www.svethardware.cz
>
>
>

Dune Case: chcete PC se vzhledem Mac Pro?

Dune Case: chcete PC se vzhledem Mac Pro?
, , aktualita
Na Kickstarteru se o naše peníze uchází projekt s počítačovou skříní Dune Case, která velice připomíná moderní verzi počítače Mac Pro v podobě tlusté trubky. Autoři potřebují 130 tisíc dolarů na to, aby ji dostali na trh.
K oblíbeným
reklama
Apple Mac Pro v moderní podobě byly představeny již v roce 2013 a jde o kompaktní počítače v trubkovité skříni, v níž je natěsno poskládán potřebný hardware. Apple využívá chladicí prvky umístěné uprostřed těla počítače, které obklopuje trojúhelník komponent: až dvě grafické karty a deska s procesorem. Takové provedení si Apple může snadno dovolit, když prodává hotové počítače s vybraným hardwarem jako celé řešení, ovšem v případě Dune Case půjde o něco jiného. Tam se musí počítat s tím, že se budou moci využít různé běžně dostupné komponenty, i když je jasné, že tu budou jistá omezení, se kterými se u klasické skříně typu Middle Tower nesetkáme.

Už na první pohled je ale jasně vidět, kde se tvůrci Dune Case inspirovali, neboť tvar skříně a umístění zadních portů je velice podobné. Průměr kruhové základny je 215 mm a výška 260 mm (hmotnost 2,6 kg) a většina vnějšího pláště má být vyrobena z hliníku, který může být černý nebo zlatavý.

Co se týče vnitřního uspořádání komponent, pak Dune Case je rozdělena na tři části interiéru rozdělené vertikálními přepážkami, což je logické, neboť pro chlazení všech se využije velký 140mm ventilátor umístěný nahoře za velkou mřížkou. Do hlavní, tedy největší části, se vejde základní deska formátu Mini ITX, která má na jedné straně prostor pro grafickou kartu. Ta může mít plnou výšku a zabrat dva sloty, ale délka je omezena na 185 mm a také se připojuje ne přímo do slotu desky, ale přes adaptér. Grafická karta tak má vlastní komůrku a ta třetí je vyhrazena pro dva 2,5" disky či SSD.

Zcela vespod máme prostor pro malý zdroj formátu SFX a pak je tu ještě otázka, jakým způsobem k desce a grafice zapojíme všechny porty na panelu, kde se nachází dva audio konektory, čtyři USB 3.0, dva HDMI/DisplayPort 1.2, Ethernet, vypínač a napájecí konektor. Za nimi je speciální PCB, na něž jsou napojeny kabely, jež pak vedou k potřebným místům, tedy ke zdroji, základní desce a grafické kartě.

Pak jsme ještě neřešili procesorový chladič. Na velké věžovité pochopitelně můžeme zapomenout a spolehnout se budeme muset na nízkoprofilové, nebo si prostě ponechat originální BOXovaný. Otázka ale je, zda bude tento projekt vůbec úspěšně financován, tedy alespoň na Kickstarteru. Zbývá už jen týden a vybraná částka sotva překročila polovinu té cílové.

Zdroj: Kickstarter
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů