Federální obchodní komise plánuje veřejnou konferenci o loot boxech

Federální obchodní komise plánuje veřejnou konferenci o loot boxech
, , aktualita
Americká Federální obchodní komise (FTC) loni spustila vyšetřování praktik herních firem ohledně problematiky loot boxů, a to především z důvodu ochrany nezletilých před hazardem. Nyní chystá další akci. 
K oblíbeným
reklama
Závěry z dříve spuštěného vyšetřování FTC ještě teprve budou zveřejněny a vypadá to, že je ovlivní také plánovaná veřejná konference, která by do celé věci měla přinést světlo díky vhledu zasvěcených lidí z průmyslu. V roce 2018 tolik diskutované téma loot boxů ale už postupně utichá, a to i proto, že samotné herní společnosti se uklidnily a už tolik nehledají nové způsoby, jak utáhnout šrouby a nezkouší, co zákazníci ještě snesou. Zlomový okamžik nastal těsně před vypuštěním hry Star Wars Battlefront II, kdy už dala veřejnost jasně najevo, že bezmyšlenkovité grindovaní spojené se zřejmými výhodami platících hráčů (pay to win) už opravdu nechce. 
 
 
Před dvěma týdny americká senátorka Maggie Hassan o loot boxech prohlásila, že psychologický princip a mechanismy lákající lidi ke kupování a otevírání lootboxů se velice podobají tomu, co představují kasina a obecně hazardní hry, kde hraje podstatnou roli náhoda. Oslovila tak právě FTC, aby přehodnotila své ratingové mechanismy a celkovou politiku a vzala v úvahu možný vliv loot boxů na mládež. 
 
Předseda FTC Joe Simons toto volání evidentně vyslyšel. Zatím není připraven komentovat probíhající vyšetřování, které bylo spuštěno loni v listopadu. Uvedl však, že FTC je připravena naslouchat názoru různých organizací zastupujících spotřebitele, rodičovským skupinám i členům samotného průmyslu. Cílem je uspořádat setkání, které by mělo přinést nové informace a přinést také nové nápady třeba o tom, jaká by se mohla zavést varování. 
 
Zatím nebylo uvedeno, kdy by se takové setkání mělo konat a dá se předpokládat, že závěry vyšetřování FTC společně s učiněnými opatřeními budou zveřejněny až poté. Maggie Hassan už tuto iniciativu stačila označit za krok správným směrem. Dle dosud zveřejněných informací se ale dá předpokládat, že FTC asi nebude tak radikální jako úřady v Belgii a Nizozemí, kde byly loot boxy označeny za hazard nepřijatelný pro mladistvé. Ale uvidíme. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář