www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDII se nedaří přesvědčit evropské regulátory, šetření se protáhne

NVIDII se nedaří přesvědčit evropské regulátory, šetření se protáhne
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že Evropská komise teprve po začátku nového školního roku začne projednávat akvizici firmy Arm, na kterou si myslí NVIDIA. Důvod je prostý, a sice pozdě dodané podklady, ovšem jaký je nový vývoj?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA i proto už sama hlásila, že akvizice firmy ARM se může zpozdit, neboť závěry Evropské komise dle dřívějších odhadů neměly být připraveny dříve než příští rok v březnu, což byl ten nejoptimističtější odhad. A nyní přichází komplikace. 
 
 
Reuters hlásí, že NVIDIA minulý týden nabídla evropským regulátorům jisté ústupky ve snaze uspíšit jejich rozhodovací proces, což ovšem nepřineslo žádané výsledky. Mělo jít o ústupky či nabízená opatření týkající se obav o budoucí konkurenceschopnost jiných společností, které by čelily dopadu spojení firem Arm a NVIDIA. Nic konkrétního se ale v tomto ohledu nedozvíme, ale pravděpodobně šlo o další záruky toho, že Arm bude dále nezávisle vyvíjet své technologie, které bude volně poskytovat dalším zájemcům. 
 
Namísto toho se nyní očekává, že Evropská komise naopak ještě rozšíří a prodlouží své vyšetřování, nicméně celý proces je držen v tajnosti. Předběžné zkoumání by přitom EK měla završit 27. října a následovat poté mají další čtyři další měsíce šetření. Otázka tak je, kdy by mohly být zveřejněny konečné závěry tohoto šetření, které pochopitelně nemusí vyznít ve prospěch NVIDIE.
 
Té se přitom už krátí čas, neboť do září příštího roku by mělo být rozhodnuto a aktuálně nelze říci, že by věc byla na dobré cestě, tedy z pohledu NVIDIE. Je tu totiž přinejmenším ještě britská CME, jejíž hloubkové šetření právě probíhá a právě Britové už dříve neskrývali své pochyby o tom, zda by NVIDIA měla mít možnost firmu Arm koupit.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžaři mají ještě čas, PoS Etherea přijde až v hloubi příštího roku Těžaři mají ještě čas, PoS Etherea přijde až v hloubi příštího roku
Těžaři využívající grafické karty pro zisk Etherea už mohli být pomalu nervózní z plánovaného přechodu na model PoS (Proof of Stake), po němž by jim byly karty v případě této kryptoměny k ničemu. Ale mají ještě čas. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Zemětřesení na Tchaj-wanu zasáhlo továrnu Micronu na paměti DRAM Zemětřesení na Tchaj-wanu zasáhlo továrnu Micronu na paměti DRAM
Zemětřesení o víkendu zasáhlo ostrovní Tchaj-wan a na něm pak konkrétně i továrnu americké společnosti Micron, která v ní vyrábí paměti typu DRAM. Ta musela přerušit výrobu, čili co na to ceny pamětí na trhu? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Platné výsledky z CPU-Z ukazují 50% nárůst výkonu mezi 12600K a 11600K Platné výsledky z CPU-Z ukazují 50% nárůst výkonu mezi 12600K a 11600K
Intel Core i5-12600K by se mohl stát velice zajímavou volbou, pokud někomu půjde o vysoký vícevláknový výkon za rozumnou cenu. Dle platných a ověřených výsledků z CPU-Z má toto CPU přitom nabídnout mnohem více než Rocket Lake. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Intel potvrzuje, Alchymisté nastoupí během zimy Intel potvrzuje, Alchymisté nastoupí během zimy
V poslední době vyvstala otázka o tom, kdy chce Intel vůbec vyslat na trh desktopové verze svých prvních herních karet Xe-HPG. Ukázalo se totiž, že přednost asi dostanou mobilní verze pro notebooky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft propašuje aplikaci PC Health Check do všech PC s Windows 10 Microsoft propašuje aplikaci PC Health Check do všech PC s Windows 10
Správně bychom samozřejmě měli říci, že Microsoft svou aplikaci PC Health Check propašuje na všechna PC s Windows 10, které mají aktivované automatické aktualizace, neboť tu jde o update, a sice konkrétně KB5005463.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře