Epic Games Store se chystá i na Android a iOS

Epic Games Store se chystá i na Android a iOS
, , aktualita
Šéf společnosti Epic Games byl opět jednou zpovídán, a to tentokrát serverem Gamespot. Řeč přišla na plány ohledně podpory dalších OS a také na to, jak může nabízení her zdarma pomoci k jejich lepším prodejům na jiných platformách. 
K oblíbeným
reklama
Epic Games Store aktuálně nabízí zdarma titul Borderlands: The Handsome Collection, který ovšem už zítra odpoledne vystřídá Ark Survival Evolved a poté už se konečně můžeme těšit na další překvapení, které snad nebude vyzrazeno už předem. Společnost Epic Games je tak právě uprostřed své nebývale velkorysé nabídky, neboť nabídne už třetí hru v řadě, která se běžně prodává za plnou "AAA cenu", čili kolem 60 eur.
 
 
A proč si Sweeney myslí, že rozdávání her zdarma napomůže celkovým prodejům? Jednoduše proto, že hráči díky tomu dostanou možnost si pořádně vyzkoušet jiné žánry, o nichž si mohli třeba myslet, že je nikdy nebudou bavit. V takovém případě by si těžko pořídili AAA hru v příslušné ceně jen tak na zkoušku, pokud tedy nechtějí testovat pirátské verze, anebo se spokojit s velice omezujícím časovým limitem (typicky 2 hodiny), před jehož uplynutím danou hru ještě lze vrátit. Nehledě na to, že prodejci se mohou na případné notorické "vraceče" zaměřit a tuto praxi jim zatrhnout. 
 
Tim Sweeney ale k tomu dodává, že dle ohlasů vývojářů se v případě her nabízených zdarma na Epic Games Store následně zvedly prodeje stejných titulů na jiných herních platformách, což bude znamenat především herní konzole. Rozdávané hry se prostě dostávají do povědomí veřejnosti, ostatně v médiích jsou tyto akce firmy Epic Games široce rozebírané, takže jde i o rozsáhlou reklamu pro celé herní série a jejich tvůrce. 
 
Můžeme se také zamyslet nad tím, jaká "škoda" rozdáváním her vůbec jejich autorům či firmě Epic Games vzniká. Ta samozřejmě autorům zaplatí nějakou sumu, což je už čistě na jejich dohodě. Pokud jde ale o hráče, který si za pár sekund takovou hru zdarma přidá do své knihovny, zde pochopitelně vůbec nelze mluvit o tom, že ten by byl ochoten si ji jinak koupit. Ba co víc, ve skutečnosti je pravděpodobné, že si danou hru ani nikdy nenainstaluje a do knihovny si ji přidal spíše jen pro dobrý pocit. Herní platformy mají jistě své statistiky, které by nám řekly, kolik procent hráčů si zdarma nabytou hru nainstaluje v jistém časovém horizontu, ale k těm se těžko dostaneme. 
 
Společnost Epic Games si pak tímto způsobem láká další kvanta nových potenciálních zákazníků a aktivně se snaží rozšiřovat jejich herní rozhled, takže si je i žánrovým výběrem her nabízených zdarma vychovává. 
 
Šéf Epic Games nakonec ještě uvedl, že jeho herní obchod se časem dostane i na mobilní platformy, čili konkrétně Android a iOS, ostatně Fortnite, stěžejní titul firmy Epic, je už k dispozici na obou systémech. 
 
Zdroj: Gamespot 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek