Federální obchodní komise plánuje veřejnou konferenci o loot boxech

Federální obchodní komise plánuje veřejnou konferenci o loot boxech
, , aktualita
Americká Federální obchodní komise (FTC) loni spustila vyšetřování praktik herních firem ohledně problematiky loot boxů, a to především z důvodu ochrany nezletilých před hazardem. Nyní chystá další akci. 
K oblíbeným
reklama
Závěry z dříve spuštěného vyšetřování FTC ještě teprve budou zveřejněny a vypadá to, že je ovlivní také plánovaná veřejná konference, která by do celé věci měla přinést světlo díky vhledu zasvěcených lidí z průmyslu. V roce 2018 tolik diskutované téma loot boxů ale už postupně utichá, a to i proto, že samotné herní společnosti se uklidnily a už tolik nehledají nové způsoby, jak utáhnout šrouby a nezkouší, co zákazníci ještě snesou. Zlomový okamžik nastal těsně před vypuštěním hry Star Wars Battlefront II, kdy už dala veřejnost jasně najevo, že bezmyšlenkovité grindovaní spojené se zřejmými výhodami platících hráčů (pay to win) už opravdu nechce. 
 
 
Před dvěma týdny americká senátorka Maggie Hassan o loot boxech prohlásila, že psychologický princip a mechanismy lákající lidi ke kupování a otevírání lootboxů se velice podobají tomu, co představují kasina a obecně hazardní hry, kde hraje podstatnou roli náhoda. Oslovila tak právě FTC, aby přehodnotila své ratingové mechanismy a celkovou politiku a vzala v úvahu možný vliv loot boxů na mládež. 
 
Předseda FTC Joe Simons toto volání evidentně vyslyšel. Zatím není připraven komentovat probíhající vyšetřování, které bylo spuštěno loni v listopadu. Uvedl však, že FTC je připravena naslouchat názoru různých organizací zastupujících spotřebitele, rodičovským skupinám i členům samotného průmyslu. Cílem je uspořádat setkání, které by mělo přinést nové informace a přinést také nové nápady třeba o tom, jaká by se mohla zavést varování. 
 
Zatím nebylo uvedeno, kdy by se takové setkání mělo konat a dá se předpokládat, že závěry vyšetřování FTC společně s učiněnými opatřeními budou zveřejněny až poté. Maggie Hassan už tuto iniciativu stačila označit za krok správným směrem. Dle dosud zveřejněných informací se ale dá předpokládat, že FTC asi nebude tak radikální jako úřady v Belgii a Nizozemí, kde byly loot boxy označeny za hazard nepřijatelný pro mladistvé. Ale uvidíme. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala