reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od febrik
Argumentů pro a proti je samozřejmě spousta, každý si vybere především ty, které jsou mu víc po chuti a které upřednostňuje, protože i statistiky a analýzy se dají do značné míry upravit a pak už záleží na zdrojích, z kterých dotyčný čerpá a nepochybuju o tom, že většina laické veřejnosti si vyhledává ty, které jim jdou víc na ruku, protože díky absenci příslušného vzdělání není schopná posoudit relevantnost podaných informací :­)

Vím, kolik stojí provozní hodina F­-35. A mají být prioritou při rozhodování o pořízení výzbroje v době, kdy výsledek střetnutí ovlivňují mnohem víc technologie, než množství, pouze provozní náklady? Nemělo by se rozhodnutí zakládat na komplexní analýze požadavků a možností a schopností daného zařízení?

Drony jsou bezpochyby podstatně levnější a můžou být stejně efektivní, jako nasazení letadel, ale pokud skutečně sleduješ situaci na Ukrajině, jak tvrdíš, nemohl jsi minout každodenní varování nejen před dronovými útoky, ale i před starty letadel s cílovýma destinacema nad Běloruskem, nebo nad Černým mořem, odkud odpalují právě rakety cílené na území Ukrajiny ­(samozřejmě se rakety odpalují i z pozemních platforem a z lodí a ponorek­). Mimo to stále ještě nežijeme v době autonomních dronů a z toho vyplývá nejen nutnost rozhodování a vzdáleného dohledu nad vypuštěným zařízením, ale především veškerá rizika spojená se schopnostmi radioelektronického boje protivníka.
Odpovědět2  0
I v mainstreamových médiích najdeš drtivou většinu dostupných informací, samozřejmě nemluvím o fantasmagoriích bez reálného základu. Jasně, už jsou nějakým způsobem filtrované a souhlasím, že můžou odrážet subjektivní názory, ale neměl bys je nachytat na šíření dezinformace. Twitter má na jednu stranu výhodu v tom, že jde o místo, kde se můžeš potkat s nefiltrovanýma informacema soustředěnýma v rámci jedné platformy, na druhou stranu musíš počítat i s tím, že spousta účtů je čistě propagandistických, další jsou clickbaitové a jen část se snaží podávat ověřené a ověřitelné informace a už záleží jen na tobě, čemu dáš přednost a kolik času tomu budeš ochotný věnovat.
Odpovědět2  0
Ve prospěch těch 25 letadýlek mluví pár poměrně zajímavých skutečností, zvlášť, když jejich nákup zasadíš do širšího kontextu, kdy se z F­-35 stává standard NATO, jejich nákup umožní podstatně efektivnější koordinaci v rámci kolektivní obrany a kdyby se něco podělalo, nebude těch letadýlek jednotného systému 25, ale přes 500 ­(stále se bavíme ­"pouze­" o evropských zemích­). Ano, Gripeny by byly levnější a Švédsko nám nabídlo i zajímavé formy spolupráce ­(a osobně mě volba F­-35 i trochu mrzí, protože Saab pokládám v oblasti letectví výjimečný a je to moje srdcovka­), ale Gripen E není a nikdy nebude stroj páté generace, což by se v dlouhodobějším horizontu odrazilo v nutnosti poohlédnout se po nástupci podstatně dřív, než v roce 2069, což je předpokládaný konec životnosti F­-35.

Dnes čelíme faktu, že všechny naše předchozí vlády ­(bez výjimky­) kašlaly na modernizaci armády a po ruské invazi na Ukrajinu to doháníme a snažíme se situaci co možná narovnat. Jenže tohle se dá jen stěží připsat na vrub aktuální vládě a zároveň dává modernizace armády v souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině smysl víc, než dostatečný.

Mimo to bych netvrdil, že letadla ve válce na Ukrajině hrají minoritní roli nehrají, obě strany je používají stále a intenzivně, ale Ukrajina jich aktuálně nemá takové množství, aby docházelo k vzájemným soubojům a současně je území Ukrajiny už teď slušně nasycené prostředky protivzdušné obrany na to, aby si tam rusové vyskakovali, jako by jim nebe nad Ukrajinou patřilo.
Odpovědět2  0
"Severní Korea o sobě tvrdí, že je demokracie. Fakta to ale vyvrací.­" Což v konečném důsledku znamená, že představitelé Severní Koreje blafou a jejich tvrzení je lež. Jak to vyvrací definici dezinformace?
Odpovědět2  0
Dezinformace má definici a nejde pouze o lež, je to jakýmkoliv způsobem zkreslený fakt za účelem ovlivnění názorů příjemce dotyčného tvrzení.

https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Dezinformace
Odpovědět0  0
Mluvíš o jediném videu, které rusové zkrátili tak, aby nebylo vidět, že dron postupně shodil dva minometné granáty. V tvém vlastním stylu ti doporučím najít si delší verzi toho videa a přidám malou nápovědu ­- z ruských zdrojů ho neseženeš. Pravda, mimo to jsem narazil ještě na ­"reportáž­" s bombastickým názvem na ytb, která ale neřekne, ani neukáže vůbec nic. Jsou to jen sestříhané záběry ukrajinských dronů a několik záběrů agrodronů a do toho spousta ničím nepodložených keců převzatých z ruské strany ­- takže jasně lživých ?
Odpovědět0  0
10k sice málokdo, ale pokud by někdo nabídl funglovku za 5­-6k, by jí bez problémů udal. Já jsem měl obrovský štěstí, že jí obchodník vystavil na ebay za 2k ­(funglovku, co mu ležela na regálu a s velkou pravděpodobností si předem nezjistil aktuální prodejní ceny­). Jak jsem jí zmerčil, už byla nakliknutá v košíku :­) Logitech G9 a obzvlášť G9x byla prostě excelentní myš a i když jsem zkoušel pár novějších kousků od Logitechu, tak se jí, z mého pohledu, žádný další model nevyrovnal.
Odpovědět0  0
Nástupce MX518 nástupce měl, to jsem si několik let užíval G5, která mi v té době sedla až neuvěřitelně až do doby, než představili G9 a později G9x, na ty jsem si zvykl bez nejmenšího problému a hrálo se mi s ní parádně ­(mimo jiné dokazují jejich hodnotu i aukce na ebay, kde se ceny dokážou vyšplhat dost vysoko­). Jenže tu právě zrušili bez jakékoliv slušnější náhrady :)
Odpovědět0  0
To se Logitechu skoro nepodobá, v posledních letech se nezdá, že by kdovíjak dbal na svoje uživatele a fanoušky, viz např. ukončení výroby skvělé G9x bez solidní alternativy, ale jestli tohle dotáhnou, tak bod pro ně.
Odpovědět2  1
Dřív platilo, že je lepší čistá instalace driverů, jenže už delší dobu se ovladače neinstalují přes ty staré ­(v prvním kroku se staré odinstalují i při expresní instalaci­), ale manuálně odinstalovávat drivery v nouzáku? To pardon, ale nic by se nemělo přehánět, zvlášť, když to nemá sebemenší smysl.
Odpovědět0  0
To jako vážně? Tohle jste vymyslel úplně sám?? No nic, tak zase raději tu fantazii raději kroťte, to vám taky nevychází.

Ale obecně vzato máte pravdu, ono se tohle vlákno už dlouho za diskuzi považovat nedá, děkuji za zpříjemnění začátku týdne, rád jsem se zasmál a jak už jsem psal, mnoho štěstí :D
Odpovědět0  0
Drahý hlupáčku, tohle oslovení používám, protože nechci být vulgární a v rámci slušnosti vás ještě vystihuje ­(pokud bych skutečně chtěl používat vulgarismy, jak jste se mi snažil vnutit ve vaší předchozí snůšce nesmyslů, nazýval bych vás úplně jinak a že by tu jistý výběr byl­). Pročtěte si celý ten thread ­(jestli na to máte žaludek­), alespoň se pokuste pochopit kdo, co a kdy psal a ráno se opět přihlašte s další kupkou lží. Já vám opět napíšu, že si máte přečíst předchozí komentáře a najít si ty správné informace, abyste neplácal nesmysly a tak dál a tak dál, stále dokola.. ;)
Odpovědět0  0
Drahý hlupáčku, já jsem ve správném vláknu celou dobu, to vy jste si to přihasil a vetřel se do probíhající diskuze, tím pádem do něj přispívalo více lidí, než by bylo zdrávo. Toho jste si ale pravděpodobně nevšiml ještě ani teď ­(já ano, ale bohužel až po odeslání toho jednoho komentáře a taky jsem to hned uvedl na pravou míru­).

Znovu vám nebudu psát, co už jsem psal několikrát a nebudu vám ani vysvětlovat důvody, proč to vidím tak, jak to vidím, protože to nemá nejmenší smysl, jelikož vy evidentně máte velký problém s pochopením čehokoliv, nejen psaného slova.

O tom, kdo koho, nebo co omlouvá, kdo koho začal napadat, apod. ať si každý udělá obrázek sám, díky nemožnosti editace a odmazávání komentářů to je celkem snadná záležitost. A moc rád bych viděl nějaký komentář, kde jsem použil vulgarismus, nebo jsem napadl někoho před tím, než to udělal ten dotyčný. Popravdě jediný takový exot, který si vymýšlí nesmysly, snaží se překrucovat a zbytečně ze sebe dělá pitomce opakováním slov a slovních spojení, které jsem použil v předchozích postech, jste tu vy ­(s tím papouškováním jste to měl vzít jako dobře míněnou radu­) a ještě to děláte tak hloupě v diskuzi, kde už nic neupravíte. Nezbývá, než vám pogratulovat a popřát hodně štěstí v životě a že ho budete potřebovat plné hrsti.. ;)
Odpovědět0  0
Drahý hlupáčku, když už nedisponujete potřebnými znalostmi a v hlavě máte takový zmatek, že nezvládáte pochopit psaný text, zkuste být tedy trošku nápaditý a použijte alespoň ždibeček kreativity a přestaňte papouškovat z mých předchozích postů, díky a taktéž přeji hezký a především klidný večer.. ;)
Odpovědět0  1
Ale to víte, že bych si popovídal rád, jenže ne s nedoukem, který se zmůže jen na podobné výkřiky do tmy ;)
Odpovědět0  1
Viz můj předchozí příspěvek ;)
Odpovědět0  0
Ale samozřejmě že dokážu, sám o sobě s nemalou hrdostí smýšlím, jako o sebekritickém tvorovi, ale v tomhle případě si nemám co vyčítat. Ať se na to dívám, jak chci, zásadní rozdíl vidím tom, že máme každý jiný pohled na věc a to není chyba, ale prostý stav mezi lidmi dost častý, který navzájem nijak neovlivníme, jak vidno. Já vám neberu váš názor, vy už se raději nesnažte nikoho přesvědčovat, protože to zjevně neumíte ­(urážkama a snahou o zesměšňování to nefunguje ani u podstatně slabodušších jedinců, než jsem já­), já jsem po změně názoru ostatních ani netoužil, pouze jsem se snažil vysvětlit důvod svého pohledu na věc ­(což už jsem taky párkrát zmínil­). Pokud tohle někdo ani teď nepochopil, je to jeho problém a je mi ho docela líto. Současně je mi to ale taky úplně jedno a v tom případě nemám zapotřebí takové osobě cokoliv vysvětlovat a vlastně mě hodně rychle přejde chuť se s ní vážněji bavit na jakékoliv téma, protože to postrádá i ten nejmenší smysl. No a pokud se ze mě takový srandista snaží dělat blbce, tak mu to vrátím dvojnásob a s nemalou radostí.
Odpovědět0  1
Samozřejmě, pro někoho bez sebereflexe a bez základních vědomostí je asi každý hloupý užvaněný pichus. Ani se moc nedivím, že takhle stylově ukončujete naší malou diskuzi, tak přeji více štěstí do těch budoucích ­(i když ve vašem případě byste se jim snad raději měl vyhnout­) a mějte se pěkně ;)
Odpovědět0  0
Ano, ano, je pěkné, že znáte vaše chyby.. teď už na nich jen zapracovat a třeba se váš pak v některé chráněné dílně ujmou..
Odpovědět0  1
Samozřejmě, že je to pro vás příliš dlouhé, ostatně jako jakýkoliv text, který je nutno pochopit, že.. lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem nečekal další kulantní impertinence, ale na druhou stranu jsem rád, že tu nekonečně podnětnou konverzaci máme za sebou ­(snad­) ;)
Odpovědět0  0
V článcích v amerických médiích tenhle problém rozebírají právě v souvislosti s tímhle případem, údajně se používá caller ID spoofing, nebo jiné techniky k zamaskování čísla volajícího.
Odpovědět0  0
Jak vidno, tak se za bezchybného nepovažuji, když chybu dokážu bez problémů přiznat, další viz výše, srandovní kolego ;)
Odpovědět1  0
Ale ovšem, že mě občas něco překvapí. Stále mě dokáže překvapit osoba, která je schopná mě nařknout z odvracení pozornosti od nějakého na něco, co jsem uvedl už ve svém prvním komentáři a o čem jsem se zmínil ještě několikrát v komentářích následujících. Že jste se do diskuze přimotal až později a pravděpodobně máte problém přečíst si předchozí komentáře je sice smutné, ale označovat mě ­(kulantně­) za manipulativní individuum může ­(taktéž kulantně­) jen negramotný vůl, nebo člověk, co se sám snaží diskuzi nějakým způsobem zmanipulovat. Samozřejmě je pozitivní vědět, že umíte číst, ale pokud jste tedy mé předchozí komentáře alespoň letmo zhlédl a usoudil jste z nich, že se považuju za supermana a za odborníka na všechno, tak máte nemalý problém s pochopením psaného slova a na to se už vztahuje jen jistá lékařská diagnóza ­(zcela nekulantní­).

Vzhledem k vašim komentářům tak nějak hádám, že jste typ člověka, který se ráno leká i pohledu do zrcadla, ale věřte nebo ne, všichni lidé nejsou stejní. To jsou naprosté základy psychologie a pokud chcete vědět něco víc, dokonce i na internetu se dá najít ­"pár­" dobrých článků o psychologii osobnosti, o typech osobností, o jednání ve stresu, atd., atd., zkuste se trošku přivzdělat, než začnete házet všechny lidi do jednoho psychologického pytle a na základě své nevědomosti a neznalosti odsuzovat každého, kdo má jiný názor. Já vám váš názor neberu, to nemám ve zvyku, prostě se jen celou dobu pokouším vysvětlit své stanovisko, proč má za celou věc být obviněný původce celého problému. Dokonce jsem ani nikde netvrdil, že jsou členové zásahovky neomylní a že nenesou svůj díl viny. Pouze jsem uvedl fakt, že v USA je radno poslechnout pokyny policie a pokud to člověk neudělá ­(a je úplně jedno, z jakého důvodu­), tak se vystavuje nepoměrně tvrdším opatřením, než u nás. To není moje domněnka, ani to není vykoukané z televize, nebo her, to je prostá skutečnost. Dokonce jsem nikde ani neschvaloval jednání zásahovky ­(navzdory vašim prapodivným představám o opaku­), pouze jsem, stejně jako ostatní, spekuloval o tom, co se možná stalo a mimo jiné jsem se zmínil o tom, že je potřeba zjistit víc informací o celém případu, protože bez nich tu celou dobu teoretizujeme o exkrementu.

Tyhle vaše legrační pokusy o moje nařčení z pokusu o manipulování, i váš chorý úsudek, že se považuji za odborníka na všechno a za supermana, si klidně strčte za klobouk ­(nebo kamkoliv jinam­), protože člověk, který má problém s pochopením psaného slova, nebo ­(podle vašich reakcí­) třeba i individuum, které úmyslně lže a samo překrucuje informace podle svých potřeb, mě nemůže žádným zásadním způsobem popudit. Ale snažte se dál, zkoušíte to celkem roztomile ;­)

Každopádně i přes vaše neobratné a chabé pokusy o okecávání faktů trvám na tom, že by měl být bez pardonu obviněn a potrestán především člověk, který to celé způsobil. Tzn., bezskrupulózní chudinka, který nedokázal překousnout neúspěchy ve hře a vyplodil takhle ­"geniální­" nápad, který bohužel skončil tragicky. Pokud pochybili policisté, tak by měli být obvinění také, o tom nepochybuji, já konstatuji pouze to ­(a to jsem také celou dobu psal­), že pokud mě policista vyzve, abych zvedl ruce nad hlavu, tak se rozhodně nezačnu přehrabovat po kapsách a můžete mě považovat za odborníka na všechno a za supermana, ale já to považuji za věc zdravého úsudku a logiky.

Mimochodem v amerických médiích už nějaké informací jsou, včetně videa ze zásahu, tak si zkuste pohledat, není to až tak složité.
Odpovědět0  0
Aleluja, kdopak se nám to probudil ze zimního spánku ;­)

Vy dost hrubě podceňujete reakce jedinců ve stresových situacích, zdá se mi, ale jak jsem psal kolegovi výše, záleželo i na situaci a o ní nemáme ani páru do té doby, než se na světlo dostanou další informace. Pokud udělali členové zásahovky chybu, pak za to nesou také svůj díl zodpovědnosti a stát se to mohlo. Ale v tomhle konkrétním případě zodpovědnost za tuhle konkrétní smrt bude i tak hlavně na straně hráče, který s tím skvělým nápadem přišel navzdory tomu, že si musel být vědom rizika svého jednání.
Odpovědět1  1
Chybička se vloudila, poznámka o odborných znalostech samozřejmě byla mířená na wthulmann, ten zbytek je pro vás už správně ;)
Odpovědět0  1
Aha.. v tom případě je tu supermanů docela dost, jezdí po silnicích, pracují ve zdravotnictví, jako hasiči, na stavbách, u policie.. protože kdyby tyhle činnosti provozovali ­"normální­" lidé, tak by už to mělo celé lidstvo asi dávno za sebou, nebo by byla populace zásadně zredukovaná ;­) Koukám, že odpověď z vás nevytáhnu z jednoho prostého důvodu, že jste žádnou podobnou situaci nezažil, maximálně ve hrách, nebo jste jí viděl v akčních filmech a všechno ostatní jsou jen domněnky ­"normálního­" člověka ;­)

Až bude k dispozici víc informací, můžeme se bavit dál, samozřejmě je možné, že zásahovka udělala chybu, jsou to pořád jen lidi, ale s informacemi, které měli k dispozici, byl sakra velký důvod jednat rychle ­(ani netvrdím, že to bylo správné, třeba měli možnost vyřadit ho jinak, záleží na situaci, na přehlednosti a bůhví jakých faktorech, ale to se opět nedozvíme bez dalších informací­). Takhle se dokola bavíme v teoretické rovině o věcech, o kterých ani jeden nemáme dostatečné vědomosti, ani dostatečné informace, já to bez problému přiznám a u vás jsem to už pochopil z vašich komentářů a neochoty odpovědět na dvakrát položenou otázku stran odbornosti, kterou jste zpochybňoval moje komentáře. Takže si myslete, co libo, to vám samozřejmě neupírám, nicméně můj názor na to, že v tomhle případě by měl být za smrt zodpovědný především člověk, který tu ­"srandu­" vymyslel a zrealizoval, vaše chaboučké pokusy o ironii a další ­"přesvědčovací­" metody ani nenahlodaly, natož aby jej změnily ;)
Odpovědět1  1
V podobné situaci se lekne se a zazmatkuje pravděpodobně dost lidí a přesto dokážou pochopit, co se od nich chce, jinak by mrtvých obětí tragických omylů bylo daleko víc a nejen v USA. Nicméně jste mi pořád ještě neobjasnil vaší znalost podobně nebezpečných situací, kolik že jste jich zažil, že tak přesně znáte postupy zásahovek a způsoby jednání s podezřelými?
Odpovědět1  0
No jo, nezažil. Ale nepředpokládám, že na něj vyřvávali všichni členové zásahovky jeden přes druhého. Třeba se mýlím a vy mě opravíte, protože jste podobných situací asi zažil mnoho, jak jsem pochopil z vašeho komentáře ;)
Odpovědět1  1
Hádat se můžeme až do aleluja, já bych si tam dal sakra majzla na to, co bych dělal, kdybych se přimotal k podobný situaci. Pokud chceš přesvědčovat Američany, že to mají blbě nastavený, tak prosím. Zajeď si na výlet do USA a zkus jen odmlouvat blbýmu pochůzkáři, držím ti palce.
Odpovědět0  1
Já si neprotiřečím, prostě pracuju s tím, jaké informace dostala zásahovka při výjezdu a s čím museli počítat. Do telefonu jim volající tvrdil, že v tom domě je přítomný vrah ­(on sám­), jeho oběť a další dvě osoby v ohrožení, zásahovka vyjela a narazila tam na toho chudáka, který se k tomu přimotal a vyzvali ho, aby držel ruce nad hlavou, aby mohli prověřit, jestli je, nebo není ozbrojený, což se asi nestalo a skončilo to tak, jak to skončilo. Taky se mi to nelíbí a u nás by to neprošlo, jenže se to nestalo u nás, ale v Americe to prostě chodí jinak a s tím se musí počítat, můžeme tady nevhodnost zásahu rozebírat dle libosti a stejně to nebude nic platný. Za mě je prostě původcem celýho problému kluk, kterej vymyslel a zrealizoval ten nápad, i když dobře věděl, že hazarduje s lidským životem a se zbytkem se už nic neudělá. Jak celá ta situace probíhala, to nevíme, pokud se nezveřejní nějaké video ze zásahu, takže to nemá cenu rozebírat pořád dokola.
Odpovědět0  1
Tady se evidentně neshodneme a můžeš si o mně myslet, co chceš. Klidně si trvej na přesvědčení, že blbeček, kterej volal s oznámením o jednom zavražděným a dalších dvou lidech v ohrožení, je v tom vlastně nevinně a za všechno může zásahovka, která imho i přes tvoje přesvědčení fungovala podle předpisů. Uvědom si, k jaký události tam byla jednotka SWATu poslaná a pokud ten maník byl zmatenej, nedržel ruce nad hlavou a vypadalo to, že pro něco opakovaně sahal k pasu, tak ano, zásahovka byla oprávněná střílet. Mohl mít zbraň, mohl se ten dům snažit zapálit ­(při tom, že telefonát obsahoval informaci o rozlití hořlaviny, tam to riziko bylo dost zásadní­), ale ke zjišťování situace zásahovka prostě nedostala příležitost. Mohlo tam jít o vteřiny a pokud jsou v ohrožení další dva lidi ­(což podle toho oznámení měli být­), tak je to rozhodování asi celkem jasný. Znova opakuju, že se nebavíme o ČR, nebo SK, řeč je o Americe, kde není o případy ozbrojených magorů zase taková nouze. U nás je to nepochopitelný a mě ani omylem nenapadlo obhajovat pravomoce pořádkových a zásahových služeb, jen konstatuju, že to tam takhle funguje a za prvopočátek celýho průseru jsem označil zakomplexovanýho blbečka, kterej to celý spustil kvůli malicherný hádce ve hře.
Odpovědět0  4
V tomhle případě je potřeba si uvědomit, že v Americe to je o něčem jiným. Chlap vylezl ven, byl vyzvanej, aby zvedl ruce nad hlavu, ale údajně si pořád hrabal k pasu. Jasně, byl nevinná oběť tý události a to je na tom to nejhorší, ale to nemění nic na tom, že neposlechl výzvu. Členové zásahovky nemohli vědět, jestli je ozbrojenej, nebo ne ­(do telefonu jim mamlas, co to způsobil, tvrdil, že zbraň má a že po domě rozlil benzín, takže v ohrožení měli být i další dva lidi­), takže ano, členové SWATu měli oprávnění po něm vystřelit. Tohle nemá s hrama nic společnýho, motáš jablka s hruškama. V Americe jsou oprávnění pořádkových jednotek prostě někde jinde a neuposlechnutí policisty si dotyčný prostě vyžere a bez ohledu na to, jestli je, nebo není nevinný. Buď rád, že můžeš žít v zemi, kde si policisti nechávají s*át na hlavu a jsou podstatně benevolentnější, ale že na Slovensku, nebo v Česku to chodí takhle ještě neznamená, že to tak funguje na celým světě.
Odpovědět0  7
Pokud si myslíte, že by měl být za tohle potrestaný příslušník SWATu, tak jste narušený vy. Když magor zavolá na tísňovou linku, že právě někoho zabil a chystá se zapálit dům s dalšíma dvěma lidma, na místo je poslaná zásahovka právě s tímhle vědomím, tak se není čemu divit, že reagují na neuposlechnutí výzvy tímhle způsobem. Ideální je si uvědomit, že v Americe se to má s policistama ­"trošku­" jinak, než u nás. Ten, kdo tohle vyvolal, může i za tu zbytečnou smrt, zásahovka dělala svojí práci a těžko jim může někdo něco vyčítat.
Odpovědět2  6
Na youtube se dá najít pár videí streamerů, na které někdo další poslal zásahovku, ať z pomsty, nebo to měl být prank, každopádně nic moc příjemnýho. Ono se dalo čekat, že se to jednou zvrtne. Tohle je už druhej případ během pár dní a já nějak nedokážu pchopit, co tyhle blbečky vede k takovýmu hazardování s lidským životem. Nehledě na to, že ten hajzlík ani není schopnej nejmenší sebereflexe, protože tuhle smrt má na triku samozřejmě právě on. Ani zásahovka, ani ten mrtvej chlápek, ani nikdo, s kým se pohádal
Odpovědět4  3
Velmi děkuji za odpověď a současně za rozšíření obzorů :)
Odpovědět0  0
"Zatím máme prostředky zjistit jen to, jak je taková planeta asi vysoká..­"

Já se vyhnu teoriím a úvahám a spíš by mě zajímalo, jak vysoké asi tak bývají planety :)
Odpovědět0  0
Ano, tak to taky funguje, ale takhle hraje jen naprostý začátečník, než přijde na to, že nejutaženější zatáčky se dají provést jen s kormidlama a klapkama a že si musíš hrát i s plynem, jak říkám, chce to nejdřív vyzkoušet, než se tady začne kupit snůška blbostí. Za dobu, kdy jsem hrál WT aktivně, jsem nalétal cca 670 hodin, těsně pod 16000 bitev a mám na kontě přes 12500 zničených letadel, takže si můžu troufnout tvrdit, že pokud bys zkoušel létat jen a pouze s myší, tak z toho budeš rychle hodně smutný.

Pravidla a omezení jsou pro všechny stejná ­- nikdo nikoho nenutí hrát to s joystickem, všichni můžou hrát na myši. To je Tvoje volba, ne vývojářů. Z toho důvodu taky netuším, proč by mělo být v arkádě zakázané používat knipl. Jak jsem už napsal, pokud je člověk masochista, ať si to hraje třeba na volantu, ale soudný člověk s joystickem do arkády neleze.

Výkřiky do prázdna o dojení chudáků hráčů jsou zrovna v případě War Thunderu zbytečné. Pokud do té hry nechceš vrazit ani korunu, tak nemusíš. Není povinný premium účet, nejsou povinná prémiová letadla ­(na které je navíc spousta akcí, které jsou i pro průměrného hráče lehce splnitelné­), jde jen o vyexpení posádky na pár slotech.

Pokud Ti ta hra nesedne, nic Ti nebrání jí ignorovat, ale plácat játrama o něčem, o čem evidentně až tak moc nevíš, to neděláš dobře, Jaromíre :­)

Odpovědět0  0
A já opakuji ­- s joystickem hraj simulátorové, nebo realistické bitvy, arkáda je pro hráče, kteří nemůžou, nebo nechtějí připojovat deset dalších periferií k PC, nehledě na to, že těch pár lidí, co by mermomocí chtěli létat arkády s klackem, by se opravdu hodně načekalo, než by dali dohromady dva týmy na hru.

Imho pokud si myslíš, že jsou arkády jen o tahání myši, tak bys to měl možná zkusit, asi budeš překvapený, jak je i při tomhle ovládání důležitý cit pro pohyb v prostoru, práce s plynem, s kormidlama i s klapkama, atd., každopádně v arkádě každý s joystickem pohoří a Gaijin nemá nejmenší důvod tu hru ještě víc drolit.
Odpovědět0  0
Jenže joystick používají hráči pro létání simulátorových bitev a realismu, pokud chceš hrát arkádu, resp. zjednodušené bitvy, hraj s myší, tohle není problém Gaijinu, ale Tvůj :­)

Jinak jsem zvědavý, jak budou nové featury vypadat, celkem nerad se Gaijinu zastávám, protože na ně mám taky trošku pifku, ale co se týká poměru výpočetní náročnosti k vizuální stránce hry, ten hraje v jejich prospěch. I na nižších detailech vypadá hra dobře a při vyšších nastaveních nemá engine přehnaně krvavé nároky a popravdě od CB Ground Forces vývojáři udělali s fyzikou, vizualizací a dokonce i s hratelností obrovské pokroky.
Odpovědět0  0
Tak možný to určitě je, já jsem koukal, že to má hodně blízko mýmu výsledku ­(http:­/­/www.3dmark.com­/3dm11­/3898628­) a že by s jednojádrem nVidia výkonově až tak poskočila, to se mi taky nechce zrovna dvakrát věřit. Ale na druhou stranu.. nezlobil bych se :)
Odpovědět0  0
Zrovna u Káček bych se toho nebál, protože jejich ­"taktování­", pokud máte odpovídající desku a paměti, je dnes skoro záležitost pro děti.
Odpovědět0  0
Klasika, ale bohužel má málo pozic pro disky, já potřebuju minimálně těch sedm, cenu až tak úplně neřeším, za prvé je to Lian Li a za druhé skříň člověk nemění pětkrát do roka :)
Odpovědět0  0
To je článku i uvedený, jak dlouhá, ale já mám dost disků a přemýšlím o něčem menším, než fulltower, tohle by byl zase opačnej extrém, ale nevadila by mi :)
Odpovědět0  0
Tak to už ano, z fotografií v článku to tak dobře vidět nebylo, nebo jsem si prostě nevšiml, díky :)
Odpovědět0  0
Jak je to s délkou grafiky při osazeném spodním hdd koši, to víme?

Btw., malá chybka v textu maximálním možném počtu disků ­(Stále se do ní vejde až sem 3,5­" disků..­).
Odpovědět0  0
Milý deníčku, dnes jsem se odhodlal k přehození vnitřností ze svého starého HAF 932 do HAF XM. XM jsem zvolil, protože se do něj vejde víc disků a je o něco málo menší. Co se týká instalace základní desky, chladiče, pamětí, atd., všechno v pořádku, i když deska samotná je na trayi posunutá až moc vysoko, takže větrák­/y chladiče doporučuju zapojit ještě před osazením vlastního tělesa chladiče, ale toho si při montáži všimne včas i průměrně inteligentní opice. Po osazení základní desky přišla první bomba při montáži grafické a zvukové karty. Moc rád bych potkal pána, co vymyslel uchycení přídavných karet, protože větší zhovadilost jsem v životě neviděl. Ani mi tak nevadí, že jsou na pozicích šroubky ­(i když je všude v shopech uváděno, že je to skříň s bezšroubkovou montáží­), spíš naopak, radši mám všechno pořádně přidělané, ale ten systém, to musel vymyslet chorý mozek. Plíšky, respektive motnážní díry v nich, lícují přesně s rámem skříně a montážními děrami, ovšem jakmile se tam člověk pokusí instalovat nějaké zařízení ­(u mě to byla jak grafika, tak zvukovka­), najednou jsou díry úplně jinde a navíc jsou pod úrovní levého okraje skříně, takže se tam šroubovákem fakt nedá dostat a prstama se v šroub do závitu chytá velmi dobře. Stejně tak s celým slavným cabel managementem, ať mi, u tohoto konkrétního modelu, CM políbí řiť. V případě, že osadíte všech osm 3,5 pozic se, i přes prolis na pravém boku, nedají SATA a napájecí kabely ­(plus svazek kabelů pro konektivitu čelního panelu­) srovnat tak, aby se dal bok bezproblémově zavřít. Sice je ta bedna nová, ale já jsem měl sto chutí jí vzít a vyhodit z okna, nakonec mě od toho odradila jen moje lenost, protože při představě, že to všechno zase vymontovávám a přehazuju do původní case, mě málem klepla.

Už mi rukama prošla řádka skříní všech možných cenových kategorií, popravdě jsem byl asi hodně naivní, když jsem čekal podobnou kvalitu, jako u HAF 932, i když je ta skříň v nižší cenové hladině, ale takové peklo jsem, pánové a dámy, fakt nečekal.
Odpovědět0  0
Já sháním monitor primárně na hraní, sekundárně nějaké ty filmy, úprava fotek, apod., ale v 27??­" 2560x1440. Zatím jsem nenašel nic, co by mě zaujalo, nebo co by mě přesvědčilo o tom, že by to byl ideální monitor na hraní.
Odpovědět0  0
Resp. čekám na recenze Samsungu S27B970, který tu byl avizovaný na březen a zatím jsem nikde nenašel ani ťuk, nevíte, jak to s ním vypadá a budete ho testovat i u vás?
Odpovědět0  0
Já se taky ozvu, 27?­" jsem v přehledu přímo hledal ­(jinak je článek zpracovaný moc sympaticky, to je bez debat­), ale právě proto, že sháním tuto úhlopříčku s rozlišením 2560x1440 a nemám pořádně z čeho vybírat, resp. v monitorech nejsem právě dvakrát kovaný a nevím, na co všechno si dát pozor a doporučujících článků je jako šafránu. Na jednu stranu vynechání 27?­" chápu, na druhou je to, minimálně pro mě, obrovská škoda.
Odpovědět0  1
Imho nedávno se na netu objevily informace o zaplacených volavkách nVidie, asi už si dokážu představit, jak příspěvky takových agentů s teplou vodou mohly vypadat ;)
Odpovědět0  0
Za prvé sem házej zdroj, odkud to bereš a za druhé držím palce, ať to s tím vydáním klapne, protože už teď je nVidia pozadu ­(opět­).
Odpovědět0  0
To by mě zajímalo, s čím jsi měl problém na grafické kartě, která byla pravděpodobně nejideálnější řešení pro hráče z té generace obou výrobců? Já jsem z generace HD 5xxx měl jak HD 5870, později dokonce i HD 5970 a ve všech hrách, které jsem měl nainstalované, mi obě jely bez nejmenšího problému.

Já mám aktuálně v počítači GTX 580 OC od Gigabyte a taky jsem s ní spokojenej, kupoval jsem jí ale jen proto, že se mi do počítače nechtělo dávat dvoujádro ­(kde by byla celkem snadná volba, viz. nVidia fail s návrhem PCB pro GTX 590­) a teď budu pořizovat HD 7970 opět od Gigabyte ve stejném provedení.

To, co jsi sem napsal, je neobjektivní nenázor zaslepeného fanouška a v podstatě sra*ky, které může napsat jen zoufalec, který nevidí, že je nVidia opět ve skluzu, stejně jako to bylo u generace GTX 4**.

Jestli si myslíš, že máš pravdu, napiš sem seznam těch X her, se kterými mají AMD grafiky problém.

O procesorech se nemá smysl bavit, protože procesorová divize AMD Bulldozer opravdu zfailila, nicméně HD 7*** je hodně našlápnutá a tvoje vejšplechty o nefukčnosti a problémech ­(ať už s ovladači, nebo s kompatibilitou v jednotlivých hrách­), na tom nic nezmění a hlavně nejsou ničím podložené.
Odpovědět1  0
Já to hlavně neberu jako hledání odpovědi AMD na GTX 580, na grafikách stejných generací měla nVidia v posledních třech generacích navrch a AMD to nehrotilo a jako high­-end vydávalo dvoujádrové grafiky, na které zase neměla nVidia ­(popravdě ani GTX 590 neberu jako rovnocennou konkurenci pro HD 6990, sice zase opakovali průser s chladičem, ale mimo to je AMD verze bez diskuze výkonnější v ultravysokých rozlišeních, na nižší jsou +­- na stejno­). Když si projdeš recenze víc webů, stačí jen ty české, tak se testovalo v mnoha hrách a ten rozdíl tam většinou je ve prospěch nové generace, jak píše Petr Štefek, ta architektura má opravdu potenciál, teď musí přijít na řadu ladění, protože tam pár problémů určitě je ­(přišlo se na microstuttering v multi­-GPU řešeních, nefunčkní, nebo horko těžko vynucený Vsync­), ale přidaná hodnota tý karty je už jen v nárůstu hrubýho výkonu po přetaktování a to je zase něco, co by se nemělo přehlížet. Jsem zvědavej, s čím se nVidia vytasí, pro mě je teď taky horkej favorit HD 7970 a ještě chvíli vydržím právě na vydání Keplera, protože budu upgradovat taky z GTX 580 ­(svinskej koníček­), tak se snad nVidia pochlapí. Hlavně jsem zvědavej, jak se AMD popere právě s problémovým multi­-GPU, než vydají HD 7990, buď to bude tentokrát průser, nebo naprostej trhač asfaltu ve všech ohledech ­(samozřejmě až opět a opakovaně na průserový chlazení­) :)
Odpovědět0  0
Tak to to bereš dost zajímavým způsobem. HD 7970 je prostě zástupce nový generace AMD grafik a aktuálně je srovnávaná s GTX 580, protože nic jinýho zatím nVidia nevydala. Tím pádem je to jednogenerační rozdíl, že. O názvu článku se nebavím, je fakt, že je takovej lehce bulvární, nicméně nVidie by si měla dost pospíšit s vydáním nové generace, aby nedopadla stejně, jako při vydání GTX 4xx, kdy už AMD­/ATI mělo dávno v prodeji svoje HD 5xxx grafiky, že.
Odpovědět0  0
Možná by to chtělo trošku pozorněji číst ty recenze, imho neřekl bych, že to jsou dvě řady, tobě asi dělá potíže i počítání, viď? ;)
Odpovědět0  0
Nehledě na to, že GTX 590 je šíleně zbastlená, to se nVidii nepovedlo ­(řeč je o návrhu PCB, o napájecí kaskádě­). Imho jedna HD 7970 se dá přetaktovat tak, že na výkony dvoujader ­(GTX 590, HD 6990­) v podstatě dosahuje, takže já už mám asi vyřešeno a budu jí kupovat, jen co se objeví nějaká pěkná nereferenční edice.
Odpovědět1  1
Tak o vtip roku, kdyby mělo opravdu 2 miliardy tranzistorů, tak je výkon někde jinde.
Odpovědět0  0
Docela by mě zajímalo výkonové porovnání s, o rok starším, G73JH, to asi nebude možné, že?
Odpovědět0  0
wp playzone a gl&hf, jen škoda že se tam nehraje tfko :)
Odpovědět0  0
Super, takže úhrnem to bude +­-50% navrch :­))
Odpovědět0  0
Tak určitě je to jedna z nejlepších myší, se kterou dlouhodobě funguju, má hodně možností nastavení, ať už je to změna podsvícení, nebo jeho úplný vypnutí, přes optimální nastavení snímače na konkrétní podložce, až na možnost vytváření profilů a maker. Do ruky mi sedne stejně dobře jako G5, i když má odlišnej tvar, není to žádný zakrslý chrastítko a nevrže. Čeho jsem se bál, jsou levý a pravý tlačítka, který jsou z jednoho kusu plastu, jako tělo myši, ale držej pořád spolehlivě a jsou dostatečně tuhý na stisk. Tu Roccatku mám tři čtvrtě roku a zatím jsem na ní nenašel žádnou zásadní chybu, takže můžu doporučit.
Odpovědět0  0
Tak G500 jsem si koupil jako logickýho následovníka G5, s kterou jsem byl maximálně spokojenej. S G500 jsem vydržel pár hodin a letěl jsem jí vrátit do obchodu, protože něco tak vrzavýho a oproti propagačním obrázkům i levně a skoro póvlově působícího jsem snad ještě nedržel. Místo toho jsem si pořídil Roccat Kone a jsem zase spokojenej až na půdu. Tou ­"pětistovkou­" si to u mě Logitech docela rozlil a pro příště si dost rozmyslím, jestli ještě půjdu do jejich krysidla.
Odpovědět0  0