Edward Snowden tvrdí, že FBI může hacknout teroristův iPhone

Edward Snowden tvrdí, že FBI může hacknout teroristův iPhone
, , aktualita
Kauza FBI a společnosti Apple pokračuje. FBI chce po Applu, aby odemknul iPhone jednoho z teroristů, Apple toto odmítá. Edward Snowden se pak vyjádřil, že jde spíše o hru o precedens, neboť odemčení telefonu by pro ni měla být hračka.
K oblíbeným
reklama
Poslední dobou má Apple hodně "veselo". Během dvou týdnů by měl podle neoficiálních informací představit 4" iPhone SE a 9,7" iPad Pro, ale také je tu mnohem méně příjemná záležitost v podobě sporu s FBI. Jeden z teroristů, kteří počátkem minulého prosince zavraždili 14 lidí v Kalifornii, vlastnil iPhone 5C a FBI nyní po Applu chce jeho odemčení. Telefon se ale po 10 neúspěšných pokusech sám smaže, takže FBI "potřebuje" zajistit, aby se tak nestalo.

Edward Snowden

Edward Snowden - Laura Poitras / Praxis Films [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], Wikimedia Commons

Podle Edwarda Snowdena ale nejde o samotný telefon, ale spíše o precedens, který by tímto mohl vzniknout a být použit v jiných sporech (případně by to mohlo vést k zavedení zadních vrátek do aplikací ze zákona). Tvrdí totiž, že odemčení telefonu je v silách FBI a nejde o až tak moc zapeklitý problém, aby kvůli tomu dělala takové "haló". Dle Snowdena by mělo stačit vytvořit kopii obsahu NAND paměti s daty a klíči k těmto datům, jenž jsou uloženy v tzv. Effaceable Storage. Pak už se mohou zkoušet jen tyto zálohy a snažit se prolomit heslo na nich. Pokud by došlo k vymazání obsahu, ten by se obnovil ze zálohované paměti a mohlo by se pokračovat dále.

Zdroj: aclu.org, techradar.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek