Fallout 4 a nový DOOM přijdou ve verzi pro VR

Fallout 4 a nový DOOM přijdou ve verzi pro VR
, , aktualita
Letošní rok má být ve znamení virtuální reality, a tak se není čemu divit, že i přední světový vývojář Bethesda ukázal, že vyvíjí klasické hry do podoby, ve které se budou moci hrát ve virtuální realitě.
K oblíbeným
reklama
Tento krok se od Bethesdy neočekával, i když je zcela logický. Na druhou stranu mnoho lidí může zamrzet fakt, že Fallout 4 dostal přednost před Skyrimem, aby se jako první RPG hra s otevřeným světem dostala do VR. Každopádně i Skyrim se dočkal, a to vylepšené verze s mnohem pokročilejší grafikou.

V případě nově představeného DOOMu se nebude jednat ani taj plnou hru, jako spíše o demonstraci nového herního enginu Tech 6. Na konferenci vývojáři prohlásili, že se pokusí o herní zážitek, který absolutně vtáhne hráče do hry. V případě DOOMu se tedy bude jednat o vyšperkovanou grafickou stránku.

V případě Falloutu 4 však půjde o vtažení do děje. Zde to už nebude jen demonstrace schopností nového enginu, ale plnohodnotná hra, jak ji všichni znáte z monitoru. Bohužel je Bethesda jen v raných stádiích vývoje, takto funkční hra se očekává nejdříve na začátku roku 2017. Další překážkou pro hráče může být fakt, že prvním podporovaným headsetem bude HTC Vive, další mají postupně přibývat.

Vypadá to tedy, že se spolupráce HTC s Valve vyplácí, protože díky propojení se Steamem mají vývojáři nejjednodušší cestu právě k tomuto headsetu. Všeobecně je ale velmi důležité, že se velká herní studia jako Bethesda snaží využít potenciál virtuální reality a vytváří portace známých her.

Zdroj: Kit Guru
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek