reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

EU odstartovala plné šetření akvizice firmy Arm NVIDIÍ

, , aktualita
EU odstartovala plné šetření akvizice firmy Arm NVIDIÍ
Evropská unie dle očekávání spouští plné a podrobné šetření, které má za cíl stanovit, zda bude nakonec povolena akvizice firmy Arm, o kterou má velký zájem NVIDIA i přes odhadovanou hodnotu kolem 54 miliard dolarů. 
EU odstartovala plné šetření akvizice firmy Arm NVIDIÍ
Plánovaná akvizice firmy Arm se tak dostává pod drobnohled nejen britských regulátorů, ale také Evropské komise, což znamená přinejmenším jediné: času pro její úspěšné dokončení bude málo a je otázka, zda ho bude dost. Tato zpráva nám tak potvrzuje nedávné informace od Reuters, dle nichž se šetření v Evropě má protáhnout, a to i přes jisté nezveřejněné ústupky, které NVIDIA regulátorům nabídla. 
 
 
Dle Margrethe Vestager (Commission Executive Vice-President for Competition Policy) by akvizice Armu NVIDIÍ mohla vést k tomu, že ostatní firmy budou mít omezený či celkově horší přístup k technologiím firmy Arm. Cílem Evropské komise tak bude zajistit, aby evropské firmy či firmy působící na evropském trhu měly i nadále stejné možnosti v tomto ohledu. Čili je zřejmé, že pokud bude mít NVIDIA po tomto šetření ještě šanci na úspěch, bude muset splnit řadu podmínek a souhlasit se zárukami. 
 
Dle EENewsEurope má EK také obavy z toho, že by se přinejmenším některé firmy zdráhaly s Armem vlastněným NVIDIÍ dělit o své technologie, respektive o různá data. Zde jde samozřejmě právě o ty firmy, které jinak s NVIDIÍ na trhu soupeří. A nakonec panují obavy i z toho, že by NVIDIA mohla ovlivnit vývoj technologií firmy Arm tak, aby vyhovoval především právě jí. 
 
Celkově to tak skutečně vypadá tak, že v případě povolení akvizice může NVIDIA očekávat řadu omezení a je otázka, zda je sama bude vůbec ochotna akceptovat, ale to bude téma až pro příští rok. Podmínky EK by ale teoreticky mohly být pro NVIDII i tvrdší než ty, které vznesla a ještě může vznést britská strana, kde šlo především o to aby Británie zůstala základnou firmy Arm a aby ji NVIDIA nadále na britském území rozvíjela. 
 


reklama
reklama
reklama