxu :)
Odpovědět6  3
Souhlasím, já jabka taky moc nemusím, vždycky jsem tíhnul spíš k opensource komunitě. Chtě nechtě ale uznávám, že jabka jsou spolehlivá a celkem držáci, což je síla souhry SW a HW. Rozšiřitelné něco je, teda aspoň o RAM a disk.

Nevadí mi HW ani SW jabka. Vysoká cena je asi taky OK, prostě to nahrává pozérům, co budou ukazovat že mají cash. Co mi vadí víc, jsou takový ti zarytí jablíčkáři, v práci jich pár mám a to je něco :­) vyjdou hodinky tak se dokáží bavit hodiny a hodiny o tom, jak jsou spárované. Android neměli nikdy v ruce, ale na Apple nedají dopustit, MP3ky neposlouchají, nikdy nepotřebovali pořídit časosběrné snímky, jiný zase nefotí, .. ale všichni vědí, že Android je na h***o :D prediktivní text taky nepoužívají a evidentně nikdy nepotřebovali použít telefon jako flashku.

Ale to už jsem hodně od tématu, omlouvám se za odskok..
Odpovědět0  0
Myslím, že Ansys bude nějaká simulace, nebo prostředí pro nějaké výpočty.

Benchmark je dobrá věc, ale reálně to nemá až takovou vypovídající hodnotu. Celý systém je slabý, jako jeho neužší místo ­(bottle neck­). Celé to může brzdit nejen procesor, ale také jestli máte optimálně umístěné RAMky, jestli máte dostatečně silnou mobo, nebo jestli jste použil ty správné kabely pro zapojení disků.

Do práce kupujeme na CAD a Catii Dell Precision, poslední letos v lednu s Xeonem 3.9Ghz, nVidií Quadro 8GB RTX4000, a 32 GB DDR4 ­(2666 MHz­) a M.2 SSD

Občas je to stejně šnečí marš, zvláště když si chtějí ty 3­-D modely otáčet a pak si stěžujou že je to pomalý ;­) jako házet perly svi**ním :­)­)

Myslí, že singlethread výkon není až tak důležitý, vypovídá to o síle Intelu, ale M1 je zase lepší ve spotřebě, je efektivnější.
Odpovědět0  0
To zní dobře, navíc tam určitě dojde k nějaké chybě, která zablokuje Windows Update. Dvě mouchy jednou ranou :D
Odpovědět0  0
No teď jste na to možná přišel kolego. Stačí se podívat, jaké mají státní instituce hodnocení třeba na google mapách atp.
Ale tam se dává počet hvězdiček, to nevím, jestli chtějí vyfiltrovat nižší hodnocení než tři hvězdičky :D
Odpovědět1  0
Já myslím, že ten black mirror je blíž, než si připouštíme.

Třeba ten díl, kdy žijí v pokoji, kam se na stěny promítají reklamy a když zavře oči aby to neviděl, tak to spustí mega poplach.

Připomíná mi to dnešní web, kdy mě tak čtvrtina webů nepustí prohlížet, protože mám AdBlock ;)
Odpovědět1  0
Bohužel, asi není povoleno sdělovat, že někomu se video nelíbí. Upřímně nechápu tento krok, protože to zkresluje realitu. Ale ono v dnešní době není cílem poskytovat pravdivé informace, ale prodávat. O nic jiného než počet kliknutí nejde, totální deformace těchto úžasných nástrojů. Osobně považuji sebeklam za škodlivý, ale tzv. ­"sluníčkáři­" se v tom rádi rochní. Marketing = propaganda.
Odpovědět3  0
No to jo, když si do toho mají sednout lidi a věřit, že je to bezpečně doveze kam má, myslím že by bylo lepší mít jistotu. Taky jsem zažil navigaci, která se v tunelu točila jak čamrda :D Myslím, že nakonec půjde o nějakou kombinaci všeho zmíněného.
Odpovědět0  0
A co takhle napálit taky mega pokuty společnostem, co přeprodávají­/sbírají osobní data? Jako třeba náš šmejdský Avast, který si pak díky tomu že ta data sbíral vydělal miliardy? To nevadí, že? Nebo to byla náhoda, že se prodal tak draze? Za mě to nebyl žádný super systém, který by byl lepší než ostatní AV, naopak, byla to otravná appka, která neustále nutila ke koupi produktů pomocí strašících bannerů a PC znatelně zpomaloval.

