reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Q6600, taktovanie

OdMajkla (369)|21.4.2008 19:16
Tak takhle vypadá poslední měření.
Mech13 - díky za radu. bylo to skutečně tak.
Přikládám foto. To napětí je pořád stejný. Něco jej při zátěži sníží.
Test CPU 3.3GHz.JPG
speedsnail (4876)|21.4.2008 19:18
To padání napětí je normální - zjednodusene receno pri velkym odberu klesa na zdroji napeti (záleží na základní desce a zdroji).

Pokud je ten PC na prime95 stabilni a jsi schopnej to uchladit, tak pokracuj ve zvysovani frekvence :) 3600Mhz je blízko !

/edit: smajlíci jsou vlevo dole v boxu "pravidla přispívání" .. stačí na ně kliknout a otevře se nová stránka s výběrem. :thumb
mech13 (5526)|21.4.2008 19:20
tak pokud to fakt klesa o 0,1V tak to uz je brutalni drop. 0,05 je docela bezny... mozna nezvlada deska. jestli jsem spravne googlil a spravne pocitam, tak ma jen 3-fazove napajeni, a to je na toceni quada dost bida. i ty nejlevnejsi gigbytky maji 4 faze

jestli je deska fakt jen 3-fazova, tak bych ji nad 3GHz netrapil. pro jistotu zkontroluj teplotu mosfetu
OdMajkla (369)|21.4.2008 19:30
Takže to dělá deska ? :mistake
A myslíte že můžu zkusit takt CPU na těch 3.6 GHz a pak samozřejmě snížit na mnou používaných 3.0 GHz. Když mi deska napětí sníží neměl by to být ještě snad takovej problém ? :notsure myslím že by bylo horší kdyby tam poslala o 0.1 V víc :stupid
speedsnail (4876)|21.4.2008 19:39
Zkusit to muzes, nic horsiho, nez ze to spadne se stat nemuze (nic se nespali).
Zkus to nejdriv na tom napeti 1.4V, kdyz to nepujde muzes zkusit pridat (max tak 1.5V), ale mech13 ma pravdu s tou deskou ktera to evidentne nestiha napajet (napr Gigabyte DS3 (bezL) maj 6-fazovy napajeni).
husky14 (4214)|21.4.2008 19:43
[QUOTE=mech13;115186]//husky14: coretemp Vcore nemeri, jen zjisti VID[/QUOTE]Oops.... jasně, plácám blbosti :mistake
mech13 (5526)|21.4.2008 20:17
ja bych to uz nahoru nehnal, jestli uz ted je ten drop 0,1V tak si nechci ani zkouset predstavit co by to delo na 3,6GHz - to uz ta deska bude dostavat kruty kapky (uz ted je za hranou)

urcite by to chtelo zkontrolovat ty mosfety co na to rikaji - chlazeny jsou totiz jen dve faze ze tri...
speedsnail (4876)|21.4.2008 21:17
Poslechni radsi mecha13 a dlouhodobě tu desku netrap.. Ja sem blazen co řeže nožem můstky na procesoru a strká drátky do socketu takže ja bych to rval co to de :D
OdMajkla (369)|22.4.2008 06:57
Nuze. Ja sem taky magor kterej si tak dlouho hraje až to většinou zasmrdí - to když to odpálim. Ten smrad je mi dobře známej :thumb
zvednul jsem napětí na 1.5V a nataktoval procesor na 3.6 GHz. Očekával jsem okamžitej restart, ale komp se rozběhnul, a běžel. Dokud jsem nespustil Prime. Okamžitej restart, a pak už jsem ho netrápil. Později určitě vyzkoušim frekvence kolem 3.4 a 3.5 GHz a zkusim najít strop :stupid ?

Jinak - nevíte kde je umístěný čidlo které snímá teplotu MB, neboli co to čidlo měří? Jakou důležitou část desky? :notsure
mech13 (5526)|22.4.2008 11:38
cidlo velmi pravdepodobne bude merit teplotu severniho mostu - to pod procesorem na cem je chladic a vede z toho trubka k zadnim I/O portum - pod tim jsou skovane mosfety dvou ze tri fazi. treti faze je nad CPU - je u toho zalita civka a nejaky kondiky. mosfet je takove male ploche "chip" co ma jen 3 vyvody z jedne strany (mozna dva?:notsure) - ty krajni jsou pripajeny na zakladni desku a treti jen trci uprostred. pod nim casto byva stribrna plocha na ktere drzi

vic nez teplota chipsetu bude vazna ta teplota mosfetu