www.svethardware.cz
>
>
>
>

Dvojice AMD Rome proti Xeon Platinum v testu: téměř jednostranná záležitost

Dvojice AMD Rome proti Xeon Platinum v testu: téměř jednostranná záležitost
, , aktualita
Server Hexus.net si mohl vyzkoušet server se dvěma 64jádrovými Rome, které byly postaveny proti dvěma Xeon Platinum s 28 jádry. Můžeme se podívat na výsledky, které jednoznačně ukazují na kvality nových CPU od AMD. 
K oblíbeným
reklama
Testovat 64jádrové EPYC proti 28jádrovým Xeonům by mohlo působit jako značně nefér, ovšem je třeba si uvědomit dvě důležité věci. Zaprvé, Intel aktuálně nic lepšího než 28jádrový Xeon nemůže nabídnout a potom, 64jádrové procesory EPYC jsou se svými cenami někde zcela jinde. Jejich rozpětí je 4425 až 6950 dolarů, přičemž pro Xeony platí 8719 až 15460 dolarů. 
 
 
Zde se budeme konkrétně bavit o EPYC 7742 s cenou 6950 dolarů a Xeon Platinum 8280 za 10.009 dolarů. Server Hexus.net na dvouprocesorové systémy pustil benchmarky, které samozřejmě pro testování desktopů či prostě běžných PC zrovna nepoužíváme. A pokud jde právě o výběr testů tohoto serveru, pak můžeme začít s testy propustnosti paměti. 
 
 
Zde je samozřejmě počet jader irelevantní, ovšem je vidět, že propustnost EPYC je vyšší než v případě Xeonu a to platilo pro všechny čtyři dílčí testy. 
 
 
A pak tu máme už testy zkoumající výpočetní výkon procesorů, jako je třeba C-Ray týkající se grafiky a konkrétně pak ray-tracingu, který testoval výkon ve 4K se 16 sledovanými paprsky na pixel. Zde se uplatní především matematický koprocesor a AMD předvedlo téměř dvakrát vyšší výkon. 
 
 
Pak tu máme třeba OpenSSL a jeho test šifrování dat s využitím 4096bitové RSA, kde platí o cca 80 % vyšší výkon pro AMD. 
 
 
Jsou tu ale i testy, které ukázaly mnohem lepší poměr ve prospěch AMD. Například v M-Queens testujícím celkový vícevláknový výkon byly EPYC více než dvakrát lepší a podobné to bylo v Sysbench. 
 
 
 
Naopak v Redis (Remote Dictionary Server) dokázaly Xeony svou konkurenci porazit, i když kdybychom ve výsledcích zohlednili ještě ceny procesorů, už by to pro Intel tak dobře nevyznělo. 
 
V testech serveru Hexus.net tak procesory EPYC excelují a pokud jde o jejich nevýhody, ty se dle závěru týkají pouze chybějícího hardwaru pro AI (Intel má DL Boost). Jenomže z našeho pohledu AMD nemá zrovna důvod, proč něco takového do svých procesorů přidávat, neboť pro AI nabízí své grafické čipy, jaké Intel nemá. Na druhou stranu je pravda, že Intel má zase jiný specializovaný hardware pro AI také, stačí se podívat na moderní Pohoiki Beach či Nervana. Záležet ale bude jako obvykle na zákaznících, zda vůbec akceleraci výpočtů pro AI na procesorech ocení, nebo ne. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář