www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO nabídne 27" monitor EV2736W s vysokým rozlišením

EIZO nabídne 27" monitor EV2736W s vysokým rozlišením
, , aktualita
Od firmy EIZO se na trh dostává nový 27" monitor s označením EV-EcoView EV2736W, jenž má stejně jako některé jiné 27" modely z poslední doby vysoké rozlišení - 2560 x 1440. Využívá přitom panel typu PLS s podsvícením pomocí LED, jehož povrch...
K oblíbeným
reklama
Od firmy EIZO se na trh dostává nový 27" monitor s označením EV-EcoView EV2736W, jenž má stejně jako některé jiné 27" modely z poslední doby vysoké rozlišení - 2560 x 1440. Využívá přitom panel typu PLS s podsvícením pomocí LED, jehož povrch je polomatný slibující kontrastní a ostrý obraz, v němž nemají být patrné odlesky a třpyt obrazovky.

Dále tu je funkce Auto-EcoView, která upravuje jas obrazovky pomocí senzoru a ta dostala rozšíření EcoView Optimizer 2 tlumící jas velkých bílých ploch, aby ty uživatele neoslňovaly. Pak tu je také "automatické vyhodnocování histogramu" na zobrazované scéně, kterážto funkce dokáže uspořit až 30 % energie, aniž by byl obraz (respektive text) méně čitelný. Mezi novinky pak patří také infračervený senzor systému EcoView-Sense, jenž zjišťuje, zda před monitorem někdo sedí a samozřejmě také slouží pro šetření energií.

EIZO slibuje pokrytí prostoru standardu sRGB IEC61966-2.1, pohodlné nastavení obrazu pomocí utility ScreenManager Pro a také snadno polohovatelný stojan FlexStand II s výškovým nastavením 120 - 165 mm. Specifikace udávají kontrast 1000:1, jas 300 nit, pozorovací úhly 178°, odezvu 6 ms GtG s overdrive a vstupy DisplayPort a DVI-D SL/DL. Do výbavy patří také 1W reproduktory a dvojportový USB hub.

To jak si monitor vede se můžete dočíst v naší rozsáhlé recenzi.

S pětiletou zárukou na elektroniku a LCD panel nás má nový model přijít na 15650 Kč bez daně.

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů