Fortnite získá podporu ray tracingu už zítra, jak bude vypadat?

Fortnite získá podporu ray tracingu už zítra, jak bude vypadat?
, , aktualita
Populární multiplayerový titul Fortnite už v průběhu zítřka nabídne podporu technologií RTX firmy NVIDIA, která tím získá nové želízko v ohni, jež může přesvědčit řadu lidí ke koupi nové karty. Co bude RTX ve Fortnite znamenat?
K oblíbeným
reklama
Není třeba skrývat, že ray tracing v PC hrách byl po celé ty dva roky, co jsou na trhu grafické karty GeForce RTX 2000, běžně zpochybňován, zatracován i přehlížen. A není ani divu, když významné tituly s jeho podporou lze stále sečíst na prstech rukou a i v jejich rámci bylo často velice diskutabilní, zda jej má vůbec cenu zapínat. 
 
 
NVIDIA sama slibuje stovky her, které jsou ve vývoji a budou ray tracing podporovat, takže věci by se měly měnit. A není ani divu, když je tu již druhá generace GeForce RTX a na trh se chystají i konzole a karty od AMD, které budou ray tracing podporovat také. V relativně krátké době se nám tak základna pro provoz her s RT značně rozšíří, a to ještě nepočítáme třeba službu GeForce NOW. 
 
 
Nyní ale přichází Fortnite s RTX, a to již od zítřka a dá se říci, že podpora ray tracingu může hře s takovouto rozesmátou grafikou a pestrou paletou velice sednout. A nejde pouze o jeden aspekt, nýbrž o celou nabídku, čili ray tracing pro odrazy, stíny, globální osvětlení i ambient occlusion. A aby to vše mohlo běžet co nejsvižněji, máme tu také podporu DLSS 2.0, která zpět navýší ztracenou snímkovací frekvenci, alespoň částečně. 
 
 
Fortnite tak bude jedinou hrou, která nabídne odrazy, stíny, globální osvětlení i ambient occlusion zpracované pomocí ray tracingu, přičemž dosud se tomu nejvíce přiblížil titul Control, který postrádá právě globální osvětlení. To by ale této hře odehrávající se v podstatě jen uvnitř budovy bylo stejně k ničemu. A pak ještě nemůžeme zapomenout na Quake II, který je celý ve verzi RTX vykreslován pomocí ray tracingu, ale to je stařičká hra, která se i ve verzi RTX nemůže moderním titulům rovnat.
 
 
Je také zřejmé, že NVIDIA s Epicem si dovolují vydat RTX verzi Fortnite až nyní, kdy se chystají na trh mnohem výkonnější GeForce. Fortnite sice není sám o sobě náročný titul, ovšem ve spojení s ray tracingem jistě bude, ale to se ukáže až z testů. 
 
Nakonec se dozvídáme, že při této příležitosti přijde do Creative Mode nová mapa zvaná RTX Treasure Run. Hráči budou vysazeni před vchodem do muzea a dostanou jistý úkol, který je provede danou lokací a ukáže jim různé aspekty ray tracingu.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů