reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Antiviry / Antivirusy

cefallu (72)|12.8.2008 18:07
taky přidám svůj názor .) na všech počítačích v rodině máme již léta Avira AntiVir PE - je to zdarma a par let na zpet to byl jeden z nejlepsich antiviru .) nikdy jsem nemel problem s virem na počálu... a na notasu mam jeste firewall Norton nejakou free licenci...
tot vse xD
Speda (154)|25.8.2008 18:34
Nod 32 ESET Smart Security :thumb dost dobrej
alliens_labs (214)|25.8.2008 19:33
Také používám Eset Smart security a zatím spokojenost
Mrakoplash (2)|25.8.2008 19:52
Avast!...spolehlivej,nenáročnej,v češtině a zdarma.Pro mne jednička
Jiziii (796)|25.8.2008 20:11
Ted mám Avast
předtim sem měl eset smart security,(trial) a když sem nahodil avasta tak mi to našlo 3 Trojský koně takže esetu moc nevěřím
HiLow (1000)|26.8.2008 01:12
[quote=Jiziii;155358]Ted mám Avast
předtim sem měl eset smart security,(trial) a když sem nahodil avasta tak mi to našlo 3 Trojský koně takže esetu moc nevěřím[/quote]

To je prave nesmerodatne.
Jednou jsem byl na pocitaci, ktery mel Avast, odinstaloval jsem ho a dal NOD32. 1334 problemu, at uz viru, nebo jinych breberek. Ale to byl opravdu extrem.
Potom jsem byl zase na PC, kde meli zkusebni verzi NODa a chteli Avast, protoze nechteli nic platit. A Avast nasel asi 2 problemy.
Proste nic neni 100%.
fanynek (2048)|27.8.2008 15:14
Taky přispěju malinko.....
Na svým kompu v podpisu mám KIS s hodně vysokou úrovní zabezpečení a už dva roky no problem. A co je nejdůležitější..... Kaspersky Lab´s udělali obrovský skok kupředu v přívětivosti k hardwaru a myslím že se jim velice dobře daří mazat "nálepku", že jejich antivir brzdí systém.
Co mně však dneska docela dostalo..... dělám PC rodičům [SIZE="1"](E5200 na 2,8GHz, 2GB RAM na 880Mhz CL4, GB P35, Asus 8800GT, Samsung F1 320GB SATA II)[/SIZE] a nainstaloval jsem jim tam AVG 8.0 (licenci mají koupenou na dva roky:runaway) a byl jsem až zděšený, jak to ta bestie najednou všechno přibrzdila. Fakt nekecám. Tohle bylo do očí bijící a budu se muset pohrabat v nastavení, abych mu trochu domluvil a nebyl tak nasra.ej.
jano555 (126)|27.8.2008 15:41
Ja momentálne používam Aviru. Predtým som mal Kaspera, s ktorým som bol spokojný, ale teraz nejde s Keriom, tak som ho vymenil.
fanynek (2048)|28.8.2008 10:13
[QUOTE=jano555;155880]Ja momentálne používam Aviru. Predtým som mal Kaspera, s ktorým som bol spokojný, ale teraz nejde s Keriom, tak som ho vymenil.[/QUOTE]

Tak proč nepoužíváš KIS? Ten má firewall zpracovaný velice dobře.
jano555 (126)|28.8.2008 11:45
Pretože si dosť často mením nastavenia a v KIS nastaviť firewall, tak to je umenie.
Magnatt (145)|28.8.2008 22:25
No vidíte, teď mi došlo, že jsme v tomhle roce nenarazil na další z internetových testů: antivirů, spywarů ( ano vím, dnes už to není tak směrodatné, databáze už nestačí, heurestika také dostává zabrat jsou to nové metody, a proto by to chtělo sofistikovanější testy) a samo FW. Osobně používám COMODO. Mohu říct, že to je jeden z nejlepších a dokonce neplacených, akorát je krapek otravný. Také nechápu proč jejich Memory FW distribuují zvlášť, a tedy že není součástí klasického FW.
Ivo Mašek (507)|1.1.2009 19:46
Používám AVIRu, už druhým rokem, a jsem s ní nadmíru spokojen
http://www.free-av.com/en/download/index.html
xstreetfighter (453)|2.1.2009 05:57
jedině AVAST, líbí se mi politika společnosti, že home edition je k dispozici zdarma, zatím mě nikdy nezklamal...
Čárls (179)|3.1.2009 10:36
Panda a AVG bych vubec neinstaloval
na prvním místě je Norton internet security 20009
na 2 Kašperský internet security
Symatec a Norton je jedna a ta samá firma !!
Z free Avast a Avira a k tomu je potřeba Firewall Comodo nebo ZoneAlarm
Jen antivir vás neochrání je potřeba nainstalovat i Firewall pokud používáte jen antivir a nebo nemáte kompletní balík
Firewall v XP je parodie pokud chytíte vira pustí ven všechno a tím se otevřou zadní vratka pro další brebery
Honza23 (490)|3.1.2009 11:01
Nejdříve jsem používal různé druhy Avastu,pak jsem zkoušel i NOD32 apod.ale vždycky to nebylo úplně ono.Tak jsem si na netu našel plugin do FF pod názvem noScript a od té doby jsem neměl problémy s virama,a taky to bylo velice znát na rychlosti pc,jelikož i když jsem měl windows nainstalovaný třeba už půl roku,tak to stále lítalo jako začátku.Na spyware používám Spyware Terminator a jsem s ním taky spokojen.
machja (122)|3.1.2009 12:33
Proč tu není avast??
Používá ho skoro každý koho znám.
ICEBOSS (3435)|5.1.2009 22:29
netusim, kazdy koho znam pouziva aviru, protoze jsem mu ji tam dal :-D
EditorPO (2819)|5.1.2009 23:10
Neda sa jednoznacne povedat, ze ten alebo ten antivir je najlepsi. Ked sledujete testy, tak kazdy mesiac vedie niektory iny.
Osobne pouzivam Avast a som s nim spokojny. Neotravuje, nezatazuje system ... Licencia pre domace pouzitie je zdarma na 14 mesiacov. Nezavrta sa do systemu tak "neodinstalovatelne" ako niektore ine antiviry ako Symantec, AVG ...
S virusmi problem nemam, naposledy som preinstalovaval v 7.2007, aj to len kvoli vymene hardwaru.
Kedze som za routerom, tak som jedno obdobie skusal ist len na windowsackom FW a tiez som nemal problem. Staci mat dobre aktualizovany OS a prehliadac. Avast som nakoniec dal len kvoli tomu, ze obcas pouziva moj PC aj manzelka.
Čárls (179)|6.1.2009 03:56
Za routrem a jen Windows firewal ano ale zaleží jak se kdo na netu chová
a do první brebery kterou chytneš. Taky jistě víš že na routru je Firewall ale jde o to jak ho nastavíš
a jestli ho vůbec zapneš
GUGA74 (105)|9.1.2009 12:36
Pouzivam AVG 7.5 asem snim spokojeny.Urcite je dobry NOD,Avast..Je na kazdem,ktermu da duveru.Jako doplnek spyware Terminator..
Magnatt (145)|13.1.2009 16:02
Tak jsem se rozhodl vyzkoušet a vlastně i přejít na kompletní ochranne balíčky. Zrovna zkouším NIS2009 a jsem velmi spokojen. ESET i AVG znám, též velmi dobré. Ještě jsem neviděl v akci Kašperáka. Tak by mě zajímalo jestli někdo nemáte zkušenosti s tou "novinkou" od Comoda, kdy ke svému velmi dobrému FW připojili i ten antivir? I když mi přijde, že je škoda, že nepřipojili i svůj malware, který chrání před rootkity.
Také jsem jen na rychlo zkoušel jejich cleaner. Dobrá utilitka, i když z prohlížečů zatím zvládá jen Ex. Spíše mě překvapilo čištění registrů, kdy našel víc jak 500 chyb:eek:, což jsem raději neriskoval, PCTune2009 je osvědčený a tolik chyb ani s kombinací CCleaneru a WCare nenašel nikdy.
Čárls (179)|13.1.2009 19:17
[QUOTE=Magnatt;206232]Tak jsem se rozhodl vyzkoušet a vlastně i přejít na kompletní ochranne balíčky. Zrovna zkouším NIS2009 a jsem velmi spokojen. ESET i AVG znám, též velmi dobré. Ještě jsem neviděl v akci Kašperáka. Tak by mě zajímalo jestli někdo nemáte zkušenosti s tou "novinkou" od Comoda, kdy ke svému velmi dobrému FW připojili i ten antivir? I když mi přijde, že je škoda, že nepřipojili i svůj malware, který chrání před rootkity.
Také jsem jen na rychlo zkoušel jejich cleaner. Dobrá utilitka, i když z prohlížečů zatím zvládá jen Ex. Spíše mě překvapilo čištění registrů, kdy našel víc jak 500 chyb:eek:, což jsem raději neriskoval, PCTune2009 je osvědčený a tolik chyb ani s kombinací CCleaneru a WCare nenašel nikdy.[/QUOTE]

Comodo má dobrý firewall ale na antivir a ostatní bych zatím moc nespoléhal
celý popis dělal kamarád na viry.cz http://viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=73650
Kašperský je dobrý a naleznete ve stejné sekci na viry i popis Osobně mě kašperský moc nesedl a to co se týká firewallu .
Co se týká AVG nemám ho rád.
Co se týká čištění registrů špice je WinXP Manager bys jsi pak teprve se divil kolik najde chyb
Žádný antivir nedokáže stoprocentně ochránit pokud se na webu člověk chová jak.... a kliká na každou blbost . Stále jsou nové viry a bohužel pořád jsou napřed jak sem někde četl vloni poprvé bylo vyvinuto více škodlivých programů jak těch užitečných.
eraser (0)|13.1.2009 19:34
[QUOTE=Čárls;206323]jak sem někde četl vloni poprvé bylo vyvinuto více škodlivých programů jak těch užitečných.[/QUOTE]Z vývoja malware sa stal biznis, preč sú tie časy, keď nejaký frustrovaný počítačový fanatik napísal deštrukčný vírus.

Nevylučujem, že aj v dnešnej dobe pochádza zopár výtvorov od takýchto "nadšencov", no ide o mizerné percento.
Magnatt (145)|13.1.2009 21:25
Tak děkuji za odkaz na "recenzi", vskutku dobrá, zatím zůstanu u NIS, možná si ho i koupím. Koukal jsem i na testy FW u Matouška a nutno říct, že Norton FW si polepšil, nj, kdyby tehdáž odkoupený Sygate celý integrovali, měli by dnes nejlepší FW .:) Ale má zajímavý tichý mód, kdy tě neotravuje s žádnými otázkami. To musím ještě prověřit.
Jinak jsem zkoušel Vista manager a právě reg clean mě překvapil, asi nejlepší, který jsme potkal. Ale i TuneUp děla rok od roku pokroky, ve verzi 2009 je lepší než býval v 2008. nOstatní moduly mi tam ale neseděli, čištění junked files nebylo špatné, ale chyběla mi podpora Opery a jiných programů, v tom je nejlepší AWC a CCleaner, tam i TuneUp pokulhává, ale snaží se přidávat další podpory. Taky jsem postrádal defragmentaci disku. A v TU mám rád i ten jejich styler pro Okna.
Letis (48)|13.3.2009 14:26
no hoši sice přispívám trochu pozdě ale prostě sem musim napsat že je to hodně špatna anketa když tady nemáš žadny bežny antiviry..
Něco jako
McAfee
Symantec
BitDefender
Panda
jsem v životě neslyšel a ještě k tomu ti tu chybí Avira a Avast
Já používám jednoznačně Aviru je zatím nejlepší ze všech AV co sem kdy měl avast stojí za hovno:D
pas!k (3765)|13.3.2009 14:58
[QUOTE=Letis;229219]no hoši sice přispívám trochu pozdě ale prostě sem musim napsat že je to hodně špatna anketa když tady nemáš žadny bežny antiviry..
Něco jako
McAfee
Symantec
BitDefender
Panda
jsem v životě neslyšel a ještě k tomu ti tu chybí Avira a Avast
Já používám jednoznačně Aviru je zatím nejlepší ze všech AV co sem kdy měl avast stojí za hovno:D[/QUOTE]

J atam teda symantec a mcafee vidim :)
fanynek (2048)|14.3.2009 12:32
[QUOTE=Letis;229219]no hoši sice přispívám trochu pozdě ale prostě sem musim napsat že je to hodně špatna anketa když tady nemáš žadny bežny antiviry..
Něco jako McAfee, Symantec, BitDefender, Panda, jsem v životě neslyšel a ještě k tomu ti tu chybí Avira a Avast.
Já používám jednoznačně Aviru je zatím nejlepší ze všech AV co sem kdy měl avast stojí za hovno:D[/QUOTE]

A jakýpak jsou podle tebe ty "běžný antiviry"? :notsure
Letis (48)|14.3.2009 20:17
jaký jsou běžný rozhodně ne McAfee ,Symantec ,BitDefender a Panda
A chyběj tam 2 avira a avast si přečtěte můj post pořádně
metrEy (15)|15.3.2009 16:46
Ja pouzivam COMODO antivirus a ten v ankete nie je.
r34ktor (7477)|15.3.2009 17:00
[QUOTE=Letis;229219]Já používám jednoznačně Aviru je zatím nejlepší ze všech AV co sem kdy měl avast stojí za hovno:D[/QUOTE]
Místo planého křiku by bylo lepší shrnout výhody a nevýhody tebou používaných řešení, na které jsi přišel praxí.

[QUOTE=Letis;229505]A chyběj tam 2 avira a avast si přečtěte můj post pořádně[/QUOTE]
[QUOTE=metrEy;229778]Ja pouzivam COMODO antivirus a ten v ankete nie je.[/QUOTE]
Kdybyste si přečetli vlákno od začátku, tak byste věděli, že pro tyto případy je tak kolonka iný. Žádná anketa nemůže postihnout všechna řešení dostupná na trhu. :mistake
Letis (48)|15.3.2009 18:24
dobře podělím se s avastem se mi vždycky asi po půl roce stal system naprosto nepoužitelným.. neodhalil žadny viry místo toho špatně detekoval soubory neškodné..
(jinak jsem jako uživatel pro svůj systém nebezpečnej to je mi jasný když furt hledám nějaký cracky ,serial numbery ,hacky na hry a co já vim co ještě)
A právě avira antivirus mě vždycky včas varuje ,že ten soubor co sem stáh je vir atd.
r34ktor (7477)|15.3.2009 18:47
Můžeš dát příklad nějaké stránky, kde Avast neodhalí virus, nebo vygeneruje false-positive hlášení?
Letis (48)|16.3.2009 16:14
jelikož avast ted už dlouho nemam tak ne ale co si pamatuju tak nejaky stranky astalavista.box.sk nebo ja fakt nevim jak přesne to bylo tak tam byli jakože cracky a přitom to byli jen viry a avast to neodhalil nahodou sem zase neco hledal a byla tam tahle stranka a avira to odhalila bez problemu ale tou strankou si nejsem jistej možna si to jen pletu
MartyMcFly (222)|17.3.2009 14:12
Bezkonkurenčně nejlepší zkušenosti mám s řešením Eset Smart Security 3. Jako komplexní řešení na domácí nebo firemní počítač je dle mě naprosto nejlepší, ale problémy může někomu dělat, že existuje jen 30-denní trial verze a pak se musí platit licence na 1 až 2 roky. Dle mě na to co všechno nabízí je asi nejlepší a na tomto osobně nešetřím.

Vím, že mimochodem vyšla nová verze Eset Smart Security 4, ale ještě bohužel jsem se nedsotal k jejímu testování nebo nasazení, ale upřímně doufám, že na tom bude stejně dobře či lépe než verze předcházející. Mimochodem máte tady někdo zkušenost s ESS 4?

Howk.
pas!k (3765)|17.3.2009 14:18
Tak avast mozna bezny je ale treba ja ho teda nepovazuji za antivir :)
Čárls (179)|12.4.2009 21:07
[QUOTE=pas!k;230251]Tak avast mozna bezny je ale treba ja ho teda nepovazuji za antivir :)[/QUOTE]

Mohl by jsi říci důvod proč je rozhodně lepší jak AVG free
Osobně pokud free tak Avast nebo Aviru a k nim Comodo firewall na který bude brzo v češtině jak psal
autor češtiny khagaroth http://viry.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=82172
Wentura (30)|12.4.2009 21:42
Avast je dobrý na domácí PC, který nechceme mít těmi viry zaflákané moc, ale nevadí, když se to všechno zhroutí smaže atd...
AVG mi mazalo systémové soubory, po následné nutné reinstalaci OS už ho do PC nedám nikdy.

Jsem MAX spokojen s ESS4, docela se mi líbil i nový Kaspersky IS, který upozorňoval i na bezpečnostní díry programů.

Našel jsem ale viry, které ESS neodhalí:
BACHA, JSOU TO VIRY!!!
[CODE]http://viry.wu.cz/Win16.Homer.a.rar
http://viry.wu.cz/Win16.Homer.b.rar
http://viry.wu.cz/Win16.Homer.c.rar
http://viry.wu.cz/Win16.Homer.d.rar
http://viry.wu.cz/Win16.Homer.e.rar
[/CODE]

To třeba Avast i Kaspersky odhalí
Wentura (30)|13.4.2009 18:24
Jo ještě jsem zkoušel i Norton 360 a McAfee, ale ty pro mě byly strašně nepřehledné, takže jsem se vrátil k ESS 4
Rodriguez (59)|27.6.2009 22:06
Nejdřív jsem měl NOD 32 a teď používám Kaspersky internet security. Řekl bych, že Kaspersky je o něco lepší a celkově jsem s ním spokojen.
Čárls (179)|28.6.2009 05:41
[QUOTE=Wentura;238399]Avast je dobrý na domácí PC, který nechceme mít těmi viry zaflákané moc, ale nevadí, když se to všechno zhroutí smaže atd...
AVG mi mazalo systémové soubory, po následné nutné reinstalaci OS už ho do PC nedám nikdy.

Jsem MAX spokojen s ESS4, docela se mi líbil i nový Kaspersky IS, který upozorňoval i na bezpečnostní díry programů.

Našel jsem ale viry, které ESS neodhalí:
BACHA, JSOU TO VIRY!!!
[CODE]http://viry.wu.czHomer.a.rar
http://viry.wu.cz/Win16.Ho
http://viry.wu.cz/Win16.Hom
http://viry.wu.cz/Win16.Hom
http://viry.wu.cz/Win16.Ho
[/CODE]

To třeba Avast i Kaspersky odhalí[/QUOTE]

Jo odhalí ale dávat linky na ostrý viry tak to muže jen blázen to se nedělá:stupid:runaway:angry
majxik (7)|14.7.2009 14:38
Moje zkušenost s AVG a Avastem jednoznačně hraje pro Avast, pokud je s nějakým dobrým firewallem tak ten systém přežije. I když kvůli častým experimentům reinstaluju systémy tak zhruba 2krát do roka + upgrady HW, takže nemam moc zkušenosti s dlouhodobou životností (a oni se dokáží ty Widle pořadně zanésti častou instalaci a odinstalací). :-) Takže mě tu opravdu chybí ten Avast. :-)

PS: pochlubte se kdo si odzkoušel ty odkazy. :-D
elGeKoN (3)|10.8.2009 16:03
NOD32 da best. Mám zkušenosti s AVG, AVASTEM, Kasperskym, a mnoha dalšími a NOD32 je po všech ohledech pro mě bezkonkurenčně nejlepší. Dalo by se říct, že když jsem se setkal s nodem, tak se i zdály ostatní konkurenční programy nepoužitelné. Ještě mohu doporučit SUPERAntiSpyware - freeware verze nemá rezidenční ochranu, ale jednorázový scan vycucne každý svinstvo, který NODU projde.
mkacmarcik (1)|11.8.2009 09:39
Takze najlepsi antivir je podla mna Kaspersky a ak mate ucet v banke Barclays tak ho mate v plnej verzii pre tri pocitace zadarmo. Ak nemate ucet tak skuste Antivir od Aviry ktora ponuka bezplatnu verziu.
M@rcus (71)|11.8.2009 10:59
Nooo, neviem či má zmysel hovoriť že antivirus XY je najlepší. Ten čo je dnes výborný, zajtra môže už byť nanič. Napr. vo firme máme NOD32, som s ním spokojný, ale sú vírusy, ktoré nechytí. A vždy záleží aj od toho, čo po antivire požadujem (častý update, dobrá heuristika, nízke zaťaženie systému ... ) a koľko som ochotný za to zaplatiť.

Kedysi som používal Kaspersky, teraz NOD32, zvedavý som aj na Symantec s tou ich novou heuristikou. Ale ktorý je naj, to si netrúfam povedať.
Frog (510)|11.8.2009 11:43
momentalne použivam v prostredi Windows anvitirus Avira, bezplatne riesenie, podla mojho nazoru ide o kvalitnejsie riesenie nez Eset Smart Security
Marenek (239)|11.8.2009 12:48
[quote=Frog;280622]momentalne použivam v prostredi Windows anvitirus Avira, bezplatne riesenie, podla mojho nazoru ide o kvalitnejsie riesenie nez Eset Smart Security[/quote]

souhlasím a potvrzuju (mám dojem, že znova). jen člověk musí občas odklepnout reklamu na placenou aviru.
pas!k (3765)|11.8.2009 13:00
[quote=Frog;280622]podla mojho nazoru ide o kvalitnejsie riesenie nez Eset Smart Security[/quote] Nejaky konkretni pripad ktery te dovedl k tomuto nazoru?
ICEBOSS (3435)|12.8.2009 13:14
avira neni tak agresivni a otravna, i presto, ze ma reklamu. jinak za sebe hlasuju pro kasperskyho IS, imho fakt povedeny produkt.
trodas (1753)|21.8.2009 13:36
Nejlepsim antivirem je 1) linux, a tesne po te je 2) odstraneni IE z Windows.
Nepouzivam antiviry, protoze je uz aplikaci varianty 2) nepotrebuji a take proto, ze malo-kdy pomuzou proti novym virum bez aktualizace, ktera uz casto byva s virem nemozna. Obcas pomuze projet pocaly pres sit, ale to je tak vse. Myslim, ze nejlepsi antivir je funkcni vlastni mozek :)
Suprak (408)|21.8.2009 13:50
Už od začátku Avast!