EA bere Codemasters firmě Take Two pod nosem

EA bere Codemasters firmě Take Two pod nosem
, , aktualita
Společnost se už pomalu chystala do područí firmy Take Two, která za ni nabízela miliardu dolarů. Poté ovšem připlula ještě větší ryba, a to přímo jedna z těch největších a nabídka Take Two byla zatím přeplacena. 
K oblíbeným
reklama
Před více než měsícem jsme se dozvěděli o nabídce firmy Take Two, která za Codemasters nabízela téměř miliardu amerických dolarů. Od té doby se navenek nic nedělo, a tak už to mohlo vypadat, že příště se už dozvíme o tom, že dohoda byla uzavřena. Respektive ona byla, ovšem ne s Take Two. 
 
 
Společnost Take Two nabízela za Codemasters hotovost i vlastní akcie, a to přesně v hodnotě 973,8 milionů dolarů. A i když Take Two není chudá, s Electronic Arts se rovnat nemůže a vedení této firmy se nakonec rozhoupalo k učinění vlastní nabídky, která je velkorysejší. 
 
O tom se šuškalo už včera večer, ale nyní je to oficiální. Electronic Arts nabízejí akcionářům firmy Codemasters přesně 6,04 libry za akcii, což znamená, že si ji celou cení na cca 1,2 miliardy dolarů. 
 
Gerhard Florin, předseda představenstva firmy Codemasters, si přitom nabídky od firmy EA cení a říká, že ta by mohla zajistit vzrušující a prosperující budoucnost, která povede k ještě větším a lepším hrám. Andrew Wilson, CEO firmy Electronic Arts, si Florinem přímo notuje, když uvádí, že se tu rýsuje nová éra závodních her. 
 
Společnost EA tak zmínila svou motivaci pro akvizici Codemasters, když v tiskové zprávě uvedla výčet klíčových motoristických závodních her obou stran a zmínila se o tom, že počítá s dalším vývojem tohoto žánru. 
 
My ale teprve uvidíme, kam to všechno povede, ovšem nevypadá to, že by souboj EA s Take Two byl už nutně u konce. Nyní je ale na tahu právě Take Two, ale zatím není jasné, zda nějaký tah ještě vůbec bude. Vedení obou firem si ostatně padlo do oka a představenstvo Codemasters podepsalo dokument, v němž akvizici vedenou firmou EA doporučuje. 
 
 Zdroj: EA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář