EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely

EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely
, , aktualita
EVGA se pochlubila novou deskou, která je určena pro zákazníky mající zájem o menší sestavu založenou na procesorech Intel pro patici LGA 2066. Jde tak o HEDT procesory včetně zatím nejvýkonnějšího 18jádrového modelu.
K oblíbeným
reklama
EVGA X299 Micro ATX 2, nástupník starší X299 Micro, tak nabízí formát, který nám s HEDT procesory tak úplně nesedí. Obvykle jde spíše o desky formátu E-ATX, a tak není divu, že oproti jiným deskám tato EVGA má jen omezenou výbavu. Krom očividného, čili menšího počtu rozšiřujících slotů, je to také méně paměťových slotů, a sice čtyři namísto osmi. Na druhou stranu s ohledem na napájení nechtěla EVGA nic ponechat náhodě, a tak tu je mohutný chladič MOSFETů a také dva osmipinové konektory pro dodání potřebné energie ze zdroje. Za pozornost stojí také spodní piny interních konektorů, které jsou orientovány ne kolmo na desku jako obvykle, ale souběžně s ní. 
 
 
Klíčové vlastnosti zahrnují 14fázový design napájení procesoru, spodní 6pinový konektor PCIe pro posílení napájení slotů PCI Express, externí BCLK, podpora M.2 SSD s NVMe i Optane, integrované rozhraní Intel Dual-Band WIFI/BT a Intel i219V Gigabit NIC.
 
 
Mohutné napájení bude stačit i pro pokusy o přetaktování výkonných procesorů Core-X Series i9, s čímž měly minulý rok desky s X299 mnohdy problémy, jež der8auer označil za "VRM katastrofu".
 
EVGA slibuje také BIOS s novým grafickým uživatelským rozhraním a především funkcí EVGA OC Robot, který slouží k automatickému přetaktování procesoru. To ale můžeme dělat i ručně, k čemuž má deska k dispozici široké možnosti nastavení. Pro aktualizaci BIOSu je tu také funkce, kterou by se hodilo rozšířit, aby byla standardní a všude k dispozici. Stačí umístit flash disk s novým BIOSem do toho pravého USB portu a deska jej bude schopna použít a nainstalovat i bez procesoru. Pak už by nikdo nemusel řešit to, že si koupil nový procesor s deskou, jejíž BIOS jej nepodporuje, což bylo v poslední době téma především pro AMD. 
 
 
EVGA X299 Micro ATX 2 přijde na doporučenou cenu 289 eur s daní. 
 
 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dron na Titan poletí o rok později, NASA odkládá misi Dragonfly Dron na Titan poletí o rok později, NASA odkládá misi Dragonfly
Americká kosmická agentura NASA je i kvůli pandemii onemocnění covid-19 nucena odkládat některé své projekty. Mezi mise, které kvůli současné situaci nabírají zpoždění, se řadí i Dragonfly na měsíc Saturnu Titan.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Společnosti Apple i Microsoft zaznamenaly výpadky svých služeb Společnosti Apple i Microsoft zaznamenaly výpadky svých služeb
Online služby mohou občas přestat fungovat a počátkem tohoto týdne se to stalo rovnou dvěma velkým gigantům. Problémy zaznamenaly služby společnosti Apple, kde se to týkalo takřka všech, i Microsoftu, kde šlo především o Office.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Čina by mohla dle bývalého šéfinženýra Lenova zablokovat koupi firmy Arm Čina by mohla dle bývalého šéfinženýra Lenova zablokovat koupi firmy Arm
NVIDIA se již se společností SoftBank dohodla na akvizici firmy Arm, která by se měla za cenu 40 miliard dolarů stát výraznou posilou portfolia NVIDIE a cestou k dalšímu rozvoji. To ale ještě nemusí dopadnout. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Asus si chystá nové vylepšené desky se starým čipsetem AMD B450 Asus si chystá nové vylepšené desky se starým čipsetem AMD B450
Můžeme počítat s tím, že výrobci desek přijdou na trh s novými modely při příležitosti vypuštění procesorů Ryzen "Vermeer", ačkoliv se na trhu neobjeví žádná nová čipová sada. Asus však dokonce chystá i nové desky se starým B450.
Včera, aktualita, Jan Vítek