www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Dvě velké aktualizace Windows 10 za rok se stanou pravidlem

Dvě velké aktualizace Windows 10 za rok se stanou pravidlem
, , aktualita
Microsoft už dříve oznámil, že žádný nástupce Windows 10 nebude, a tak se uživatelé tohoto systému mohou těšit z časově neomezené podpory. Ta zahrnuje také velké aktualizace, které vyjdou každý rok dvě.
K oblíbeným
reklama
S příchodem Windows 10 se změnil dlouho zažitý způsob, jakým Microsoft vydával svůj operační systém. Po několika letech byla vždy vydána nová verze, kterou si zájemci o ni museli zakoupit. O tuto verzi se vývojáři nějaký čas starali, zpočátku vydávali i větší aktualizace, potom už jen bezpečnostní záplaty. Nakonec však přišel čas, kdy uživatelé dané verze přišli o podporu, a byli tak nepřímo donuceni k nákupu novějšího systému. V případě Windows 10 můžeme očekávat časově neomezenou podporu, nic jako „Windows 11“ zatím Microsoft nechystá. To znamená, že se nám systém rozvíjí před očima, neboť vývojáři přidávají nové funkce prostřednictvím zdarma distribuovaných aktualizací.

Ty nejviditelnější změny přináší majoritní aktualizace, jako byl nedávný Creators Update nebo loňský Anniversary Update. Microsoft tento týden přislíbil, že podobné velké aktualizace bude vydávat pravidelně dvakrát ročně – v březnu a září. Nezapomněl také výslovně potvrdit, že nás letos čeká ještě jeden významný update. Zatím jej známe jen pod interním označením „Redstone 3“ a mnoho toho nevíme ani o funkcích, které by měl přinést. Každá tato verze Windows 10 bude podporována po dobu 18 měsíců. To znamená, že Creators Update bude aktualizován do října 2018, do stejného data si jej také uživatelé budou moct stáhnout a nainstalovat.

Plán dvou velkých aktualizací ročně bude fungovat také u některých dalších produktů od Microsoftu, konkrétně v případě firemního kancelářského balíku Office 365 ProPlus a administrátorského nástroje System Center Configuration Manager.

Zdroj: Blogs.windows.com
reklama
Nejnovější články
Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi
Server wccftech má nové informace o tom, jaký má Intel plán ohledně nástupu procesorů Rocket Lake-S. Mluví se zde už o potvrzených termínech a o tom, že předobjednávky odstartují ještě před zveřejněním recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ohlásila finanční výsledky za uplynulý rok, utržila 5 mld. USD za kvartál NVIDIA ohlásila finanční výsledky za uplynulý rok, utržila 5 mld. USD za kvartál
NVIDIA dne 31. ledna 2021 ukončila poslední kvartál fiskálního roku 2021, a nyní tak přichází s kompletními finančními výsledky za uplynulý rok. Dozvídáme se i to, že v posledním kvartálu se NVIDII povedlo utržit 5 miliard dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Radeon RX 6700 XT bude představen už za týden, proti čemu půjde? Radeon RX 6700 XT bude představen už za týden, proti čemu půjde?
Dle nejnovějších informací bychom se měli dočkat představení karty Radeon RX 6700 XT už příští týden, a to konkrétně 3. března. Tato informace přichází přímo od AMD, která se chystá svou kartu vyslat do boje s konkurencí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tchaj-wan se potýká s nedostatkem vody, TSMC a jiní se připravují na nejhorší Tchaj-wan se potýká s nedostatkem vody, TSMC a jiní se připravují na nejhorší
Ostrovní Tchaj-wan je sice protkán vodními toky a má vybudovány přehrady, přičemž území na západ od Tchaj-pej připomíná na mapě naše Třeboňsko. Přesto nyní na Tchaj-wanu chybí voda a přichází na řadu omezení spotřeby.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Doporučené PC sestavy: únor 2021 Doporučené PC sestavy: únor 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek5 komentářů