Zákony platí jen pro ty dole, ty nahoře je tvoří, jak je stále lépe vidět.

PS ­- tím neobhajuji hackery. Ale neměří se všem stejným metrem.
Odpovědět4  0
Možná lepší udělat drát v silnici a jezdit podle indukce. Spolu s čidly a kamerami.
Odpovědět0  0
Tak Applisti jsou celkem vášniví sběratelé. Já bych řekl, že to klidně možné je, že o to tolik stojí.
Odpovědět1  0
Konektor za dolar, ale v iWantu vám ho prodají za 800,­- bez adaptéru do zásuvky :D spousta lidí má Apple jen kvůli pozérství, další si libují v jeho stabilitě. Spíš bych se přiklonil k tomu druhému.

Já osobně bych si koupil redukci lightningu na USBc
Odpovědět0  0
Tak dobře že to zamítli. Blue moon ­(česky ­"uherský rok­") v době kontraktu nevyvezl ani posádku ani náklad. Všechno na papíře a chtěl by sosat miliardy ze státního byznysu, když nemá v ruce nic. Dobře mu tak, ať zaplatí soudní výlohy a pukne závistí. Dobře že si nemůže koupit všecko!
Odpovědět1  0
A jak rychle se taková sranda dá nabít?
Odpovědět0  0
"Ne všechny parametry výrobků se musí zlepšovat až do nekonečna ­­- pokud je dosaženo nějaké hranice nad níž už růst nedává smysl, tak má přijít stagnace.­"

- Souhlasím, do nekonečna to teoreticky jde, ale užitek klesá. Tím chci říct, že třeba retina dipslay od Applu nabízí tak jemné rozlišení, že to okem nelze využít, ale ta technologie tu je. Myslím, že na 16K se brzy dostaneme i tak :)
Odpovědět0  0
To je ten wallpaper, na kterém Microsoft postavil celé PR k Windows 11. Tenhle obrázek je všude. Všimněte si, že v 90% případů se na obrazovce neděje žádná produktivní činnost, ale uživatel má otevřenou plochu, fotky smějíc se rodiny, nebo dokonce kouká na obraz ­"Poslední večere­".. To jako fakt, koukněte na odkaz. Nebo se uživatel podivně směje, jako by měl v hlavě vymydleno. Někdo říká PR, já říkám propaganda. Zamlčování rizik a negativních faktů se jinak nazvat nedá.

https:­/­/www.microsoft.com­/en­-us­/windows­/windows­-11

Odpovědět0  0
tak bodejť by nerostly tržby, když se všichni perou o čipy jak diví a lze zdražovat prakticky libovolně :­) Ale přeju jim to, zaslouží si to, za poslední roky předvedli zmrtvýchvstání a Ryzeny byly trefou do .. středu terče ­(abyste mě nenařkli z rasismu:­))
Odpovědět3  0
Ve velkých městech možná. Jinak je to zatím stále hudba budoucnosti. A přes Wifi podle mě ještě hůř. U nekterých notebooků se už ustupuje od RJ 45, takže redukci na USB­-C a připojení je pak stabilnější.
Nevím jak s konzolemi, ty mají síťovou přípojku pořád, ne?
Odpovědět0  0
Není náhodou remasterovaná i dvojka či jednotka? To bych si zahrál :)
Odpovědět0  0
Něco pro pobavení :­) Ve skutečnosti to funguje takto ­(anglické znění­):

https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=_2yjjHzifL8
Odpovědět1  0
Pod všechno co jste napsal bych se podepsal. Shrnul jste to správně a lidi Microsoftu ještě zaplatí, ikdyž ho betatestují. Co změna, to většinou výkal řídké konzistence.
A ještě mi myjí mozek a cpou mi, jak jsou změny pro mě dobro. Připomíná mi to dobu minulou. To někdo vymyslel děsnou blbost, ale myslelo mu to stranicky, tak se to prosadilo.
Já si o tom myslím, že nemají pravdu a jedu si Linuxy a jedny nelicencované desítky. Rozumněj, že bez licence se tam nestahují upgrady a bylo to zadarmo. Nechci updaty furt blokovat s každým novým buildem ani každé první tři úterky v měsíci. Za mě to zlepšení nepřináší a snížení kadence u nových Windows 11 mi dává za pravdu.
Windows jsou relativně špatná služba. Je to jen způsob jak tahat peníze a hezky znějící balík keců kolem. Když už odladili 10ky, ŠUP tady máš 11!
Odpovědět0  0
Stále existuje poměrně silný trh s technikou, co není nová. Každý si může koupit něco z druhé ruky, pokud neprahne po nejnovějším PC. Jsou dokonce e­-shopy, které nabízejí dvouletou záruku na použité počítače. Těch je teď možná víc než jindy. Já sám jsem takový notebook Dell Latitude E6530 pořídil za mrzký peníz a pracuju na něm už rok a příště půjdu stejnou cestou. Doporučuju jeden konkrétní eshop i známým a jsme spokojení.
Zrovna ze strany Intelu to beru jako trik, jak zvýšit prodeje už teď. Nejdřív Vás natlačí do supr čupr stroje a za dva roky řeknou že je to šhit a zase budou propagovat lesklejší a barevnější novou generaci. Z toho už jsem vyrost.
Nedostatek čipů opravdu je, ale možná by bylo fajn, kdyby ti velcí hráči taky dělali něco pro přírodu a ne jen rabovali ve jménu zisku. Jsou nenasytní. Ten pohár co se snaží naplnit je bezedný.
Zrovna v Americe mají oproti nám elektroniku levnější, takže black friday můžou mít na třeba na cvičební stroje, aspoň by zhubli, prasátka.

https:­/­/www.worldometers.info­/ ­- obzvlášť doporučuji údaje:
- Money spent for obesity related
diseases in the USA today
- Money spent on weight loss
programs in the USA today
Odpovědět0  0
To jo, ale tak aspoň mohli zachovat rozměry, pak by šla zachovat výrobní linka. Ale kvůli 3 mm potřebujete novou vstřikovací formu, novou výsekovou formu, všechno co jste měli hotové předěláte. Stačilo dát větrák s většíma lopatkama, nebo rychlejší otáčky. Ale co, vývoj a Intel nezastavíš :)
Odpovědět0  0
Takže si jako lidi vyrobíme elektřinu ­(třeba uhlím, jádrem, plynem,.. většinou tedy přeměnou tepla na elektřinu­), kterou potom nějaký chytrák přemění zase zpátky na teplo a ještě bychom mu měli tleskat a platit? No to je teda gól.
Odpovědět0  1
Takže elektrárna vyprodukuje teplo, to prodá lidem a ještě se jí zaplatí vytěžená měna. Tak to je hodně vykutálený byznys. Říkejte mi utopista, nebo komunista, ale to teplo by měl poskytovat zadarmo, když kvůli výdělku zatěžuje životní prostředí. Jo stačí mít prachy a další se potom hrnou.
Když mi bylo 18, bylo hodně mít milion peněz. Dneska je spousta miliardářů a to i dolarových. Většina bohatých to zdědila po rodičích a nemusí nikdy nic. Tenhle skok už se dohnat nedá, definitivně se to zlomilo po roce 2000 a jeden může jen doufat, aby našel dobře placenou práci, nebo se uchytil nějaký z jeho nápadů aby neživořil.
Odpovědět0  1
To jo no. A ještě se Vám tam podhodí přes Windows update ta nejhorší varianta po tom, co jste s tím rok laboroval aby to běželo podle Vašich představ :)
Odpovědět1  0
Tak nahradit archaický x86 něčím moderním je krok kupředu, řekl bych. ARM je navržený mnohem efektivněji ­- kratší dráhy, lepší layout ­- tak jasně že toho využijou. Intel by nám rád prodával do haleluja, ale konkurence je více než životaschopná.
Odpovědět0  0
Ano, máte pravdu, je to státní příspěvek. Pardon.
Maximální podpora státu za rok je 2000,­- při vkladu 12 x 1500,­-
Čili na 18000 vašich Vám stát přidá 2000, což mi vychází na 11%. Nebo se pletu? To je podle mě dost fajn na dnešní nejistou dobu :­) Další proč je to fajn je, že stát motivuje ke spoření a nikoliv k životu na dluh. Nechci se toho prvoplánově zastávat, ale je každého věc, jestli stát ­"podojí­", když je tu ta možnost. Protože když ostatní dojí a já nechci, protože mi to přijde neetické, jsou to jen moje peníze, o které přicházím, protože se válí na chodníku a stačí je jen zvednout ;­)

EDIT: tak teď na to koukám a píšou úrok až 3,5% a na maximální příspěvek dosáhnu při měsiční platbě 1700,­- a víc. Tak nevím, asi tomu nerozumím :D stejně stavebko nemám, nakoupil jsem dvě Jawičky jako investice. A za 5 let jsem na trojnásobné ceně ;)
Odpovědět2  0
Já bych řekl, že je to komodita jako každá jiná, ačkoliv virtuální. Někdo investuje do veteránů, nekdo kupuje dluhopisy, někdo kupuje akcie. Nevím, odkud pochází vaše antipatie ke kryptoměnám, ale předpokládám, že má své opodstatnění.

Podle mě je to nemlich to samé jako finanční, nebo akciový trh. Jenom jiné slovo. Mám kamarády co v tom mají hodně, prostě to vychytali a fandím jim.
Stinná stránka je v HW, který se na to používá a pak se herní HW nedostane k hráčům. To mě na tom mrzí :)
Odpovědět1  0
Jj, stavebko je celkem fajn díky státní dotaci. Ale ty finanční trhy jsou opravdu nepředvídatelné. A pak se najde cápek jako Bernie Madoff a ten za bílého dne ukradne biliony a pak jednoho dne řekne: Sorry vaše peníze už nemám, všechny jsem je utratil, vy lůzři.. a jde v klídku do báně, kde si v klidu odsedí trest a přitom mu nosí jídlo, pití a věřitelé na něj nemůžou.
Jó mít tak miliardu a pořádně to roztočit. Bohužel mi v tomhle ujel vlak a jsem na druhé straně barikády ;)
Odpovědět1  0
Jakože se dá vsázet i na burze? :­) no teď už mít jen ten kapitál..
Odpovědět0  0
No jak myslíte. Na virtuálce výkon poznat lze, nedělám žádné benchmarky ani je nikde nezveřejňuji, ostatní systémy prostě běží na polovičním konfigu. Windows 11 můžou být rychlejší na novém železe, ale pokud jste z oboru víte, že virtuální stroje jsou běžnou součástí firemní infrastruktury a normálně se na nich pracuje, například v situaci, kdy je potřeba sdílet prostředí kvůli konkrétnímu programu, poskytnutí vzdáleného přístupu, atp.
Děkuji za poznámku s VBS, je to možné, W11 už jsem ale smazal, takže nevím jestli bylo či nebylo zapnuté. Vnitřek OS je naprosto stejný.
A kulaté rohy byly už v XP, což Vám jistě neuniklo ;­) Nejhezčí co udělali bylo Aero a od toho upustili. Škoda. Jinak pokud by Vás to zajímalo, mrkněte se na Windows FX ­(https:­/­/www.windowsfx.org­/­). Má to mouchy, ale baví mě to víc a je to rychlejší a menší.
Odpovědět0  0
No tak to je zajimavé rozhodnutí soudu, který posvětil obcházení plateb. Budu držet palce, ať Epic vyhrajou, protože to by byl precedenc pro další soudy. Nenasytní hamižníci patří pod gilotinu.
Odpovědět0  0
Navíc ty starší čipy jsou mnohem spolehlivější a robustnější, než dnešní high­-end, to už jsme taky poznali, že auta narvaná elektronikou jsou nespolehlivá a často svolávaná kvůli chybám.
Odpovědět1  0
V tom vidím ten problém, že evropa je pomalá a byrokratická. Odhadujete to na 10­-15 let, ale čína to má za rok hotové. Do výroby se měla EU pustit hned jak viděla že se blíží průšvih ­- začít stavět, investovat,..
Odpovědět1  0