www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk zase tweetoval: akcie Tesly v reakci na jeho výroky spadly o 10 %

Elon Musk zase tweetoval: akcie Tesly v reakci na jeho výroky spadly o 10 %
, , aktualita
Elon Musk je sice muž, který se snaží posunout lidstvo hodně dopředu a docela se mu to i daří, nicméně má velké problémy s korektním chováním na úrovni, ve které se pohybuje. Jeho poslední tweet patrně spustí další soudní tahanice.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk bude mít kvůli svému tweetování asi další problém. Nedávno se totiž objevily zprávy o tom, že Musk patrně dostane brzy výplatu v podobě 1,69 milionů akcií Tesly za to, že se mu podařilo udržet hodnotu společnosti po dobu 6 měsíců v průměru nad 100 miliardami dolarů. Hodnota jedné akcie Tesly se ještě včera na začátku obchodování pohybovala okolo 760 až 780 USD, jenže Elon si zase pustil pusu na špacír a bezdůvodně na Twitteru řekl, že je podle jeho názoru hodnota akcií hodně vysoká. Tedy vyjádření, kterým se CEO společností většinou diplomaticky vyhýbají, Elon hodil do éteru bez dotazu jen tak.
 
Elon Musk
 
Akcionáři to nenechali bez povšimnutí a podobně tak bezdůvodně začali v panice prodávat akcie Tesly. Jejich hodnota tak poměrně rychle zamířila dolů a nyní se ustálila na 701 USD, což je propad o více než 10 %. To znamená, že se hodnota společnosti Tesla během pár hodin snížila o 14 mld. USD (na nynějších 129 mld. USD).
 
 
Zatímco obvykle Elon svými tweety štval shortery, kteří si sází na pokles hodnoty (viz jeho neslavný tweet se $420 za akcii pro převzetí do soukromých rukou), nyní jistě naštval ty, kteří do společnosti tradičně investovali na růst. Dá se tak předpokládat, že svými kroky na sebe pošle další žalobu. Pravděpodobně tu budou další snahy moderovat jeho působení na Twitteru, možná mu to i úplně zakázat, případně i další pokuta. To ale ukážou až následující dny a týdny. Ostatně na Twitteru se už strhla mela a extrémní nespokojenost s Muskem. Spousta lidí včetně fanoušků Tesly mu nyní vyčítá, o kolik peněz přišli kvůli jeho zbytečnému tweetu. Většina se ho ptá, co je s ním špatně, že pořád dělá takové věci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář