Tlak ze strany Intelu a jeho čipů Conroe, Woodcrest a Merom je obrovský. Přestože ještě ani nebyly uvedeny, je už jasné, že zamíchají kartami. Zřejmě proto, že nikdo nevěří, že by AMD mohlo proti nim brzy něco postavit, poodhalilo některé připravované změny.
Po včerejším povídáním o dekódování a Out-of-Order zpracování se dnes zaměříme na výpočetní část, práci s pamětí, prefetch, termální management a konečně i na spekulativní vykonávání instrukcí. Věděli jste, že Core je silně zaměřen na multimediální aplikace?
Již za několik měsíců se do obchodů dostaví první procesory založené na nové architektuře Intel Core. Čipy Conroe, Merom a Woodcrest znamenají dramatickou změnu ve vývoji. Dnes zahájíme povídání o tom, jak nové procesory fungují a co zajímavého přinesou.
Měření teploty čipů bylo vždy problematické. Analogový systém způsoboval závažné problémy s kalibrací, a tak různé základní desky ukazovaly u stejného procesoru rozdílné teploty, přestože se čip hřál úplně stejně. Díky novým procesorům Intel se tyto limitace staly minulostí. Na scénu přichází digitální měření teploty.
V Praze proběhla tisková konference AMD, jež poodhalila roušku tajemství skrývajícím se za současnými kroky v oblasti výroby polovodičů. Zazněly i některé zajímavosti o spolupráci se společností Chartered Semiconductor a objevila se první fotka 65nm procesoru.