www.svethardware.cz
>
>
>
>

Dvojice AMD Rome proti Xeon Platinum v testu: téměř jednostranná záležitost

Dvojice AMD Rome proti Xeon Platinum v testu: téměř jednostranná záležitost
, , aktualita
Server Hexus.net si mohl vyzkoušet server se dvěma 64jádrovými Rome, které byly postaveny proti dvěma Xeon Platinum s 28 jádry. Můžeme se podívat na výsledky, které jednoznačně ukazují na kvality nových CPU od AMD. 
K oblíbeným
reklama
Testovat 64jádrové EPYC proti 28jádrovým Xeonům by mohlo působit jako značně nefér, ovšem je třeba si uvědomit dvě důležité věci. Zaprvé, Intel aktuálně nic lepšího než 28jádrový Xeon nemůže nabídnout a potom, 64jádrové procesory EPYC jsou se svými cenami někde zcela jinde. Jejich rozpětí je 4425 až 6950 dolarů, přičemž pro Xeony platí 8719 až 15460 dolarů. 
 
 
Zde se budeme konkrétně bavit o EPYC 7742 s cenou 6950 dolarů a Xeon Platinum 8280 za 10.009 dolarů. Server Hexus.net na dvouprocesorové systémy pustil benchmarky, které samozřejmě pro testování desktopů či prostě běžných PC zrovna nepoužíváme. A pokud jde právě o výběr testů tohoto serveru, pak můžeme začít s testy propustnosti paměti. 
 
 
Zde je samozřejmě počet jader irelevantní, ovšem je vidět, že propustnost EPYC je vyšší než v případě Xeonu a to platilo pro všechny čtyři dílčí testy. 
 
 
A pak tu máme už testy zkoumající výpočetní výkon procesorů, jako je třeba C-Ray týkající se grafiky a konkrétně pak ray-tracingu, který testoval výkon ve 4K se 16 sledovanými paprsky na pixel. Zde se uplatní především matematický koprocesor a AMD předvedlo téměř dvakrát vyšší výkon. 
 
 
Pak tu máme třeba OpenSSL a jeho test šifrování dat s využitím 4096bitové RSA, kde platí o cca 80 % vyšší výkon pro AMD. 
 
 
Jsou tu ale i testy, které ukázaly mnohem lepší poměr ve prospěch AMD. Například v M-Queens testujícím celkový vícevláknový výkon byly EPYC více než dvakrát lepší a podobné to bylo v Sysbench. 
 
 
 
Naopak v Redis (Remote Dictionary Server) dokázaly Xeony svou konkurenci porazit, i když kdybychom ve výsledcích zohlednili ještě ceny procesorů, už by to pro Intel tak dobře nevyznělo. 
 
V testech serveru Hexus.net tak procesory EPYC excelují a pokud jde o jejich nevýhody, ty se dle závěru týkají pouze chybějícího hardwaru pro AI (Intel má DL Boost). Jenomže z našeho pohledu AMD nemá zrovna důvod, proč něco takového do svých procesorů přidávat, neboť pro AI nabízí své grafické čipy, jaké Intel nemá. Na druhou stranu je pravda, že Intel má zase jiný specializovaný hardware pro AI také, stačí se podívat na moderní Pohoiki Beach či Nervana. Záležet ale bude jako obvykle na zákaznících, zda vůbec akceleraci výpočtů pro AI na procesorech ocení, nebo ne. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM
Pokud potřebujete hodně paměti RAM, ale jste limitováni počtem slotů, přijdou vhod moduly s vysokou kapacitou. Společnost G.Skill proto přichází s 32GB moduly a sety pamětí s celkovou kapacitou až 256 GB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,... Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,...
Facebook svou kryptoměnu Libra asi opravdu jen tak neprosadí a neuvede do reálného života. Poté, co projekt opustil PayPal, oznámily podobný krok i další společnosti, navíc jde o ty nejdůležitější jako Mastercard nebo Visa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence
Mnozí předpovídají herní streamovací službě Google Stadia neúspěch, protože přenos videa přes Intenet musí zákonitě způsobovat nepřekonatelné latence v hraní. Google však tvrdí, že latence nebudou problém. Díky AI mají být dokonce záporné.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000 TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000
TP-Link přichází s relativně levnými W-Fi routery řady Archer, které podporují nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Slibují tak vysokou propustnost a maximální přenosové rychlosti až 1,5 Gbps, resp. 3,0 Gbps.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala26 komentářů