reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Edward Snowden tvrdí, že FBI může hacknout teroristův iPhone

, , aktualita
Edward Snowden tvrdí, že FBI může hacknout teroristův iPhone
Kauza FBI a společnosti Apple pokračuje. FBI chce po Applu, aby odemknul iPhone jednoho z teroristů, Apple toto odmítá. Edward Snowden se pak vyjádřil, že jde spíše o hru o precedens, neboť odemčení telefonu by pro ni měla být hračka.
Edward Snowden tvrdí, že FBI může hacknout teroristův iPhone
Poslední dobou má Apple hodně "veselo". Během dvou týdnů by měl podle neoficiálních informací představit 4" iPhone SE a 9,7" iPad Pro, ale také je tu mnohem méně příjemná záležitost v podobě sporu s FBI. Jeden z teroristů, kteří počátkem minulého prosince zavraždili 14 lidí v Kalifornii, vlastnil iPhone 5C a FBI nyní po Applu chce jeho odemčení. Telefon se ale po 10 neúspěšných pokusech sám smaže, takže FBI "potřebuje" zajistit, aby se tak nestalo.

Edward Snowden

Edward Snowden - Laura Poitras / Praxis Films [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], Wikimedia Commons

Podle Edwarda Snowdena ale nejde o samotný telefon, ale spíše o precedens, který by tímto mohl vzniknout a být použit v jiných sporech (případně by to mohlo vést k zavedení zadních vrátek do aplikací ze zákona). Tvrdí totiž, že odemčení telefonu je v silách FBI a nejde o až tak moc zapeklitý problém, aby kvůli tomu dělala takové "haló". Dle Snowdena by mělo stačit vytvořit kopii obsahu NAND paměti s daty a klíči k těmto datům, jenž jsou uloženy v tzv. Effaceable Storage. Pak už se mohou zkoušet jen tyto zálohy a snažit se prolomit heslo na nich. Pokud by došlo k vymazání obsahu, ten by se obnovil ze zálohované paměti a mohlo by se pokračovat dále.

Zdroj: aclu.org, techradar.com


reklama
reklama
reklama