www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dvě velké aktualizace Windows 10 za rok se stanou pravidlem

Dvě velké aktualizace Windows 10 za rok se stanou pravidlem
, , aktualita
Microsoft už dříve oznámil, že žádný nástupce Windows 10 nebude, a tak se uživatelé tohoto systému mohou těšit z časově neomezené podpory. Ta zahrnuje také velké aktualizace, které vyjdou každý rok dvě.
K oblíbeným
reklama
S příchodem Windows 10 se změnil dlouho zažitý způsob, jakým Microsoft vydával svůj operační systém. Po několika letech byla vždy vydána nová verze, kterou si zájemci o ni museli zakoupit. O tuto verzi se vývojáři nějaký čas starali, zpočátku vydávali i větší aktualizace, potom už jen bezpečnostní záplaty. Nakonec však přišel čas, kdy uživatelé dané verze přišli o podporu, a byli tak nepřímo donuceni k nákupu novějšího systému. V případě Windows 10 můžeme očekávat časově neomezenou podporu, nic jako „Windows 11“ zatím Microsoft nechystá. To znamená, že se nám systém rozvíjí před očima, neboť vývojáři přidávají nové funkce prostřednictvím zdarma distribuovaných aktualizací.

Ty nejviditelnější změny přináší majoritní aktualizace, jako byl nedávný Creators Update nebo loňský Anniversary Update. Microsoft tento týden přislíbil, že podobné velké aktualizace bude vydávat pravidelně dvakrát ročně – v březnu a září. Nezapomněl také výslovně potvrdit, že nás letos čeká ještě jeden významný update. Zatím jej známe jen pod interním označením „Redstone 3“ a mnoho toho nevíme ani o funkcích, které by měl přinést. Každá tato verze Windows 10 bude podporována po dobu 18 měsíců. To znamená, že Creators Update bude aktualizován do října 2018, do stejného data si jej také uživatelé budou moct stáhnout a nainstalovat.

Plán dvou velkých aktualizací ročně bude fungovat také u některých dalších produktů od Microsoftu, konkrétně v případě firemního kancelářského balíku Office 365 ProPlus a administrátorského nástroje System Center Configuration Manager.

Zdroj: Blogs.windows.com
reklama
Nejnovější články
Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás
Se slabšími a levnějšími procesory AMD to máme těžké. V nové generaci Ryzen 5000 žádné takové nejsou, Ryzeny 3 z generace 3000 jsou dlouhodobě nedostupné a v poslední době se nedostává ani APU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan
NASA využila čas do odletu sondy OSIRIS-REx i k tomu, aby se dobře podívala na místo na asteroidu Bennu, kde tato sonda před řadou měsíců letmo přistála a provedla sběr materiálu. Nyní se už nemůžeme divit, že jej sebrala tolik. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje
Společnost TSMC při příležitosti zveřejnění nových finančních výsledků uvedla také další zajímavosti, které stojí za to si tu zmínit. Dozvídáme se tak i o dalším navýšení kapitálových výdajů firmy pro tento rok.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář