www.svethardware.cz
>
>
>

Dropbox drží krok s Googlem: 1 TB prostoru za 10 dolarů

Dropbox drží krok s Googlem: 1 TB prostoru za 10 dolarů
, , aktualita
Populární datové úložiště Dropbox oznámilo úpravy ve svých placených variantách. Kromě výrazného zjednodušení možností došlo k úpravě ceny. 1 TB datového prostoru nyní vyjde na 10 dolarů měsíčně.
K oblíbeným
reklama
Ačkoli je Dropbox fakticky jedním z posledních poskytovatelů cloudových úložišť, který provedl úpravy ve svých placených plánech, nakonec jsme se dočkali. Podobně jako Microsoft nebo Google nyní nabízí 1 TB datového prostoru za 9,99 USD / měsíc (přibližně 200 Kč).

Nahradil tak několik placených variant, které byly k dispozici do této chvíle, pouze jednou společnou variantou „Dropbox Pro“. Cena je sice stejná, ale za tento finanční paušál získáme již zmiňovaných 1000 GB datového prostoru.

V březnu jsme mohli tuto změnu zaregistrovat u úložiště Google Drive, v květnu u alternativy Microsoftu s názvem OneDrive. Obě konkurenční služby tedy již nabízí 1 TB prostoru za 10 dolarů nějaký ten pátek, byla tedy jen otázka času, kdy se tato cena objeví i u ostatních rivalů.

Dropbox také myslí na své stávající klienty využívající některý ze starých plánů. Pokud máte předplacený tarif Dropbox 200 nebo Dropbox 500, dojde k automatickému navýšení kvóty na 2 TB, respektive 5 TB prostoru. Nezapomnělo se ani na to, že by uživatelé mohli chtít přejít na nový plán (1TB za 10 dolarů), což bude také možné, a i když Dropbox nebude finanční rozdíl vracet, dojde k prodloužení předplaceného období na odpovídající hodnotu.

Dropbox také mimo jiné připravil novinku v podobě možnosti zabezpečit sdílenou složku heslem. Toto heslo lze také nastavit tak, aby za určitou časovou jednotku automaticky expirovalo.

Zdroj: The Register
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů