www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO nabídne 27" monitor EV2736W s vysokým rozlišením

EIZO nabídne 27" monitor EV2736W s vysokým rozlišením
, , aktualita
Od firmy EIZO se na trh dostává nový 27" monitor s označením EV-EcoView EV2736W, jenž má stejně jako některé jiné 27" modely z poslední doby vysoké rozlišení - 2560 x 1440. Využívá přitom panel typu PLS s podsvícením pomocí LED, jehož povrch...
K oblíbeným
reklama
Od firmy EIZO se na trh dostává nový 27" monitor s označením EV-EcoView EV2736W, jenž má stejně jako některé jiné 27" modely z poslední doby vysoké rozlišení - 2560 x 1440. Využívá přitom panel typu PLS s podsvícením pomocí LED, jehož povrch je polomatný slibující kontrastní a ostrý obraz, v němž nemají být patrné odlesky a třpyt obrazovky.

Dále tu je funkce Auto-EcoView, která upravuje jas obrazovky pomocí senzoru a ta dostala rozšíření EcoView Optimizer 2 tlumící jas velkých bílých ploch, aby ty uživatele neoslňovaly. Pak tu je také "automatické vyhodnocování histogramu" na zobrazované scéně, kterážto funkce dokáže uspořit až 30 % energie, aniž by byl obraz (respektive text) méně čitelný. Mezi novinky pak patří také infračervený senzor systému EcoView-Sense, jenž zjišťuje, zda před monitorem někdo sedí a samozřejmě také slouží pro šetření energií.

EIZO slibuje pokrytí prostoru standardu sRGB IEC61966-2.1, pohodlné nastavení obrazu pomocí utility ScreenManager Pro a také snadno polohovatelný stojan FlexStand II s výškovým nastavením 120 - 165 mm. Specifikace udávají kontrast 1000:1, jas 300 nit, pozorovací úhly 178°, odezvu 6 ms GtG s overdrive a vstupy DisplayPort a DVI-D SL/DL. Do výbavy patří také 1W reproduktory a dvojportový USB hub.

To jak si monitor vede se můžete dočíst v naší rozsáhlé recenzi.

S pětiletou zárukou na elektroniku a LCD panel nás má nový model přijít na 15650 Kč bez daně.

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
BlizzCon 2020 byl zrušen, nepřekvapivě za to může pandemie BlizzCon 2020 byl zrušen, nepřekvapivě za to může pandemie
Populární herní konference BlizzCon je další z mnoha událostí, která bude letos zrušena kvůli koronavirové pandemii. Ta už stojí za odsunutím nebo zrušením mnoha jiných a my tak můžeme jen očekávat jinou formu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vylepšil své chladiče pro 10. generaci procesorů Core Intel vylepšil své chladiče pro 10. generaci procesorů Core
Intel se rozhodl, že přišel čas na vylepšení BOXovaných chladičů dodávaných k desktopovým procesorům Comet Lake-S, čili k desáté generaci Core. Dodávají se pouze s běžnými 65W a úspornými 35W verzemi, čili ne s odemknutými modely K. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zachytily teleskopy VLT v oranžovém víru zrod exoplanet? Zachytily teleskopy VLT v oranžovém víru zrod exoplanet?
Sledování okolního vesmíru občas přinese nečekané objevy a jindy zase zklamání z toho, že astronomové ve skutečnosti sledovali fata morganu vyvolanou i jejich vlastními tužbami. I tak je nutné přistupovat k objevu z European Southern Observatory.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ARM Cortex-X1 nastupuje a slibuje prudký nárůst výkonu ARM Cortex-X1 nastupuje a slibuje prudký nárůst výkonu
Společnost ARM zařazuje do své nabídky nová procesorová jádra Cortex-X1, která byla navržena především pro poskytnutí vysokého výkonu, který bude dobře škálovatelný. K tomu byl zřízen i nový "Cortex-X Custom Program".
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tiger Lake na 4,4 GHz i GTX 1660 Ti  se ukazuje v NUC 11 Extreme Tiger Lake na 4,4 GHz i GTX 1660 Ti se ukazuje v NUC 11 Extreme
Vypadá to, že procesory Intel Tiger Lake přeci jen budou i desktopové, respektive použité i v malých desktopech třídy Intel NUC. Jeden takový se totiž nyní ukázal v databázi 3DMarku a pracoval na 4,4 GHz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře