EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely

EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely
, , aktualita
EVGA se pochlubila novou deskou, která je určena pro zákazníky mající zájem o menší sestavu založenou na procesorech Intel pro patici LGA 2066. Jde tak o HEDT procesory včetně zatím nejvýkonnějšího 18jádrového modelu.
K oblíbeným
reklama
EVGA X299 Micro ATX 2, nástupník starší X299 Micro, tak nabízí formát, který nám s HEDT procesory tak úplně nesedí. Obvykle jde spíše o desky formátu E-ATX, a tak není divu, že oproti jiným deskám tato EVGA má jen omezenou výbavu. Krom očividného, čili menšího počtu rozšiřujících slotů, je to také méně paměťových slotů, a sice čtyři namísto osmi. Na druhou stranu s ohledem na napájení nechtěla EVGA nic ponechat náhodě, a tak tu je mohutný chladič MOSFETů a také dva osmipinové konektory pro dodání potřebné energie ze zdroje. Za pozornost stojí také spodní piny interních konektorů, které jsou orientovány ne kolmo na desku jako obvykle, ale souběžně s ní. 
 
 
Klíčové vlastnosti zahrnují 14fázový design napájení procesoru, spodní 6pinový konektor PCIe pro posílení napájení slotů PCI Express, externí BCLK, podpora M.2 SSD s NVMe i Optane, integrované rozhraní Intel Dual-Band WIFI/BT a Intel i219V Gigabit NIC.
 
 
Mohutné napájení bude stačit i pro pokusy o přetaktování výkonných procesorů Core-X Series i9, s čímž měly minulý rok desky s X299 mnohdy problémy, jež der8auer označil za "VRM katastrofu".
 
EVGA slibuje také BIOS s novým grafickým uživatelským rozhraním a především funkcí EVGA OC Robot, který slouží k automatickému přetaktování procesoru. To ale můžeme dělat i ručně, k čemuž má deska k dispozici široké možnosti nastavení. Pro aktualizaci BIOSu je tu také funkce, kterou by se hodilo rozšířit, aby byla standardní a všude k dispozici. Stačí umístit flash disk s novým BIOSem do toho pravého USB portu a deska jej bude schopna použít a nainstalovat i bez procesoru. Pak už by nikdo nemusel řešit to, že si koupil nový procesor s deskou, jejíž BIOS jej nepodporuje, což bylo v poslední době téma především pro AMD. 
 
 
EVGA X299 Micro ATX 2 přijde na doporučenou cenu 289 eur s daní. 
 
 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 9 3950X dle statistik: jaké takty zvládají? AMD Ryzen 9 3950X dle statistik: jaké takty zvládají?
Prodejce Silicon Lottery už může poskytnout statistiky udávající to, jaké takty na všech jádrech zvládnou procesory AMD Ryzen 9 3950X. Zabývá se totiž prodejem předem vyzkoušených kusů, které dosahují vyšších taktů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel má desetiletý plán, jak se dostat na 1,4 nm Intel má desetiletý plán, jak se dostat na 1,4 nm
Intel se rozhodl, že v příštích deseti letech se dostane z dnešních 14 a 10 nm na pouhých 1,4 nm, a to s obnovenou dvouletou kadencí obměny výrobních procesů. To možná vypadá jako naprosté sci-fi, ovšem je tu jeden důležitý fakt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář