www.svethardware.cz
>
>
>
>

Facebook a Twitter zvažují živé TV streamování

Facebook a Twitter zvažují živé TV streamování
, , aktualita
Sociální sítě hledají další způsoby monetizace svých uživatelů. Facebook a Twitter už jednají s dalšími společnostmi a chtěly by nabídnout živé vysílání některých pořadů. Otázkou je nejen skladba pořadů, ale právě i způsob zpeněžení.
K oblíbeným
reklama
Když už sociální sítě mají stovky milionů uživatelů, hledají také cesty, jak je monetizovat, tedy získat z nich také peníze. Reklamy jsou na Facebooku už velmi dlouho, přesto se ale hledají další cesty (např. reklamy v Messengeru). Dalším pokusem Facebooku je vznik jeho vlastní "televize", čímž by částečně mohl konkurovat Netflixu nebo např. oblíbenému YouTube. Záleží ale na tom, kterým směrem se Facebook vydá.


Facebook logo


Ten už se vyjádřil v tom smyslu, že nechce vysílat běžné TV pořady, chce být spíše jejich doplňkem. Je však jednou ze společností, která má např. zájem o fotbalovou ligu NFL. V minulých týdnech měl mít Facebook několik jednání s dalšími televizními společnostmi, žádné dohody ale asi ještě nebyly uzavřeny.


Twitter logo


Zatím není jasné, jak by se za pořady platilo. Zda by se tedy "platilo" zobrazením reklamy jako na YouTube nebo přímo jako na NetFlixu, případně YouTube Red. Twitter pak chce k televizním pořadům přitáhnout mladší obecenstvo.

Zdroj: cnbc.com, nypost.com
reklama
Nejnovější články
Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19 Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19
Čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 chtěl prosadit, aby se zavedl celosvětový systém QR kódů pro sledování zdravotního stavu obyvatelstva. Mělo by se tak zamezit dalšímu šíření nemoci COVID-19.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě
Hodnota společnosti Tesla strmě roste vzhůru a s tím i jmění Elona Muska. Ten dle Bloombergu překonal Billa Gatese a nyní je druhým nejbohatším člověkem na planetě. Jeho jmění se odhaduje na 128 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund
Lennert Wouters, student PhD na Computer Security and Industrial Cryptography (COSIC) v Belgii, si rád hraje se zabezpečením vozidel. Nyní našel už třetí zranitelnost u Tesly, která mu dovolí získat bezpečnostní SW klíče k vozu za 90 sekund.
Včera, aktualita, Milan Šurkala