www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dvě velké aktualizace Windows 10 za rok se stanou pravidlem

Dvě velké aktualizace Windows 10 za rok se stanou pravidlem
, , aktualita
Microsoft už dříve oznámil, že žádný nástupce Windows 10 nebude, a tak se uživatelé tohoto systému mohou těšit z časově neomezené podpory. Ta zahrnuje také velké aktualizace, které vyjdou každý rok dvě.
K oblíbeným
reklama
S příchodem Windows 10 se změnil dlouho zažitý způsob, jakým Microsoft vydával svůj operační systém. Po několika letech byla vždy vydána nová verze, kterou si zájemci o ni museli zakoupit. O tuto verzi se vývojáři nějaký čas starali, zpočátku vydávali i větší aktualizace, potom už jen bezpečnostní záplaty. Nakonec však přišel čas, kdy uživatelé dané verze přišli o podporu, a byli tak nepřímo donuceni k nákupu novějšího systému. V případě Windows 10 můžeme očekávat časově neomezenou podporu, nic jako „Windows 11“ zatím Microsoft nechystá. To znamená, že se nám systém rozvíjí před očima, neboť vývojáři přidávají nové funkce prostřednictvím zdarma distribuovaných aktualizací.

Ty nejviditelnější změny přináší majoritní aktualizace, jako byl nedávný Creators Update nebo loňský Anniversary Update. Microsoft tento týden přislíbil, že podobné velké aktualizace bude vydávat pravidelně dvakrát ročně – v březnu a září. Nezapomněl také výslovně potvrdit, že nás letos čeká ještě jeden významný update. Zatím jej známe jen pod interním označením „Redstone 3“ a mnoho toho nevíme ani o funkcích, které by měl přinést. Každá tato verze Windows 10 bude podporována po dobu 18 měsíců. To znamená, že Creators Update bude aktualizován do října 2018, do stejného data si jej také uživatelé budou moct stáhnout a nainstalovat.

Plán dvou velkých aktualizací ročně bude fungovat také u některých dalších produktů od Microsoftu, konkrétně v případě firemního kancelářského balíku Office 365 ProPlus a administrátorského nástroje System Center Configuration Manager.

Zdroj: Blogs.windows.com
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek