www.svethardware.cz
>
>
>
>

ECS H410H6-TI2: malá a nízká deska s LGA 1200 pro externí napájení

ECS H410H6-TI2: malá a nízká deska s LGA 1200 pro externí napájení
, , aktualita
Společnost ECS si připravila zajímavou základní desku, která dostala do vínku patici LGA 1200 pro nejnovější desktopové procesory Intel. Sama přitom spadá do formátu Mini-ITX, je velice nízká a určena je pro 19V napájecí adaptér. 
K oblíbeným
reklama
Od společnosti ECS se tak na trh dostane základní deska ECS H410H6-TI2, která kombinuje formát Mini ITX, patici LGA 1200 pro Comet Lake-S a čipovou sadu H410. Zvědaví bychom mohli být především na systém napájení, který je určen pro externí adaptér dodávající stejnosměrných 19 V. Všechna ostatní potřebná napětí si deska obstará sama z tohoto vstupu a je otázka, jak zvládne napájet především procesor, jaké TDP zvládne a především pak spotřebu v případě turba a PL2
 
 
To by samozřejmě měly odhalit specifikace a přesněji seznam podporovaných procesorů, kde dle očekávání nenajdeme nejvýkonnější verze s TDP 125 W. Je tam ale i desetijádrový Core i9-10900 s PL2 ve výši 224 W, čili tomu také bude třeba případně přizpůsobit výběr napájecího adaptéru.  
 
 
Výrobce svou desku viditelně přizpůsobil tak, aby na výšku zabírala jen minimum prostoru, což platí pro zadní porty, kde jsou nanejvýš dva porty USB nad sebou, ale také pro naplocho umístěné sloty pro paměti DRAM, čili jde o SO-DIMM. Rozšiřující slot pro karty tato deska nemá, takže bez procesoru s iGPU nám moc parády neudělá (záleží však na způsobu využití) a pokud jde o chlazení procesoru, to už výrobce nechal na zákazníkovi. Čili pokud ten nebude mít k dispozici nějaké neobvyklé řešení, například nízký blok s heatpipe odvádějícími teplo pryč, nebo odpovídající vodní blok, pak bude asi chladič procesoru na celé desce bezpečně to nejvyšší. 
 
 
ECS H410H6-TI2 nabízí dva sloty pro DDR4-2933 v modulech SO-DIMM a kapacitou do 32 GB. Dále pak má jeden M.2 2280 pro SATA i PCIe plus další M.2 2230 pro kartu s Wi-Fi a Bluetooth a porty SATA 6 Gb/s se zde najdou dva, a to s potřebným napájením. Jediný Ethernet zde obsluhuje čip Realtek RTL8111H pro 1GbE a pro zvuk je tu zase Realtek ALC662. Obrazový signál pak z desky dostaneme buď pomocí D-Sub, anebo HDMI. 
 
Cena desky ECS H410H6-TI2 je zatím neznámá. 
 
 
Zdroj: ECS


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik