reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od FabledWarrior (2)
Jsi v tomhle případě v minoritě. Kdo si dneska několik dní hraje s nastavením procesoru, když to vše lze zařídit automaticky od výrobce? Dělá to už minimum lidí a i já, který jsem to dělal vždy a nedovedl jsem si představit, že bych to neudělal se svým HW, to už dávno nedělám, protože proč dneska...?

S tou hláškou jsem to napsal v podstatě stejně, že to tam mohli dát a byl by klid.
Odpovědět0  1
No to je tragédie, drtivá většina uživatelů počítačů na takové věci vůbec nesahá, protože netuší k čemu to je. AMD jim možná chtělo pomoct protože proč ne? A v určitých situacích dovolilo zapnutí PBO. Co se může stát? PBO stejně hlídá teploty procesoru, takže kdyby člověk neměl dostatečné chlazení, tak PBO spíš nefunguje, ale kdyby měl, dostane nějaký výkon navíc a o nic se nemusí starat.

Nicméně pokud to byl záměr, mohli o tom uživatele informovat nějakou jednoduchou zprávou nebo upozorněním, kterému by rozuměl i člověk, který tomu moc nerozumí :D
Pokud to záměr nebyl, tak to se to za chvíli opraví a žádná tragédie se neděje. Horší by to bylo, kdyby výkon brali, ale oni ho dávají...
Odpovědět1  3
No tak na to bych se jim z vysoka vysr.. :D

Velký vodník od EK­-WB vyjde na menší peníze a blok na SSD disk si k tomu bez problémů připojíš. Tak bych to asi vyřešil já.

Jestli budou nové grafiky tak žravé a horké jak se říká a ještě se k tomu přidají SSDčka, tak už bych se tím nezabýval a rovnou vzal velkýho vodníka s 2x 360mm radiátory.
Odpovědět0  0
Proč jsi tak arogantní a agresivní? Každý má na hraní na telefonu jiný názor, mně to třeba připadá taky jako masochismus, pokud se nejedná a nějaké Angry Birds a podobné oddechovky k čekání ve frontě.

Nicméně velmi hloupě se vyjadřuješ i čínských telefonech.. já měl telefony od Huawei od P6 až po P20 Pro a nyní mám Samsung S21 a můžu ti říct, že oproti P20 Pro ten S21 není žádný zázrak a jsem spíše zklamaný. Takže bych ty čínské telefony tak nehanil a nevychvaloval do nebes Samsung.
Odpovědět3  2
No sakra, můj první počítač měl AMD K6­-2 500Mhz ... ale myslím, že bych sním takhle neexperimentoval před 22 lety :D 64MB RAM, S3 Trio 3D, 64GB HDD myslím. To jsou úplně směšné parametry, když to dneska čtu. Potom jsem zaexperimentoval a místo Trio 3D jsem tam dal Hercules 3D Prophet 4500 64MB s čipem Kyro II. No grafika bylo asi tak o 200% výkonnější, ale později jsem začal narážet na chybějící funkce a optimalizace.

Poté už přišel čas na upgrade a to už bylo v době Athlonů XP. Athlon XP 1700+ na desce DFI AD77 KT400, 256 MB RAM a Radeon 9500 64MB. To už bylo celkem slušné na hraní všeho možného. Pokoušel jsem se o odemykání pipelines, abych měl verzi PRO, bohužel jsem měl model s vadnými vypnutými pipelines. Tak jsem mu nasadil Arctil Cooling Accelero a chvíli si užíval. Poté přišel malý upgrade na Athlon XP 2600+ a MSI K7N2 Delta ­- L. Chvíli poté Radeon umřel a já jsem musel potupně degradovat na GeForce 4 MX440, to jsem byl fakt nešťastný :D Poté jsem se dočetl, že se přerušením můstku na procesoru může změnit násobič a díky tomu šlo zvýšit frekvenci procesoru přes FSB. Ono to šlo i tak, ale 2600+ měl příliš vysoký násobič a při změně FSB bez děliček byla frekvence neudržitelná. Chtěl jsem násobič snížit... tak jsem si hezky řízl do můstků na procesoru .. no a bylo po něm :D Ještě jsem ho zkoušel opravit tuhou a sháněl jsem i nějaký teplovodivý lak.. ale bohužel :D Takže jsme ho s kamarády po vzoru TomsHardware a jejich legendárních videí spálili v desce bez chladiče. ­(Tenkrát bylo na THW video, co se stane když z procesoru za běhu sundáte chladič... Intel se vypne a AMD se jim za pěkných kouřových efektů upeklo ­- tak jsme to zkusili taky :D ­).

Pak už byl Athlon 64 2800+ s754 do desky DFI LanParty nForce 3 a Radeon X1950XTX. Tady už jsem experimentoval s vodním chlazením a pořídil jsem si externí vodní chlazení od Zalman Reserator 1. Pak jsem dostal nabídku a trošku jsem upgradoval na Athlon 64 3200+ s939 a desku DFI LanParty UT ICFX3200­-T2R­/G ­- ATI RD600, měl jsem k tomu i vymazlený paměti, ale to už si přesně nepamatuju jaké. No a pak jsem to ještě vylepšil Radeon HD2900XT, nakonec jsem použil na vše obří věžové chladiče od Thermalright.

Pak už mě to přestalo bavit, tak jsem to celé rozprodal a koupil si notebook... od té doby mám stále notebook a až v dnešní době přemýšlím o návratu k desktopu. Vyčkávám Zen 4 a RDNA 3 .. to by pro mě mohl být dobrý impuls zase do toho jít.

Když si na to vzpomenu, tak mám úsměv na tváři.. ale přitom to stálo takových peněz ... :D
Odpovědět3  0
Nepřijde vám, že to je trochu odfláklá newska?

Nějak jste zapomněl zmínit, co zvládne integrovaná grafika... že se na ní ve full HD dá hrát v podstatě každá hra a i se slušnými detaily a slušnými FPS a to na 28W APU ...

Nebo to, že ze ten Zephyrus s Ryzenem 6900HS vydrží na baterku 12 hodin a to prosím stále není U­-řada, která by měla zvládnout až 26 hodin!

Nebo také to, na co se zaměřili v Linus Tech Tips, kde porovnávali 12900H a 6900H a zjistili, že 12900K je si ce o něco výkonnější jenže na úkor absurdní spotřeby ­(jak překvapivé­). Když omezovali spotřebu tam, kde má být, tak 12900H dostalo těžce napr*el a to ani nemluvím o tom, že Intel jel ve velkém 17­" těle a Ryzen v malém 14­" Zephyru...

Vše si můžete zkontrolovat na youtube kanálu LinusTechTips
Odpovědět9  2
Je pravda, že obchody ty karty už skladem mají a ne málo. Kouknul jsem na Alzu a tam maj hromadu Radeonů 6900XT i 6800XT, RTX 3090 i RTX3080, ale za absurdní částky. Jestli vydrží kryptoměny dál padat, tak si myslím, že se jim tam ty karty nakupí a dříve nebo později budou muset jít s cenou dolů.
Odpovědět2  1
Tak tady se objevil nějaký výsledek z předprodukčního vzorku neznámého zařízení, o kterém nevíme nic ani to, jak je široké šasi a jaké má asi chlazení a už máme jasno. :­) Každopádně je známé, že když se Ryzen 5900H umístí do tenkého těla s omezeným chladícím výkonem, jeho výkon jde na úroveň Ryzenu 5850U. Pokud máme silnější šasi s lepším chlazením, výkon je jinde. Takže těžko můžeme odhadovat, jak bude Ryzen 6900H výkonný z jednoho údaje v databázi bez souvislostí.

Nehledě na to, že AMD se nechalo v prezentaci slyšet, že šlo spíše na efektivitu než na výkon procesorové části. Což je dle mého dneska lepší. Výkonu máme myslím až až, s tou efektivitou je to horší. Schválně jsem si prohlédl test notebooku Asus ROG se zmíneným i9 12900H ­- výkon má pěkný o tom žádná, ale jeho spotřeba 115­-130W v peaku je trochu přehnaná. To je pak jasné, kde se ten výkon asi vezme. Nehledě na to, že se porovnávala i výdrž baterie ve srovnatelných zařízení a Asus ROG se starým Ryzenem 5900H vydržel při přehrávání Netflixu o 2 hodiny déle než nový i9 12900H. Test byl zveřejněn přímo na YouTube kanálu Asusu.

Takže pro mě z toho plyne to, že i kdyby nebyl Ryzen 6000 v noteboocích výkonnější než Alder Lake, tak stejně bude mnohem úspornější a to tu nevýhodupro mě převáží ve prospěch Ryzenu.
Odpovědět7  0
Kéž by bylo možné udělat takovou hezkou past na scalpery ­- při vydání nových generací grafik... Například předvyrobit mnohem větší množství karet, ale fakt hodně, samozřejmě na tajňáka ­(AMD se v tomhle například daří držet informace pod pokličkou­). V den vydání poslat na trh nějaké omezené množství... karty vykoupí scalpeři s vidinou tučného zisku... no a po týdnu vypustit kompletní zásobu, kterou si stihli předvyrobit. Na trhu by jich bylo tolik, že by to scalpeři nestíhali vykupovat a prodělali by kalhoty na tom, co nakoupili v první vlně.

Bohužel takové množství karet výrobci asi předpřipravit nezvládnou. Navíc e­-shopy si ty ceny zvýší sami a stejně by jsme byli tam, kde jsme teď.
Odpovědět0  0
Ale já neříkám, že je Core i5 12400 špatný procesor, to určitě ne. Stejně tak byl dobrý i 11400F.... já tady hodnotím slovní průjmy CEO Intelu, který si dovolí vypustit z pusy takovouhle pitomost a nehledí na realitu.
Odpovědět2  0
Patík má velice bujnou fantazii a asi musí hrát kina před akcionáři, jinak si nedovedu představit, jak může takový člověk vypustit z pusy takové exkrementy.

Intel dotáhl postarší AMD architekturu svým zbrusu novým Core i9 za cenu absurdní spotřeby a s Core i5 vede díky nízké ceně a už se ohání tím, že AMD je ve zpětném zrcátku a už odtamtud nikdy nezmizí? Tahle jejich generace procesorů zřejmě AMD nestálo ani za komentář a neobtěžovali se ani nijak reagovat, protože asi ani není proč. Jen tak mimochodem si vydali Ryzen 5800X3D a tím to hasne, protože Intel víceméně stejně nemá nic, co by je vyloženě porazilo, tak proč se obtěžovat a vydávat další produkty, když koncem tohoto roku přijde nová architektura AMD a Intel pojede zas tam kde byl? O HEDT a Server segmentu nemá cenu ani mluvit, Intel je v tak ubohé situaci, že AMD nemělo ani důvod vypouštět Threadrippery se Zen 3... a přesto si Patík neodpustí tenhle svůj slovní průjem a čeká, že když bude moc moc křičet, tak to třeba bude i pravda :D

Intel je čím dál směšnější a ubožejší...
Odpovědět5  5
Nezlobte se na mě, ale vy jste fakt zřejmě zabednění nebo zeleně­(nemyslím EKO­) zaměření....

Takže my tu už pár let máme standard PCI­-E 4 a krom SSD disků to nebylo jak využít a říkalo se, že to pro grafickou kartu není potřeba a bla bla bla... OKa, po těch letech aklimatizace AMD využilo tenhle standard tak, aby to dávalo smysl a v low­-endu ušetří peníze na rozhraní a využije PCI­-E 4 tak, aby mohla srazit cenu grafické karty a vy už zase remcáte? Tak jako co chcete? Kdyby byla ta karta jen o 10 dolarů dražší, tak tady zase skáčete do stropu, jak je to od AMD nehoráznost a kdesi cosi...

Prostě dneska je standard PCI­-E 4 a je mi úplně buřt, že nějaký vykopávky od Intelu ten standard ignorovaly a mají ho až teď. Základní desky a procesory od AMD už to podporují nějakou dobu, tak proč by toho AMD nemohlo využít? I Velmi levné desky toto umí, tak v čem je sakra problém? Trošku by to chtělo hledět do dopředu a ne se za každou cenu otáčet dozadu na Intel...
Odpovědět5  1
"...Na jednu stranu je to trošku zoufalé řešení...­"

Proč by to mělo být zoufalé řešení? Mně to přijde jako docela chytré řešení... na Zen 2 není vůbec nic špatného a pokud mají hromadu funkčních procesorů, které nikam nepotřebují, tak proč by je alespoň nevyužili v low­-endu a nedostali za ně aspoň něco? To je mají jako vyhodit? V dnešní době, kdy se se vším šetří atd vyhodíme miliony funkčních procesorů jen proto, že pan Vítek si myslí, že prodávat je jako low­-end za pár šupů, přesto že budou mít sakra dost výkonu na low­-end, je zoufalé řešení?

Kdo to kdy viděl, aby v low­-enu byly 8mi jádrové procesory za pár kaček? Mně to přijde jako velký + pro všechny...
Odpovědět3  0
CEOvé Intelu navyprávěli spoustu nesmyslů... Netvrdím, že nepřišli o kšeft kvůli malým kapacitám, to je dost pravděpodobné, jenže ikdyž ty procesory už měli skladem, tak je nikdo nekupoval a radši se brali procesory od AMD, protože byly prostě lepší a spousta lidí to zjistila.

Takže částečně pravdu má a částečně rozhodně ne.
Odpovědět3  1
Jako tohle je celkem problém... ale proč tedy obchody nezavedou na tohle zboží prostě limit 1ks zboží na registraci, fyzickou adresu ­/ týden třeba? To by určitě dost pomohlo...

Dále mě třeba v tomhle štvou sami výrobci grafik například. Proč si sakra už nezřídí nějaký svůj funkční obchod, který rozesílá díly celosvětově? Vždyť co je tu za problém v době, kdy DHL přiveze zboží přes celý svět za 3 dny až před barák? Náklady na to můžou pokrýt tím, že karty nepůjdou přes obchodníky, takže si marže nechají a dopravu si zaplatí zákazník. Navíc by byla výhoda v tom, že sám výrobce by přeci musel dodržovat své doporučené ceny a my by jsme z toho jen profitovali. Pokud by si tam zavedli i podmínku nákupu pro fyzickou osobu, 1ks na registraci­/ fyzickou adresu za týden, tak by jsme všichni měli klid. Každému by bylo jestli si počká 3 dny na kartu, hlavně když nebude platit 150% příplatek.
Odpovědět6  0
Proč bych si sakra kupoval tohle, když tu je ten Toxic Radeon a na Alze už mají Extreme edition, která boostuje nad 2,7Ghz. Navíc je obrovská výhoda ­(pro malé skříně vlastně i nevýhoda­), že má TOXIC 360mm radiátor. Díky tomu se i při těch 2,7Ghz zahřeje na 54°C ­(dle recenze na zahraničním webu­).
Odpovědět0  0
No tak tady jsi trošku vedle. Zahrát si po večerech na počítači a těžit celodenně na desítkách či stovkách výkonných grafických karet je trošku rozdíl nemyslíš?
Odpovědět10  2
Tak jako jedna strana tu má pravdu v tom, že mi nikdo nemá co diktovat jak budu se svým HW zacházet a co na něm můžu a nemůžu dělat. To je rozhodně špatně, ale zas chápu i druhou stranu, která by nejradši v Evropě tu těžbu zakázala, aby se daly koupit grafiky za normální ceny.

Kdyby byli tvůrci kryptoměn co k čemu a uvědomili si, že těžbou serou čím dál více lidí, kteří si nemůžou koupit nový počítač za rozumnou cenu a předělali systém těžení tak, aby se daly těžit na nějakém jiném stroji ­(co já vím.. ASIC a pod...­) a na běžných grafikách a procesorech byla těžba neúčinná, tak by to bylo asi nejlepší řešení.

Já se přiznám, že se v těžbě moc nevyznám, protože jsem línej to studovat a tak si to možná představuju jak Hurvínek válku, jen jsem napsal to, o čem si myslím, že by pomohlo a nikdo by se o kryptoměny moc neotíral a nesnažil se je omezovat.
Odpovědět3  1
Máš pravdu... Mně se taky asi více líbily desky typu DFI LanParty, kde bylo vše odhalené, ale přesto ta deska vypadala cool.

Tohle je dneska asi prostě moderní. Výrobci nemají moc šanci výrazně odlišit levné desky od těch drahých, protože i ty levné musejí být dost dobře udělané a vybavené. Tak ty drahé verze prostě osadí něčím takovým, vypadá to moderně, lidi mají rádi světýlka, tak jich tam dají co nejvíc, hodí se tam nějaký zbytečný dotykový display a hned je z toho produkt za 15 000 místo za 7 000.
Odpovědět0  0
Jenomže takhle to není.. tady je evidentně myšleno, že někteří zákazníci TSMC si i dnes vyrobené chipy či celé produkty syslí u sebe a říkají, že chipy nejsou... tím uměle zvyšují cenu těch čipů případně celých produktů.
Odpovědět5  0
Kdyby jen tutl, to co předvádí Tesla je na přesdržku...

Na autoforu už o tom byl článek, kdy byly na youtube nahrané recenze ­"Autopilota­" včetně selhání, které je zobrazeno ve videu zde v článku.. to video bylo součástí jedné větší recenze. Na přání Tesly byla tato pasáž odstraněna a autor se ještě omluvil a bylo mu ­"nesmírně líto, že tuto část do videa dal­". Co mu asi musela Tesla provést, že tohle udělal a napsal? Další video bylo o tom, jak chlapík v Tesle blbě vymetl výmol, trefil podlahu s baterkami tak blbě, že auto začlo hořet. Opět video staženo z youtube údajně na přání rodiny, které to auto patřilo. Opět je v tom vidět zásah Tesly, kdy se nesmí mluvit o problémech Tesly, ale pouze vyzdvihovat její plusy.

O tom, že Tesla vyrábí naprosto tragicky zpracovaná auta, která už z továrny přijdou odřená, nedodělaná s nelícujícími či uvolněnými díly a při reklamaci vás pošlou v podstatě do háje, že buďto si to takhle vezmete a nebo to vrattě a máte smůlu už nemá cenu ani mluvit.

Tesla je vyhypovaný odpad. Neřikám, že v určitých věcech není dobrá, ale to co předvádí je fakt na přesdržku a místo výhružek by měla Tesla věnovat energii k tomu, aby ty systémy skutečně fungovaly a aby jejich auta byla alespoň slušně zpracovaná, protože auto za 3,5 milionu, které je zpracované mnohem hůře než Dacia za 250k, to se jen tak nevidí. Bohužel u Tesly naprosto běžná praxe a nehodlají s tím nic dělat.
Odpovědět1  0
No ono to tak lehké není... FSR lze zprovoznit samozřejmě i na nVidia grafikách, jenže aby to fungovalo pořádně a tak, jak má, musela by nVidia optimalizovat ovladače pro tuto funkci. Jenže to se nVidii moc nechce, když má vlastní DLSS že...
Odpovědět5  2
"Ale taková výbava dnes stačí, ostatně takovou mají i GeForce RTX 3070 a 3070 Ti, které jsou přinejmenším stejně výkonné a leckdy výkonnější. ­"

Vážně mi chcete říct, že RTX3070 a RTX3070Ti jsou stejně výkonné nebo výkonnější než Radeon RX6800? To si snad děláte srandu ne?
Odpovědět1  0
Mě úplně štve, když třeba Rakušáci nebo Němci strašně řešej ekologii, jedni nesnáší JE, druzí je začínají vyřazovat, ale nemají za ně žádnou náhradu. Rakouské solární a větrné elektrárny málem dohání půl Evropy do blackoutu a všechno komponzují naše Dukovany, ale oni přesto furt pindají. Kéž by tak šlo zařídit, aby si ten blackout vyžrali a naše elektrárny řešili jen potřeby ČR. Třeba by se pak ti ekoblbečci probrali.
Odpovědět3  0
Zřejmě zde není ten problém popsán dostatečně, protože tohle by bylo do očí bijící nesmysl a všichni by to AMD omlátili o hlavu. Jenže nikdo nic neříká, takže má asi AMD pravdu.
Odpovědět6  0
Tak si říkám... jak to bude s rozdělením práce mezi jádra na takovém procesoru? To jako bude nějak určeno, které operace se budou zpracovávat na velkých a které na malých jádrech? Jak se to bude určovat? Aby třeba nedošlo na situaci, že systém přidělí práci na malá jádra a mně se bude zdát, že by ta práce mohla být rychleji, ale budu mít smůlu, protože někdo rozhodl, že tento typ operace se bude provádět jen na malých jádrech, přesto že já bych potřeboval ta velká ... :D
Odpovědět0  0
A já myslel, že už to tam je :D No tak to zkusím zapnout a uvidím, jak to bude vypadat a pravděpodobně to zas vypnu.
Jinak je pravda, že na Radeonech to běží líp :D Na druhou stranu se mi líbí, že GeForce Experience sleduje hru a zpětně vytváří videa, když někoho zabiju nebo někdo zabije mě. Nikoho s tím neotravuje, jen se v rohu objeví informace, že záznam byl uložený.. až po skoku do lobby zobrazí uložená videa, která jsou rovnou sdílet na youtube, twitch případně si je uložit do své galerie nebo zahodit. Hezká funkce.
Odpovědět0  0
Je to jednoduché... nabídka x poptávka. Je irelevantní, že ta karta tu cenu nemá, když se najde člověk, co za ní těch 60 dá.
Odpovědět1  0
Tak teď přemýšlím, jestli i já nejsem trošku mezi těma, co koupili levný klíč.

Tak jak to bylo:
Na konkurenčním serveru jsem viděl PR článek od redakce, kde upozorňovali na klíče k produktům MS v akci. Jednalo se celkem známý český server ­(ten kde byl PR článek­), tak jsem se šel přes link podívat, co tam je zajímavého. Windows 10 jsem měl legální OEM k notebooku, ale zalíbil se mi tam MS Office 2019 Professional za v přepočtu asi 550 kč. Chvíli jsem přemýšlel a došel jsem k závěru, že to bude asi nevyužitá licence z nějaké korporace, kterou uvolnila korporace k prodeji. Jelikož korporace mají vyjednané úplně jiné ceny + jsem počítal s tím, že i ta korporace se toho chce zbavit a tak si nebude nasazovat nějakou vysokou cenu. Koupil jsem licenci, zaplatil kartou, na e­-mail přišel kód. Stáhnul jsem si z MS serveru instalační ISO. Před začátkem stahování to po mně chtělo ten kód, aby mi to dalo správnou verzi. Vše proběhlo úplně bez problému, MS ověřil licenci a já žiju s tím, že mám legální office a že se nemám čeho bát. A teď se tady dočtu, že se možná mám čeho bát? Vždyť jsem neudělal nic špatného a ještě v dobré víře jsem za ten produkt key zaplatil, abych to nikde nemusel pirátit. Jak já mám vědět, jestli opravdu ta nabídka byla z nějaké korporace nebo šlo o kód zaplacený kradenou kreditkou? Proč mi to MS ověřil a byl bez problému a i doteď vše funguje bez problému?

Já nejsem znalej zákonů, ale myslím si, že jsem zachoval čestně a zodpovědně a nikdo mě za to nemá co stíhat.
Odpovědět2  0
Zajímavé, Ryzen byl testovaný na desce Asus X570 ROG Rampage VIII ­- tato deska ale zatím neexistuje. Takže nějaký předprodukční vzorek nebo na čem to ten Intel testoval?

A tedy zajímalo by mě, proč Intel testoval na externí kartě v PCI­-E x16 slotu? Takhle určitě většina lidí používá své NVMe SSD, že? Úplně mě napadá, jestli náhodou NVMe slot na deskách Z590 nevykazuje nějaké nižší výkony a proto použili toto řeešení.
Odpovědět0  0
Chápu, že takový článek je asi potřeba vydat, ale doporučovat koupi grafických karet za tyto ceny? Spíš bych tam napsal, že v současné situaci kupovat grafiky za tyhle cenu jen v nejnutnějších případech. Jako doporučit RTX3060 za 15 tisíc? To je trošku přes čáru.
Odpovědět6  0
Tak AMD si dovolilo dát do svých čipů pojistky proti extrémnímu přehřátí... měli by je zlynčovat ;­)
Odpovědět4  4
No to je možné, že tam jsou na návštěvě každou chvíli. Jenže v situaci, kdy TSMC pro Intel začne vyrábět produkty na pokročilé technologii, je potřeba dodat i spoustu materiálů o tom, co ­- jak ­- proč atd přeci. A už z těch materiálu se dá lecos odvodit nebo se nasměrovat správným směrem.
Odpovědět4  2
Tak určitě být ve vedení TSMC, tak přenechám výrobní kapacity firmě, která má i své, jen neumí pořádně rozjet procesy . Úplně vidím, jak Intel okouká know­-how a šup zpátky do svých továren a TSMC trhni si. Nepřijde mi jako rozumné upřednostňovat Intel před AMD z pozice TSMC. AMD zabere veškeré volné kapacity moderních výrobních procesů, spolupracuje na vývoji těch procesů atd., platit by musely obě firmy, tak proč by to proboha dělali?
Odpovědět7  2
Vysvětlil by mi někdo, co přesně je potřeba k připojení ke Starlinku? Jako jestli je potřeba nějaký speciální superdrahý přijímač a tak by to musela zajistit nějaká společnost a dal přeprodávat připojení a nebo si člověk vystačí s nějakou anténou, kterou vystrčí na střechu a už jede?

V tom druhém případě bych pak chtěl vidět ruskou dumu, jak postihuje lidi za to, že se k tomu připojili.
Odpovědět2  0
A kampak by asi Intel ty své DG2 nacpal, když TSMC má 7nm výrobu komplet obsazenou a nemá na to kapacity? Kdyby je měl, tak je okamžitě obsadí opět AMD.

Jediné reálné řešení mi prozatím vychází to, že by si Intel licencoval 7nm proces a rozjel ho v nějaké své továrně.
Odpovědět0  0
Technologický gigant už po druhé reaguje na výrobky malé ­"konkurence­" a na druhý pokus se konečně dostane při hraní her o jednotky procent nad něj. Ve všech ostatních ohledech bude zpráskán jak pes, ale to už je nepodstatné. Pojďme vyhypovat Intel :)
Odpovědět7  1
Mně se hrozně líbí, jak je tady najednou každý expert na teploty HW.

Ja nevím, proč někdo pochybuje o tom, co AMD říká? Sakra oni ty procesory vyvinuli, oni přesně vědí jak mají pracovat. Stejně tak mají jasné specifikace desek, když si samozřejmě každý výrobce vyrobí vlastní desku, ale určité specifikace od AMD musí dodržet, takže se spolehněte, že na to jsou připravené i desky. Máte to černé na bílém ve specifikaci procesorů, tak proč o tom pochybujete?

Jak tady už někdo zmínil grafiky Riva TNT pracovaly na teplotách hodně přes 100°C a vše bylo v pohodě.
Odpovědět6  0
To mluvíš o Intelu? To by to odpovídalo, protože zbylé dvě firmy o kterých byla řeč dodali na trh vše, co naslibovali v prezentacích.
Odpovědět0  0
Také nejsem žádný inženýr, ale jak autor napsal, že se tento prvek dokáže přeprogramovat a tím i specializovat na různé typy úkonů, tak mi to přijde jako velice dobré řešení. Pokud to dobře chápu, tak běžný X86 procesor není zaměřen pouze na jeden typ určitých operací, ale je připraven téměř na vše a to sebou nese problém v tom, že téměř v ničem není nejlepší. Pokud bude mít v sobě prvek, který se přeprogramuje podle toho, co se zrovna na procesoru dělá a v podstatě se na to specializuje, tak by to mohla být ohromná výhoda.

Ale možná jsem to celé špatně pochopil. Nechám si to klidně vysvětlit, pokud je tady nějaký odborník.
Odpovědět2  0
No promiň, ale dneska máme všichni SSD disky případně většina i sakra rychlé NVMe disky, tak by snad neměl být problém ne? Pokud tím myslíš velikost, tak pokud dneska mají hry 150GB, tak +­/­- pár GB co na tom sejde?
Odpovědět3  1
Jako musím uznat, že RT odrazy vypadají opravdu hezky oproti odrazům bez RT. Nicméně to je jediné a podle mě se dají odrazy vykreslit hezky i rasterizací, ale proč by se to zde dělalo, když by pak nebyl vidět rozdíl že? To stejné stíny... jako určitě jsem viděl v nějaké hře stíny, které se rozostřují a slábnou se vzdáleností od objektu i bez RT. Nicméně plýtvat výkonem na RT stíny? A to globální nasvícení je úplně o ničem, takovej zřout výkonu a v podstatě to nejde poznat. Takže jsme opět u toho, že RT je k ničemu a jen žere výkon a snižuje FPS.

Co se týče DLSS, tak pořád to považuji pouze za super věc, pokud mi dojde výkon i v rasterizaci, ale určitě to nebudu zapínat kvůli tomu, abych mohl hrát s RT.
Odpovědět12  5
"Informace, které přinesla redakce webu Cowcotland o ukončení výroby referenčního Radeonu RX 6900 XT byly neaktuální. AMD již v reakci na listopadové oznámení u konci výroby referenčních Radeonů RX 6800 ­/ 6800 XT změnila rozhodnutí. Zatímco většinou uživatele k referenčním Radeonům nic nevázalo a preferovali nereferenční karty, tentokrát se původnímu provedení od AMD dostalo v recenzích vysokého hodnocení a požadavky zákazníků to reflektují.

Výrobce grafických karet na tento požadavek reagoval a výrobu referenčních Radeonů RX 6800, RX 6800 XT i RX 6900 XT prodloužil na neurčito. Především Radeon RX 6800 XT dosahuje patrně nejnižší hlučnosti ze všech referenčních high­-endových karet AMD vůbec a překonal i neortodoxní koncept, který použila Nvidia u GeForce RTX 3080. ­"

Tak kdo teď kecá? :D
Odpovědět0  0
Všechny dosavadní hry, ve kterých je RT, byly přímo vyvíjeny s nVidií, tudíž z toho profituje výkon GeForce. Dirt 5 je oproti tomu vyvíjen s AMD a hle, najednou je o dost výkonnější AMD. Já netvrdím že je výkonnější řešení AMD či nVidie, já říkám, že je ten výkon extrémně závislý na tom, s kým vývojář spolupracuje a pro čí technologie tu podporu přidává. Takže těžko můžeš tvrdit, že výkon v RT je vyšší u nVidia... evidentně není a vše je o optimalizaci.

Ano, mluví se o tom dlouho, protože se dlouho čekalo na to, až budou mít obě konzole společný HW a společný i s technologiemi, které jsou dostupné pro běžná PC. Ta doba přišla právě teď. Co jsi jako chtěl optimalizovat na jednu architekturu v době, kdy PS i XBOX měli rozdílné HW a každý podporoval něco jiného? Teď je situace úplně jiná, obě konzole mají Ryzeny a RDNA 2, to samé dostaneš i v běžném PC, takže teď už optimalizace budou fungovat. Vždyť si vem nové hry, které právě vyšly a jsou pro PS,XBOX a PC... všude dominuje AMD a to není nějaká náhoda nebo anomálie, tohle je nastupující nový trend ať se ti to líbí nebo ne.

Autor napsal: ­"... Shodná je také kapacita Infinity Cache ve výši 128 MB, jejíž úkol je dohnat právě to, co nové karty ztrácí na propustnosti své hlavní paměti, neboť 512 GB­/s už není na dnešní hi­-end nijak úžasná hodnota. ...­" V minulém článku doslova napsal, že ­".... RTX3090 nabízí podstatně lepší paměťový subsystém...­". V souhrnu to pořád vypadá, že si autor myslí, že řešení od AMD s úzkou sběrnicí, běžnýma GDDR6 paměťma a Infinity cache je nějaké horší a něco se někde musí dohánět. Ne, prostě paměťový subsystém u AMD se nyní skládá z více částí, nelze tedy koukat pouze na šířku sběrnice a jiná zažité dogmata. Evidentně je paměťový subsystém u Radeonů minimálně stejně výkonný jako na GeForce, ale díky své konstrukci se obejde bez zbytečně drahé široké sběrnice a drahých a zřavých GDDR6X pamětí, které snad ani nesplňují žádný JEDEC standard.
Odpovědět9  4
Ježiš tenhle autor je snad vůči AMD také zaujatý nebo co ­(nebo alt OBRa??­). Pořád pomlouvá paměťový subsystém Radeonů, protože nemá na papíru tak hustou propustnost jako konkurenční produkt ­- no a co? Paměťový subsystém v žádném případě není brzdou a toto nové řešení je evidentně lepší než to staré s širokou propustností, tak se s tím už smiřte a přestaňte o tom mluvit jako o něčem horším nebo podřadném.

O energetické efektivitě zde není ani slůvko? To že Radeon dokáže podat dost podobný výkon jako RTX3090, ale přitom se svého power limitu 300W ani nedotkne a GeForce jede neustále na 350W a ve špičkách tento limit i překračuje nestojí za zmínku?

A zase ten slavný RT, který pomalu nikdo nechce. Ale když už jsme u toho, viděl autor příklad Dirtu 5, který má RT efekty optimalizované na Radeony? Je velice zajímvé, jak tam GeForce RTX3000 dostává strašnou sodu. Tak mi tu nemluvte o slabém výkonu RT proti GeForce, když je to jen o tom, která firma si optimalizaci ve hře zaplatí. Nicméně vzhledem ke konzolím je asi jasné, na co se bude optimalizovat v budoucnu, že?
Odpovědět12  5
Někde jsem četl, že výsledky jsou záměrně zkreslené například tím, že před koncem testu se sníží takt na 500Mhz. jestli je to ale pravda? Kdo ví...
Odpovědět0  0
"...NVIDIA nabízí podstatně lepší paměťový subsystém s 24 GB GDDR6X...­"

Tak tohle je docela odvážné tvrzení. Proč je paměťový subsystém na RTX3090 lepší? Protože je dražší na výrobu nebo jak? 3090 používá širší paměťovou sběrnici, která prodražuje výrobu jak je známo a také paměti GDDR6X, které jsou snad dokonce úplně mimo standard, jedou na absolutním maximu technologie a podle toho také stojí. Takže RTX3090­(80­) potřebují k určitému výkonu mnohem dražší paměťový subsystém než AMD s jeho Radeony. Takže který subsystém je je podstatně lepší? Podle tohoto je technologicky lepší ten na Radeonu. Navíc je pokročilejší a zároveň evidentně levnější. Používá běžné paměti a přesto je jeho výkon srovnatelný s tím, který má RTX3090. Jediná výhoda v u paměťového subsystému RTX3090 je jeho velikost.
Odpovědět10  2
Nezlobte se na mě, ale vy jste fakt strašní uplakánci....

Zlé AMD, co chce jen napakovat a kašle na funboye... Bože to jsou strašné kecy... Procesory po několika letech zdražily o 50 dolarů a naproti tomu ti dají výkon jako nikdo... to si opravdu strašně dovolili. U Radeonů zatlačili na konkurenci takovým způsobem, že se high end neprodává za 1200 dolarů, ale za 650­-700 dolarů ­(Tedy měl by podle papírů­), no strašná sviňárna žeo, měli to prodávat za 500 dolarů max a dotovat ty karty, aby tady čecháčci byli spokojení asi.

To že AMD pernamentně vyvíjí nové technologie, která nechává open source, z čehož těží především všichni lidé, kteří neskočí v sevření nVidie, která si za vše nechá zaplatit a vše označení za proprietární, to už nikoho nezajímá že? To že máme milion Free Sync monitorů, které se dají koupit za pár kaček a nemusí se tedy platit za předražené G­-Sync monitory, to už nikoho nezajímá. To že AMD přišlo na způsob, jak zadarmo zrychlit grafiky pomocí SAM a rozhodlo se pomoct s vývojem i Intelu a nVidii, aby z toho zase mohli těžit všichni hráči, to opět nikoho nezajímá. To že udělají takovou platformu, na které můžeš rozjet fungl nový procesor na základní desce 2 generace staré, to taky nikoho nezajímá že? Lidi už se proberte... Ano, je to firma a proto musí generovat zisky, zadara to niko dělat nebude. Nicméně pořád je AMD mnohem přívětivější firma než jsou zbylé dvě.

To že týden po vydání nových grafik si ještě žádnou nemůžeme koupit je holt nemilé, nicméně démonizovat kvůli tomu AMD je fakt úplně mimo. Díky tomu, že nVidia nedodá na trh nic, tak se všichni vrhnou po Radeonech.. těm lidem je pak jedno jaká je na tom značka, prostě chtějí výkonné grafiky. AMD nemůže hned nasytit celý trh, když nVidia nedodává nic. I kdyby byla výtěžnost čipů u TSMC 100%, tak to prostě nejde. Vemte si kolik grafik dodává běžně nVidia a kolik AMD... AMD nemá kapacity na to, aby vykompenzovala úplný výpadek nVidia. Tohle je třeba si uvědomit, než začnete AMD hatovat. Dá se říci, že za nedostatek Radeonů může i nVidia.
Odpovědět6  1
A pak mi zase někdo tvrďte, že hry které v současnosti podporují RT nejsou speciálně upravené tak, aby běhaly na nVidia grafikách. Proto tam mají Radeony tak špatné výsledky.

Kdyby to bylo přesně podle Direct X12 Ultimate, tak to běží na všech grafikách okamžitě. Samozřejmě tím myslím, na grafikách certifikovaných na Direct X12 Ultimate.
Odpovědět0  1
"A pak tu máme AMD, které dosud mělo na trhu první generaci Navi, jež v podobě RX 5700 XT konkuruje leda modelům RTX 2060 Super.­"


Radeon 5700XT je rychlejší než RTX 2070 a konkuruje RTX 2070 Super.
Odpovědět5  0
Už se nauč správné názvy, když je neustále používáš. Žádný Radeon 5800XT neexistuje, je to Radeon 6800XT.

A co máš furt proti procesorům a deskám od AMD? Prostě to je teď nejvýkonnější mainstreamová platforma ve všech ohledech a bude se používat, tak furt někomu necpi ty svoje Inteli. Navíc jako promiň, ale k high­-end grafice si nebudu kupovat procesor z nižšího mainstreamu..

Intel byl prostě překonán. NVidia ­(dejme tomu­) dorovnána, a nic na tom nezměníš tím, že furt budeš křičet, že takových výsledků dosahuje jen na platformě AMD. Stejně se ta platforma bude používat, protože je holt nejlepší, tak se s tím už smiř.

Ještě bych rád upozornil na to, že nVidia má absolutně všechny recenze s OC edicema, ať už FE nebo i od ostatních výrobců, vždy to jsou přetaktované karty nad rámec základní specifikace. AMD ukázalo výkon svých grafických karet na tom základním nastavení, pouze v jednom případě použilo Rage mode, ale ten se stále bude motat kolem maximálního TDP. Jak to asi dopadne, když Sapphire či jiný výrobce pustí limity TDP klidně na 350W a protáhne takty až­/přes 2,5Ghz, jak už se o tom mluvilo? Já se obávám, že ještě není dobojováno a budeme ještě mile překvapeni, protože přetaktování na RTX sérii už si v podstatě nepomůžeme, protože ty karty jedou na doraz.
Odpovědět1  0
Co máš prosím tě furt s tím RTX Broadcastem? To jakože každý hráč musí být trotl, co musí své hraní někam streamovat a přes to nejde vlak nebo co? Já bych řekl, že pro 99% lidí je tahle funkce úplně zbytečná a pro některé je prospěšná spíše její absence, protože ze sebe nebudou veřejně dělat blbce :D

Jak můžeš porovnávat video enkodéry, když nevíš, jaký je na AMD?
Odpovědět7  1
V tom případě je propadák i celá série RTX 30, když je její spotřeba vždy vyšší než těhle Radeonů?

Jako mně přijde, že lidi přestali být soudní... Místo toho, aby ocenili, že AMD z ničeho vystřelilo výkonem až na vrchol výkonu obrovské značky jako je nVidia, přidala k tomu levnější ceny a nižší spotřebu a ještě v podstatě dá se říct i zesměšnilo TOP HIGH END model konkurence, tak se to dočítám, jak je to málo, jak se čekalo víc výkonu, jak se čekaly levnější ceny... Sakra lidi proberte se... Nebýt toho s čím AMD přišlo, tak si nVidia nadiktuje takové ceny za své grafiky, že se nám protočí panenky a zdaleka nedá takový výkon.

Trochu úcty bych doporučil vůči AMD.
Odpovědět36  2
Ovladače se už dávno srovnaly, teď zase padaly ovladače nVidie, tak co kdybychom všichni přešli radši zase k AMD ­(včetně mě­), protože tam už to lepší a všude začli psát, jak jsou ovladače nVidie rozbitý? :­)

ANo na recenze radím taky počkat, ale i tak.. AMD není z těch firem, co ukazují v grafech jenom to co se jim hodí... to by jinak neukázali v porovnání hry, ve kterých prohráli...
Odpovědět18  1
To on vidět nechce :)
Odpovědět12  0
A co s raytracingem furt? Podporuje ho? Podporuje... Tečka.
A stou kvalitou ovladačů jako co? Teď měla zas nVidia vadné ovladače, takže budeme ke každé GeForce psát, že je špatná kvalita ovladačů? Přestaň už... pomalu se všem zastáncům značky nVidia ztratily všechny argumenty, tak se ohánějí tím co zbylo, ikdyž to už dávno není pravda. Tohle je směšné.
Odpovědět19  2
A co má jako být? Beztak je už teď jasné, že AMD má i nejvýkonnější herní procesory, tak proč bych pároval high end grafiku s jiným procesorem, než tím od AMD?

Dříve se museli ukazovat recenze grafik na procesorech Intel, aby nedocházelo k bottlenecku ze strany procesoru, tak teď se to bude muset provádět na platformě AMD, aby k tomu nedocházelo a tím odpadá problém, který popisuješ.
Odpovědět20  1
Z čeho jsi jako zklamanej, to mi pověz. Proč by mělo AMD jít s cenama až tak moc dolů? Když za ty ceny vydala nVidia RTX 3 serii, tak všichni nadšeně hulákaly, jak je to paráda a jak je to levný a že spotřeba nevadí, že to se neřeší. O tom, že realita s cenama je úplně jiná se ani zmiňovat nebudu.

Teď když AMD vydá karty, které jsou evidentně buďto stejně výkonné nebo výkonnější, za nižší ceny než jejich ekvivalent od konkurence a ještě k tomu budou méně žrát, za ceny nižší než u konkurence, tak budeš zklamaný jako vážně? Nehledě na to, že vydali model, proti kterému nVidia zatím nic nemá.

Proč by měli jít s cenou níž? Proč by to sakra někdo dělal?
Odpovědět22  2
Počkej jak vede RTX 3070? Teď se zeptám blbě, ale RTX 3070 je podle recenzí kolem RTX 2080Ti +­/­- pár procent.. RX 6800 je o v průměru o 18% výkonnější než RTX 2080Ti... ty karty se spolu pomalu nemůžou rovnat.. možná tak spotřebou. Proto si myslím, že je cena RX 6800 opodstatněná. Konkurencí k RTX 3070 bude podle mě nějaký slabší Radeon RX 6700XT nebo něco takového, který nabídne stejný výkon, nižší spotřebu a bude za stejný nebo nižší peníze.
Odpovědět18  1
Tak ty jsi slušný omezenec, o čemž svědčí nejen způsob tvého vyjadřování, ale i názor ostatních diskutujících, kteří hodnotí kvalitu příspěvku :­).

Tak zaprvé jsem jasně napsal, že nevíš jakou grafickou kartu v preview prezentovali ... o číslech nikdo nemluvil, pouze ty.
Sám jsi z ničeho nic začal nadávat na nějaký ­"dutohlavy­" a ­"PSkaře­", kteří tu zrovna vůbec nediskutují. Ale jen pro upřesnění, nikdy jsem žádnou konzoli neměl a ani ji nechci.

Za druhé z výše uvedeného je asi jasné, že naučit se číst by jsi měl asi spíš ty. Vulgárním oslovením mě vážně někdo jako ty urazit nemůže, opět to jen vypovídá o tvé mentalitě.

O něco výš máš popis funkce AMD, která dělá podobné věci jako DLSS, pravda, je tam vysvětleno, že se to dělá úplně jinak a jsou tam určitě rozdíly, nicméně pokud nemáš dost výkonný HW, tak ti tato funkce pomůže. Ostatně já vždy říkám, že i DLSS je velké plus pro GeForce a může se dost hodit, ale jeho rozšíření je tristní a to je škoda, proto bych si nedovolil vyčítat AMD, že to nemá.

Za třetí to o tom, kdo umí a neumí číst jsme si už vyříkali, ale ty jsi sem začal plést i nějaké počítání. Vůbec nevím o čem mluvíš, ale zřejmě sis zase něco vymyslel nebo špatně přečetl a tak tě v tom radši nechám.

Poslední výtka je k tomu tvému ­" jo AMD fan boy­". V mém počítači běží Intel Core i7 a GeForce RTX, takže si své ničím nepodložené a trapné výlevy nech pro někoho jiného. A víš ty co? radši si je nech úplně pro sebe, protože se tu jen ztrapňuješ.
Odpovědět5  1
"....stěží stačila...­"

To je slušný výklad výsledků no. Ty vlastně nevíš, co ukázali za grafiku a už přesně víš, že 6800XT stěží stačila na RTX 3080. Ty vůbec netušíš, jaký výkon může poskytovat pod RT, ale je ti úplně jasné, že bude slabší než u RTX 3080. A DLSS.... pokud vím, AMD má svou technologii, která navíc funguje vždy a všude a nemusí se někam dodělávat... funguje trošku jinak, ale funguje.... To je jedno... ty vlastně nevíš nic, ale už jsi zklamaný a házíš tady div ne hejty... tak WTF? Jsi normální? O tom, že AMD přece nemůže s GDDR6 na 16Ghz a 265 bit sběrnicí pomýšlet na výkon high­-endu RTX3080 jsem se také načetl na všech IT serverech a ejhle.. asi může a nikdo neví jak to... proč ty si myslíš, že jsi chytřejší než inženýři v AMD? To si myslíš, že tam vážně pracuje taková banda blbců, že si nepohlídají, aby jim to šlapalo tak, aby dokázali nVidii konkurovat ve všech ohledech?
Odpovědět20  5
Přijde ti snad, že je posledních Ryzenů nebo Threadripperů nedostatek? Nebo co řešíš?
Odpovědět16  1
Karta na obrázku je 5700 XT :D
Odpovědět0  0
Co se týče těch aut, tak zrovna tam bych to asi tak bledě neviděl. USA nemá co zakázat na výrobě aut v EU. Maximálně může napařit cla na dovoz Evropských aut tam. CLO už tam samozřejmě je, proto si například BMW začíná vyrábět díly pro své vozy na území USA. Bohužel naráží na problém s tím, že v USA jsou lidi asi neschopní a musí platit lidi z Evropy, aby tam lítali a řešili to.

No a ještě bych dodal to, že to co si Trump dovoluje je už nehorázný. Ovlivňovat společnost ­(TSMC­) z jiné země takovým způsobem je neskutečnej hnus a jeho averze na Huawei, to je taky něco. Neřikám nic, Huawei a čínská vláda spolu něco budou mít, ale mně jako koncovému zákazníkovi je to úplně u buřt. Sleduje mě Google, tak proč by mě nemohla sledovat i Čína? Vždyť už je to jedno. ­(Samozřejmě není, ale když s tím téměř nejde nic dělat, tak se s tím smířím.­) No a dle mého Google mým sledováním získá mnohem více než Čína a může mi případně ublížit více, než Čína.

Ale proč to píšu... možná tu budu ukamenován, ale já prostě chci telefony Huawei! Mně se ty telefony líběj, líbí se mi co umí a podle mých měřítek si prostě nemůžu vybrat náhradu. Mluvím o telefonech nad 20 tisíc. Co tu mám... iPhone určitě nechci ­(nechce se mi z androida­), Samsung přesto, že se snaží prostě nemá na foťáky Huawei, navíc jejich nejlépe vybavené telefony jsou strašný pádla a ty, které mají rozumné rozměry jsou zas ošizeny na výbavě.. Proč sakra? Xiaomi nedělá zlé telefony, ale na vrchol to stále ještě nemá + v jejich telefonech se hromadí bloatware. Já si chci jít prostě koupit Huawei P40 Pro a moct ho využívat jako každej jinej telefon. A mám prostě smůlu, protože nějakej imbecil v USA má velký ego a v hlavě nasr*no.
Odpovědět2  0
Tuhle kauzu zažil už Huawei. Aby všem zavřel hubu, přidal do systému možnost vybrat výkonový profil dle svého. Teď si nejsem jistý, ale stejně všechny telefony mají přednastavený ­"Chytrý profil­", který si řídí výkon a spotřebu sám, jak uzná za vhodné a nastavuje nejvyšší výkon pro benchmarky. Nicméně, pokud chcete, samí si zvolíte, jaký má váš výkon být. Praktické, jednoduché a nikdo na ně už nemůže.
Odpovědět1  0
Pan koženkář si celkem věří na to, že jediné místo, kde se jejich mobilní grafiky používají jsou notebooky s procesory Intel. A jelikož Intel je tam kde je i v mobilním segmentu oproti AMD, nehýřil bych až takovým optimismem, radši bych mlčel a šoupal nohama. Nehledě na to, že až se Intel vzpamatuje, bude chtít zřejmě cpát ke svým procesorům své dedikované grafické karty.

Prosím toto píše člověk, co sám vlastní notebook s GeForce RTX ­- bohužel když jsem ho kupoval nebylo na výběr, dnes bych si ale už počkal na něco s novým Ryzenem a Navi.
Odpovědět9  1
Co jsem tak četl v dřívějších zprávách, tak Alyx půjde hrát ve stoje ale i v sedě. Chůze jako taková by měla být realizována buďto tzv. skoky kdy ovladačem na ruce ukážete na místo, stisknete knoflík a přesunete se tam ­- jakoby tam Alyx došla. Nebo by snad mělo jít chodit i pomocí ovladače je tam takovej ten všesměrnej čudlík jako na game padu a pomocí toho můžete jít ­- nicméně toto nemusí každému vyhovovat a může se z toho někomu dělat špatně, proto tam má být i ta možnost skákat.
Odpovědět0  0
"Zvlastna politika, vydame kartu a ked konkurencia znizi cenu tak mi vydame ­­"vykonnejsi­­" bios. A co negativny dopad na hardware??­"

Jaký negativní dopad na HW? Jsou tam úplně stejná jádra, úplně stejné paměti a tedy i úplně stejné napájení jako na RX 5700, jenže RX 5700 má ještě vyšší TDP a ještě vyšší takty, takže o nějakých negativních dopadech na HW nemůže být řeč. AMD moc dobře ví, co se svými kartami může a nemůže dělat.
Odpovědět4  1
Hele já mám ten názor, že ten propad FPS výměnou za grafické detaily, které prostě nevidím za to určitě nestojí. Neřekl bych ani půl slova, kdybych na první nebo aspoň druhej pohled viděl rozdíl, ale takhle vážně ne. Kdyby tam byl vidět rozdíl, tak z toho na RTX 2060 už na full HD nevymačkáš ani 10 FPS. To je ten průser a proto je na téhle kartě RT, alespoň pro mě, naprostá zbytečnost za kterou jsem zbytečně vyhodil peníze.

Já neříkám, že to jednou nebude super technologie, ale dnes fakt ne.
Odpovědět1  0
WTF? 30 FPS? Sám mám RTX 2060 a tak nízko jsem v žádném AAA titulu na 1080p nebyl. Vždy je nad 60 a i mnohem víc. Jestli je RX5600XT ještě výkonnější, tak je to úplně super. Co se týče RT na 2060, tak je to úplný nesmysl, nikdy jsem to nepoužil. S tím se na těch 30 a míň FPS fakt spadneš a to fakt nechceš. Nesmyslná technologie na téhle třídě karet.
Odpovědět2  1
Kdo pamatuje ještě tyhle desky?

https:­/­/www.czc.cz­/dfi­-lanparty­-ut­-p35­-t2r­-intel­-p35_2­/48961­/produkt

Podle mě jedny z nejhezčích, co se vyráběly :D

Ale je zas pravda, že Taková Gigabyte X570 Aorus Extreme vypadá velmi velmi působivě... až na tu cenu teda:D
Odpovědět0  0
Lidi já nechápu nad čím se tady rozčilujete:D Pokud si dobře projedete hry ve kterých se testovalo, tak zjistíte, že většina znich svědčí grafikám ATi.. tudíž naměřené výsledky budou pravděpodobně i správné a nejsou nijak zmanipulované. Takže jediné co můžete pane Štefkovi vyčíst je to, že netestoval vě větším počtu karet, kde by zase vynikly GeForci... jenže to už je věc pana Štefka jak a včem testuje.=)
Odpovědět0  0
edit:
...že netestoval vě větším počtu her, ...
Odpovědět0  0
To se mi nějak nezdá tohle, vždyť ve specifikacích 790FX jsou 4 PCI­-E sloty... to mi nějak nejde do hlavy...=(
Odpovědět0  0