www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA zřídila pořadníky na své karty RTX 3000

EVGA zřídila pořadníky na své karty RTX 3000
, , aktualita
Společnost EVGA se rozhodla, že změní svůj systém objednávání nových karet RTX 3000, kterých je na trhu zoufalý nedostatek a od dnešního dne máme od NVIDIE potvrzeno, že letos skladové zásoby očekávat nelze. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA sama ústy svého šéfa mluví o tom, že za nedostatkem stojí v podstatě pouze bezprecedentní poptávka ze strany zákazníků, že žádné problémy s výrobou nejsou a výtěžnost čipů Ampere je velice dobrá. Je v podstatě jedno, co za tím vězí, když výsledek je pouze jeden, a to že není možné si kartu nyní koupit bez velké dávky štěstí či trpělivosti.
 
 
EVGA tak ve snaze alespoň trošku vyhovět svým zákazníkům zřídila jakýsi pořadníkový systém, který vychází s funkce pro upozornění o změně skladových zásob. Pokud tak někdo má o některou z nových karet od EVGA zájem a klikne na tlačítko Auto Notify, zároveň se registruje pro její případnou koupi a jeho požadavek bude zařazen do fronty. 
 
V případě, že karta bude naskladněná a my budeme zrovna na řadě, dostaneme od EVGA do e-mailové schránky zprávu, že karta je k dispozici. Tento e-mail musí být už předem u firmy EVGA registrován v rámci vytvořeného účtu a my pak budeme moci na základě zaslané výzvy kartu už objednat. 
 
Pokud někdo už dříve klikl na tlačítko o zaslání upozornění, byl už automaticky zařazen do nově vzniklé fronty. Háček je v tom, že možnost pořídit si takto nabídnutou kartu budeme mít jen pět hodin po zaslání e-mailu a poté dostane příležitost další člověk v řadě a my případně budeme muset opět na začátek fronty. 
 
Dá se předpokládat, že příliš mnoho potenciálních zákazníků svou příležitost neprošvihne, ale EVGA nevysvětlila, zda si jeden uživatel na jeden e-mail může naklikat jen omezený počet karet, nebo klidně všechny. Pokud někdo chce prostě RTX 3080 od EVGA, má na výběr z pěti modelů a pokud se zařadí do fronty u všech, aby měl co největší šanci, pak by mohl po celých pět hodin zbytečně blokovat ostatní čtyři karty pro další zájemce. To by jistě nebyl velký problém v případě, kdy by to napadlo jen menší část registrovaných, ale jestli to udělá téměř každý, pak bez dalších opatření může tento systém selhávat na moc dlouhých prodlevách. 
 
Systém mimochodem byl zprovozněn nejdříve v USA, ale nyní to vypadá, že už funguje i v obchodě pro EU, kde karty RTX 3080 od EVGA stojí mezi 642 a 710 eury. 
 
Zdroj: EVGA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů